prístrešok na nástupište

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

prístrešok na nástupište

Příspěvek od popocatepetel »

Dobrý večer prajem. Vedel by mi prosím niekto z vás poradiť, kde by som mohol zohnať prístrešky na naástupištia? Ak by bolo možné, najlepšie ako loft. Prípadne, ak by niekto týmto disponoval. Za odpoveď vopred ďakujem.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: prístrešok na nástupište

Příspěvek od Roman »

Něco mám exportované z MSTS. Není to tedy nic moc. Ale loft verzi není problém dodělat. Hlavně je potřeba znát požadovanou šířku střechy (odpovídá šířce peronu).
Obrázek

Obrázek

Obrázek
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: prístrešok na nástupište

Příspěvek od popocatepetel »

Díky. No, šírka je cca 8,5m a odstup tých nosníkov prístrešku, či ako sa to volá, by mal byť asi 6-7m. Odhadom. Ak to teda máte v pláne Vy vymodelovať. Ikeď, skusiť to môžem aj ja, len neviem, či ten návod na Michalových stránkach je ešte aktuálny. Lebo keď som skúšal modelovať nejaké staničné budovy, tak keď som chcel použiť shadery podľa návodu, tak mi to akosi nevychádzalo, alebo mi to ani nešlo vyexportovať. Musím sa s tým asi ešte pohrať. Ešte by som rád vedel, že či neviete, či niekde neexistuje podrobný manuál k tým shaderom. Myslím, čo sa slotov v 3ds maxku týka a podobne. Proste nejaký podrobný manuál k textúrovaniu, mapovaniu, shaderovaniu a podobne. Ja som našiel len popis shaderov a čo ktorý robí.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: prístrešok na nástupište

Příspěvek od Josef72 »

Michalovo překlady návodů jsou jsou z pohledu modelování pořád aktuální.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: prístrešok na nástupište

Příspěvek od Roman »

Podle manuálu se dá vatvořit prakticky úplně vše. Jsou , jak píše Josef, aktuální.
Něco, je také zde http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... f=36&t=735 nebo tady http://the-art-of-rws.blogspot.cz/searc ... 0Materials
Odpovědět