Malard-Train

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Vlastik

Re: Malard-Train

Příspěvek od Vlastik »

malard píše:Nové přírustky. :)

151.012-2
Obrázek

350.004-8
Obrázek
Spletl jsi si forum,zde není msts,takže až budeš mít scren ze hry né z náhledu,tak potom zden ěco prezentuj.
jinak kde jsou ty slíbené nákladní vozy?
Taky dělat páté přes deváté,ale nic dokončeno za ty roky.
Jde to do odpadu.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Hekl338 »

Za tie nakladne vozne mozem ja. Mali byt vydane a doladene shadery, nakolko mam zdrojaky, zial, casovo nestiham. V pripade x5x to bude momentalne este nejaky cas obdobne. Tvoje poznamky snad ani nepotrebuju komentar, za par dni tu uz nebude nik pisat a ani tvorit.
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Malard-Train

Příspěvek od malard »

To snad nemůžeš myslet vážně Vlastiku... Jsou to skiny, co půjdou do RW. Je to něco podobného, jako když někdo ukazuje něco z 3DSMaxu. Za ty roky už jsem něco vytvořil. Například jsem tvořil textury na všechny 3 Tu47, naskinoval jsem 749.264, 151.019 a několik x6x, které možná taky časem půjdou do RW. Nafotil jsem kabiny pro Tu47, 749, 721, 141 a 240. Ty Easy půjdou na úpravu modelu. Takže pak mi něco piš. ;)
Vlastik

Re: Malard-Train

Příspěvek od Vlastik »

Hekl338 píše:Za tie nakladne vozne mozem ja. Mali byt vydane a doladene shadery, nakolko mam zdrojaky, zial, casovo nestiham. V pripade x5x to bude momentalne este nejaky cas obdobne. Tvoje poznamky snad ani nepotrebuju komentar, za par dni tu uz nebude nik pisat a ani tvorit.
Tak v pořádku,reakce byla nato že Hekl psal dost dlouho několik témat že skíny z msts nejsou kompatibilní,takže ta reakce.
Takže jsem chtěl předejít dalším nesrovnalostem.

mohl to napsat Hekl sám do svého vlákna a nemusel mít posla za sebou.
Takže to je moje chyba.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Hekl338 »

Vlasto, pisal, ale ohladne 36X...
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Malard-Train

Příspěvek od malard »

Na http://railworks.ofpmafia.eu/ můžete stahovat 350.004. :)
20160702183845_1.jpg
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Malard-Train

Příspěvek od malard »

Něco z tvorby. Zeleného bymáka už jsem poslal sasulemu, u najbrtu ještě musím dodělat podvozky. :)
ObrázekObrázek
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Malard-Train

Příspěvek od malard »

Najbrtní Bdmtee můžete stahovat u Sasuleho. :)
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Malard-Train

Příspěvek od malard »

Dokopal jsem se k dodělání restů - Easů (v průběhu dneška půjdou ven), 151.012 a 749.252 (u které mě po nasazení na model ve hře čekalo nemilé překvapení s tím, že ji budu muset předělat). :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Roman »

Tu Zamračenou nech zatím u ledu. U KŽC budou nové boky skříně s okny do strojovny výš tak, jak to mají vyšší serie v reálu (je to vidět na screenech). Zatím jsme s Honzou řešili na to , že si toho nikdo nevšimne a asi jsme měli pravdu :mrgreen: Vůbec tam zase bude několik vylepšení modelu oprati původním lokomotivám.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Michal »

Roman píše: Zatím jsme s Honzou řešili na to , že si toho nikdo nevšimne a asi jsme měli pravdu :mrgreen:
Nevšimne nebo nenahlásí? :) Když s Honzou prohlašujete, že vám to tak stačí, tak to máš těžké. To samé, když někdo něco k tvému modelu má. ;) Mám pocit, že Hekl kdysi dávno zkoušel skinovat slovenskou verzi, aby měl něco na 170, ale vzdal to právě kvůli velkému množství nepřesností...

malard: Pěkná práce.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Pikku »

