Stavba tratě

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od dodis350 »

prosim vas ten program si pyta nejaky "serz.exe" čo to je zač a kde to najdem ???? dik :?
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Stavba tratě

Příspěvek od mube »

Serz.exe je součástí RW(RS) je v hlavním adresáři.Je to program na převod .bin souborů do .xml fortmátu.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Zdravim. Planuju postavit realnou trat ale nikde nemuzu najit jak vytvorit skutecny teren. Existuje treba nejaka utilitka na prevod terenu z MSTS do RW ?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Josef72 »

To neexistuje, ale tady máš přesný návod. Jsem antitechnický člověk a zvládnul jsem to. Jsem si jist, že taky uspěješ. Případně se ptej.

http://oko.clever.cz/~leos/railsim/novatrat/
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

to uz jsem cetl ale tenhle odkaz nefunguje.
ftp://e0srp01u.ecs.nasa.gov/srtm/versio ... 15.hgt.zip

jestli se to teda sehnat neda tak asi nebudu stavet realnou trat :(
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

JJ nez jsi napsal tak jsem to zkusil a nasel :). Dik za radu.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Da se nejak nastavit aby sly videt vzdalene hory ktere jsou daleko treba 20km ?
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Da se nejak nastavit aby sly videt vzdalene hory ktere jsou daleko treba 20km ?
Něják mi do toho nic není,ale pokud vím tak zatím žádný simulátor nezvládá viditelnost nad 2000metrů,takže budeš se muset i tu uskromnit i když je zde možnost si nastavit nekonečno pořád to bude jenom to co vidíš.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

V msts to myslim slo ze bylo videt vzdalene hory. U originalnich trati jsem to tak mel urcite ale u sve jsem to neumel nastavit. No nevadi bez toho se obejdu.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Josef72 »

V Railworks už zkoušeli i 40km vzdálenost. Kromě fps nebyl žádný problém. Jak jsem taky vyrozuměl, v budoucnu by chtěli určitě zdvojnásobit stávající. Takže se dá očekávat nějakých 5km, možná o něco více.

V MSTS si pamatuju, že ta rakouská trať z Insbrucku vykreslovala okolní hory ve vzdálenosti do 2km, ne více. Pořád mi rostly před očima. Možná je tam nějaká vychytávka s horizontem, ale nebude to klasické nastavení vzdálenosti. Přeci jenom je to dědeček z roku 2001.

Ve stávající verzi RW jsem naměřil něco kolem 3000m až 3500m, to bylo maximum. Ale je třeba tam v návrhu dne nastavit vzdálenost mlhy, která skrývá to, že textury povrchu se zobrazují momentálně asi jenom do 2000m. Ale jak jsem uvedl, se zvýšením zobrazované vzdálenostiu se počítá.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Mam mensi problem se sklonama koleji. kdyz zvolim treba 5.0 tak polozim kolej a kdyz pak na ni kliknu a kouknu jaky ma sklon tak preblikava z 4,6 na 6,1. Nevite nekdo proc to dela a jestli to nejde opravit ?
Lee
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26. dub 2009 19:07:18

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Lee »

Potřeboval bych přichytit kolej k zemi nebo obráceně, aby prostě sedla na zem. Druhá věc, zda umožňuje RW dělat přesné poloměry oblouků dle dokumentace. Dikes za info
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Josef72 »

Lee píše:Potřeboval bych přichytit kolej k zemi nebo obráceně, aby prostě sedla na zem. Druhá věc, zda umožňuje RW dělat přesné poloměry oblouků dle dokumentace. Dikes za info

Něco je zde: http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... ?f=12&t=96

Přichycení koleje a jiné informace najdete spolehlivě v Michalovo překladech manuálů :
http://krs.web2001.cz/navody.htm

To co hledáš je přímo zde :
Uživatelský manuál k základnímu editoru KRS

Vím že to píšu zbytečně, ale když si pročtete manuály, tak si ušetříte spousty času. Je tam dost vychytávek pro editor.
Lee
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26. dub 2009 19:07:18

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Lee »

Tak nevim, nějak se do toho stavění nemůžu dostat. Dokáže mi někdo nestranně říct, proč vzniká tak málo věcí pro RW?? Zda má cenu věnovat tomu čas?
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Tak nevim, nějak se do toho stavění nemůžu dostat. Dokáže mi někdo nestranně říct, proč vzniká tak málo věcí pro RW?? Zda má cenu věnovat tomu čas?
No věcí vzniká málo že se tomu věnuje strašně málo lidí,dále je to nové a dost lidí by se třeba tomu věnovalo a odradí je se učit něco nové,přeci jenom ty manuály jsou kolikrát tak rozlehlé že je potřeba si to zároven i zkoušet.

Otázka jestli se tomu má cenu věnovat,tak to musíš vědět sám,nicméně ve světě světoznámý msts upadá a najíždí se na toto(je to znát jak z pozrušovaných stránek o msts tak i z modelů),myslím si že budoucnost patří zatím RW alespon do té doby pokud se nenajde adekvátní náhrada.

