Nástupištia

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Nástupištia

Příspěvek od popocatepetel »

Pekný deň prajem všetkým. Potreboval by som poradiť ohľadom nástupíšť alebo peronov či ako sa tomu nadáva. Mám napríklad nástupište široké cca 7 m po celej dĺžke a cca posledných 5 metrov dĺžky sa mi toto nástupište zužuje na šírku asi 50 cm až 1 m, čiže by som potreboval vedieť, či niekto z vás nevie o nejakom vhodnom loft objekte nástupišťa, ktoré by mi toto umožňovalo. Samozrejme, s prijatelným vzhľadom, čiže napríklad by som mal stred nástupišťa, po bokoch by som natiahol nástupné hrany a na tom zúženom konci by som ten stred vynechal a použil by som už len tie nástupné hrany, ktoré by sa mi na konci zbiehali. Dúfam, že som to dostatočne vysvetlil. Alebo by bola druhá varianta to, že si vymodelujem objekt namieru? A ešte by ma zaujímalo, čo zaťažuje výkon PC viac, či loft alebo obyčajné objekty.
Za opdovede ďakujem.
Vlastik

Re: Nástupištia

Příspěvek od Vlastik »

A ešte by ma zaujímalo, čo zaťažuje výkon PC viac, či loft alebo obyčajné objekty.
No to záleží jak složitý je objekt myšleno static,u loftu zase po kolika metrech se bude objekt opakovat,nicméně to že je loft většinou jenom z plane by se dalo říci že ve hře zatěžuje pc méně.
Ohledně rozdílu nástupišt,tak tady je potřeba i promyslet jak má nástupiště vypadat a podle toho se zařídit,pokud má na konci nestandartní tvary zakončení tak je dobré je vždy vymodelovat jako static objekt a přiřadit je jako populační geometrie což je jedna možnost,nebo vytvořit komplet static nástupiště,ale tady je problém s přesným umístěním vedle kolejí a tvorba nástupiště v oblouku je docela pracná záležitost narozdíl od loftu kde použiji ofset dle rozchodu.
Harpagon
Příspěvky: 12
Registrován: sob 10. bře 2012 17:22:10

Re: Nástupištia

Příspěvek od Harpagon »

Ahoj,
prosím o pomoc. Nevíte, kde stáhnout sypaná nástupiště, "úzká nástupiště"? Vůbec se mi nedaří je najít.
Děkuji moc!
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Nástupištia

Příspěvek od Míla »

Při pokládání nástupišť přes Ofset se většinou každé položí od koleje na jinou vzdálenost, mám manuály na tunely, náspy, kde Vlastík píše, jakou použít vzdálenost podle druhu objektu. Existuje něco pro nástupiště? Vím, že osová vzdálenost od koleje je 1670mm výška u nás min.550mm, ale špatně se to trefuje. Těď jsem použil nástupiště SŽDC, které jsem zvedl a lidi jsou po pás. Je-li nějaké vlákno o tom či manuál, napište, prosím, kde.
Děkuji.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Nástupištia

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
můžete mě, prosím, poradit, proč jsou cestující na nástupišti po pás, když konce nástupišť sklopím dolů? Nemohu najít vlákno či diskusi kolem tohoto provlému.
Díky moc.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupištia

Příspěvek od Roman »

Míla píše:Ahoj,
můžete mě, prosím, poradit, proč jsou cestující na nástupišti po pás, když konce nástupišť sklopím dolů? Nemohu najít vlákno či diskusi kolem tohoto provlému.
Díky moc.
Normálně je v místě lomu rozděl a po znovunačtení hry budou běhat tam, kde mají ;)
Odpovědět