Odkaz na užitečné stránky

Témata a povídání netýkající se RS
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím,

kdo ještě neviděl, určitě doporučuji :

http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/6370-VYHYBKA
TS 2021 - v71.5a - STEAM
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor, MEM = 64,0 GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER, NVIDIA High Definition Audio
C: NTFS, 1862,4 GB, SSD
Win 10 Education 64bitový

Děkuji za každou odpověď !
Zdraví Zdeněk
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Vlastik »

Protoze uz me nebavylo stale se dohadovat o nicem,tak jsem provedl optreni a to ,
Se souborem od Sasule,byl smazan i kompletni balik vsech mych objektu. Tim muzete podekovat vsem kdo stavi trate nebo scenare a budou si je chtit projet..Taky bych tim zakoncil jakykoliv stret nebo zadost od koholilv. Je veci autora jak s objekty nalozi. Taktez nebudou prilozene k zadne trati , vyjimky urci autor.
Od vcerejska nehledejte nikde moje objekty,taktez nikdy nikomu ńedavam svoleni je prilozit k trati pro verejnost.
Tyka se to jak navestidel,static tak i traffic vozidel do scenare. Takze pro stavitele pokud mozno tak se vyvarujte umistovat moje objekty a hledejte alternativni reseni. To same pro ty co tvori scenare.
Pristopupil jsem proto protoze kvuli jednomu cloveku ktery nemel zajem urovnat spor na Fb i pres zpravy,a taky proto ze si nenecham si nadavat do c****k,nebo p***a verejne.
Jen jsem vas chtel informovat,aby si ti co vedou komentare v tematu Sasule,meli nad cim uvazovat.
Ano,mate pravdu ,i ja jsem to rikal celou dobu ze je jen na autorovi jak s modely nalozi,jestli je chce pro verejnost a nebo do supliku.
Taktez to byl muj posledni prispevek zde. Tech 40 SZ urcite cist nebudu.
Dekuji vsem co mi otevreli oci ,v zajmu komunity. Tak to je vse.
Specialne pro Michala,doufam ze to schvali prispevek,protoze je to v zajmu vsech.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Kal000px »

Se zákazem asi moc nepochodíš, pokud máme i my přistoupit na praktiky OFP. :mrgreen:
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od sasule »

Musím se k tomu taky zčerstva vyjádřit.
Uvědomuji si situaci a uvědomuji si, že jsem byl spouštěč.

Ohledně urovnání sporu to bylo tak, že mi bylo nabídnuto v podstatě zachování současného stavu. Tj. moje modely budou na OFP s připsanou douškou "s vědomím autora" (a nesmím do toho kecat - to napsáno nebylo, ale dovozuji si to) a nebudu mít zákaz použití Vlastíkových modelů. Takový smír rozhodně smírem nebyl - profit z toho mohlo mít pouze OFP.

To, že se Vlastík rozhodl tak, jak se rozhodl, respektuji. Ve věci návěstidel, což nás asi pálí nejvíce, už byly podniknuty první kroky.

Ještě chci poznamenat, že jsme s Kal000px-em vedli debatu, zda Vlastíkův příspěvek schválit, viděli jsme pro i proti - schválen je.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Vlastik »

Kal000px píše:Se zákazem asi moc nepochodíš, pokud máme i my přistoupit na praktiky OFP. :mrgreen:
Jeste dodatek:
Vidim ze nekteri si z toho delaji srandu,tak jen chci upozornit ze ja osobne u kazdeho 3D modelu si pisu autora primo v 3D studiu,tim je potom jednodusi pripadnou pri resit. Muzete verit ze jsem pekne nasr**** na hodne dlouho.
Jinak pokud se snad nekdo takovy najde tak si muze byt jist ze na strankach PCR je hlaseni kyberkriminality (muze si to overit) a Michal vi ze jdu pres mrtvoly a nahlasim ze mi byly data z disku odcizeny.
To se netyka tech modelu co byly delany pro nekoho na zakazku.

Taky bych byl rad kdyby se mi smazal ucet,uz o to zebram nekolik mesicu.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od 750225lentilka »

Pěkný Vlastiku! A teď se můžeš hrdinsky poplácat po zádech za dokončení toho, co jsi kdysi začal - roz**bání celé RW komunity jen díky tvé nabubřelosti a neomylnosti. Vážně si myslíš, že když jsi kdysi vymodeloval nějaké traťové "značky" a návěstidla, že ti každý bude líbat nohy a budeš si moct diktovat podmínky? Sorry, ale na to se ti každý rozumný autor akorát tak .... z vysoka. Ale teď snad už budeš spokojený. Sice jsem možná nikdy nevytvořil, ale každý zase musí uznat, že tohle je pravda. Jsem tu, byť s asi dvouroční přestávkou 2012-14, aktivní už někdy od roku 2010. Kdysi jsem ti i pomáhal s přejezdovými výstražníky AŽD, sháněl jsem ti na ně nahrávky, ale to už si asi nepamatuješ. A celou tu dobu to bylo možné pozorovat, jak ti to ego stoupá a jak se tu vůči všem chováš povýšeně a jako PÁN všeho tvorstva. A to jak se pořád snažíš OFP hájit tím, že "link přeci není zločin"...před pár lety byla tahle mantra typická pro warezáky, ti se tím moc rádi oháněli, že linkovat není nic protizákoného. Není...ale sviňárna non-plus-ultra v momentě kdy si to autor výslovně nepřeje to je.
Howgh.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Kal000px »

