Stavba tratě

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Ale je docela divné že ty nové mapy máš tak uskočené. U mě nová mapa uskočila asi jen o metr.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od juros »

ono zalezi z akej polohy a perspektivy oproti predchadzajucemu snimku je vyhotoveny novy snimok a pravda je ze pri porovnani predchadzajucich snimkov je ten posun max o 2 metre, ale ten najnovsi bol vyfoteny fakt nestastne a z neobvykleho uhla, vsetky vyssie budovy vratane panelakov vidim nie zhora ale akoby z perspektivy, vratane ich bocnych stien...
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Navíc mají ty snímky horší rozlišení ale to moc neřeším. Hlavně že mi to pomůžu zkontrolovat nově přestavěný úsek který se vůči starému o něco posunul a neměl jsem to podle čeho udělat :)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:
juros píše:ktoru nabidku mas konkretne na mysli?
Myslím zde:
GoogleDevelopers Console jak jsi zadával jakou verzi map chceš aby se ti zobrazovala jako podklad TS ,máš tam verzi 2 nebo 3 je ted nová,tak jestli nemáš zaškrtlou třeba tu novou verzi3.
Vlastíku mrkni u jestli tam opravdu máš tu verzi 2 nebo 3. Já tam momentálně nemám ani jednu.
Jediné co jsem měl celou dobu zaškrtnuté bylo "Static Maps API"
Nějak jsem si s tím hrál a už se mi mapa nezobrazuje vůbec :D :D
No každopádně nevím jak zapnout ty novější snímky mapy když tam tu verzi 3 na výběr ani nemám.
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:
Vlastik píše:
juros píše:ktoru nabidku mas konkretne na mysli?
Myslím zde:
GoogleDevelopers Console jak jsi zadával jakou verzi map chceš aby se ti zobrazovala jako podklad TS ,máš tam verzi 2 nebo 3 je ted nová,tak jestli nemáš zaškrtlou třeba tu novou verzi3.
Vlastíku mrkni u jestli tam opravdu máš tu verzi 2 nebo 3. Já tam momentálně nemám ani jednu.
Jediné co jsem měl celou dobu zaškrtnuté bylo "Static Maps API"
Nějak jsem si s tím hrál a už se mi mapa nezobrazuje vůbec :D :D
No každopádně nevím jak zapnout ty novější snímky mapy když tam tu verzi 3 na výběr ani nemám.
tohle jsme řešili s podporou RS ,problém je že musíš toho zaškrtnout více ,a to co všechno začíná maps (asi 7.druhů) ,tak nechat vygenerovat nový klíč a zadat do TS ,Tomášovi to také nefungovalo ,ale po tom co jsem mu to řekl tak to funguje ,naše poměry nepodporují novější veze map ,jako třeba v americe bohužel.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Dík to mi stačí. Já dřív udělal chybu že jsem zaškrtl jen tu jednu aplikaci co je verze 3 pak vygeneroval klíč a když to nešlo tak až pak pozapínal všechny maps ale už jsem nevygeneroval nový klíč.
Zítra to zkusím dík za radu :)
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

Prosím vás, existuje nejaký spôsob, ako v otvorenom súbore položeného kolajiska manuálne prepísať / zjednotiť kolaje s rôznymi pravidlami na jedno zvolené (jednotné), a aby pri tom neutrpelo kolajisko na žiadnej zmene?

Dík

ps.: Michal mi dávnejšie sľúbil, že by sa mi na to pozrel, ale nechcem ho otravovať a sám by som to rád vedel pre budúcnosť
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

Michal píše:V otevřeném souboru dáš vyhledat a nahradit odkaz na staré pravidlo novým. Ale na 99% se nevyhneš změnám ve vlastnostech kolejiva. Do databáze se totiž zapisují jen změny oproti default hodnotám použitého pravidla. Takže při změně pravidla se ti nejspíš rozhodí rychlosti a případně i další vlastnosti.

