Zakládáme novou trať

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Myslíš texturu povrchu z googlu nebo 3D krajinu (kopce)?
Alcapone_josef
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02. bře 2012 16:33:15
Bydliště: Hlinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Alcapone_josef »

Na to 3D potřebuji ta data s GEO. Mě šlo o tu texturu z google maps. Prostě někdo z Vás zkušených udělal znova návod na aktuální TS. Vy už víte kam šáhnou.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od sasule »

@Alcapone_josef:
Pokud chceš 3D terén, jdi na Hledat a vyhledej si "SRTM". Poté Ti vypadnou příspěvky ve vlákně DEM SRTM. V tom vlákně je odkaz přímo na stažení dat pro 3D terén, odkaz jsem ověřil, funguje. Je tam mraky zip souborů = čtverců (tak, jak je Země rozparcelována). Zipy stáhneš, rozbalíš do Railworks adresáře "X:\...\RailWorks\DEM\SRTM\". Pak ve hře dáš generovat terén a zvolíš SRTM. A je to :-)
Alcapone_josef
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02. bře 2012 16:33:15
Bydliště: Hlinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Alcapone_josef »

Tak po víkendu se konečně podařilo vygenerovat terén a rozchodit mapovou texturu. Nakonec jsem musel použít video od angličana, kde to má na TS2015 a dnešní google. Jen místo kliknutí ohledně textury na ikonku, musím používat klavesu CTRL+G.
Jinak data stáhnout od tud: http://viewfinderpanoramas.org/dem3.html a kliknout na 3"
Videa zde: https://youtu.be/-VUnFFDPu8Y a https://youtu.be/5B-214PXAk4
Je možné to hodit někam, aby to bylo na vrchu, či "Jak na to"
radim29
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. úno 2016 21:11:39

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od radim29 »

Zdravím
Chtěl bych se zeptat jak mám udelat aby se mi vygeneroval terén všude a ne jen na určitých mistech i když to mám nastaveny na 19x19? :-(
Přílohy
received_1290353687658446.jpeg
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Možná ti pro ty místa chybí data.
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od JachyHm »

KaMat píše:Možná ti pro ty místa chybí data.
Ono to někdy dost blbne :) Já třeba na Vsetíně data 100% mám a je tam skoro kilometr hluboký příkop uprostřed hor.. :mrgreen: :mrgreen: Ale jenom na šířku jednoho čtverce, od Slovenských hranic až někam za Vsetín
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

radim29 píše:Zdravím
Chtěl bych se zeptat jak mám udelat aby se mi vygeneroval terén všude a ne jen na určitých mistech i když to mám nastaveny na 19x19? :-(
jo to vypada ze ti dal chybi data,jinak se ti vygeneruji ty ctverce co mas nastavene,takze podle mapy zkontrolovat pozici jestli data dosahuji a nebo stahnout dalsi soubor ktery na ten vygenerovany teren navaze.hlavne po vygenerovani terenu dat ulozit aby ten teren zustal. :D pri dalsim nacteni trate.
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Blade77 »

Když si tady tak pročítám problematiku při zakládání nové tratě, nedalo mi to a pro sichr, jsem si to zkusil... ;)
Návod na 1. straně opravdu funguje, po pročtení vlákna, jsem si zjistil, co je v návodu špatně a je třeba zadat jinak: RailsimulatorCore -> Railsimulator... ;)
Stáhl jsem si geodata s terénem, vytvořil složky DEM\SRTM, data s terénem jsem umístil tam... ;)
API klíč pro fotomapy z Google mám zadán a nastaven... ;)
Výsledek zde:
Test vytvoření základu pro novou trať
Test vytvoření základu pro novou trať
Vygenerování terénu a načtení fotomap z Google, ve stanici Praha, Braník... ;)

Myslel jsem, že vytvořit základ bude sakra složité, povedlo se hned na 1. pokus... ;)
tomas.vilimek
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12. zář 2017 6:17:39

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od tomas.vilimek »

Ahojky kluci jsem tu novy a chtel bych se pokusit o usek trate Podebrady -Nymburk ale potrebuji poradit abych zadal zpravnou polohu nebo jak to nastavit .dekuji za rady
1983toman
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 24. srp 2017 16:27:39

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od 1983toman »

Zdravím, když v editoru stavím trať, načtu mapu (ctrl+g), je cca měsíc vše ok a pak jednoho dne, opět při načtení se mapa posune? Oproti začátku stavění mi třeba nevychází koleje, stejně tak domy atd. Vše je posunuto řekněme o 3 metry? A dále, nejsem si jist, je možné, že G-mapy přeskočí na starší verzi, ne aktualizovanou? Jelikož baráky a některé věci, které mám postavené, nyní po načtení mapy tam nejsou. Mylsím na te mapě... v editoru je tam právě mám postavené, protože dříve se na mapě ukázali. Jako nové domy, nebo rekonstruované tratě, nově natáhlé koleje atd. Otázka, co může za posun mapy a zda jde nějak aktualizovat Google map. Děkuji
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Mapa se pravděpodobně aktualizuje sama a s posunem mapy nic neuděláš. Za to můžou autoři map.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Highlander »

