Zakládáme novou trať

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kakawko »

Zdravim.No skusam zalozit novu trat...konkretne chcem spravit tatranska lomnica-stary smokovec...mohli by ste mi pomoct so suradnicami ake zadat?
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Dusan »

kakawko píše:Zdravim.No skusam zalozit novu trat...konkretne chcem spravit tatranska lomnica-stary smokovec...mohli by ste mi pomoct so suradnicami ake zadat?
Tak jestli je i tohle problém, tak to bude na dlouho :)
Stačí v Google Maps (klasických) najet na místo na mapě, kliknout pravým tlačítkem a vybrat "What's here?"
Pro Tatranskou Lomnici se ve vyhledávacím řádku nahoře vyplní souřadnice 49.164687,20.279511 (Latitude, Longitude).
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

No inak s tým zadávaním súradníc som práve dnes mal problém - nechcelo mi to zobrať nijaký oddeľovač. Ani čiarku, ani bodku, proste nič... Iba obyčajné číslo, bez oddeľovača. Nechcelo mi to ani uložiť súbor a už vôbec vyexportovať... Tak som to potom dodatočne musel upraviť po exporte priamo v Assets v xml súbore a spätne ho previesť cez serz na bin. Nechápem, prečo mi to nechcelo ísť... Ale tak človek si pomôže, len mi je to záhadou.

Vie niekto prečo?
Braňo
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:No inak s tým zadávaním súradníc som práve dnes mal problém - nechcelo mi to zobrať nijaký oddeľovač. Ani čiarku, ani bodku, proste nič... Iba obyčajné číslo, bez oddeľovača. Nechcelo mi to ani uložiť súbor a už vôbec vyexportovať... Tak som to potom dodatočne musel upraviť po exporte priamo v Assets v xml súbore a spätne ho previesť cez serz na bin. Nechápem, prečo mi to nechcelo ísť... Ale tak človek si pomôže, len mi je to záhadou.

Vie niekto prečo?
To je divné ,nedávno jsem dělal novou mapu pro Master Berlín-praha a souřadnice to vzalo v pohodě i výchozí bod.
Jinak souřadnice výchozí bod se zadává přímo v xml trati ,Co se týče značek tak tam taky žádný problém nebyl.
Možná že jsi měl špatně poskládané sloupce v excelu,to se mi taky jednou stalo že jsem přehodil a za c a podobně,jinak to nevyexportuje.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Vlastik, o akom exceli to hovoríš? Ja som robil normálne templát trate v Blueprint editore, a jednoducho v položkách Origin Latitude a Origin Longitude, akonáhle som napísal nejakú hodnotu a použil som bodku ako oddeľovač tak mi BP editor hlásil chybu, a nechcel templát trate vôbec uložiť... O exportovaní ani nehovorím.
Braňo
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Dusan »

Už když jsem psal předchozí příspěvek, tak jsem pokusně založil novou trať (TS2015 > Build > Route > New Route), hned v prvním dialogovém okně jsem zadal uvedené souřadnice, kliknul jsem na Create, pak na Edit, otevřel se editor, v něm jsem zmáčknul Ctrl+G a zobrazily se mi Google mapy pro Tatranskou Lomnici. Žádný problém jsem nezaregistroval...
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kakawko »

Dakujem pekne,vecer to skusim :))

A tak na dlhsie to bude kim sa to naucim vsetky zaklady
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Dušan, ja nepíšem o zadávaní súradníc priamo v hre, ale pri tvorbe blueprintu v BP editore... V hre to ide, to viem aj ja.

Zrejme to už vývojári myslia tak, že už pri tvorbe templátu trate sa súradnice vôbec nemajú zadávať, a doplniť sa majú až potom priamo v hre pri zakladaní trate tak, ako si to robil ty. Len potom nechápem, načo tam tie kolonky sú...
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Roman »

kiski píše:Dušan, ja nepíšem o zadávaní súradníc priamo v hre, ale pri tvorbe blueprintu v BP editore... V hre to ide, to viem aj ja.

