Scénář Bastard372 Os2024

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
erikmir
Příspěvky: 32
Registrován: sob 29. zář 2012 13:24:04

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od erikmir »

Vlastík mal pravdu. Bolo treba to dlhšie podržať.
Vlastik

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Zajímavé. Skript se ale na delší podržení Ctrl určitě nenuluje. Tam musí být jiná zrada.
No hlavně že to funguje ,třeba je to bug .
erikmir
Příspěvky: 32
Registrován: sob 29. zář 2012 13:24:04

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od erikmir »

Možno je to náhoda, ale fakt, keď som dlhšie podržal Ctrl a potom stlačil pomlčku vedla shiftu, tak sa mi situácia s nesprávne navoleným smerom už neopakovala. Hral som to na slabšom NTB, aj to dosť lagovalo, tak aj to možno zohralo nejakú úlohu.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od anry »

Zdravím, píši sem, protože jsem uz bezradnej. Tzv NZ3 jsem vyresil, ale neustale me to blokuje NZ5, nevite co to znamená?? Nikde zadny manual a v tech videich se o tom nic nerika. Mam uz odjety vsechny scenare a nic takoveho me to nedelalo. Dik za pomoc.
Vlastik

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Vlastik »

anry píše:Zdravím, píši sem, protože jsem uz bezradnej. Tzv NZ3 jsem vyresil, ale neustale me to blokuje NZ5, nevite co to znamená?? Nikde zadny manual a v tech videich se o tom nic nerika. Mam uz odjety vsechny scenare a nic takoveho me to nedelalo. Dik za pomoc.
Zkus navštívit toto vlákno ,někde tam je návod k popisovanému problému:
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... &start=520
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od anry »

Jojo mas pravdu, je to v redme u kabiny. Jenze problem u me nebyl s nastavovanim mirelu, ale jeste nez jsem se k nemu dostal tak to uz zacalo pipat a pak NZ5. To vis nikdo neni dokonalej, ale na to, ze si nesmim pred tim odbrzdit loko nikde neni napsano. proto se tak dělo. Mam ten dojem ze CD_150,151 tak realny nejsou, s tema jsem uz toho dost odjezdil. A kdyz uz sem pisu, tak bych se chtel zeptat, co teda delam spatne ze me ta 350ka v tomto scenari se skoro pokazde po dojeti do stanice vypne nebo co proste nereaguje a musim nahazovat HW. No a samozrejme nez na to prijdu, tim ze nic nereaguje, tak pri odbrzdenem stavu zase zacne pipat NZ5. Co me to teda shazuje? dik
erikmir
Příspěvky: 32
Registrován: sob 29. zář 2012 13:24:04

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od erikmir »

Tak som konečne prešiel celý scenár a ako spracované to bolo dobre, ale tá hláška o tom že niesom schopný stíhať ani tak volným jazdným dobám ma dostala. Už od začiatku som meškal na odchode 1 minutu a to som sa vôbec neflákal. Než som všetko povypínal a potom zase pozapínal pri zmene stanoviska to chvílu trvalo (o nejakej skúške brzdy ani nehovorím - na tú už čas nezostal)
Asi som mal robiť 1100 ampérové rozjazdy a pri brzdení zhodiť vždy 2,5 baru dole, inak nechápem ako som to mal stíhať.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Roman »

Ne, ten scénář se nedá stíhat. Tedy pokud dodržuji předpisy. O ježdění jako prase nemluvím, ale stejně to nepomůže :D . A pokud Jsi jel tu verzi po aktualizaci tratě, tak jsem musel dělat úpravy aby byl scénář funkční a malinko jsem tam rozmělnil jízdní doby. Byly tam nevyrovnané v jednotlivých úsecích. Nevím, dle čeho to autor počítal :D . Ale celková jízdní doba zůstala stejná. Jinak jsem ale rád, že jsem mohl scénář k trati přibalit. Takových není nikdy dost ;)
Vlastik

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:Ne, ten scénář se nedá stíhat. Tedy pokud dodržuji předpisy. O ježdění jako prase nemluvím, ale stejně to nepomůže :D . A pokud Jsi jel tu verzi po aktualizaci tratě, tak jsem musel dělat úpravy aby byl scénář funkční a malinko jsem tam rozmělnil jízdní doby. Byly tam nevyrovnané v jednotlivých úsecích. Nevím, dle čeho to autor počítal :D . Ale celková jízdní doba zůstala stejná. Jinak jsem ale rád, že jsem mohl scénář k trati přibalit. Takových není nikdy dost ;)
Další námět na soutěž,vůbec nevím jak to dopadlo v té předešlé.
Vlastik

