Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Šnek
Příspěvky: 85
Registrován: úte 29. črc 2014 7:14:50

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Šnek »

Do stylu jízdy bych naopak nerýpal. Znám plno takových úmělců co brzdí jako prasata až lidi padají ze sedadel. :D
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

To si klidně rýpněte. :lol: Celý problém je v tom, že v reálu bych to povolil v cca 20km/h a souprava by krásně plynule zastavila. Tady to holt povoluje rychleji, takže musím povolovat později a i tak se mi občas stane, že to pak ještě "dojíždí". :mrgreen: Možná tomu nebudete věřit, ale v simulátoru toho zase tolik se souprava naježděno nemám. Většinou testuju na solo mašině. Takže ty zkušenosti prostě chybí. :)

mvedo: Domluvil jsem se s Dominikem, že vymění nejen Unipuls, ale i ventilátory a kompresory. Tak snad budou nakonec spokojeni všichni. Nahrávky prý má. Ale něco bych od tebe přeci jen potřeboval. Napíšu ti SZ.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Jak lépe oslavit svátek práce než prací na výukovém videu k Mirelu? :mrgreen:
https://youtu.be/7_Or8oSoqNw
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Konečne viem, čo čo znamená :lol: :lol: :D
Braňo
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

@kisky stačilo sa spýtať. Povedal by som ti to.

@Michal pri NZ5 tú výzvu máš veľmi neskoro....V reále niečo okolo troch až štyroch sekúnd.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Vidíš, ani pýtať som sa nemusel a nakoniec som sa to dozvedel :) Až tak ma to zas nepálilo, možno preto som sa nepýtal...

Každopádne, Michal a Jáchym sú frajeri, čo sa týka skriptovania - vedel som, že nakoniec dá niekto kompletný MIREL aj s testom D1... Míšo, máš to parádne.
Braňo
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

CRR144: Já už jsem si pomalu začínal myslet, že mám všechno správně. :mrgreen: Ty časy v03 jsou opět převzaté z manuálu. Ale co jsem zkoušel na v04, tak se to tak nějak chovalo. Ještě mrknu na video, co mám, a případně upravím.

kiski: Díky. :) Já myslím, že dobrých skriptařů je tu víc. Nejen já a Jáchym. A to včetně tebe. ;)

Jinak výzva pro všechny. Pokud budete chtít natočit video ohledně Mirelu na nějaké konkrétní téma, které jsem ještě nepokryl, tak dejte vědět. Není problém. ;)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

CRR144 píše: sob 05. kvě 2018 23:12:37 @Michal pri NZ5 tú výzvu máš veľmi neskoro....V reále niečo okolo troch až štyroch sekúnd.
Tak jsem to ověřil. Prvních 15s ticho, dalších 10s zvukový signál, potom prásk NZ5. Výjimečně sedí manuál s videi, co mám k dispozici (v03 i v04). :lol: Takže bych to měl mít správně.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Vidím, že ten čas počas práce beží inak.... :lol:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Zatímco čekám na slíbené informace a úpravy (nebudu jmenovat, dotyční se poznají), abych mohl mašinu dokončit, tak jsem si jen tak hrál s AI vlaky. :mrgreen:
https://youtu.be/gQSWlhC3OAg
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Michal, paráda :) Len ma zaujali tie zberače - to predný a zadný - to sa myslí v zmysle jazdy? Lebo samo si to asi pri zmene smeru jazdy prefix nezmení...
Braňo
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Samo si to prefix nezmění nikdy. V editoru si to nastavím ručně a ve scénáři jsem to měnil skriptem scénáře. Ale není to zase tak triviální na použití. Dost jsem se s tím natrápil, protože AI vlak se chová k instrukcím jinak, než vlak hráče. :) Momentálně vše funguje vůči výchozímu směru jízdy, tedy stanovištěm 1 vpřed.
mvedo
Příspěvky: 43
Registrován: ned 02. črc 2017 16:08:57

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od mvedo »

Všimol som si , že si spravil ten unipuls . :) Inač pekné , ani by ma nenapadlo , že sa takéto veci dajú robiť . :D
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Výborně. ;) Jsem rád, že to je poznat. :) Zvuky kompresorů, ventilátorů a unipulsu jsou opravdu už ze slovenských mašin.
krendy96
Příspěvky: 77
Registrován: úte 05. čer 2018 15:33:24
Bydliště: Doma

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od krendy96 »

Perfekt! Už sa moc teším ale len taký malý detail nemajú nahodou vrchy brzdičov červenú farbu ako české stroje? Viem že je to detail ale ináč je to super aj po stránke zvukov.
krendy :lol:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Kdysi dávno tady proběhla diskuze, že to právě stejné není. A myslím, že Hekl to dělal podle nějaké fotky. Nevím jak na Slovensku, ale u nás rozhodně nemají všechny mašiny stejné barevné provedení brzdičů. Takže je to o tom, na který konkrétní kus se zrovna natrefí.
krendy96
Příspěvky: 77
Registrován: úte 05. čer 2018 15:33:24
Bydliště: Doma

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od krendy96 »

No pred týmto príspevkom som pozeral aj fotky stanovíšť ale videl som iba také jak som písal.Ak to bolo také na textúrach tak v pohode . A prajem veľa úspechov v tvorbe. :lol:

A teraz ma ešte napadlo že to aj tak majú 36-jednotky ale to už je trochu iní prípad :lol: :D

MOD: Sloučení dvou příspěvků do jednoho
krendy :lol:
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Dnes to máš čo kus to originál.....Nejaké to normovanie farieb sa už nenosí. (samozrejme keď ich na to niekto vyššie upozorní, tak sa to dorobí, ale inak sa na to v dielni dlabe.) Ja som videl už aj červený VZ kohút.
krendy96
Příspěvky: 77
Registrován: úte 05. čer 2018 15:33:24
Bydliště: Doma

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od krendy96 »

No hej ja viem že také šedé majú väčšinou blonski esá ale ešte som nevidel že komplet šedé.
krendy :lol:
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Prosím ťa ty o čom hovoríš? Odkedy má nejakú spojitosť farba vrchu brzdiča s farbou mašiny vonku ? Radšej toho nechaj prosím ťa. :roll:
Odpovědět