Návěstidla

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
efko3
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 11. zář 2014 14:03:01

Re: Návěstidla

Příspěvek od efko3 »

Zdravím, asi mě někdo ukamenuje ale vytvořil jsem stanici - umistil návěstidla dle manuálu ( koukal jsem i na videa ) a stále mám někde chybu. Chtěl bych požádat někoho kdo má čas a nemrknul se na to ( soubor .rwp se stanicí bych zaslal ) DÍKY
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

To Efko3:
pošli mi link v SZ podivam se na problem.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne pát 30. zář 2016 15:08:31, celkem upraveno 2 x.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

efko3 píše:Zdravím, asi mě někdo ukamenuje ale vytvořil jsem stanici - umistil návěstidla dle manuálu ( koukal jsem i na videa ) a stále mám někde chybu. Chtěl bych požádat někoho kdo má čas a nemrknul se na to ( soubor .rwp se stanicí bych zaslal ) DÍKY
Koukal jsem na to a jsou tam tak zavazne chyby ze bude dobre kdyz se o to podelim pro vsechny.
doufam ze to nebude dotycnemu vadit,ale pomuze to vsem.
Odjezdove navestidlo ma spravne rychlost ale na hlavni koleje jen tu rychlost,v tomto pripade "S" je nezadouci.
Obrázek
Do posunovych navestidel nezadavame navesti pro vlakovy zabezpecovac:
Obrázek
Na hlavni kolej kde jsou hlavni navestidla vzdy umistujeme posunova navestidla nefunkci!
Pokud umistime funkcni posuny do vlakove cesty tak nebude fungovat nic,protoze chyby zpetna vazba od hlavniho navestidla,rozdil mezi funkcnim a nefunkcnim posunem je ten ze u funkcniho posunu trafic vlak zastavi na modrou,u nefunkcniho to projede a ridi se hlavnim navestidlem.
Vice je v rozsahlem prispevku zpetne.
Obrázek
efko3
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 11. zář 2014 14:03:01

Re: Návěstidla

Příspěvek od efko3 »

Zdravím, opět se u mě vyskytl problém. Asi po 14 dnech jsem otevřel editor a nejdou mi umístit návěstidla - normálně vyberu návěstidlo ze seznamu, kliknu do tratě - návěstidlo se umístí, ale neobjeví se možnost linkování. smazal jsem složku SIGNALS - stáhl znovu - překopíroval a problém přetrvává. Nepomohla ani přeinstalace RW. Nesetkal se někdo s podobným problémem ? DĚKUJI ZA RADY
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

efko3 píše:Zdravím, opět se u mě vyskytl problém. Asi po 14 dnech jsem otevřel editor a nejdou mi umístit návěstidla - normálně vyberu návěstidlo ze seznamu, kliknu do tratě - návěstidlo se umístí, ale neobjeví se možnost linkování. smazal jsem složku SIGNALS - stáhl znovu - překopíroval a problém přetrvává. Nepomohla ani přeinstalace RW. Nesetkal se někdo s podobným problémem ? DĚKUJI ZA RADY
Klikni na obrazovku v prvni zalozce a podivej se jestli nas zaskrtnuto viditelnost navestidel v editoru.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Návěstidla

Příspěvek od Roman »

efko3 píše:Zdravím, opět se u mě vyskytl problém. Asi po 14 dnech jsem otevřel editor a nejdou mi umístit návěstidla - normálně vyberu návěstidlo ze seznamu, kliknu do tratě - návěstidlo se umístí, ale neobjeví se možnost linkování. smazal jsem složku SIGNALS - stáhl znovu - překopíroval a problém přetrvává. Nepomohla ani přeinstalace RW. Nesetkal se někdo s podobným problémem ? DĚKUJI ZA RADY
Zakaž si scale a rotage . Jinak databázový objekt do trati neumístíš
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Návěstidla

Příspěvek od Majk369 »

nevite jak mam pridat linky k navestidlu ktere ma jen 2 linky? potrebuji totiz prijezdove navestidlo. dopredu dekuji za pomoc
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Návěstidla

Příspěvek od Echineo »

Majk369 píše: stř 01. srp 2018 12:33:19 nevite jak mam pridat linky k navestidlu ktere ma jen 2 linky? potrebuji totiz prijezdove navestidlo. dopredu dekuji za pomoc
Musíš si nainštalovať Javu.
1. choď do priečinka kde máš nainštalovný railworks, potom Manuals\CS-CZ\CZ_Signals_v2.7a\BlueprintLinkEditor
2. otvor BlueprintLinkEditor.bat
3. nasleduj kroky ktore ti tam napíše (so základnou inteligenciou by si ich mohol pochopiť)

Ak tam také priečinky nemáš no tak môžeš poslať SZ a nejako to vybavíme.
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Návěstidla

Příspěvek od Majk369 »

dakujem za spatnu vazbu, ale nemam tam ten manual. je tam len ten k lokomotive rady 150/151

prepac, ale co si myslel tym SZ?
sanicek16
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29. dub 2019 15:42:16

