Objekty pro stavitelé tratí

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Vlastik

Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Vzhledem k tomu že mě přišlo pár mailů ohledně objektů a to i ze zahraničí což mě těší a jsem rád že naše objekty používaj jak na francouzkých tratích tak i ve švédsku(http://www.klemund.de/RailSimulator/screens_kiruna.html) jsem připravil a nahrál všechny dosud vydané objekty do jednoho balíku i s popisem.
Důležité! Balík neobsahuje modely pro vyhybky.ty jsou potřeba stáhnout zvlášt pod příspěvkem ve verzi 2.2!
Pár screnů objektů z balíku:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dále jsem vyslišel prozbu Mathise a dokončil a poupravil Ivanovi sloupy které mě před časem poslal.
Jedná se o tratové s osovou vzdáleností 4.1 v přípravě ještě tratové zastávkové.
V bálíčku je více kombinací a screny lze zvětšit.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 24. bře 2009 18:47:39, celkem upraveno 4 x.
Vlastik

Re: Staronové modely

Příspěvek od Vlastik »

Na Nový rok jsem si pro Vás připravil co mě leželo teké x.měsíců na disku a něják moc nevycházel čas s kompletací a to velký balík přestavníků k vyhybkám umístěných v přednastavených balíčcích.
Důležité:
Je potřeba manuálně odstranit ze hry ty staré ,za předpokladů že jste je použili.
Odstranite je ve složce kde máte nainstalován x:\Rail Simulator\Assets\CZ_objects\CD_Addon\railnetwork\TrackRules
Kompletně smazat,nemá to vliv na už popřípadě postavené koleje ,ty zůstanou zachovány!
Je nezbytně nutné mít nainstalován update MK 2,pro správnou činnost a instalaci!
Složka obsahuje toto:
0. Návod jak používat přednastavené balíčky a pojmenování,
1. Vyhybky_1 podrobný popis použití balíčků a tvorby jednoduché vyhybky,
2. Vyhybky_2 podrobný popis vytvoření vyhybek stejné velikosti proti sobě,
3. Samotný soubor s koncovkou rpk.
Screny zde:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Štastný Nový rok ..............
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 24. bře 2009 18:42:42, celkem upraveno 3 x.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Staronové modely

Příspěvek od Oskar »

Ahoj, dík za vydání pěkných výhybkových přestavníků a balíčků k nim. Zkusil jsem je osazovat a mám několik připomínek:

1) Koncepce manuálně přestavitelná výhybka ve hře = ruční přestavník a naopak neovladatelné výhybky ve hře = dálkově ovládaný přestavník se mi nejeví jako nejšťastnější. Rád bych měl možnost ručně ve hře přehazovat i "žlutá baga". Pokud jsem něco nepochopil ze systému hry a jde to, oprav mně prosím.
2) Starý typ návěstního tělesa neumožňuje korektní osazení z důvodu tří různých znaků a z toho dvou na největší ploše - jsou potřeba 4 varianty, 2 je málo, a to a) levá výhybka přestavník umístěný vlevo, b) levá výhybka přestavník umístěný vpravo, c) pravá výhybka přestavník umístěný vlevo, d) pravá výhybka přestavník umístěný vpravo. U novějšího typu návěstního tělese by to mělo být OK, protože na tělese jsou pouze znaky dva.
3) Pražec na kterém je přestavník umístěn je znázorněn spíše jako prkno než pražec a to pak nepůsobí dobrým dojmem, když mimo štěrkové lože vyčnívá prkno.