Michal píše:... kvůli velkému množství nepřesností...
Taky pracujeme pro firmu Nepřesnost s r.o. :)
Ono je to těžké. Já třeba lokomotivám vpodstatě ani moc nerozumím. Nějaké drobnosti ve vzhledu moc nepobírám a neřeším. Byl jsem nejšťastnější, když jsem dělal kdysi dávno lokomotivy co již neexistují nebo jsou jen v museích. Ostatní uživatelé na tom byli stejně jako já co se týče informací o předloze a hlavně se neřešily centimetry nebo drobnosti, kterých si všimne jen nadšenec. Ale uznávám, že každý je jiný a každý má jiné preference. Doba se změnila a nároky stoupají, nedá se nic dělat. Taky bohužel ubývá nových modelů, protože je mnohem náročnější cokoliv vytvořit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Roman »

Michal píše:
Roman píše: Zatím jsme s Honzou řešili na to , že si toho nikdo nevšimne a asi jsme měli pravdu :mrgreen:
Nevšimne nebo nenahlásí? :) Když s Honzou prohlašujete, že vám to tak stačí, tak to máš těžké. To samé, když někdo něco k tvému modelu má. ;) Mám pocit, že Hekl kdysi dávno zkoušel skinovat slovenskou verzi, aby měl něco na 170, ale vzdal to právě kvůli velkému množství nepřesností...

malard: Pěkná práce.
Tak od preciznosti jste tady vy dva s Heklem :). Proto s Vámi nemůžu vůbec spolupracovat . Jen pořád nechápu, že když píšu, že kabina 363 je nereálná, tak vy dva jste pořád tvrdily že to není pravda. Dá se to snadno dohledat ;). Přitom je to tragédie. Asi jak se Vám to hodí :)
Jak píše Honza. Absolutně mi to nevadí, že něco nesedí. Je mi to úplně šumák. Ale zase mi vadí, že eso nejede 140. To mi vadí hodně. Vám a testerům to asi nevadilo :).
Je tady stejně asi dvojí metr. Když vyšla Zamračená, to bylo keců, že to do stoupání jede rychle s tolika a tolika vozy a zvuky blbě.... Na eso si ale nikdo nedovolí napsat křivé slovo :) . Je mi jasné, že ty ručíš za skript a je to Tvoje aliby. To beru. Ale někdo to tedy ladil a ten je z obliga, jelikož je v utajení :).
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Malard-Train

Příspěvek od kuboss »

Roman prijde mi, že si to skôr viac všímaš keď sa nejaké pripomienky (či opodstatnené, alebo kecy) týkajú Tvojho diela, čo je pochopiteľné.. Mne to ako nestrannému pozorovateľovi prišlo tak štandardne rovnako na oba stroje. Pri zamračenej to bolo ale viac "emócii" na jeden šup, pretože vyšla naraz, ESO sa objavovalo postupne.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Malard-Train

Příspěvek od Vlastik »

Ale zase mi vadí, že eso nejede 140. To mi vadí hodně. Vám a testerům to asi nevadilo :).
Je tady stejně asi dvojí metr. Když vyšla Zamračená, to bylo keců, že to do stoupání jede rychle s tolika a tolika vozy a zvuky blbě.... Na eso si ale nikdo nedovolí napsat křivé slovo :) . Je mi jasné, že ty ručíš za skript a je to Tvoje aliby. To beru. Ale někdo to tedy ladil a ten je z obliga, jelikož je v utajení
Myslim ze jsem se o tom uz zminel docela obstojne ze ty esa nemaji realne hodnoty ohledne TCH,taky jsem dostal jak vycineno tak i odpoved.
Neni to o tom ze nikdo nepise krive slovo ,ale ze je to stejne k nicemu protoze naprava je na dlouhe lokte.
Tak ohledne zamracenych tak tady si nemyslim ze by byl problem,sam jsem to vlastne nekolik hodin jizd pro scenare videl.
Nevim jestli by v realu byla 2x 749 na 6 vozovovem rychliku,ale 1 je malo,coz pri stoupani do 15 promile je hodne znat. (max 60 km/h)
Dobre je to koridovat s dodatkem D2/1 kde jsou defakto vsechno potrebne,sklon,vaha a rychlost. Takze tester 36x by se mel zamerit na tyto realne hodnoty a byl by klid.
Po tom vsem,jsem si natocil video a vypocital zatez x pomerny tah.
Jedine kdy se to chova realne je pri 5xB,kdyz bylo 10 a 15 xB tak tady byl videt ztrata ,hlavne ta masina sebou skube,je tam nevyvazeny proud versus zatez.
Ohledne kabiny,tak dnes co masina tak jina palubovka,takze takovy univerzal co je u toho.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Roman »