Re: Návěstidla

Příspěvek od sanicek16 »

Dobrý deň, som úplný začiatočník a potreboval by som poradiť ohľadom návestidiel. Vždy keď osadím návestidlo a nalinkujem ho, označenie návesti (biely plech pod ním) ostane biely. Nie červeno-biely. Vie mi niekto pomôcť, alebo poslať nejaký návod? Ďakujem :)
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Návěstidla

Příspěvek od Subterra »

nenadefinoval si návěstidlo (CDVP,CDVL...)
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Návěstidla

Příspěvek od Míla »

Jde ale o to, jaká máš návěstidla. Zda původní od Vlastíka ( (CDVP,CDVL...)) či už nová od Romana a Saši.( HVl,HVP ) Zde je rozdíl v zápisu.
sanicek16
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29. dub 2019 15:42:16

Re: Návěstidla

Příspěvek od sanicek16 »

Musím sa priznať že tomu až tak nerozumiem. Pôjdem metódou pokus/omyl. Ďakujem za super rady skúsim :) Pekný večer.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Návěstidla

Příspěvek od Míla »

U návěstidel pokus/omyl neexistuje. Na to je přesný návod, podle kterého návěstidla nadefinuješ.A návody najdeš v Railworks/Manuals/CS-CZ
sanicek16
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29. dub 2019 15:42:16

Re: Návěstidla

Příspěvek od sanicek16 »

Ďakujem, pôjdem pozrieť návod.
sanicek16
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29. dub 2019 15:42:16

Re: Návěstidla

Příspěvek od sanicek16 »

Pekný deň prajem! Tak po niekoľko dňovom trápení a čítaní návodov výsledok nulový. Už si naozaj neviem rady. Neviem kde robím chybu. Ak by tu bol niekto veľmi ochotný kľudne mu môžem rozrobenú staničku poslať a môže s tým niečo skúsiť spraviť. Koľaje sú označené a schémy ŽST môžem posunúť.
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Návěstidla

Příspěvek od popocatepetel »

Ahojte. Vedel by mi niekto poradiť, kde by som našiel nejaký návod alebo vysvetlivky k vlastnostiam návestidiel, pri ktorých sa do ID zadáva HVL a nejaké číslo namiesto CDVP a pod.? Neviem teraz, kto tie návestidlá vytvoril, myslím, že tie "HVL" Roman alebo Sasule a tie "CDVP" tuším Vlastík. Ak sa mýlim, tak sa ospravedlňujem. V manuáloch som žiadne vysvetlivky nenašiel a ani na nete. Viete mi povedať, aká je najnovšia verzia návestidiel a kde by som ju prípadne zohnal?
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Návěstidla

Příspěvek od popocatepetel »

Ahojte. Viete mi, prosím vás, niekto poradiť kde by som zohnal návestidlá, na ktorých je vrchné svetlo zelené? Ak teda sú vytvorené. Ide mi konkrétne o 5 a 6-znakové s pásmi (svetelné pásy pre rýchlosti 60, 80, 100 km/h) na sieti ŽSR. Tieto sa nachádzajú na koridore BA - PU - ZA. Za odpoveď vopred pekne ďakujem.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Návěstidla

Příspěvek od kiski »

S tými návestidlami ti určite pomôže Sašule, nakoľko ich tiež používa vo svojej trati tuším... popr. skús KaMata, ktorý tiež robí trate. Možno ti nejaký návod pošlú alebo minimálne aspoň poradia.
Braňo
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Návěstidla

Příspěvek od sasule »

Prvně je třeba si ujasnit, jaká návěstidla - přesněji která sada - je použita.
Pokud jsou použita původní Vlastimilova, tj. z CZ_Objects\...., tak tam technickou ani jinou podporu neposkytnu.
Pokud jsou použita návěstidla Romanova z tratě 020, tak u nich netuším, zda v tom balíku něco takového je, zda si je Roman dělal pro svou trať (jen hádám, že asi ne).
Pokud jsou použita "moje", tj. Romanem dodané a mnou modifikované (snad to píšu dost korektně, aby bylo jasno, že jsem dělal jen úpravy skriptů a návěstidla jsem nevytvářel), tedy z Cs_Addon/Sasule (balík Součásti pro Vlárskou dráhu), tak tam jsem schopen pomoci.

Nicméně - nějaká návěstidla, která nenávěstí výstrahu, ale jen volno a mají i pruhy jsem stoprocentně dělal.
Konkrétně: 341_NvstAZD5zIndLedC, 341_NvstAZD5zIndZ, "šestkové" zatím nejsou, taková návěstidla nebyla třeba.
Viz screen: https://www.sasuletrainz.cz/public-file ... 0331_1.jpg

"Bezbolestně" jde udělat prohození světel, nejde ale z LEDkového indikátoru udělat neLEDkový a naopak.
Odpovědět