posun ve scénáři

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
Odpovědět
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

posun ve scénáři

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím,
mám dva dotazy k posunu ve scénáři :

1. Pro loko hráče vytvořím příkaz na posun ve stanici. Při hraní posunuji na návěst "Posun dovolen", na dovolující návěst (např. "40 km/h,potom Volno), přes TAB proti "Stůj" nebo se po použití TAB objeví návěst "Posun dovolen". Na čem to závisí ?
Je to podle linku a skriptu příslušného návěstidla, podle druhu příkazu (tam ale není moc na výběr) nebo to závisí na tom, zda cílové místo (úsek koleje) končí ve směru jízdy hlavním nebo seřaďovacím návěstidlem ?

2. Rád bych vytvořil situaci, že loko AI přiveze na kolej k nástupišti soupravu, odstoupí a odjede např. do Portálu. Z opačného zhlaví nastoupí na vlak loko hráče a odjede s ním. Je to myšleno tak, že každá z lokomotiv má plánované jízdy tak, že každá posunuje na jiném zhlaví. Vždy to končí tak, že loko AI buď soupravu neodvěsí nebo při tom vykolejí. Zkoušel jsem i Stopping marker a jiné finty, ale bohužel nic. Problém je zřejmě v tom, že se na stejné koleji "setkají" příkazy pro AI a pro hráče a dojde k jejich kolizi. Má to vůbec nějaké řešení ?

Děkuji všem za odpovědi.
Zdeněk
Vlastik

Re: posun ve scénáři

Příspěvek od Vlastik »

Kohlik píše:Zdravím,
mám dva dotazy k posunu ve scénáři :

1. Pro loko hráče vytvořím příkaz na posun ve stanici. Při hraní posunuji na návěst "Posun dovolen", na dovolující návěst (např. "40 km/h,potom Volno), přes TAB proti "Stůj" nebo se po použití TAB objeví návěst "Posun dovolen". Na čem to závisí ?
Je to podle linku a skriptu příslušného návěstidla, podle druhu příkazu (tam ale není moc na výběr) nebo to závisí na tom, zda cílové místo (úsek koleje) končí ve směru jízdy hlavním nebo seřaďovacím návěstidlem ?

2. Rád bych vytvořil situaci, že loko AI přiveze na kolej k nástupišti soupravu, odstoupí a odjede např. do Portálu. Z opačného zhlaví nastoupí na vlak loko hráče a odjede s ním. Je to myšleno tak, že každá z lokomotiv má plánované jízdy tak, že každá posunuje na jiném zhlaví. Vždy to končí tak, že loko AI buď soupravu neodvěsí nebo při tom vykolejí. Zkoušel jsem i Stopping marker a jiné finty, ale bohužel nic. Problém je zřejmě v tom, že se na stejné koleji "setkají" příkazy pro AI a pro hráče a dojde k jejich kolizi. Má to vůbec nějaké řešení ?

Děkuji všem za odpovědi.
Zdeněk
Samozřejmně vše je vázáno linkem návěstidla,v zásadě jsou dva druhy posunových návěstidel,tzv,funkční kde platí (stůj) a nefunkční kde je to jako atrapa i když s linkem(pro vlak hráče).
Takže pokud posunuji z posunové koleje,vždy je to návěstidlo funkční ,modrá (stůj) některá mají ještě omezení aby nedošlo ke kolizi na hlavní kolej že při zadání linku "T" zkontrolují volnost posunové cesty,pokud na té koleji něco stojí tak nelze na ní vjet ani za použití TAB. Pokud jedu z hlavní koleje na posunovou tak mi svítí bílá na hlavním návěstidle,za předpokladů že to je nalinkováno.

Ohledně toho druhého dotazu,tak problém bude v neznalosti a správném posloupnosti příkazů.
jinak tohle funguje,nezáleží na tom že jsou na jednu kolej dvě cesty ale na časovém rozmezí,to znamená na výpočtu jízdní doby,přiřazení priority vlaků a podobně. Běžně jsem to testoval na oNJ kdy trafic přivezl soupravu a odpojila loko do depa a já táhl soupravu dál.
Vaše finty bych chtěl vidět,z toho co zde popisujete na forum se ještě máte co učit. :D
Takže není potřeba žádné extra příkazy.
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: posun ve scénáři

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím,
děkuji za radu.
Zdeněk
Naposledy upravil(a) Kohlik dne pát 12. úno 2016 21:40:52, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: posun ve scénáři

Příspěvek od Vlastik »

Kohlik píše:Zdravím,
děkuji za radu.
Jsou lidi, kteří všechno umí a jiní, kteří se musí učit. Já patřím mezi ty druhé. Akorát jsem si, já hlupák, myslel, že takové věci, jako jsou fora pro příznivce čehokoliv, slouží k tomu, aby se člověk mohl zeptat, když si s ničím neví rady. Jestli si někdo myslí, že se ptám při prvním problému, aniž bych se snažil zjistit nejdřív informace jiným způsobem, je to jeho problém a nikoliv pravda.
Příště si své "hloupé začátečnické" otázky řádně rozmyslím.
Zdeněk
To se mi líbí,takovéto komentáře,ják myslíte že jsem se to učil já a mnoho dalších? Nebo myslíte že jsem kouzelník,většina z nás co zde začínala tak se učila z manuálů a potom pokus/omyl ,tak to bylo. To že ted je hromada videii a manuálů jenom nasvědčuje tomu že je víc možností pro pochopení,za nás to prostě nebylo. Tak jako každý když si něco koupí tak první co udělá studuje manuály,takže kdyby jste ty manuály v TS co jsou studoval pořádně ,tak polovinu témat znáte.
Jinak další že vždy se vám zde někdo snaží pomoci ,ale někdy to je opakovat jedno téma do nekonečna každému extra.
nechte si tyto komentáře typu že se nesmíte na nic zeptat pro někoho jiného,na to jsem alergický.
Odpovědět