CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Josef72 »

Patrně si budeš muset všechny objekty stáhnout ( použité v mapě ). Buď tady na fóru, nebo na http://www.railworks.cz/
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od haldo11 »

Díki, myslel som si ;) Idem sa do toho pustiť :roll:
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od KaMat »

Je trat jeste kompatibilni s RW 2 ? nebo uz jsou pouzite treba nejake nove veci ktere starsi RW nepodporuje ?
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

Takze trat sem si stahnul a prekvapilo me nemile prekvapeni, trat mi nejde zpustit, kdyz si chci vytvorit novej scenar, tak mi to po nacteni hodi tento error:
Obrázek
a kdyz chci stavajici scenar upravit tak mi to hodi
Obrázek
tohle. To same i pri tom kdyz chci nejaky scenar hrat. Napada nekoho neco jak to vyresit ?
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

To same i pri tom kdyz chci nejaky scenar hrat. Napada nekoho neco jak to vyresit ?
Mě to taky vyhazovalo tuto hlášku,nicméně stačí smazat všechny standart scénáře a zkoušet spustit free scénář a mělo by to fungovat a pak si udělat svoje.
Nerad to říkám,
ale i když tomu Michal asi věnoval dost času,zjistil jsem hned při první jízdě pár závažností,a to:
když pominu že je tam scénář z komerčního dnes už neexistujícího addonu u Brněnského draka,to bych asi smazal,mohlo se domluvit a mohli se scénáře použít z vydaných vozidel.
Dále při odjezdu z Chocně mi svítila výstraha:
Obrázek
dále na několika úsecích přímo mi skočila rychlost na 40km/h (před Brandýsem,před Ustím a před Parníkem:
Obrázek
dále se nezobrazuje vjezdové návěstidlo před ústím na TM a svítí furt červená:
Obrázek
a největší šok když byl když mě to ze zádulky nevědomky poslalo po nesprávné do opatova,neb na správné chybělo kus kolejí :D
Obrázek
jinak od poslední verze to vypadá velice dobře,i když jsem to jel od Přelouče tak místy jsou tam do chocně hovadiny jako rychlost 250 a pod,nicméně to přisuzuji právě všelijakým zmatkům ohledně trat.pravidel.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Vlastiku, než začneš někoho obviňovat, tak si zjisti podrobnosti.
Ale Michale,já tě přece z ničeho neobvinil ,alespon si toho nejsem vědom,no v textáku je u trati napsáno že jsi to testoval,což z toho vycházím nikde jsem nenapsal že by jsi to neřešil.
Jenom si myslím že veřejně ukázat na chyby je dobře,alespon uživatel bude na toto připraven a stavitel to může v další fázi opravit,koukal jsem na to návěstidlo v UnO a toto musel vidět i slepej :lol: ,jedna záhada objasněna ;)

Obrázek

Jinak by možná stálo zato založit jako je tomu na forum msts,téma hlášení chyb pro tratě a poslední dva příspěvky tam přemístit.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Oskar »

Josef72 píše:Patrně si budeš muset všechny objekty stáhnout ( použité v mapě ). Buď tady na fóru, nebo na http://www.railworks.cz/
Mám podobný stav trati jako haldo11.
Dostahovávání chybějících objektu, tak jak je to TRS mě přijde poněkud nefunkční, protože jako uživatel nemám ani potuchu co všechno mi vlastně ještě kromě kolejiva a náspů chybí.
Ideální by bylo, kdyby autor tratě "přibalil" k trati všechny použité objekty, což jde.

Problém, který jsem jako taky stavitel ještě nevyřešil je, že si již za dobu mého snažení nepamatuji, které všechny objekty jsem použil a tudíž je pokud bych se teď trať rozhodl nabízet nejsem schopen k trati "přibalit".

Proto se ptám - nemá někdo potuchu zda RW má nástroj pomocí kterého je možné zjistit které všechny objekty jsem v trati použil ???