Unás třeba je to jiné protože komunita je zde rozlehlá,dále jsou tratě přesahující 1000km a pod,bohužel si myslím že km tratí a samostatná jízda dnes už o tom jako simulátoru není ,ale před 8.lety to byl hit.
Potřeboval bych přichytit kolej k zemi nebo obráceně, aby prostě sedla na zem. Druhá věc, zda umožňuje RW dělat přesné poloměry oblouků dle dokumentace. Dikes za info
Ano RW umožnuje dva druhy přichycení kolejí a to bud přichytit kolej k terénu a nebo terén ke koleji.
Ano v RW je možné udělat poloměr oblouků dle dokumentace a nebo mapy,nejsou pevné poloměry jako je tomu v msts.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Josef72 »

Lee píše:Tak nevim, nějak se do toho stavění nemůžu dostat. Dokáže mi někdo nestranně říct, proč vzniká tak málo věcí pro RW?? Zda má cenu věnovat tomu čas?
Naopak, co vyšel Railworks, se věci konečně dali do pohybu. U nás i ve světě. Tempo je všude jiné, ale zájem o hru jednoznačně roste. Počet objektů je úměrný počtu lidí, co se tomu zde věnují. Ale pakliže vyjdou návěstidla, bude to zase krok dopředu, který vzbudí nový zájem atd.

Nevím ale, jestli je to hra pro tebe, to si buděš odpovědět sám. Nicméně chápu, já stavěl 6 let v Trainz a dost té hře fandil, takže jsem vyžadoval, aby v RW vše pracovalo jako v Trainz. Po dělší době jsem to vzdal a začal nejdřív sledovat a číst návody, potom to zkoušet přímo ve hře. Šlo to pomalu, ale šlo. Před dvěma měsící jsem koupil Trainz 2010 a došel k názoru, že jednoznačně zůstanu u RW. Ale ten přerod nebyl jednoduchej a dost často jsem na Rail Simulátor "šňafal". Dneska na hru nedám dopustit a věnuju tomu velkou část svého času.

Včera jsem třeba studoval nástroj RW Decal. Sice to ještě zcela nechápu, ale to je prostě čistá zábava. Ty screeny z Pardubického nádraží, které jsou tady na fóru, jsou z mapy dělané s tímto nástrojem. A taky to tak vypadá.

Když k tomu přidám bezplatné aktualizace hry, tak podle mne jednoznačně má smyls se věnovat této hře, bez ohledu na to, co ještě neumí.
Lee
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26. dub 2009 19:07:18

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Lee »

Josef72: Do trainzu jsem nikdy nenahlédl. V MSTS jsem toho najezdil spoustu. Časem jsem chtěl postavit něco svého a tak jsem věnoval dost času stavbě, avšak bez cílové pásky. Dodnes mi leží několik desítek km kolejí tratě 030 bez krajiny. Naučil jsem se dokonce modelovat v 3dmax. A jak jsem psal, bylo to dost časově náročné. Proto si RW tak nějak pomalu otrkávám, abych opět neskončil někde na půl cesty. Při hledání návodů jsem narazil na několik zahraničních stránek kde bylo vyčteno komunitou i celkem dost chyb RW. Asi zůstanu i dál jen oťukávat, prozatím :(
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Josef72 »

Vyčítání chyb patří k Rail Simulátoru jako hořčice k párku. Co tahle hra vyšla, tak se neustále opakuje to samé. Ta hra není dokonalá a tedy není dost kvalitní. Čim více se tvůrci hry snažili komunikovat, tím to bylo horší.
Seznam nedostatků by u Railworks nebyl větší než u MSTS nebo Trainz.

Ale jinak, postoj postupného zjišťování a oťukávání je myslím rozumný.
Logan
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 04. úno 2010 22:01:47

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Logan »

Zdravím
Stavím v RW reálnou trať a nikde jsem v editoru nenarazil jak nadefinovat stanici a dát jí název, aby se to zobrazovalo na mapě nebo v jízdním řádu jako v MSTS.
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Stavím v RW reálnou trať a nikde jsem v editoru nenarazil jak nadefinovat stanici a dát jí název, aby se to zobrazovalo na mapě nebo v jízdním řádu
Ahoj,ohledně pojmenování stanice ,kolejí nákladních,osobních a pod.,slouží v záložce track infrastrukture,makery jsou tam jak pro platform,siding a pod,po umístění makeru na kolejinici kterou chceš pojmenovat se ti rozevře značka a postraně sní můžeš tahat a umístovat jak velkou jí chceš mít,samotný název si pak zadáš při dvojitém kliknutí na prostřední čáru (se čtverečkem)a vyběhne ti v pravo tabůlka kde zadáš název a je hotovo.
Odpovědět