Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
VLTV
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. říj 2012 11:33:54

Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od VLTV »

Zdravím mám dotazy na ránu pražcem do hlavy.

Mám dvě koleje a potřebuji je spojit tak, aby se mi nikde jinde během toho nerozpojily.
Něco na způsob jako v TRAINZ, kde se jedna kolej prodlouží.

Když požiji Join tak mi to jednu kolej utrhne a sem zase tam kde sem byl.

Další věc ta se týče těch záložek pro rychlý přístup ( Quick list ) jak do toho něco dostanu?


A ještě jedna věc, která se, ale týče editoru scénářů.

Jak to udělat, aby při každém zapnutí editoru scénářů nemusel znovu přidávat věci z Object set filteru. Jak je tam nastavit, aby tam prostě byly všechny, nebo alespoň jak je přidat třeba po deseti současně.
Mám jich tam 16 od RSC a to je 16x klik pokaždé, když ten editor zapnu. Nejde alespoň zaznačit všech 16 a na jedno kliknutí je všechny přidat.

Jo a má mám Railworks 3.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od Josef72 »

VLTV
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. říj 2012 11:33:54

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od VLTV »

Díky.

Ale tohle už jsem našel ještě předtím než jsem se zde zeptal.
Ani z jednoho videa jsem nepochopil jak to udělat, aby se ta kolej neroztrhnula v dalším spoji.
Má tam video, kde rozdělí a spojí tu rozdělenou kolej zpět. Zmáčkne Ctrl a postaví mezi nimi spojku.
Ale já potřeboval spojit dvě koleje, které jsem postavil každou z jiné strany a propojku se mi udělat nepodařilo.

No nic smazal sem to a kašlu na to. Protože když jsem viděl před léty editor v Trainz 2004 tak sem měl po třech hodinách postavené základní nádražíčko a tady se mi od rána nepodařilo spojit dvě koleje v jednu.

Mějte se a ať se daří.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od Josef72 »

Trainz je modelové kolejiště, tak se nediv, že to šlo rychleji.
Vlastik

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od Vlastik »

Ani z jednoho videa jsem nepochopil jak to udělat, aby se ta kolej neroztrhnula v dalším spoji.
Bohužel to nejde,podle autorů je je potřeba zase kde se to rozpojí ty koleje svařit,ve finále je lepší položiit kolej novou v celé délce.
Harpagon
Příspěvky: 12
Registrován: sob 10. bře 2012 17:22:10

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od Harpagon »

Ahoj všem, koukám že se to tu řešilo před pár lety. Nedá mi to ovšem a přicházím se stejným dotazem jako VLTV. Přeci jen doba jde kupředu a třeba to už možné bude.
Je nějaký vhodný způsob jak spojit dvě koleje? Přes CTRL jde výhybka, tak není nějaká podobná klávesa na spojení/svaření aniž by se mi to jinde roztrhlo? Mám postavené koleje s nástupišti....kus od toho jsem postavil 6ti kolejný úsek a rád bych to spojil. Pokud to nelze, máte nějakou radu, tip jak efektivně pokládat koleje? Díky moc všem =)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od KaMat »

Jde to ale pokud jde o radu... Nestavěj tak abys to musel spojovat. Nejlepší je vždy pokračovat tam kde jsi skončil.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od sasule »

Jak píše kamat, jde to, ale...

Můj postup byl ten, že jsem se snažil ty části, co jsem chtěl spojit, dostat co nejblíže k sobě. Ideálně rovina a bez oblouku.

A potom metodou pokus-omyl jsem to zkoušel spojit v podstatě jako výhybky, ale s hodně velkým poloměrem.

Asi je to poněkud prasárna, ale šlo to. Podotýkám, že tohle jsem dělal na svých testovacích pokusech.

Nicméně také souhlasím s Kamatem, že k potřebě této operace dochází cca 1x za 10 let :-)
Harpagon
Příspěvky: 12
Registrován: sob 10. bře 2012 17:22:10

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od Harpagon »

Dobrá, moc děkuji za reakce ;). Jen mne tak napadá, jak se pak třeba opravuje úsek tratě/mapy? Jestli to chápu dobře tak jak jednou ty koleje položím, tak už je tak raději nechat a nikdy se k nim nevracet :P
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od KaMat »

Harpagon píše:Dobrá, moc děkuji za reakce ;). Jen mne tak napadá, jak se pak třeba opravuje úsek tratě/mapy? Jestli to chápu dobře tak jak jednou ty koleje položím, tak už je tak raději nechat a nikdy se k nim nevracet :P
Opravoval jsem oblouky nesčetněkrát a je to asi nejhorší co tě může potkat :D
Vlastik

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od Vlastik »

Harpagon píše:Dobrá, moc děkuji za reakce ;). Jen mne tak napadá, jak se pak třeba opravuje úsek tratě/mapy? Jestli to chápu dobře tak jak jednou ty koleje položím, tak už je tak raději nechat a nikdy se k nim nevracet :P
No kdykoliv a cokoliv můžeš změnit nebo přestavět ale musíš počítat s tím že pokud v tom úseku (koleji ) používáš datbázové objekty že ty taky zmizí pokud je nepřevedeš bokem (v případě třeba několika linek návěstí se vyplatí než to znovu umístovat tak přesunout).
Jinak je lepší vždy než koleje svařovat tak je nechat spojit automaticky u roviny je potřeba dát pozor na sklon aby se to správně napojilo,u oblouků se to vždy napojí nezávisle na sklonu.
V zásadě je dobré pro stavbu nejdříve postavit třeba jenom 2 koleje i přes stanice a potom kde potřebuji více kolejí tak použít offset podle počtu kolejí,potom už jenom propojit koleje jako výhybky a máš stanici hotovou není potřeba nikde nic svařovat extra,vždy je lepší mýt zapnuté automatické přichycení k linear. objektu.
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Jask spojím dvě protisobě vedoucí koleje?

Příspěvek od Kohlik »

1. Při vytvoření nového scénáře k trati se objeví nabídka na zahájení editace jen "Route Origin". Objevím se na trati v místě, které mi nevyhovuje. Lze toto výchozí umístění Markeru změnit a nebo přidat do nabídky další vlastní ? Po prvním uložení a přidání nového markeru je to již v pohodě (to už umím).
II.Při vytvoření nového scénáře je tam nabídka pozice pokud ta daná trat obsahuje seznam stanic se značkami,pokud ne ,tak je výchozí pozice ta kterou zadal stavitel jako výchozí bod pro stavbu.
2. K čemu slouží funkce "Lock Scaling" ?
III. změna měřítka,každý objekt v TS od určité verze lze modifikovat,to znamená zvětši nebo zmenšit,tak aby zapadl na dané místo,aby nedošlo k nežádoucímu efektu ,tak je zde možnost uzamknout tyto nadstandartní funkce.

Děkuji všem za odpovědi.
Zdeněk

EDIT by Kiski: Upravený pôvodný príspevok. Pre tentokrát ho nechám v tomto umestnení, ale poprosím držať sa tématu. Inak bude LOCK. Ďakujem.
Odpovědět