Diskuzní fórum

Pravidla, připomínky, dotazy a náměty k fungování diskusního fóra
Pravidla fóra
Svým přístupem na Rail Simulator Fórum souhlasíte s následujícími podmínkami:

Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, obscením, vulgárním, vyhrožujícím, sexuálně orientovaným nebo jakýmkoliv jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony.

Tato činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra. IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření.

Souhlasíte s tím, že moderátoři a administátoři mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv témata, pokud to bude považovat za nutné.
Odpovědět
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Diskuzní fórum

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné, aby se url adresa otevřela v nové záložce. Díky za opověď
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Martens
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. čer 2008 12:53:10
Kontaktovat uživatele:

RSS kanál pro forum

Příspěvek od Martens »

Zdravim, bude možné provozovat RSS stejně jako na bratrském foru na forum.simtrains.eu? Pokud už RSS běhá, jaká je url pro kanál?
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Včera ve večerních hodinách docházelo k přetěžování serveru a po té byl web několikrát odstaven. Provedla se optimalizace DB a částečně i apache. Mohu sdělit, že byl identifikován viník, který se tímto bavil. Byl mu udělen superban a asi mu bude zrušena zubní karta.
RaCer
Administrátor
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:32:25
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS kanál pro forum

Příspěvek od RaCer »

Martens píše:Zdravim, bude možné provozovat RSS stejně jako na bratrském foru na forum.simtrains.eu? Pokud už RSS běhá, jaká je url pro kanál?
Tak RSS právě zprovozněný na adrese http://railsimulator.simtrains.eu/rss.php
RaCer
Administrátor
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:32:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od RaCer »

Jurajs_89 píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné, aby se url adresa otevřela v nové záložce. Díky za opověď
Až budu mít více času, upravím i toto
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Jurajs_89 »

Super, díky za odpověď.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Michal píše:Je možné někde uživatelsky zvolit "skin" fóra? Přiznám se, že ta černá na mě působí dost depresivně, navíc červené písmo na tmavě šedém podkladu je bolehlav.
Lze a už si můžeš vybrat.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Jurajs_89 »

Michal píše:Je možné někde uživatelsky zvolit "skin" fóra? Přiznám se, že ta černá na mě působí dost depresivně, navíc červené písmo na tmavě šedém podkladu je bolehlav.
Mě spíš vadí červený text na šedém podkladu....pro mě je čítelký až zhruba tak od 15 cm od LCD...
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Prosil bych moderátoři a admini o pročištění témat a hlavně příspěvků které se nepřímo týkají uvedených témat,děkuji.
Za mě jsou to :
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... p?f=6&t=90
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... ?f=15&t=56

Jde nám o to aby to tu zůstalo přehledné pro všechny.
Uživatelský avatar
Ivan.ps
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 05. čer 2008 21:55:08
Bydliště: Nové Zámky - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Ivan.ps »

Tak som to tu trošku upravatal, popresúval atď. Dúfam, že teraz to bude prehľadnejšie.

Chcel by som týmto poporosiť užívateľov, aby vkladali do fóra screeny " rozumných rozmerov", aby to väčšine užívateľov zbytočne nerozširovalo stránky fóra. Ďakujem.
Ivan Palacka
Uživatelský avatar
Ivan.ps
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 05. čer 2008 21:55:08
Bydliště: Nové Zámky - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Ivan.ps »

Zdravím Vás. Tak som tu dnes trocha upratal a povymazával aj nejaké príspevky s nulovou informačnou a výpovednou hodnotou. Dúfam, že sa nikto kvôli tomu neurazí, ide mi len o udržanie prehľadnosti fóra. Ak má ešte niekto pocit, že treba niektoré vlákno prečistiť, tak nech mi prosím napíše SZ. Ďakujem.
Ivan Palacka
RaCer
Administrátor
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:32:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od RaCer »

Počínaje dneškem se novým moderátorem fóra stává Josef72.

Ještě jednou díky za ochotu kočírovat toto fórum.
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Nešlo by prosím udělat,že pokud by uživatel umístil nové téma do sekce Download,že by on sám mohl pouze jenom v novém tématu pokračovat?
Dále že by v této sekci mohl svoje příspěvky uživatel mazat všechny dle aktuálnosti a né jenom ten poslední?