Dakujem, chcel som to takto hromadne prerobit, vyhladanim a prepisanim odkazu. Este teda trosku amatersku otazku. Ako na ten subor? V RW_Tools otvorit Tracks.bin? Ci nejaky iny? Zmeny vo vlastnostiach mi nevadia, zmierim sa s tym, ze si tych 35km znova prejdem a upravim ich vlastnosti, bal som sa iba, aby nenastali zmeny v geometrii kolajiva. Niekede som ale cital, tusim Roman to spominal, ze sa takto daju riesit mnohe neduhy kazdeho pravidla, ktore nevyhovuje. Ze sa pouzije pre geometriu ine, vyhovujuce, a potom sa takto manualne prepise na ine. Neviem, ci som to vtedy spravne pochopil
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

Ďakujem. Myslím že to tým konvertom bude najrozumnejšie. Predpokladám, že sa teda bavíme o Tracks.bin. Veď otestujem ;)
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od smekac »

Je nějaká možnost výměny přestavníků v pravidle, pro stavbu používám romanovo kolejivo a pravidlo TT_120_...... ale mám tam přestavníky klasické se závažím a ne koridorové, zajímavé je, že do nedávna tam byly přestavníky správné, je to nějaká chyba pravidla nebo jsem zase někde na něco kliknul ? :lol:
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

smekac píše:Je nějaká možnost výměny přestavníků v pravidle, pro stavbu používám romanovo kolejivo a pravidlo TT_120_...... ale mám tam přestavníky klasické se závažím a ne koridorové, zajímavé je, že do nedávna tam byly přestavníky správné, je to nějaká chyba pravidla nebo jsem zase někde na něco kliknul ? :lol:
Rozpoj koleje v místě červeného trojúhelníku, změň pravidlo které chceš použít, svař koleje.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od smekac »

Ono to ale dělá kdekoliv na mapě, i když postavím nový kus koleje s tím původním pravidlem. To samé se děje i když použiju pravidlo SZDC_Trat321
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

smekac píše:Ono to ale dělá kdekoliv na mapě, i když postavím nový kus koleje s tím původním pravidlem. To samé se děje i když použiju pravidlo SZDC_Trat321
jakou ma barvu ten prestavnik ?
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od smekac »

Obrázek
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

Vlavo dole odklikni manual junkction ;)
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od smekac »

:-D aha díky, já si myslel že to bude nějaká blbost, ale tohle bych asi nevymyslel :roll:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

smekac píše::-D aha díky, já si myslel že to bude nějaká blbost, ale tohle bych asi nevymyslel :roll:
Protože chlapi skoro nikdo nečtete manuály. Přitom je tam většina věcí aktuální :roll:
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

Tak ja som dnes robil úplne iné hókus pokusy a aktuálne dostávam infarkt miokarde. Môže mi niekto prosím vysvetliť, na čo slúži Packager, keď v ňom neviem spraviť plnohodnotnú zálohu? Ja v dobrom duchu a spokojne robím zálohy cez neho, zafajknutím svojej trate vo vetve Routes, presunutím do pravého okna a zadaním autora a licencie, hotovo ... create package. A dnes, po absolútnom páde trate som nakomplet zmazal priečinok trate a išiel nainštalovať posledný záložná pack ... a bum. Takmer nič v ňom ... druhýkrát sa s traťou lúčiť nemienim, to sa vyfakujem radšej na celé RW. Možno som debil, možno, ale toto je priveľa ...

PS: pomohla by obnova systému Win7 spred 2 dní?
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od smekac »

Já radši provádím zálohu tak, že si obyčejně kopíruju složku z adresáře routes, aspoň vidím co tam mám a co ne.... ale nevidím důvod proč by to nemělo jít jako zabalit přes package manager a potom zpět nahrát jako nový addon, jedině ještě zkusit tu mapu z RW smazat natvrdo a potom tu zálohu nahrát.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba tratě

Příspěvek od haldo11 »

No to som práveže vykonal. Záložný Tracks.bin mi po opätovnom prepísaní nefungoval, tak som predpokladal, že bude chyba ešte niekde inde. Trať som odinštaloval, ostali tam zvyšné veci, tak som ro natvrdo zmazal ... ale už som to ďalej neinštaloval. A práve "testujem" a sledujem milý Packager, tak po zakliknutí svojej trate sa konkrétne *bin súbory v každej podvetve nezaškrtávajú. To je preboha čo za vynález? Zasa raz Kujebovia? Veď keď raz zafajknem strom/vetvu, tak automaticky tým hovorím, že chcem vybrať všetko, čo pod ním každá podvetva obsahuje ... týmto pádom som sa s tým nadobro rozlúčil.

Pokiaľ nepomôže obnovenie systému, tak s tým končím. Bohužiaľ ...
Odpovědět