Diskuzní fórum

Pravidla, připomínky, dotazy a náměty k fungování diskusního fóra
Pravidla fóra
Svým přístupem na Rail Simulator Fórum souhlasíte s následujícími podmínkami:

Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, obscením, vulgárním, vyhrožujícím, sexuálně orientovaným nebo jakýmkoliv jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony.

Tato činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra. IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření.

Souhlasíte s tím, že moderátoři a administátoři mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv témata, pokud to bude považovat za nutné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Jen Info user - AirVolk
Včera mi poslal mail abych mu smazal profil. Tak jsem dle jeho přání učinil.
To jen kdyby se někdo divil kam mu zmizel profil ... .

Z.I.
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Zdeněk Itterheim píše:Jen Info user - AirVolk
Včera mi poslal mail abych mu smazal profil. Tak jsem dle jeho přání učinil.
To jen kdyby se někdo divil kam mu zmizel profil ... .

Z.I.
Ani se nedivím,protože to tu začíná vypadat jako na forum msts,co téma tak místo věcného příspěvku jen samé osočování proti sobě,pořádně se zde člověk v uvedeném tématu nic nedozví,začíná to tu být nepřehledné,nováčci mi raději píšou sz než se zde na něco zeptat aby to nevyvolalo konflikt. Další je ten fakt,že já osobně sem už taky jdu sporadicky nic nového se zde člověk nedozví ,a na řadu 181x183 jsem přišel díky facebooku že je k downloadu,je tam daleko lepší diskuze s lidmi než zde.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od KaMat »

Já to poslední dobou vidím všude. Ne jen zde na foru.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od 750225lentilka »

Tak ono od doby, co zde působí jistý hypersuperrealistický uživatel, který osočuje i tvůrce, tak to tu jde kamsi...
scor
Příspěvky: 16
Registrován: úte 25. lis 2014 1:24:57

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od scor »

Souhlasím. Tohle forko se změnilo v nechutnou žumpu.
scor
Příspěvky: 16
Registrován: úte 25. lis 2014 1:24:57

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od scor »

Nemyslel jsem zrovna AirVolka a jeho odchod, ale obecně (což ostatně dobře napsal Vlastik). Nepřehlednost na foru, vzájemné osočování a nevraživost, hrubé jednání k nováčkům (ne každý je ajznboňák nebo zkušený uživatel PC/této hry)... Přitom stačilo by jen pár věcí změnit - aktivní moderátory, promazat forko a dát mu nějakou formu, aby se zpřehlednilo. A hlavně pro některé z nás, aby si uvědomili, že TS je hra, která slouží k zábavě, ne ke zlosti.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od kuboss »

Tester daj si uz voraz. Airvolk aj s tebou rypete uplne rovnakym dielom a zrazu vam to vadi. Ale ved jasne, ked sa navazate do ostatnych vy, je to v poriadku, ked sa ale niekto oprie do vas, ejjj to uz nie je ono.

Nebudeme tu ale robit predsa zlu atmosferu a ja rad zacnem od seba. Tester, ak som ta niecim urazil, ospravedlnujem sa, budem sa snazit tomu vyvarovat.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

scor píše:Nemyslel jsem zrovna AirVolka a jeho odchod, ale obecně (což ostatně dobře napsal Vlastik). Nepřehlednost na foru, vzájemné osočování a nevraživost, hrubé jednání k nováčkům (ne každý je ajznboňák nebo zkušený uživatel PC/této hry)... Přitom stačilo by jen pár věcí změnit - aktivní moderátory, promazat forko a dát mu nějakou formu, aby se zpřehlednilo. A hlavně pro některé z nás, aby si uvědomili, že TS je hra, která slouží k zábavě, ne ke zlosti.