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:
Vlastik píše:Další námět na soutěž,vůbec nevím jak to dopadlo v té předešlé.
Hlasování je už nějakou dobu uzavřené. Skončilo kupodivu remízou. Jen ještě musím sesmolit závěrečné zhodnocení. Jen momentálně na to nemám dost času. Po téměř nulovém ohlasu další kolo soutěže neplánuju.
někdy si říkám a to by mě zajímalo ,kolik lidí třeba si zajede ten scénář nebo kolik lidí opravdu jezdí s tou a tou loko ,protože mě to příjde že si loko stáhne přeba okolo 2000 lidí ale komunikujeme tak do 10.lidí.
pepah
Příspěvky: 21
Registrován: pon 12. bře 2012 21:23:08
Bydliště: Bruntál

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od pepah »

Vlastík
:někdy si říkám a to by mě zajímalo ,kolik lidí třeba si zajede ten scénář nebo kolik lidí opravdu jezdí s tou a tou loko ,protože mě to příjde že si loko stáhne přeba okolo 2000 lidí ale komunikujeme tak do 10.lidí.


RE:
Vlastíku,musíš to tak brát,že RW je docela něco nového a jako v MSTS jsme se učily ,taky bez češtiny dlouho,než jsme vše pochopily.
Ono s těma loko i scénářema to asi jezdí všech 2000 lidí,ale právě,že nejsou zkušenosti ,tak se nikdo nechce strapňovat (jako já :lol: )otázkama.
Třeba tento scénář jsem zkoušel několik krát a i přes rady na Foru se mi dodnes nedaří přepnout na opačné stanoviště,tak jsem to vyřešil zatím tak ,že loko sunu zpět a scénář se mi podařilo dojet,
i když s 2 minutovým zpožděním,ale potěšilo to.
testovací trať je krásná i scénáře jsou všechny pěkné ,a až budu mít i kvalitní PC tak to bude žužo.
Na poslední slezině MSTS jsem se hodně naučil o RW,,snad budou školení i pro RW i nadále : :mrgreen:
Vlastik

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Vlastik »

pepah píše:Vlastík
:někdy si říkám a to by mě zajímalo ,kolik lidí třeba si zajede ten scénář nebo kolik lidí opravdu jezdí s tou a tou loko ,protože mě to příjde že si loko stáhne přeba okolo 2000 lidí ale komunikujeme tak do 10.lidí.


RE:
Vlastíku,musíš to tak brát,že RW je docela něco nového a jako v MSTS jsme se učily ,taky bez češtiny dlouho,než jsme vše pochopily.
Ono s těma loko i scénářema to asi jezdí všech 2000 lidí,ale právě,že nejsou zkušenosti ,tak se nikdo nechce strapňovat (jako já :lol: )otázkama.
Třeba tento scénář jsem zkoušel několik krát a i přes rady na Foru se mi dodnes nedaří přepnout na opačné stanoviště,tak jsem to vyřešil zatím tak ,že loko sunu zpět a scénář se mi podařilo dojet,
i když s 2 minutovým zpožděním,ale potěšilo to.
testovací trať je krásná i scénáře jsou všechny pěkné ,a až budu mít i kvalitní PC tak to bude žužo.
Na poslední slezině MSTS jsem se hodně naučil o RW,,snad budou školení i pro RW i nadále : :mrgreen:
Tohle neuznávám ,od toho je forum aby se lidi ptaly ,myslím že v rámci možností je jim vždy zodpovězeno ,takže se tu ztrapnovat nikdo nemusí ,pořád platí pořekadlo "že žádný učený z nebe nespadl".
Ohledně přepínání kabin tak to je zdě v několika vláknech napsané,defaultní kombinace je CTRL + =(klávesa v řadě anglických čísel ,jsou na ní %). Stačí se zeptat .
pepah
Příspěvky: 21
Registrován: pon 12. bře 2012 21:23:08
Bydliště: Bruntál

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od pepah »

Vlastík
Ohledně přepínání kabin tak to je zdě v několika vláknech napsané,defaultní kombinace je CTRL + =(klávesa v řadě anglických čísel ,jsou na ní %). Stačí se zeptat .[/quote]


RE:
no právě,mně nefunguje ani jedna varianta přepínání,nepomůže ani delší přidržení CTRL,
ale jednou mi to určitě bude fungovat(já si počkám) :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Roman »

