Stavba tratě

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od smekac »

Tak ted jsem to schválně zkusil, zaškrtávání funguje v pohodě, tak jsem to zabalil do rwp, trať natvrdo smazal a importoval do hry a vše funguje jak má. Tak nevím, jestli nemáš nějakou chybu v packageru.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

Aku velkost ma cca ta zaloha tvoja? Nasiel som si jednu, bohuzial zaloznu nefunkcnu (tu som vytvoril v case prveho padu), a ta ma cca 29MB. Vsetky tieto nove co som robil, maju okolo 170kB, co je dost malo. Ja som si to vol vobec nevsimol. Neviem, z akeho dovodu to ten Packager robi. Skusal som zabalit Heklovu 170-tku, tam su vsetky *bin subory modrym (chranene subory) a tiez nejdu naraz oznacit, tam to ale chapem, ale toto je moja vlastna trat ... Bohuzial, moja nepozornost a naivita ma stala dalsie nervy a polrocnu robotu.

Skusam obnovu suborov a uvidim ...
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od smekac »

rwp s tratí má 2,29mb, takže těch tvých pár kb asi nebude kompletní mapa
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Co si to takto řešit přes SZ,defakto se to moc tématu netýká.
No řekl bych že horší je to že to tu víc zase..,ti co mají daleko víc příspěvků než 0-10.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

Vlastik píše:Co si to takto řešit přes SZ,defakto se to moc tématu netýká.
No řekl bych že horší je to že to tu víc zase..,ti co mají daleko víc příspěvků než 0-10.
Ved OK ... na co potom sluzi forum? Radsej nemat rok prispevok vo vlakne, len nech to neni zas ... ? Problem sa nasiel, nevyriesil, tak nech to tu verejne snad niekoho ako ja, IT amatera, raz zachrani pred podobnymi stavmi.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Hekl338 »

Neviem ako je to s instalacio rwp vlastnych objektov, ale ak mas nieco "vymodrene", znameno to, ze si to instaloval z rwp a niekto tam dal volbu (mozno ty sam) protected, preto ich nezabali. Ono to ide samozrejme obist, smazat nejake subory (znalejsi doplnia, ja to vzdy zabudnem). Ak sa mylim, opravte ma, ale ja iny dovod nepoznam.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

No to mi je prave cudne. U cudzich trati alebo inych objektov je to logicke, ale ja som si nic neinstaloval, vlastne modely netvorim a trat mi uz raz klakla takze ani instal protected zalohy som nerobil. Samotne fajkanie mi ale logicke stale nie je ... Nechajme to tak, uz to nezmenim, ale je to zvlastne, treba si na to dat pozor ;) ja uz na to nervy nemam, ani obnova suborov mi nepomoze, lebo som medzitym samozrejme instaloval "zalohy" ktore vlastne vobec zalohami neboli, niekolkokrat, takze aj obnova neuspela.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Hekl338 »

Obnova systemu tu nepomoze, ta meni len systemove subory a nastavenia, pripadne instalovane programy/aplikacie. Skor je zvlastny ten pad. Za tu dobu, co sa vrtam so svojou tratou sa mi nic podobne nestalo a to si myslim, ze robim s RW extra prasarny :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Hekl338 dne úte 30. pro 2014 16:54:52, celkem upraveno 1 x.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

haldo11 píše:No to mi je prave cudne. U cudzich trati alebo inych objektov je to logicke, ale ja som si nic neinstaloval, vlastne modely netvorim a trat mi uz raz klakla takze ani instal protected zalohy som nerobil. Samotne fajkanie mi ale logicke stale nie je ... Nechajme to tak, uz to nezmenim, ale je to zvlastne, treba si na to dat pozor ;) ja uz na to nervy nemam, ani obnova suborov mi nepomoze, lebo som medzitym samozrejme instaloval "zalohy" ktore vlastne vobec zalohami neboli, niekolkokrat, takze aj obnova neuspela.
Zkus obnovu smazaných dat. Jsou na to programy. Mě to jednou pomohlo. Jen jsem měl problém, že to neobnovilo i složky, takže jsem musel ty soubory třídit.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od smekac »

Vlastik píše:Co si to takto řešit přes SZ,defakto se to moc tématu netýká.
No řekl bych že horší je to že to tu víc zase..,ti co mají daleko víc příspěvků než 0-10.
Nebo to celé přesunout do nového vlákna, třeba by to v budoucnu mohlo pomoci i jiným, něž to všechno řešit jen mezi sebou ....
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

Robil som to, doteraz. Len niektore veci uz boli neobnovitelne prave tym, ze vsetko tocim na C:/ a ze som skusal uz instalovat tie aktualizacie. Niekde som musel spravit ja chybu, lebo mi vypisuje licenciu na sameho seba. Sice som cosi zachranil, ale do vcerajsieho stavu to budem budovat zasa 2 mesiace. S balenim *rwp sa ale mozem rozlucit nadobro, na celu zlozku trate mi pise, ze je pod mojou vlastnou licenciou a ani manualne vyklikanie vsetkych suborov nepomoze s prenasanim do dalsieho zalozneho *rwp. Takze som to zbalil do *rar a na tento rok to nechcem uz ani vidiet :D (aj ked mi takto do smiechu neni)