1983toman píše: pát 17. pro 2021 4:43:53 Zdravím, když v editoru stavím trať, načtu mapu (ctrl+g), je cca měsíc vše ok a pak jednoho dne, opět při načtení se mapa posune? Oproti začátku stavění mi třeba nevychází koleje, stejně tak domy atd. Vše je posunuto řekněme o 3 metry? A dále, nejsem si jist, je možné, že G-mapy přeskočí na starší verzi, ne aktualizovanou? Jelikož baráky a některé věci, které mám postavené, nyní po načtení mapy tam nejsou. Mylsím na te mapě... v editoru je tam právě mám postavené, protože dříve se na mapě ukázali. Jako nové domy, nebo rekonstruované tratě, nově natáhlé koleje atd. Otázka, co může za posun mapy a zda jde nějak aktualizovat Google map. Děkuji
-
Ty drobné posuny mapy jsou způsobeny záměrně. Googlemapy se totiž zobrazují na základě souřadnic GPS, a to je vojenský systém USA. Pro civilní veřejnost se do těchto map zavádí záměrný drobný posun na zeměpisných souřadnicích, který se navíc čas od času náhodně mění. Kvůli tomu, aby nešlo GPS využít nepřítelem pro přesné zaměření cíle, např. raketou. Výsledkem šachování s posunem souřadnic je onen "nešvar" v navazování jednotlivých čtverců mapy v čase a oproti již vytvořenému modelu kolejiště. S tím nelze nic dělat, prostě snažit se nějak si to kolejiště a krajinu "zprůměrovat" a plynule navázat...
Jestli se verze nějaké části mapy změnila z novější na starší... těžko říci. U Googlemaps je možné všechno. Třeba na tom novějším snímku bylo něco, co nemělo být vidět...
PS:
Pokud stavíš trať v Česko-Slovensku a máš rád svou kreditku, hoď na Google loď a použij raději tento prográmek od JachyHm:
viewtopic.php?f=19&t=2086
Aplikaci si nastavíš a spustíš PŘED spuštěním TS-20xx, editor si pak bude brát podklady nikoliv z Googlemaps, nýbrž z mapy.cz. Druh zobrazení si vybereš jaké chceš (nejnovější ortofoto je coby "letecká-bing"). Snímky jsou oproti Googlu ostřejší a podrobnější. O nějakém náhodném posunu mi není nic známo.
Akorát musíš spouštět 32-bit verzi editoru, v 64-ce se jednotlivé tily zobrazují nekorektně. Více viz. odkaz - diskuze. Pročti si to.
1983toman
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 24. srp 2017 16:27:39

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od 1983toman »

Highlander píše: pát 17. pro 2021 14:02:42
1983toman píše: pát 17. pro 2021 4:43:53 Zdravím, když v editoru stavím trať, načtu mapu (ctrl+g), je cca měsíc vše ok a pak jednoho dne, opět při načtení se mapa posune? Oproti začátku stavění mi třeba nevychází koleje, stejně tak domy atd. Vše je posunuto řekněme o 3 metry? A dále, nejsem si jist, je možné, že G-mapy přeskočí na starší verzi, ne aktualizovanou? Jelikož baráky a některé věci, které mám postavené, nyní po načtení mapy tam nejsou. Mylsím na te mapě... v editoru je tam právě mám postavené, protože dříve se na mapě ukázali. Jako nové domy, nebo rekonstruované tratě, nově natáhlé koleje atd. Otázka, co může za posun mapy a zda jde nějak aktualizovat Google map. Děkuji
-
Ty drobné posuny mapy jsou způsobeny záměrně. Googlemapy se totiž zobrazují na základě souřadnic GPS, a to je vojenský systém USA. Pro civilní veřejnost se do těchto map zavádí záměrný drobný posun na zeměpisných souřadnicích, který se navíc čas od času náhodně mění. Kvůli tomu, aby nešlo GPS využít nepřítelem pro přesné zaměření cíle, např. raketou. Výsledkem šachování s posunem souřadnic je onen "nešvar" v navazování jednotlivých čtverců mapy v čase a oproti již vytvořenému modelu kolejiště. S tím nelze nic dělat, prostě snažit se nějak si to kolejiště a krajinu "zprůměrovat" a plynule navázat...
Jestli se verze nějaké části mapy změnila z novější na starší... těžko říci. U Googlemaps je možné všechno. Třeba na tom novějším snímku bylo něco, co nemělo být vidět...
PS:
Pokud stavíš trať v Česko-Slovensku a máš rád svou kreditku, hoď na Google loď a použij raději tento prográmek od JachyHm:
viewtopic.php?f=19&t=2086
Aplikaci si nastavíš a spustíš PŘED spuštěním TS-20xx, editor si pak bude brát podklady nikoliv z Googlemaps, nýbrž z mapy.cz. Druh zobrazení si vybereš jaké chceš (nejnovější ortofoto je coby "letecká-bing"). Snímky jsou oproti Googlu ostřejší a podrobnější. O nějakém náhodném posunu mi není nic známo.
Akorát musíš spouštět 32-bit verzi editoru, v 64-ce se jednotlivé tily zobrazují nekorektně. Více viz. odkaz - diskuze. Pročti si to.
Jo, super, funkční..... děkuji a jsem s pozdravem.
Odpovědět