Co se týká návěstidel, rád bych něco zkusil ale zatím se brodím v manuálech, za které ještě jednou děkuji Michalovi.
Vlastik

Re: Staronové modely

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj,hra rozlišuje dva druhy stavění vlakových cest
a) automatické kde si editor vygeneruje trasu sám a ty máš možnost si určit kudy to pojede za předpokladu že se má editor trasy čeho chytit (nástupiště,nákladiště,kolejové spojky a pod.)
b) manuální kde sice editor tras vygeneruje třeba přes tyto vyhybky cestu avšak správnou polohu si musíš zajistit ty ručním přehozením vyhybky jinak pokud pojede proti tak vykolejí a pokud pojede jinam tak se hra ukončí po 60vteřinách.
Takto jsem to i nastavil žluté tělesa jsou pro automat a černobílá pro ruční stavění,ve zkutečnosti než je postaveno je nejdříve postavená vlaková cesta ,nicméně mohu tedy ti udělat že by se tělesa žlutá zobrazovala i v manuálním stavu ale zase to navýší více kombinací balíčků,tam ty dva stavy ty dodělám a to prkno je původní budu pracovat na jeho vylepšení .

Verze 1.2 doplněná o přestavníky pro umístění vlevo .
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 24. bře 2009 18:43:30, celkem upraveno 2 x.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Staronové modely

Příspěvek od Oskar »

Vlastíku, díky za snahu o vylepšení ale podle mne to stále není ono. Buď staré výměnové návěstidlo ukazuje špatnou návěst nebo závaží neukazuje základní postavení výhybky v přímém směru (pravda na SŽDC lze nalézt případy základního postavení do odbočky, ale to by přidávalo další hafo variant a já jsem pro zjednodušení - pro základní polohu výhybky přímo). Například pro pravou výhybku s přestavníkem vlevo se mi nepodařilo z balíčku 1.2 najít správnou variantu. Zkus to ještě pořešit. Dík.
Vlastik

Re: Staronové modely

Příspěvek od Vlastik »

Zde obrázkový návod jak postupovat v případě že chci přestavník v levo umístit:
Obrázek Obrázek Obrázek

Ano zapomněl jsem přehodit ty štíty,jinak je vše ok nejbliší době to napravím,zatím klidně možno používat tyto kombinace a po překopírování se vše upraví do správného stavu.
Za nepříjemnosti se omlouvám.
Vlastik

Re: Staronové modely

Příspěvek od Vlastik »

Připravil jsem novou verzi 2.0 přestavníků pro vyhybky,akceptoval jsem některé připomínky a ty v nové verzi zapracoval mezi to patří obměnění prkna z pražec a upravení svítilen na noční návěsti,všechny táhla a štíty ted ukazují správné návěsti.
Pokud někdo použil ve hře špatné štíty automaticky se vše upraví po instalaci verze 2.0
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 24. bře 2009 18:44:51, celkem upraveno 2 x.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Staronové modely

Příspěvek od Oskar »

Vlasto, ještě to stále není ono. Některé návěstní štíty se neotáčecí při pohybu závaží vůbec, jiné se pohybují oproti závaží obráceně (jsou v protipohybu) a základní poloha všech výhybek taky není na směr přímo. Půjde to opravit?
Vlastik

Re: Staronové modely

Příspěvek od Vlastik »

To že se neotáčejí štíty je moje chyba ,po předělání na levou stranu jsem jim zapomněl přiřadit animaci to v nejblišší době napravím,ovšem ostatní animace a základní polohy vše je nastaveno v možnostech RS a věnování se tomu,táhla správně fungují a štíty se správně otáčejí a to je důležité že ukazují správné návěsti ,pokud někomu se zobrazuje něco jiného s největší pravděpodobností používá nesprávný balíček pro uvedené směry(levá,pravá),a tudiž se tímto zaobírat už nebudu,dokud mi někdo nepošle video s popisem co je špatně ,sám jsem zkoušel jednoduchou stanici olbramovice a vše sedělo jak má na nic jsem nepřišel ,ted se zaobírám nástupišti.
Vlastik

Re: Staronové modely

Příspěvek od Vlastik »

Verze 2.2 opravuje nefunkčnost některých návěstních štítů u přestavníků pro vyhybky.
Vlastik