Pokud jde o aktivní adminy, jsou to asi dva měsíce ( nebo měsíc ?), co jsem psal administrátorům fóra, že chci činnost admina ukončit, ale že počkám než se najde někdo nový. Do té doby budu dělat alespoň to nejnutnější. Bohužel bez odpovědi, což asi znamená , že nikdo nový není. To není výmluva, fórum je vedený špatně, tvoje výhrady i ty, co uvedl v jiném vlákně "tester" jsou oprávněné. Já se ale nikdy prohrabávat vašemi hádkami nebudu, což je něco, co si můžu dovolit jako běžný uživatel a ne jako admin.

Takže jsem otevřený změně ( těším se na ní ), ale pokud se někdo kdo by mě vystřídal nenajde, tak se asi situace moc nezlepší.
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Pokud jde o aktivní adminy, jsou to asi dva měsíce ( nebo měsíc ?), co jsem psal administrátorům fóra, že chci činnost admina ukončit, ale že počkám než se najde někdo nový. Do té doby budu dělat alespoň to nejnutnější. Bohužel bez odpovědi, což asi znamená , že nikdo nový není. To není výmluva, fórum je vedený špatně, tvoje výhrady i ty, co uvedl v jiném vlákně "tester" jsou oprávněné. Já se ale nikdy prohrabávat vašemi hádkami nebudu, což je něco, co si můžu dovolit jako běžný uživatel a ne jako admin.
K tomu asi jedno,nikde jsem nečetl že chceš funkci opustit,to pokud je to dva měsíce tak to je na pováženou ,to znamená že tu admin asi taky funguje jednou za měsíc,takové forum je na houby,pokud vdení sem příjde 1x do měsíce a napíše že někoho zruší.
Řešení by asi bylo to dát větší pravomoce lidem kteří jsou na forum od začátku nebo aktivně přispívají modey a ty by si koordinovali svoje témata,potom jsou to moderátoři zbyteční,a udělat pár lidem dohled.
Určitě bych navrhnul na den neb pár hodin deaktivovat forum pro veřejnost a vyčistit to dokud se to ještě dá.
Až tu bude milion příspěvků tak to bude problém,udělat v koši duplicitní témata tam to přesunout co nepatří kde má být,nebo když si někdo i informací v FAQ udělá svoje téma jako Míla,nechápu že si takovýto lidé nezaloží vlastní téma a tam to můžou plevelit u sebe.
Tolik k Tomu.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

Nemohl jsi nic číst, protože jsem to psal přes SZ.

Pro upřesnění, můj předchozí příspěvek není stížností, že mi nikdo neodpověděl. Byla to nepřímá nabídka někomu pokud možno schopnému, kdo o pozici admina uvažuje ( nebo by uvažoval).
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od KaMat »

Tak proto mi ta modrá barva i Michala nesedí :D Jsem si celou dobu říkal, že je něco jinak ale nevěděl jsem co :D
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ono i demotivuje to, ze clovek neco smaze (ci jen presune), a hned je kolem toho humbuk. Na to si byl, Vlastiku, docela expert.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Jurajs_89 píše:Ono i demotivuje to, ze clovek neco smaze (ci jen presune), a hned je kolem toho humbuk. Na to si byl, Vlastiku, docela expert.
Expert na to aby tu byl bordel?
to jsi mě pobavil,ale jinak samzřejmně je potřeba uklízet ale i u toho trochu myslet. Né že zamknu témata jenom protože nemáš čas to řešit,na to jsi zase expert ty Jiří.
a mezitím se vytvoří dalších 5 kolem celkem zbytečně.
To bych ještě pochopil,ale co nechápu že tu nefunguje vedení,jak potom má fungovat forum?
scor
Příspěvky: 16
Registrován: úte 25. lis 2014 1:24:57

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od scor »

Michal píše:.. Ekosystém se přizpůsobí a jako celek to přežije.
A nebo tu z toho zůstane "one man show". :D
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:
Vlastik píše: To bych ještě pochopil,ale co nechápu že tu nefunguje vedení,jak potom má fungovat forum?
Ber to tady jako prales - nechané napospas svému osudu. Ekosystém se přizpůsobí a jako celek to přežije.
typický příklad ,dnes se registruji jenom pro to aby první příspěvek byl spam? ( v kiskiho vlákně).
to tu opravdu nic nefunguje?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

Spam je nevyžádaná pošta, ne příspěvek s jalovým dotazem. S čím máš problém , že od určité skupiny lidí tu budou vždycky jenom takovéto příspěvky ? Na základě čeho to mám zakázat , porušuje nějaké pravidlo ?