Tak jsem zkusil ty dva nové scénáře a ani jeden jsem nedokončil :). U prvního, Zr 1825, jsem říznul výměnu ve Vlkově při odstavení lokomotivy. Tady u toho scénáře mi chybí nějaké hlášky, reverzní body, místa kde přesně zastavit a odpojit soupravu (proto jsem asi říznul tu výměnu, jelikož jsem nevěděl, kde zastavit) . RW toto všechno umožňuje a to přímo ve scénáři. Jinak pěkně zpracováno, připojení k soupravě v Roztokách bez problému. Jen na můj vkus až moc volné jízdní doby, a pak už vůbec bez jízdního řádu, což mi moc nesedí :D . Ale je to můj názor.
Druhý scénář jsem vzdal dobrovolně, protože na to, abych dvacet minut čumákoval po připojení na soupravu před odjezdem tedy náladu a čas nemám :D .
Bastard372
Příspěvky: 47
Registrován: sob 01. úno 2014 18:14:56

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Bastard372 »

Tam som písal že z brodu do vlkova ide ako súpravový tak preto žiadne časy :) a vo vlkove tam je (aspoň by malo byť) napísané že súpravu odstaviť na 42 koľaj a mašinu na tretiu, chcel som to urobiť ako šichtu pred Os 2024 :D a ten druhý scenár .. to pre tých ktorí robia brzdu, ,,testujú" si mašinu .. aby to vyzeralo málinko reálne :D inak aj to je pekný scenár, začína cez deň a končí v noci :)
Martin
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od kropi213 »

Ja projel všechny scénáře jak je mím zvykem na msts tak i na scénář od RW sem zkusil natočit krátké video takže u mě scénáře jsou funkční.Pokud sem měl problém at už s placeným vozem ve scénaři a pod.tak sem vždy řešil s autorem tratě po SZ...
Vlastik

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Vlastik »

a ten druhý scenár .. to pre tých ktorí robia brzdu, ,,testujú" si mašinu .. aby to vyzeralo málinko reálne :D inak aj to je pekný scenár, začína cez deň a končí v noci :)
Nezlob se ,ale tento scénář je dost odfláknutý oproti tomu prvému ,že čekáš 20 minut to nevadí ,ale mohl jsi tam dát něco okolo jezdit,potom další stanice je holá bez vagonů,jediné plus je to že jedu taurusem celou cestu ,po cestě jsem potkal asi jenom 3x trafic,a při příjezdů do roztok ,zmatené hlášení asi 3x po sobě vyskočili zprávy(nebylo možné je přečíst) ,a nejlepší byla poslední odjezd ,meškáš a já se ještě ani nestačil napojit na tu druhou soupravu,takže kdo to dojel do konce tak byl pánbůh ,protože věděl co má dělat.
Chtělo by to někam do readme i orientační časy ,i když jsem jel celou cestu na automatiku nemyslím si že bych jel odchylně od jř.
Bastard372
Příspěvky: 47
Registrován: sob 01. úno 2014 18:14:56

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Bastard372 »

Áno viem o tom, keď som spravil ten obeh tak úplne všetko išlo parádne a potom som tam nahádzal zopár vagónov a vlakov a už to robilo problémy a ja neviem prečo, aj keď som zrušil všetky ostatné vlaky tak mi to v roztokách blblo a ja fakt netuším čo je s tým :roll:
Martin
Vlastik

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od Vlastik »

Bastard372 píše:Áno viem o tom, keď som spravil ten obeh tak úplne všetko išlo parádne a potom som tam nahádzal zopár vagónov a vlakov a už to robilo problémy a ja neviem prečo, aj keď som zrušil všetky ostatné vlaky tak mi to v roztokách blblo a ja fakt netuším čo je s tým :roll:
I když přejdu všechny ty hlášky ,tak problém je v tom že přijedu a mám nasvícené návěstidlo,odpojím a návěstidlo skočí na stůj,i když ho projedu a vyjedu na zhlaví ,tak když couvám zpátky že oběhnu soupravu tak mě to vrátí na tu původní kolej i když všude svítí bílá,takže ve finále se dál nikdo nedostane :D

Pokud máš více vlaků ,je dobré si nastavit i priority vlaků ,protože TS se podle toho i chová,obecně platí pokud někde předjíždím dám vyšší druh toho co předjíždím a obráceně ,u vlaku hráče nenechávám speciál ,protože to je přednostní jízda a ta v reálu neexistuje.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Scénář Bastard372 Os2024

Příspěvek od slowly »

Vlastik píše: Pokud máš více vlaků ,je dobré si nastavit i priority vlaků ,protože TS se podle toho i chová,obecně platí pokud někde předjíždím dám vyšší druh toho co předjíždím a obráceně ,u vlaku hráče nenechávám speciál ,protože to je přednostní jízda a ta v reálu neexistuje.
Co neexituje v reálu? Co když si usmyslí, že jede jako pomocňák. To je přednostní jízda jak vyšitá, neboli tento vlak má přednost předevšema ostatníma :mrgreen: . Samozřejmě souhlasím s tím, že ponechat ve hře speciál u osobní dopravy je blbost, jak jsi popsal o tom nic ;) .
Odpovědět