Dĺžka trate

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Dĺžka trate

Příspěvek od philipes1471 »

Zdravím,
zaujímalo by ma či sa nejako dá zistiť dĺžka trate (koľaje). Ak áno či sa aj dá zistiť zo začiatku trate (koľaje) do nejakého hocijakého miesta na trati.

philipes1471
Vlastik

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od Vlastik »

Zdravím,
zaujímalo by ma či sa nejako dá zistiť dĺžka trate (koľaje). Ak áno či sa aj dá zistiť zo začiatku trate (koľaje) do nejakého hocijakého miesta na trati.
Délka koleje se ti zobrazuje dole na liště,a nebo když na ní najedeš myší,pokud mezi sebou nemáš rozdělenou databázi (červený trojůhelník ) tak se ti na liště dole zobrazuje i celý úsek podle toho jak jedeš myší po kolejích.Pokud chceš přesné údaje tak při pokládce kolejí se ti také na liště zobrazuje délka kolejí a je na tobě jak přesně to spojuješ.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od philipes1471 »

Ahoj,
keď som skúšal ako zistiť tú dĺžku koľají pozrel som sa asi všade len na tú dolnú lištu ma vôbec nenapadlo sa pozrieť. :roll:

p.s.: Ďakujem za radu. :mrgreen:

philipes1471
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od philipes1471 »

Vlastik píše: Délka koleje se ti zobrazuje dole na liště,a nebo když na ní najedeš myší,pokud mezi sebou nemáš rozdělenou databázi (červený trojůhelník ) tak se ti na liště dole zobrazuje i celý úsek podle toho jak jedeš myší po kolejích.Pokud chceš přesné údaje tak při pokládce kolejí se ti také na liště zobrazuje délka kolejí a je na tobě jak přesně to spojuješ.
Ahoj,
zlé je to že tu dĺžku koľaje mi ukazuje od začiatku kolaje do najbližšej výhybky a od výhybky už počíta dĺžku zase od nuly. Nevieš či to nejako dokáže ukázať úplne kompletnú dĺžku koľaje :?:

philipes1471
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od philipes1471 »

Musím sa priznať že niesom moc trpezlivý človek,takže na Vlastíkovu odpoveď sa mi už čakať nechce.

Tak svoju otázku zmením:

Nevie niekto či to nejako dokáže ukázať úplne kompletnú dĺžku koľaje :?: :?: :?:

philipes1471
Vlastik

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od Vlastik »

Nevím co ti natom není jasné,tak jak táhneš koleje se ti dole na liště zobrazují metry,to se týká nového položení.
U stávajícího položení stačí najet na kolej a ukáže se ti délka koleje,popř,sklon nebo poloměr,vždy to platí pro jednu část koleje,pokud chci více kolejí tak hold si budu muset vzít papír a tužku a ty délky si psát a poté sčítat.
dále je možnost při najetí myší na úsek koleje tak se mi dole zobrazí vzdálenost od jedné databáze k druhé přes několik délek kolejí,další možnost je pak si vzít pravítko a postupně si to odměřovat a nebo využít třeba automatu na stožáry a ty jsou nastaveny na 50m a vždy ti to přesně po 50metrech se objeví a pokud potřebuji hodnotu mezi tak použiji mezi nimi pravítko.
myslím si že možností je dost a v zásadě neexistuje simulátor kde by ti to spočítalo celou délku,i v msts jsou koleje na metry stím rozdílem že tam ty délky jsou u všeho pevné.
Pokud potřebuje delší vzdálenosti tak použíj moje loft pravítko a táhni od místa kde potřebuješ vidět vzdálenost souměrně podle kolejí a nebo jakého koliv terénu a budeš to mít také přesně na cm.
Víc možností není.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od philipes1471 »

Vlastik píše:Nevím co ti natom není jasné,tak jak táhneš koleje se ti dole na liště zobrazují metry,to se týká nového položení.
U stávajícího položení stačí najet na kolej a ukáže se ti délka koleje,popř,sklon nebo poloměr,vždy to platí pro jednu část koleje,pokud chci více kolejí tak hold si budu muset vzít papír a tužku a ty délky si psát a poté sčítat.
Proste som chcel vedieť či sa teda nejako dá odmerať tá kompletná dĺžka koľaje.
Nevedel som že to nejde.

No, aspoň že sa to dá odmerať tým tvojím loft pravítkom lebo písať si na papier a počítať dohromady každý meter medzi výhybkami by sa mi teda fakt nechcelo. Ihneď si idem to loft pravítko stiahnuť.

Ďakujem za rady.

philipes1471
Naposledy upravil(a) philipes1471 dne stř 21. zář 2011 20:32:05, celkem upraveno 1 x.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od philipes1471 »

Musím sa priznať že niesom moc trpezlivý človek,takže na Vlastíkovu odpoveď sa mi už čakať nechce.

Tak svoju otázku zmením:

Nevie niekto či to nejako dokáže ukázať úplne kompletnú dĺžku koľaje :?: :?: :?:
Len som myslel že asi nemáš čas. Prepáč :oops: :oops: :oops: .

philipes1471
panalf
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25. dub 2011 2:19:30

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od panalf »

pokud se ti nechce tahat nástroj "select" po cely delce trati ta na jedno misto dej masinu s hracem a na druhy nejakou destinaci kdyz spustis scenar a zobrazis si panel přes "F4" uvidis vzdalenost (bohužel jen s přesností na desetiny km)
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Dĺžka trate

Příspěvek od philipes1471 »

....po tej dlhej dobe som aj na tento problem zabudol a nenapadlo by ma že mi ešte niekto poradí... diky za radu :mrgreen:
Odpovědět