Vsetkym zajtra prajem pekneho Silvestra a stastny novy rok
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Já si zálohuju kompresí do zipu...
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

haldo11 píše:
Vlastik píše:Co si to takto řešit přes SZ,defakto se to moc tématu netýká.
No řekl bych že horší je to že to tu víc zase..,ti co mají daleko víc příspěvků než 0-10.
Ved OK ... na co potom sluzi forum? Radsej nemat rok prispevok vo vlakne, len nech to neni zas ... ? Problem sa nasiel, nevyriesil, tak nech to tu verejne snad niekoho ako ja, IT amatera, raz zachrani pred podobnymi stavmi.
Problém je ten ,že toto se řeší v jiném vlákně,řekni mi co má to že nevíš jak zacházet s pakovačem rwp společného ,se stavbou trati?
Přitom je zde i několik návodů ohledně vašeho problému si myslím dost.
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Narazil jsem na jednu zajímavou věc,a tou je že většina tratí má špatně posazené přejezdy,
v trati PBO skoro všechny (mimo těch co jsem opravil) ,problém je v tom že jedna kostka obsahuje vždy dva modely ,není nutné dávat na každou stranu extra kostku.
Správné rozložení jenom 2 modely na každou stranu jeden:
Obrázek
Chybné rozložení 2 kostky a 4 modely vždy jeden v sobě:
Obrázek
Video manuál jak správně rozložit přejezd je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=02S3THt1THo

Další věc je ta ,dobré je si zkontrolovat linky návěstidel,aby jste nedopadly jako zde:
Obrázek

Potom se člověk nediví že ty návěstidla nefungují jak mají,je potřeba opravdu dodržet určité vazby,aby se dalo jezdit.V tom případě na screnu by dva vlaky do sebe napálili.
Rozmístění správnosti linek je na video manuálu zde (vypnout zvuk) :D :
https://www.youtube.com/watch?v=iwSvlYa3yMo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kiski »

Zdravím,

neviem, či sa to tu už niekde objavilo, pre istotu to dávam sem. Ak áno, ospravedlňujem sa za duplicitu...

Mohlo by to pomôcť niekomu, kto chce stavať reálnu trať a nemá možnosť prístupu k polohákom a k niveletám tratí od traťovákov. Objavil som stránku http://www.geoplaner.com . Je tam možnosť prepnúť sa na mape kdekoľvek, kde Google vykonalo svoje fotografovania. Do políčka postal address napíšte niečo všeobecné, ja som tam napr. napísal Slovakia, a hodilo ma to približne do stredu SR. Potom už nie je problém nájsť akékoľvek miesto na mape SR alebo ČR. S mapou sa pracuje tak ako s akoukoľvek inou webmapou, napr. Google Maps. Krátkym kliknutím na ľavé tlačítko myši, pokiaľ sa kurzor nachádza na mape, sa pridá bod do pravého stĺpca, a napíše sa k nemu aj nadmorská výška, aj GPS súradnice. Tým pádom je možné tie isté body použiť aj ako markery... Bodov môže byť zrejme neobmedzene (aspoň ja som zatiaľ nijaké noebjavil, a to som ich tam skúšobne pridával asi 50...).

Hádam to niekomu pomôže. Ak som netrafil sekciu, admin nech to presunie tam, kde to patrí...
Braňo
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Dusan »

Užitečné, má to docela praktické uživatelské rozhraní.
Něco podobného jde udělat i v Google Earth. Tam se dá naklikat trasa a pak si nechat zobrazit výškový profil.
Předpokládám, že to pracuje se stejným zdrojem dat.
Z pohledu železnice může být problém v tom, že to asi aproximuje zemský povrch a zanedbává stavby, takže například mosty se ignorují.
A ta aproximace je asi docela hrubá, co jsem tak zkoušel, takže různé povrchové detaily, které můžou být pro železnici významné, to zanedbává.

Edit: Asi bych tohle vlákno dal spíš to sekce Zajímavé odkazy...
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kiski »

Tak samozrejme, nedá sa to porovnať s podkladmi, ktoré vedia poskytnúť traťováci, ale pre účely stavby trate je to myslím postačujúce... Aj tak si staviteľ bude musieť mnoho vecí zjednodušiť, nedá sa všetko podľa skutočnosti, napr. skutočná zem nemá žiadnu mriežku :lol: :lol:
Braňo
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

V RW jde postavit trať 100% podle reálu :) pokud jsou data. Ale ty výškové data z mapy moc přesné nejsou a nedá se z toho moc vycházet.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kiski »

...že som sa vôbec snažil, že... Tak ak niekto dokáže zohnať niveletu trate ŽSR 150, bude frajer... Mne sa to teda nepodarilo ani pri najlepšej snahe, na nete to voľne prístupné nie je, tak som myslel, žeby to mohlo aspoň sčasti slúžiť ako náhrada...

Tak späť ku cabu...
Braňo
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Snaha se cení ;)
Odpovědět