Takhle by to zvýšilo přehlednost pro všechny,tím že se někdo cizí zde vyjadřuje akorát to znepřehledňuje,všechny downloady pro ostatní,tím že by byla zakázána jakákoliv manipulace cizím uživatelem v uvedené sekci by se dalo vše řadit zasebou,např.update a pod.

Mě by např.odpadlo u neaktuálních příspěvků psát "pozbylo platnosti" a zůstane to holé.
RaCer
Administrátor
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:32:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od RaCer »

Vlastik píše:Nešlo by prosím udělat,že pokud by uživatel umístil nové téma do sekce Download,že by on sám mohl pouze jenom v novém tématu pokračovat?
Dále že by v této sekci mohl svoje příspěvky uživatel mazat všechny dle aktuálnosti a né jenom ten poslední?

Takhle by to zvýšilo přehlednost pro všechny,tím že se někdo cizí zde vyjadřuje akorát to znepřehledňuje,všechny downloady pro ostatní,tím že by byla zakázána jakákoliv manipulace cizím uživatelem v uvedené sekci by se dalo vše řadit zasebou,např.update a pod.

Mě by např.odpadlo u neaktuálních příspěvků psát "pozbylo platnosti" a zůstane to holé.
OK, zítra na to mrknu.
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Nevím jestli to nejde jenom mě a nebo to je další úmysl ale při nahrání obrázku to píše toto:
Soubor je příliš velký. Maximální velikost je 256 KiB
Přitom jenom hodnota screnu z Rw v jpg při rozlišení 1024x768 je cca přes 320kb,při rozlišení 1440x900 je cca 420kb,
pokud snížím kvalitu srenu třeba z 1440x900 na 800x600 což odpovídá max.velikosti tak nejen že ztratím kvalitu screnu ale na 20" monitoru takovýto scren je jako flusnutí a dále netřeba komentovat.
Beban
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 09. pro 2010 3:14:04

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Beban »

Zdravím, jsem tu na fóru nový a doufal jsem, že stáhnu nějaké modely vozidel případně tratí. Pochopil jsem ale správně, že tu téměř nic takového není? Fórum je plné vláken, kde se jednotliví tvůrci chlubí svými úspěchy při stavbách a modelování, ale naprosté minimum z nich obsahuje odkaz pro stažení. Většina projektů je nedokončená. Hrál jsem dlouho RS, vynechal RW a teď jsem se nově pustil do RW2, které bohužel není prakticky možné rozšířit o české tratě a vozidla. Nebo se pletu a někde na webu jsou tyhle věci dohledatelné? Díky.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Jurajs_89 »

Vozidla ani tratě zatím distribuovány nejsou, jelikož nejsou zvuky a caby.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

dravím, jsem tu na fóru nový a doufal jsem, že stáhnu nějaké modely vozidel případně tratí. Pochopil jsem ale správně, že tu téměř nic takového není?
Ano je to tak,musíme si uvědomit že je to nový simulátor a chce to čas,v msts taky se x.let stavělo a doumalo jak a co funguje a pak se začalo konat,a tady je to to samé všechno se teprve testuje a zkouší,nicméně určitě se v příštím roce něco vydá finální.(tratě,vozidla)
nějáké pokroky z české tvorby moji jsou zde:
http://vlastinek.galerie.cz/4747132-ces ... 2010#page1
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Poslední dobou se tu denně množí několik desítek spammů denně,zajímalo by mě jestli tu vůbec funguje admin,aby tomu udělal přítrž,děkuji.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

Jak si asi každý všiml, poslední měsíc je tu asi desetkrát více spamů než běžných příspěvků. Jako admin z nouze, bez jakýhkoliv zkušeností s programem " phpBB" jsem schopen to akorát mazat a udělovat bany. To je vše. Spamy mažu třikrát denně, i během zaměstnání, více nestíhám.

Pakliže se tu objeví majitel stránek, tak ať tu ponechá nějakou informaci, zda je možné tořešit s poskytovatelem hostingu. Tenhle stav je neúnosný.
Odpovědět