Scénář, vykolejení, kolizní box

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
Odpovědět
leonell
Příspěvky: 21
Registrován: pát 06. čer 2008 22:55:16

Scénář, vykolejení, kolizní box

Příspěvek od leonell »

Ahoj,
mám dotaz, před nějakou dlouhou dobou jsem zkoušel misi, kdy na kolejích byl umístěn, uprostřed zářezu, v oblouku, v lese, scénářový objekt "lavina" a měl jsem v úmyslu udělat misi, kdy dotyčný musí dohánět zpoždění (o lavině samozřejmě neví).
Celé to skončilo na tom, že vlak lavinou projel a nevykolejil. Ptal jsem se na to v RS fóru a řekli mi, že žádný způsob vykolejení není, jedině rozpojit koleje. To ale není možné, protože trať musí být v pořádku, toto měl být jeden z mnoha scénářů, v ostatních musela být trať průjezdná.
Teď jsem zahlédl v objektech, že Vlasta tam mluví o "kolizním boxu" a tak mně napadlo jestli to nejde použít ?? Trochu se obávám že kolizní box bude spjat s kolejemi ale pokud by tomu tak nebylo tak by to mohlo fungovat, ne?
Vlastik

Re: Scénář, vykolejení, kolizní box

Příspěvek od Vlastik »

Jak píše Michal,kolizní box vlastně slouží jako pevný objekt a nastavuje se souřadnicemi v blueprintu a výsledek je pak v náhledu,hlavně slouží k tomu aby se na nástupištích vyhnuli lidi třeba stožáru a vozidlo vykolejilo.
Je na staviteli objektů jestli této služby využije a ten kolizní box do objektu umístí,třeba velký kopec sněhu atd.
Co se týče kolejí tak tam to snima nemá nic společné.
leonell
Příspěvky: 21
Registrován: pát 06. čer 2008 22:55:16

Re: Scénář, vykolejení, kolizní box

Příspěvek od leonell »

Bohužel, buď to nefunguje nebo dělám něco špatně.
Mám objekt "Sutrak", což je koule s texturou kamene. Má zaškrtnuté ValidInScenario.
V GeometryId je "Sutrak", teď jsem tedy přidal totéž ("Sutrak") i hned pod to do CollisionGeometryId.
Otevřu scénář, v ScenarioObject menu vyberu svůj objekt Šutrák, vložím jej na koleje (normálně se zobrazí a je korektně vidět jenom ve scénáři).
Dám Play, rozjedu lokomotivu, ta vesele prosviští přes kameny a jede dál.
Takže buď to nejde nebo dělám něco špatně.
Odpovědět