Zrejme to už vývojári myslia tak, že už pri tvorbe templátu trate sa súradnice vôbec nemajú zadávať, a doplniť sa majú až potom priamo v hre pri zakladaní trate tak, ako si to robil ty. Len potom nechápem, načo tam tie kolonky sú...
No , já to asi před týdnem dělal pomocí návrhu tratě (Template) a bez nejmenších problémů ;)
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:
kiski píše:Dušan, ja nepíšem o zadávaní súradníc priamo v hre, ale pri tvorbe blueprintu v BP editore... V hre to ide, to viem aj ja.

Zrejme to už vývojári myslia tak, že už pri tvorbe templátu trate sa súradnice vôbec nemajú zadávať, a doplniť sa majú až potom priamo v hre pri zakladaní trate tak, ako si to robil ty. Len potom nechápem, načo tam tie kolonky sú...
No , já to asi před týdnem dělal pomocí návrhu tratě (Template) a bez nejmenších problémů ;)
Template routes složka je v zásadě už jen přežitek z dřívějška ,dnes stačí udělat výchozí bod to jak napsal Dušan a zvolit odkud budou uvedené náležitosti čerpány ,pokud nemáme svoje (např.textury povrchu,počasí) vše se dnes už zadává jenom do xml trati ,dost se to zjednodušilo v tomto směru.
Pokud ale přesto potřebuješ vytvořit vlastní značky pro tvoji trat ,je potřeba mít vlastní název v source,jinak export neproběhne .
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Vlastík, to ja chápem, ale keď som chcel použiť CS dennú dobu a aj CS Tertex, a nemám nainštalovanú ani testovaciu trať, ani Úzkorozchodku a ani ŽSR170 (z toho vyplýva, že horeuvedené veci mám nainštalované samostatne), musel som si vytvoriť templát, aby som si mal z čoho predsa vybrať pri zakladaní new route... Bez toho to nejde, aj keď je to už prežitok.
No , já to asi před týdnem dělal pomocí návrhu tratě (Template) a bez nejmenších problémů ;)
Vidiš a ja som to robil dnes a nešlo mi to. Ešteže som homo sapiens sapiens a poradil som si.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Roman píše:
kiski píše:Dušan, ja nepíšem o zadávaní súradníc priamo v hre, ale pri tvorbe blueprintu v BP editore... V hre to ide, to viem aj ja.

Zrejme to už vývojári myslia tak, že už pri tvorbe templátu trate sa súradnice vôbec nemajú zadávať, a doplniť sa majú až potom priamo v hre pri zakladaní trate tak, ako si to robil ty. Len potom nechápem, načo tam tie kolonky sú...
No , já to asi před týdnem dělal pomocí návrhu tratě (Template) a bez nejmenších problémů ;)
Template routes složka je v zásadě už jen přežitek z dřívějška ,dnes stačí udělat výchozí bod to jak napsal Dušan a zvolit odkud budou uvedené náležitosti čerpány ,pokud nemáme svoje (např.textury povrchu,počasí) vše se dnes už zadává jenom do xml trati ,dost se to zjednodušilo v tomto směru.
Pokud ale přesto potřebuješ vytvořit vlastní značky pro tvoji trat ,je potřeba mít vlastní název v source,jinak export neproběhne .
No, to si dovolím nesouhlasit. Pokud chci svoje textury terénu a denní dobu tak se bez toho neobejdu.
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

No, to si dovolím nesouhlasit. Pokud chci svoje textury terénu a denní dobu tak se bez toho neobejdu.
A můžeš mi říci v čem se liší Routeproperties co máš ve složce Templateroutes ,o toho co máš Routeproperties,přímo u složky s tratí?

Psal jsem že dnes stačí vyplnit pouze cestu na všechny náležitosti do routeproperties co je daný z tratí proto je xml aby se dal editovat ,není potřeba zadávat už ani obrázek v té složce ,všechno je to řízeno ve složce z tratí,to samé i náležitosti.
Tahle složka je přežitek kdy bylo potřeba zadávat ty údaje tam do TS 2014.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
No, to si dovolím nesouhlasit. Pokud chci svoje textury terénu a denní dobu tak se bez toho neobejdu.
A můžeš mi říci v čem se liší Routeproperties co máš ve složce Templateroutes ,o toho co máš Routeproperties,přímo u složky s tratí?

