MaSzyna - polský simulátor

Témata a povídání netýkající se RS
Odpovědět
Hans
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 25. pro 2014 16:02:59
Bydliště: Tam v dáli :D

MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Hans »

Objevil jsem nadějný polský simulátor. Jsou tam polské loko. jako např. EU07, SM42, EP09 nebo elektrická jednotka EN57.
Více zde: http://eu07.pl/

PS: je zdarma a v přípravě jsou i 163 (peršani)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od kiski »

Nie je to žiadna novinka. Ten simulátor je už dávno vonku a pravidlene sa updatuje...
Braňo
Sergio_Cz
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11. lis 2014 21:14:32
Bydliště: Česká republika

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Sergio_Cz »

Je to skvělý simulátor, občas ho hraju :)
a je tam i "182" :)
Obrázek
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od kuboss »

Nechcete na to niekto spraviť recenziu? Graficky sa to RW nevyrovná, ale čo fyzika, ovládanie apod.? Ja žiaľ najbližšie týždne nemám možnosť nič nainštalovať - tak by som si ja a všetci mne podobní aspoň spravili predstavu o Maszyne :)
Sergio_Cz
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11. lis 2014 21:14:32
Bydliště: Česká republika

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Sergio_Cz »

kuboss píše:Nechcete na to niekto spraviť recenziu? Graficky sa to RW nevyrovná, ale čo fyzika, ovládanie apod.? Ja žiaľ najbližšie týždne nemám možnosť nič nainštalovať - tak by som si ja a všetci mne podobní aspoň spravili predstavu o Maszyne :)
No osobně dle mého názoru to je "super", což jsem už prakticky řekl :D Ale fyzika je velmi dobrá, grafika je taky super (až na okolí, ale to je detail [zvyk z msts]). Co se týče zvuků, to je taky celkem dobrý - především výhybky, koleje v oblouku apod. (Ne jako v rw kde je u oficiálních addonů snad jeden nebo dva typy zvuků :lol: ). Já to určitě doporučuji a někdy to je lepší než samotné RW :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RsUaLH5GuS
Nejlepší je se podívat na videa popř. zkusit samotnou hru, určitě litovat nebudeš. Starší verze MaSzyny byla "jednodušší" na "Vše", novější je trošku složitější (já míval v nové verzi problém s nastartovaním loko), ale je to o zvyku.
Hans
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 25. pro 2014 16:02:59
Bydliště: Tam v dáli :D

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Hans »

Ano, Kiski máš pravdu je venku už dlouho, ale že se tady o tom nikde nepsalo, tak jsem to sem dal. :)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od kiski »

Dobre si urobil ;)
Braňo
Hans
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 25. pro 2014 16:02:59
Bydliště: Tam v dáli :D

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Hans »

Takže moje první dojmy: Je to ÚPLNĚ jiná káva než RW a to tak že samotné ovládání je težší než jsem si myslel. Doporučuji si nejprve prostudovat návod k ovládání. (Nebo pokud má někdo druhý monitor, tak si návod otevřít tam).
Já jsem se ještě ani nerozjel. V podstatě ten kdo má ntb a nemá num. klávesnici tak to má stížené.
Ovládání pohledu je podobné rw, jen s tím rozdílem že nemůžete myší ovládat prvky v kabině.
Co se týče HW nároků se není čem bavit, je to nenáročná hra.
Jestli je něco špatně, tak mě prosím opravte.
Sergio_Cz
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11. lis 2014 21:14:32
Bydliště: Česká republika

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Sergio_Cz »

Pokud máš problém s nastartováním, je nejlepší použit autopilota :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Roman »

Moje postřehy.
Záměrně srovnávám s MSTS, jelikož TS 2016 to nesahá ani po kotníky. Ve všech směrech. TS 2016 je placený produkt, tak by srovnání nebylo objektivní.
TS provozuji na maximální nastavení grafiky (vyjma SSAA), tak grafiku mohou objektivně porovnávat jen ti, kteří hrají RW na nízké detaily a nastavení GK.
+ volně ke stažení . Každý takový simulátor, který dělá skupina nadšenců má můj obdiv
+ pěkně zpracovaná trolej
+ ovládání lokomotiv propracovanější než u MSTS
+ 3D kabina
+ HW nároky
+/- fyzika. Tady jsem na vážkách, jelikož se to jeví lépe, ale povedlo se mi ze 40 km/h zastavit snad na padesáti metrech, což zase dost mimo.
- oproti MSTS horší kvalita modelů vozidel (dokonce rapidně, jelikož není podporována ani alfa pro průhledné části modelů)
- tratě. To co je přiloženo nestačí ani na default MSTS z roku 2001 natož dnes dostupným CZ/SK tratím.
- strašně složité ovládání, myšleno nelogické - neintuitivní .

Sečteno potrženo - pokud chci perfektní simulaci, projedu se v ruském ZD simulátoru, který sice pokulhává grafikou, ale fyzika je perfektní včetně možnosti řešení různých provozních závad. Grafikou a zpracováním modelů vozidel se MaSzyna stěží vyrovná MSTS, natož RW/TS který je úplně někde jinde .
Vyzkoušeno a odstraněno z PC.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Jurajs_89 »

Dá s to stáhnout i jinak než torrentem?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Hans
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 25. pro 2014 16:02:59
Bydliště: Tam v dáli :D

Re: MaSzyna - polský simulátor

Příspěvek od Hans »

Asi ne.
Odpovědět