Pokud toto RW nemá, tak bych chtěl poprosit Vlastu, když s tvůrci spolupracuje, zda by se nezeptal na možnost doplnění takovéhoto nástroje do RW.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

No tusim ze se to da zjistit kdyz si otevres blueprint s pouzityma addonama ale netusim jak se jmenuje a jinak za to pribaleni objektu bych se tez primlouval protoze tam nektere objekty chyby, pocinaje travou, konce stanicni budovou v UnO. Ale jinak bych ve skratce ti oskare pomohl asi takhle, stahni si temer vsechny ceske obejkty co jsou na railworks.cz a na michalovych strankach protihlukove zdi a budes to mit v podstate kopmletni.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Patrně si budeš muset všechny objekty stáhnout ( použité v mapě ).
Pokud by byl zájem tak zapakuji veškerý můj obsah co jsem kdy pro RS/RW vyrobil a v aktuální formě ho dám k downloadu,nicméně v zapakovaném stavu má něco málo okolo 280Mb a včetně všech vozidlel tak aby bylo s čím tvořit případné scénáře.
Otázka je tedy jestli by se bylo ochotno tento balík stáhnout.
Jinak ty objekty co nejdou stáhnout z edisku.cz a píše to že objekt neexistuje ,tak hledejte v downloadu na stránkách v podpisu.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Roman »

Abych to zjednodušil...
Dávám souhlas k distribuci mojich addonů s touto tratí.
Příště již toto zapracuji do licenčního ujednání modelů.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Dávám souhlas k distribuci mojich addonů s touto tratí.
Ted jsem tak trochu zaskočen,mám tomu rozumnět že pokud použiji tvoje objekty do addonu tak musím mít svolení je použít?
Je dobré toto vědět aby pak třeba ti co čekají na tvoje objekty nebyly překvapeni z toho že máš nějáké ujednání a oni stím nesouhlasí.
Myslel jsem že tedy to modeluješ pro zábavu a pro všechny,ale jestli jenom pro ty co tě budou ctít tak to jsi zde špatně,tady moc lidí není aktivních co by mělo chut stavět tratě.
Sám tedy jsem chtěl třeba ty nástupiště také použít,nicméně poslední dobou spíše váhám,a vypadá to že udělám svoje a další objekty pro širokou veřejnost ,stavím tedy bez nějákých omezení nevadí mi že si někdo ze švédska třeba přeskínuje sloupy a pod.,je to spíše pro mě čest že se moje objekty aktivně používají ,švédsko,dánsko,německo,čína.
Beru to tak že se třeba nepohodnem a ty (nebo někdo další) mě pak zakážeš použít tvoje objekty protože jsme se nepohodli,a co pak předělávat a nebo to vydat? Takových jsem v msts poznal nespočetně.
Tak to je dobré vědět a šahat po objektech které jsou skutečně neomezené,myslím že je to pro všechny jisté varování.
Vím že většinou se zde berou příklady právě z msts,nicméně toto se děje až poslední dobou,nedovedu si totiž představit třeba B-P před 5 lety kde to mělo objekty co ke se našlo na netu že by Zbyněk všechny žádal o svolení ,to by totiž nic jiného celý měsíc nedělal než psal maily.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od haldo11 »