Nemůžu si pomoci, ale s každým příspěvkem jsi vtipnější a vtipnější...
PČR si akorát zavolej, vysmějí se ti do obličeje. Ty modely byly x let dostupné ke stažení a nebyly zpoplatněné. Kdyby ty modely byly zpoplatněné, nebo bych tvoji práci šířil v nějakém produktu, který bych prodával a měl z něj nějaký zisk, tak potom to trestný je. Ale jestli nahlásíš jako odcizení dat tohle, tak se ti tam někdo akorát vysměje do obličeje :)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Kal000px »

Ad, jeste bych zapomnel, nezapomeň napsat zase vojtovi, ze přeci nema žádný právo se vyjadřovat, protoze nic nevymodeloval. Jak je tvým dobrým zvykem
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od 750225lentilka »

Ano, budeš hnát přes PČR to, že autoři tratí používají tvé objekty k tomu, k čemu jsou určené! Tak teď jsi to dohnal do vrcholu absurdity a stupidity. To si vážně zaslouží potlesk!
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od kiski »

To vyhrážanie sa PČR má asi takú váhu, ako moja raňajšia stolica. Teraz si Vlastík predstav modelovú situáciu, že by ťa niekto nahlásil na PČR zato, že si mu z disku ukradol fotky na nejaký model, ktorý si vymodeloval. Lebo jednoducho si už nepraje, aby si ich verejne používal... Čo na tom, že kedysi ti ich dobrovoľne poskytol? To už teraz nehrá žiadnu rolu, jednoducho si to rozmyslel.

A podobne je to aj s tvojimi modelmi - nemôžeš predsa už dávno vydané veci, ktoré boli zdarma na stiahnutie mnoho rokov, a ľudia ich bez problémov používali vo svojich tratiach, zrazu len tak vyhlásiť za neverejné. Lepšie povedané - môžeš, ale minie sa to účinkom. Budeš vyzerať ako blbec.

To je len taký môj postreh nezainteresovaného pozorovateľa, tak to tak aj ber. Je mi v podstate jedno, ako s tým naložíš.
Braňo
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od kuboss »

Vlastik, nehraj to na fakt ze si nasraty. To co si prave predviedol je iba cista detinskost. Ked ostatny, tak aj ja - akurat ze sasule sa snazi chranit svoje dielo, ty robis (ako vzdy) iba napriek.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Michal »

Tady je zase veselo. :mrgreen: Vlastik vyhrožuje soudy, žalobami a policií všude možně. Jestli fakt nahlásí, že mu z disku někdo něco ukradl, tak předně bude muset poskytnout ten disk na analýzu policii a ti mu hned zanalyzují, že tam má nelegální SW. :lol: A teď čekám další žalobu za pomluvu. :mrgreen:
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Tady je zase veselo. :mrgreen: Vlastik vyhrožuje soudy, žalobami a policií všude možně. Jestli fakt nahlásí, že mu z disku někdo něco ukradl, tak předně bude muset poskytnout ten disk na analýzu policii a ti mu hned zanalyzují, že tam má nelegální SW. :lol: A teď čekám další žalobu za pomluvu. :mrgreen:
Omyl panove,na strankach se to hlasi anonymne a je na policii aby to prosetrila a vyvodila dusledek odkud ty modely jsou a proc jsou.
A ohledne nelegalniho sofwtaru tak to opravdu strach nemam.
Jednoduse autor si muze urcit jak s modely nalozi,to je vase heslo a to by melo platit pro vsechny ne jen pro nekoho,takze jak jsem napsal od brezen 2017 jsou vedeny jako neverejne coz ostatne vetsina lidi vi jedna se ciste o kradez. (Michal to psal v tematu jinde)
A je to psano na nekolika platformach.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Kal000px »

Tvrď si, co chceš, takový problémy s tebou nikdo řešit nehodlá.
Jako neveřejné je vedeš až teď, x let se k ním dalo veřejně dostat, takže to žádná krádež není. Nikdo ti z disku nic nebere, dal jsi to veřejně ke stažení, takže hádám, že v případě jakýchkoliv stížností s tímhle máš holt smůlu :)
Když se takhle chováš k Sašovi, tak je to OK, ale jakmile někdo takhle na tebe, tak se můžeš zbláznit.. Připomíná mi to jednoho nejmenovaného slováka v politice. :mrgreen:
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Michal »