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Na žádost a po celkovém pochopení ,připravuji novou verzi 2.5 vyhybkových návěstidel pro RS a myslím si že se opět přiblížíme realitě v RS ohledně těchto návěstidel,a co vní bude nového?
a) budou rozšířeny verze pro levostranné umístění,
b) všechny manuální vyhybky budou mít v základní poloze závaží černou barvou dolu,
c) manuální přestavníky pro vyhybky budou zase o kus blíže realitě více na screnech:
Obrázek Obrázek
Po nainstalování této verze se automaticky ve hře přepíšou všechny upravené přestavníky pouze z verze 2.2,pokud má někdo starší verze doporučuji si stáhnout verzi 2.2 a řídit se přiloženým návodem v pdf.
Vlastik

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Dostali se mi do rukou fotky elektromotorického přestavníku a tak jsem ty stávající upravil do reálnější podoby a budou zapracovány ve verzi 2.5:
Obrázek Obrázek
Vlastik

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Ani přes svátky nelením a pracuji na věcech do RS tentokráte jsem se zaměřil na úpravu kilometrovníků a nově vznikajícího hektometrovníku který měří ještě v destiném čísle.
Určitě potěším když napíšu že se mi podařilo vykoumat i vypsání toho desetiného čísla a tak stavitelé budou opět blíže realitě a při té příležitosti jsem upravil viditelnost,čitelnost a texturu.
CZ_Hektometrovnik.jpg
Jenom určitě nezůstane u tohoto objektu a testuji i to že by si stavitel zapsal reálné hodnoty do sklonovníků,což opět přiblížime trať realitě.
Vlastik

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Dokončil jsem další z tratových návěstídel a to hektometrovníky,kde si budete moci zapsat skutečné hodnoty na desetiné místo,zároven jsem značně upravil stávající návěstidlo staničník,předně jsem vše seřadil tak že nové a přepracované objekty budou značeny výhradně CZ_ ... místo dosavadních CD_.....
CZ_Hektom_0.jpg
CZ_Hektom_1.jpg
Ke stažení během dne,jak výjde čas.
MichalT
Příspěvky: 8
Registrován: úte 14. dub 2009 22:00:02

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od MichalT »

Pěkná vychytávka. Jen se mi zdá, že nevrhají stín. A to mi přijde škoda.
Vlastik

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Jen se mi zdá, že nevrhají stín. A to mi přijde škoda.
No jak se říká zdání klame,a asi oklamalo i tebe:
CZ_Hektom_2.jpg
Vlastik

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Plánuji update našich objektů pro stavitelé tratí,předně tím zmizí velký balík co je k downloadu a zpřehlední se rozdělení objektů na menší díly a tím i snadnější update.Zároveň stím zmizí i update trolejových sloupů.
V současné době pracuji na trolejových sloupech kde připravuji mega kolekci těchto sloupů a pro přehlednost budou rozděleny podle typů,nevím kolik dílu to přesně bude zatím se pohybuji okolo 200,ale myslím si že potěším stavitélé kteří stavějí elektrifikovanou trať.
Předně byla obmněněna textura za foto,sjednoceny některé samostatné součásti do jedné,neboť něco v RW,RS napojit přesně to je horor a tak podobně.

Velký balík zmizel a místo něj jsou menší balíčky rozdělené do sekcí a přehlednější.
Vlastik

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Jelikož jsem dostal náznak že se staví česká trať Třebová -Praha,rozhodl jsem se že trochu přispěji tedy k reálnosti a jako první jsem začal pracovat na estakádě u Dlouhé Třebové,dokončení zítra a ke stažení v ponděli.
P1020397.JPG
Čerpal jsem hodně z videii na youtube a z fotek od Tomáše.
Původní model z RS trolejových sloupů jakožto návěstidel: Ivan Ps
Součaný x.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne ned 22. lis 2009 17:42:44, celkem upraveno 1 x.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Josef72 »

Render vypadá pěkně, screen ze hry by nebyl ? Díky.
Vlastik

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Render vypadá pěkně, screen ze hry by nebyl ? Díky.
Vzhledem k tomu že dneska budu pokračovat ,screny ze hry budou až dnes večer po dokončení celé stavby.
Odpovědět