Nechci rozpoutat zase nějaké emoce , tak budu psát (snad) opatrně :). Opravdu se nechci nikoho dotknout.
Možná máš kuboss pravdu, ale spíš ne. Vem si zvuky. Kdy je dostalo eso? Po čtyřech letech vývoje. A když jsem napsal, že se externí smyčky přehrávají i v kabině, reakce prakticky ze strany autorů žádna. Přešlo se to mlčením.
Třeba 749 jsem konzultoval s pár lidma, co napsali připomínky ohledně chování. Vysvětlil jsem jim vše potřebné proč to je tak a tak. Uznali to, jen u BP jsem nahodil nereálné hodnoty aby to brzdilo více.
Vem si eso. Tam, je nějaká zbastlená charakteristika, asi nějaký pokus o "ladění dle reálu" a ve finále je to o ničem. Já si tam nacvakal reálná čísla a jsem spokojen. Stejně to nikdo nemá možnost posoudit, jelikož nemáme naladěné ani jedno tažené vozidlo (myšleno vagón), které by mohlo sloužit jako etalon pro ladění vozidel ;). Nebo o něm nevím. Co jsem sledoval, tak všechny vozy mají naklonovaný ladění dělané kdysi pro první Demovi vozy. Nevím ty poslední co Hekl vydal, celkem to nesleduju a nepoužívaám. Myslím ale, že to nikdo moc neřešil ;). Myšlen je samozřejmě i valivý odpor. Pokud ano, omlouvám se dotyčnému :).
Myslím, že tyhle věci by si měl hlídat Michal, jelikož to těžce degraduje jeho propracovný skript. Ale zase mu to třeba nevadí jako mě a Pikkovi nějaká nepřesnost modelu.
A ještě k tomu skinu Hekla na 749. Michale, myslím, že pracoval na svém modelu, tak nemusí skinovat Pikkův ;)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Malard-Train

Příspěvek od kiski »

Chlapi, vážne myslíte, že akákoľvek debata o trakčných charakteristikách má v prostredí tohoto simulátoru nejaký zmysel? Veď samotným tvorcom na tom nejako extra nezáleží - keby áno, už by dávno spravili možnosť voľby napr. odporovej regulácie (čiže možnosť navoliť TCH pre každý stupeň podobne ako je to v OR) apod. Z toho je jasné, že všetko čo tu tvoríme v tejto oblasti sú len nejaké okľuky, aby sa to akože podobalo, nič viac. Preto sú zbytočné akékoľvek dohady o tom, či to dobre alebo zle ťahá, či je niečo slabé alebo silné, atď atď.

Doporučujem každému, kto má záujem, si to vyskúšať, a potom zistí, aké je to zložité. Ja sa momentálne borím so 150, a naladiť ju tak, aby v kľúčových bodoch sedela (myslené v S a SP hospodári pri daných kľúčových rýchlostiach), je dosť problém. A vo výsledku budú nato aj tak pripomienky ;)
Braňo
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Hekl338 »

Je zvlastne, ze to tohto fora prispievam minimalne, no aj tak som neustale v kazdej debate prepierany. Tieto nekonecne plky o dokonalom ese su pomaly v kazdom vlakne. Ale nevadi, aspon je sa na com smiat :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Roman »

Hekl338 píše:Je zvlastne, ze to tohto fora prispievam minimalne, no aj tak som neustale v kazdej debate prepierany. Tieto nekonecne plky o dokonalom ese su pomaly v kazdom vlakne. Ale nevadi, aspon je sa na com smiat :D
Ale tentokrát Tě do toho namontoval Michal :lol:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malard-Train

Příspěvek od Michal »

Ano, k tomu se přiznávám. :mrgreen: Rozhodně jsem tu nechtěl rozpoutat opět nějakou "hádku" na téma eso versus cokoliv jiného. Já jen reagoval na tvou poznámku, že si nikdo nepřesností nevšiml. ;) Nemáš provokovat. :lol: K ostatnímu se už vyjadřovat nebudu. Je to tu omíláno pořád dokola. Stále stejná ohraná gramofonová deska... :)
Odpovědět