Co znamená že se zaregistroval jenom proto, aby první příspěvek byl spam ? A co když potom začne být druhá otázka spam ? Nebo třetí, jak to budeme řešit ? Kdo bude určovat co je spam nebo není ? Já, ty nebo Michal ? A co když ho zakážu a on pak bude psát tobě jako ti píšou pořád všichni nováčci, co potom ?

Vyzkoušená věc, když na podobné otázky nikdo neodpoví, je většinou klid.
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Josef72 píše:Spam je nevyžádaná pošta, ne příspěvek s jalovým dotazem. S čím máš problém , že od určité skupiny lidí tu budou vždycky jenom takovéto příspěvky ? Na základě čeho to mám zakázat , porušuje nějaké pravidlo ?

Co znamená že se zaregistroval jenom proto, aby první příspěvek byl spam ? A co když potom začne být druhá otázka spam ? Nebo třetí, jak to budeme řešit ? Kdo bude určovat co je spam nebo není ? Já, ty nebo Michal ? A co když ho zakážu a on pak bude psát tobě jako ti píšou pořád všichni nováčci, co potom ?

Vyzkoušená věc, když na podobné otázky nikdo neodpoví, je většinou klid.
Ty jsi moderátor,a tak se starej,podle mě ten příspěvek bych smazal,nic neříkající pro všechny. Je s podivem že tady křičíš když umístím novinku která je nebo by mohl někoho zajímat,a řešíš tu každý příspěvek který se napíše,místo psaní jednej máš funkci,pokud se to někomu nelíbí tak at táhne odkud přišel,jinde to řeší taky tak. to že hloupě odpovídáš nebo se tu nic neděje mě taky točí ,co téma to jeden velký bordel,nakonec to dopadne tak že se udělá uzavřená skupina aktivních lidí a bude forum číslo 2.
postupuj asi takhle,příspěvek smazat a dotyčného upozornit,takhle když to budeš dělat se všemi nic neříkajícími příspěvky tak tak tu máme za chvíli čisto.

kDYŽ UŽ JSME U TĚCH PRAVIDEL,TAK BY POLOVINA LIDÍ TU UŽ NEBYLA.
Možná si ty pravidla přečti a pochopíš že to tak je.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Josef72 píše:Spam je nevyžádaná pošta, ne příspěvek s jalovým dotazem. S čím máš problém , že od určité skupiny lidí tu budou vždycky jenom takovéto příspěvky ? Na základě čeho to mám zakázat , porušuje nějaké pravidlo ?

Co znamená že se zaregistroval jenom proto, aby první příspěvek byl spam ? A co když potom začne být druhá otázka spam ? Nebo třetí, jak to budeme řešit ? Kdo bude určovat co je spam nebo není ? Já, ty nebo Michal ? A co když ho zakážu a on pak bude psát tobě jako ti píšou pořád všichni nováčci, co potom ?

Vyzkoušená věc, když na podobné otázky nikdo neodpoví, je většinou klid.
Ty jsi moderátor,a tak se starej,podle mě ten příspěvek bych smazal,nic neříkající pro všechny. Je s podivem že tady křičíš když umístím novinku která je nebo by mohl někoho zajímat,a řešíš tu každý příspěvek který se napíše,místo psaní jednej máš funkci,pokud se to někomu nelíbí tak at táhne odkud přišel,jinde to řeší taky tak. to že hloupě odpovídáš nebo se tu nic neděje mě taky točí ,co téma to jeden velký bordel,nakonec to dopadne tak že se udělá uzavřená skupina aktivních lidí a bude forum číslo 2.
postupuj asi takhle,příspěvek smazat a dotyčného upozornit,takhle když to budeš dělat se všemi nic neříkajícími příspěvky tak tak tu máme za chvíli čisto.