Psal jsem že dnes stačí vyplnit pouze cestu na všechny náležitosti do routeproperties co je daný z tratí proto je xml aby se dal editovat ,není potřeba zadávat už ani obrázek v té složce ,všechno je to řízeno ve složce z tratí,to samé i náležitosti.
Tahle složka je přežitek kdy bylo potřeba zadávat ty údaje tam do TS 2014.
Jenže editovat to může znalý uživatel , tak jako to mohl dělat od počátku RW. Blbec jako já si to musí vyplnit v editoru dle manuálu a exportovat. Co víc chceš napsat?
Editace systémových souborů je nestandardní potup.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Vlastik, podobne ako Roman, si myslím, že pokiaľ chce tvorca mapy použiť neštandardný podklad povrchu, popr. inú dennú dobu, ako je defaultná, tak si jednoducho ten templát vytvoriť musí...
Alebo teda myslíš, že na začiatku si má pre trať vybrať hocijaký podklad, a potom, keď je už trať založená, to má ísť spätne editovať do xml a zmeniť textúry podkladu? Presne ako píše Roman, to už je fakt jednoduchšie vytvoriť si ten templát (navyše keď to ide priamo v BP editore, ktoý je aj nato určený) a potom ho rovno pri zakladaní novej trate použiť... Je to len môj názor samozrejme a nemusí s ním každý súhlasiť... ;)
Braňo
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Vlastik, podobne ako Roman, si myslím, že pokiaľ chce tvorca mapy použiť neštandardný podklad povrchu, popr. inú dennú dobu, ako je defaultná, tak si jednoducho ten templát vytvoriť musí...
Alebo teda myslíš, že na začiatku si má pre trať vybrať hocijaký podklad, a potom, keď je už trať založená, to má ísť spätne editovať do xml a zmeniť textúry podkladu? Presne ako píše Roman, to už je fakt jednoduchšie vytvoriť si ten templát (navyše keď to ide priamo v BP editore, ktoý je aj nato určený) a potom ho rovno pri zakladaní novej trate použiť... Je to len môj názor samozrejme a nemusí s ním každý súhlasiť... ;)
No psal jsem o tom pokud uživatel nepotřebuje svoje textury ,a stačí mu default (třeba z Sieg_Hag)tak nepotřebuji žádné extrémy,na začátku vytvoření nové trati se tě to ptá odkud chceš čerpat tyto informace a ty se zapíšou jenom do blueprintu v trati,zadáš výchozí bod souřadnice a dáš generovat mapu,žádný export není potřeba,pokud jsi registrovaný na mapách google,jenom zkontroluješ skutečně zadanou pozici a tím to končí,obrázek je v bmp a neexportuje se dává se do trati. RouteInformation
A značky jsou standartně v roudemakers,to je celé.
Samozřejmně pokud máš svoje náležitosti (počasí,textury terénu a pod) ,tak je musíš odněkud čerpat,to znamená vytvořit si svůj blueprint a exportovat do TS ,ale až potom můžeš vytvořit novou vlastní trat .Protože jako stavitel nepotřebuji mít svoji složku pokud budu čerpat pro stavbu trati třeba z jiných addonů,pokud budu čerpat svoje modely do trati tak je to samozřejmé že budu mít svoji složku.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Vlastík, to ja ale predsa všetko viem, čo si napísal, to mi je všetko jasné. O tom ani táto debata nevznikla :? Problém je u mňa v tom, že keď ten templát vytváram, tak mi to nechce zobrať v BP editore ani bodku ani čiarku ako oddeľovač pri zadávaní zemepisnej dĺžky a šírky... ;)
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Roman »

Máš změněné nastavení oddělovače dle Michalova návodu? BP editor naše oddělovače nezná. Už jsme to tady řešili mnohokrát.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Všetko je nastavené... :x
Braňo
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Hekl338 »

Ked to citam, mal som pred Vianocami rovnaky problem, taktiez mi to nechcelo brat hodnoty GPS. Ale popravde, neviem, ako som to spravil :D Nejak ma to nestavlo, a tabulku v excelu ukladal v roznych formatoch do tej doby, nez to neslo. Ak ti to pomoze, tu je moj subor http://ulozto.cz/xFLwshFm/data-csv
Odpovědět