Nefungující křížení

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
Odpovědět
Ořouš
Příspěvky: 8
Registrován: pon 17. čer 2019 20:30:33

Nefungující křížení

Příspěvek od Ořouš »

Zdravím,

hodiny googlení a zkoušení různých věcí mi nepomohly, aktuálně u mě za žádnou cenu nefunguje jednoduché křížení ve stanici při tvorbě scénáře.

Snažím se vytvořit scénář pro trať 323 Slezsko...

Z Frenštátu pod Radhoštěm vyjede hráč v 10:53 v OS 3131 směr Kunčice pod Ondřejníkem, z Frenštátu do Kunčic vede jednokolejka.
OS 3131 do Kunčic přijíždí 11:01.

Mezitím z Čeladné (odj. 10:51) do Kunčic pod Ondřejníkem (příj. 10:57) jede rovněž po jednokolejce AI - OS 3130.

Oba tyto vlaky se křižují v Kunčicích, kde jsou dvě koleje... jenže:

Pokud má AI (OS 3130) menší prioritu, než hráčův 3131, do Kunčic AI ani nevjede, jelikož je postavená trať pro výjezd z Kunčic z nástupiště pro 3131.
Pokud má AI (OS 3130) stejnou prioritu, než hráčův 3131, do Kunčic nevjede hráč, jelikož je postavená trať pro výjezd z Kunčic z nástupiště pro 3130.
Pokud má AI vyšší prioritu, platí to samé, jako když má prioritu stejnou.

Časy mám nastaveny správně.

Dokázal by mi prosím někdo s tímto pomoct? Celkově editor je u RW nejpříšernější ze všech editorů jež jsem za svůj život poznal, stále se ale snažím nevzdát...

Scénář popřípadě můžete stáhnout zde: https://drive.google.com/file/d/1vSEuXR ... sp=sharing
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Nefungující křížení

Příspěvek od Subterra »

3130 bych dal rovnou do Kunčic k nástupišti a po ptákách. Aktivní od 10:56 s pobytem do 11:02 a problém vyřešen. Hráč stejně nemá šanci přijet do Kunčic dřív, než je čas příjezdu 3130, tudíž je zbytečný, začínal v Čeladný. Jinak tenhle problém se vyřeší tak, že pro jeho cestu vytvoříš za markerem nástupiště (před odjezdové návěstidlo) další marker a dáš mu tam příkaz buď GO VIA a nebo STOP AT. Oboje je stejné s tím, že při GO VIA nastavíš rychlost v příkazu na 1+mph a pak to pouze funguje jako průjezdný bod. Celý tento problém způsobuje rezervace cest dopředu a proto to tam nepustí buď jednu nebo druhou soupravu. Tím, že přidáš ten marker a přidáš ho do příkazů ať už go via nebo stop at, tak místo toho, aby to dál rezervovalo cestu Kunčice - koncový bod, tak to rezervuje pouze cestu Kunčice - marker a tím pádem to nebude blokovat hráče. Dle časů to občas funguje i bez toho markeru a většinou dávám soupravu s dalším pobytem tak, aby měla nižší prioritu než hráč. Občas už se s prioritama dostanu až tak nízko, aby to bylo funkční všude, že některé osobáky mám v prioritě "freight".
Odpovědět