kDYŽ UŽ JSME U TĚCH PRAVIDEL,TAK BY POLOVINA LIDÍ TU UŽ NEBYLA.
Možná si ty pravidla přečti a pochopíš že to tak je.
Nekřič :). Já být moderátor, tak tady až na pár výjimek není nic ;)
Hlavně my dva jim kolikrát dáváme pěkně zabrat tím naším hecováním :) (moderátorům)
Třeba mně osobně mrzí, že ukončil aktivní činnost Milan (AirVolk) . Na druhou stranu já o tom uvažoval dřív než on. Když tady začal "železnou rukou" vládnout chytrák "Bob". Sám nic neudělal a každého začal rovnat do latě :) . Mně osobně je nějaké jeho přepisování eng -ú v MSTS ukradený. Až udělá svůj projekt (třeba ve spolupráci s Pikkem nebo kýmkoli jiným) , nenapíšu ani popel :) . Ale aby sem vlítnu, začnul tady rozumovat ? To raději taky zruším registraci. Momentálně to má jen ten efekt, že mi znechutil jakoukoliv aktivní tvorbu do RW a jen projíždím zakoupené addony. ....
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

Ty jsi moderátor,a tak se starej,podle mě ten příspěvek bych smazal,nic neříkající pro všechny. Je s podivem že tady křičíš když umístím novinku která je nebo by mohl někoho zajímat,a řešíš tu každý příspěvek který se napíše,místo psaní jednej máš funkci,pokud se to někomu nelíbí tak at táhne odkud přišel,jinde to řeší taky tak. to že hloupě odpovídáš nebo se tu nic neděje mě taky točí ,co téma to jeden velký bordel,nakonec to dopadne tak že se udělá uzavřená skupina aktivních lidí a bude forum číslo 2.
postupuj asi takhle,příspěvek smazat a dotyčného upozornit,takhle když to budeš dělat se všemi nic neříkajícími příspěvky tak tak tu máme za chvíli čisto.

kDYŽ UŽ JSME U TĚCH PRAVIDEL,TAK BY POLOVINA LIDÍ TU UŽ NEBYLA.
Možná si ty pravidla přečti a pochopíš že to tak je.
1. Asi si nepochopil můj příspěvek. Těmi otázkami jsem reagoval, proč jsem ten příspěvek nesmazal resp. nezakázal, neptal jsem se na radu. Je to veřejné fórum, já nebudu nikoho předem lustrovat a psát mu, že takhle by to dál nešlo, ať pokládá smysluplné otázky. Raději deset podobných dotazů než večné dohady mezi Tebou a Romanem, nebo to co se tady rozjelo o víkendu. Nakonec, svoje fórum jsi měl, mohl sis to dělat podle svého, ale zájem nebyl.

2. S podivem není, že tady křičím, když umístíš novinku, protože já tady neřičím, když umístíš novinku. Já jsem ti v létě položil jednoduchou otázku, zda tady skutečně musí mít reklamu každý komerční addon, to bylo vše. Tvojí reakcí byl nesousrozumitelný příspěvek a argument v tom smyslu, že každý nějak začíná. Docela vtipný u addonu za takový peníze. A to bylo z mé strany vše. Nikdo nic nezakazoval, nikdy jsem tady netrousil žádné poznámky na tvojí adresu, nic. Tak o jakém křiku tady píšeš ?

3. Mezi tou polovinou lidí bys byl i ty.

4. Fórum, kde bude vše podle pravidel a uživatelé se budou držet výhradně daných témat, podle mě nebude fungovat, bude to jak v policejním státě.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Jurajs_89 »

Percy 12 dostal nucenou dovolenou na týden.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Odpovědět