Přesně tak. Už vidím, jak policie řeší krádež dat z anonymního disku. :mrgreen:
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od kuboss »

Ja ale stale nechapem to prirovnanie. Vlastik Tebe niekto tie objekty proti Tvojmu suhlasu daval niekam kam nechces, ked ich stahujes? (Lebo Sasulovi ano - a pritom stacilo dat riadny link na jeho web, ale tvrdohlavost zvitazila.) Alebo ide iba o jesitnost? ;)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Vlastik »

Kal000px píše:Tvrď si, co chceš, takový problémy s tebou nikdo řešit nehodlá.
Jako neveřejné je vedeš až teď, x let se k ním dalo veřejně dostat, takže to žádná krádež není. Nikdo ti z disku nic nebere, dal jsi to veřejně ke stažení, takže hádám, že v případě jakýchkoliv stížností s tímhle máš holt smůlu :)
Když se takhle chováš k Sašovi, tak je to OK, ale jakmile někdo takhle na tebe, tak se můžeš zbláznit.. Připomíná mi to jednoho nejmenovaného slováka v politice. :mrgreen:
No ja to vidim jinak,
mohu anonymne nahlasit ze na tomto serveru (strankach) se nachazi nelegaleni software nebo nelegalni sireni modelu a myslim ze se stim bude policie zabyvat alespon v tom smyslu ze to proveri. (Jako co tema to poruseni prava).
Vsak to Roman napsal :http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... =22&t=1628
Ano,v pripade vydani muze proverit i link (stranky) kde kde dojde ke zverejneni a kdotak ucinil.
Takze bych si nebyl tak sebejisty.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Kal000px »

Odkdy je freeware nelegální software? :mrgreen: Zadnou penezni újmu ti nikdy nezpůsobil, takze je to zbytecny. Uplne stejne muzeme tady nekdo zacit resit OFP :) proti autorove vuli je tam daleko vic veci
Jede jede mašinka..
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Vlastik »

kuboss píše:Ja ale stale nechapem to prirovnanie. Vlastik Tebe niekto tie objekty proti Tvojmu suhlasu daval niekam kam nechces, ked ich stahujes? (Lebo Sasulovi ano - a pritom stacilo dat riadny link na jeho web, ale tvrdohlavost zvitazila.) Alebo ide iba o jesitnost? ;)
Bohuzel ale to tak bylo i z korespondence jsem se tak o to snazil :
Nikdy nebyl fyzicky model na OFP jen link na jeho model na jeho stranky tak jako u vsech,nicmene to vedlo jen k osocovani a diskuse zadna.
Problem byl v tom ze i kdyz jsem chtel jeho nefunkcni link smazat ,tak soubor to bylo zamcene,nicmene mi to otevrelo oci a uz nikdy nebudu se snazit neco urovnat a taky nebudu nic nikdy reagovat nikde.
Zprava Facebook:
Ustoupime oba,dame jen link jako to bylo na sdileni cesty a napiseme u toho s tvym vedomim. vedomim. A hodim odkaz na tvoje stranky. Co ty nato? Zachovej se jako chlap.
Ne, tento smír není pro mě akceptovatelný. De facto znamená pouze zachování současného stavu, s nímž nemůžu a nechci souhlasit.
Odkdy je freeware nelegální software? :mrgreen: Zadnou penezni újmu ti nikdy nezpůsobil, takze je to zbytecny. Uplne stejne muzeme tady nekdo zacit resit OFP :) proti autorove vuli je tam daleko vic veci
vubec nejde o penezni ujmu,ale o dusevni vlastnictvi ,a resit si klidne muzes jakykoliv web i OFP,ale ten mi nepatri. A jine moje stranky oficialni s modely neexistuji. Defakto uz ani na OFP neni jediny muj model k downloadu. Muzes pouzit moje modely pro osobni potrebu ,tak jako vetsina.
Nejlepe na modely zapomenout a snazit se najit jinou alternativu. Takze jeden za vsechny vsichni za jednoho.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkaz na užitečné stránky

Příspěvek od Michal »

Vlastik píše:mohu anonymne nahlasit ze na tomto serveru (strankach) se nachazi nelegaleni software nebo nelegalni sireni modelu a myslim ze se stim bude policie zabyvat alespon v tom smyslu ze to proveri. (Jako co tema to poruseni prava).
Aha, tak teď už mi začíná svítat. Proto tolik voláš po zrušení tvého účtu a smazání všech tvých příspěvků. Aby nebylo vidět, že jsi to sám zveřejnil a nikdo ti to neukradl...
Odpovědět