pár otázek...

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
venivi
Příspěvky: 9
Registrován: sob 05. črc 2014 17:52:59

pár otázek...

Příspěvek od venivi »

Ahoj nadšenci virtuálni železnice,

jako nováček mám pár dotazů, ohledně zakládáni nové trati. Donedávna jsem používal staženou verzi TS, nicméně když jsem se přesvědčil o kvalitách hry, zakoupil jsem si legální steam edition TS 2014 a ted:
zkoušel jsem teda založit novou trať, vzal jsem teda návod který je zde a dělal vše podle něj, zaprvé mně trochu překvapilo to, že mi nějak nesedí názvy aplikaci atd. dle toho co je zde uvedeno, např. program toace.exe vůbec nemám, mám něco podobného pod názvem RWAcetools, což taky dělá něco s obrázkami.
Pak je zde psáno že je zapotřebí tu trať otevřít v blueprint editoru, jenomže po kliknutí pravým tlačítkem nemám nikde možnost new blueprint, jak se píše v návodu, pouze možnosti new item a new folder. Dále vůbec nevím kam v editoru vložit ten obrázek s koncovkou ace a ješte jedna věc, když upravuji v editoru položky skyes a weather tak vše funguje až do kroku kdy se mají zadávat položky jako např. TimeOfDay/default.xml, v tu chvíli mi to ve spodu editoru háže ten žlutej výkřičník.
Procházekl jsem forum a bylo zde psáno že prý by tady mněl být i nějakej videonávod nebo tak jenomže ani jeden odkaz už není platnej.

A ješte jedna drobnost. Zjistil jsem že když jdu stavět trať s německými součástmi tak mám catenary asi půl metru nad zemí, čili jsou výškově uplně mimo trať.

Děkuji za každou radu
venivi
Příspěvky: 9
Registrován: sob 05. črc 2014 17:52:59

Re: pár otázek...

Příspěvek od venivi »

děkuji a rád bych se ještě zeptal proč když něco tvořím v editoru a pak tu trat jdu zkusit tak polovinu objektů nevidím? Dost mne to štve
venivi
Příspěvky: 9
Registrován: sob 05. črc 2014 17:52:59

Re: pár otázek...

Příspěvek od venivi »

aha, no to jsem zjistil a máš pravdu, ten posuvník jsem si dal až na desítku, pak to vidím, ale když si tu trat zapnu, tak abych se v ní mohl projet, tak ty objekty tam nejsou videt taky. Je pravda že mám slabší pc a hraju na střední detaily, myslíš že by to mohlo být tím? Mně to spíš přijde, že určité objekty se mi prostě nezobrazej ve hře.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: pár otázek...

Příspěvek od Roman »

Ne, Michale. Dnes už se při nižších detailech nezobrazí objekt dle definice v blueprintu, viz problémy s mostem v mojí trati.
Odpovědět