Ja som tiež všetkými desiatimi za ten balík ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Dávám souhlas k distribuci mojich addonů s touto tratí.
Ted jsem tak trochu zaskočen,mám tomu rozumnět že pokud použiji tvoje objekty do addonu tak musím mít svolení je použít?
Je dobré toto vědět aby pak třeba ti co čekají na tvoje objekty nebyly překvapeni z toho že máš nějáké ujednání a oni stím nesouhlasí.
Myslel jsem že tedy to modeluješ pro zábavu a pro všechny,ale jestli jenom pro ty co tě budou ctít tak to jsi zde špatně,tady moc lidí není aktivních co by mělo chut stavět tratě.
Sám tedy jsem chtěl třeba ty nástupiště také použít,nicméně poslední dobou spíše váhám,a vypadá to že udělám svoje a další objekty pro širokou veřejnost ,stavím tedy bez nějákých omezení nevadí mi že si někdo ze švédska třeba přeskínuje sloupy a pod.,je to spíše pro mě čest že se moje objekty aktivně používají ,švédsko,dánsko,německo,čína.
Beru to tak že se třeba nepohodnem a ty (nebo někdo další) mě pak zakážeš použít tvoje objekty protože jsme se nepohodli,a co pak předělávat a nebo to vydat? Takových jsem v msts poznal nespočetně.
Tak to je dobré vědět a šahat po objektech které jsou skutečně neomezené,myslím že je to pro všechny jisté varování.
Vím že většinou se zde berou příklady právě z msts,nicméně toto se děje až poslední dobou,nedovedu si totiž představit třeba B-P před 5 lety kde to mělo objekty co ke se našlo na netu že by Zbyněk všechny žádal o svolení ,to by totiž nic jiného celý měsíc nedělal než psal maily.
Co to tu zase píšeš za ..... :roll: .
Jen jsem napsal , že je možné objekty dát ke stažení v jednom balíku s tratí aby je nebylo nutné extra shánět někde po internetu.
Lidi co mně znají vědí , že jsem nikdy nedělal s těmito věcmi problém. Vždy jsem zastával názor, že je to náš koníček a dělám to pro zábavu. Jen se koukni, kolik stavitelů používá mnou vytvořené tunelové kolejivo v msts a spousty jiných objektů. A ti kdo ( Zbyněk,Martin) své trati zasílají za nějakou cenu ( nehodlám toto téma zase dál rozebírat ) , tak mně na požádání poslali aktuální verzi zdarma a na své náklady.
Pořád jen nedokážu pochopit, co je špatného na tom, když v readme u addonu napíšu větu ve smyslu "Tento objekt může být použit v jakémkoliv projektu TS 2012 a společně s ním i distribuován"
Nevím, asi jsem natvrdlej :?
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Čau, tak se to tu pěkně oživilo. A přesně o to šlo. Vím, že je v trati spousta nedodělků,ale účelem vydání téhle betaverze je oživení české scény, a to se povedlo, alespoň podle nebývalé aktivity na fóru.
Josef72:
nevadí, že není nový model staniční budovy v ČT. Ten stávající od Honzy myslím v tuhle chvíli vyhovuje
KaMat:
Trať je kompatibilní s RW2. Nové prostředí nepoužívám, protože na práci je o dost pomalejší a navíc při jízdě v RW3 mám fps max. 17 a dost se to cuká.

Haldo11 a ostatní komu chybí objekty:
přibalit všechny objekty do .rwp souboru s tratí není problém(Tedy kromě souhlasu :-)).
Velikost takového souboru potom bude hodně blízká 3GB. V podstatě je to téměř celá složka assets.
V souboru Routeproperties.xml je seznam autorů modelů a produktů(včetně těch zahraničních), které jsem použil při stavbě, konkrétní objekty tam nejsou.Problém je v tom, že si nepamatuju, které jednotlivé objekty jsem použil, proto musí být přibalen celý balík od autora.
Objetky jsem stahoval z Italských, francouzských a německých stránek, odkazy jsou na stránkách : http://www.railworks.cz/
Další problém je v samotném RW, které chybějící objekty nehlásí. Kdyby tam byl takový nástroj, byl by problém o mnoho menší. Neexistuje ani nástroj na zjištění všech použitých objektů. A to by se sakra hodil.
Co se nedostatků týká, nemá nejmenší smysl někoho obviňovat. To už jste si ale vyříkali s Michalem, stejně můžeš obvinit mě, že jsem si dovolil vydat trať s chybami :-).
Připomínek od Michala byla opravdu velká spousta, většinu se podařilo odstranit a těch pár co zůstalo Vlastik odhalil. Všechny se týkaly úseku ČT-Choceň, za ten krátký čas nebyla možnost otestovat všechny věci, které by mohly být špatně.
Na odstranění nedostatků a chyb budeme postupně pracovat, stejně jako budou přibývat další úseky.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Jenom ještě doplním, že jsem před časem psal dotaz na podporu RS, právě kvůli seznamu objektů použitých v trati. Kromě automatické odpovědi jsem se ničeho jiného nedočkal. Bohužel.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od haldo11 »

mube: No ja som si ten Routeproperties.xml otvoril a práveže som bol dosť sklamaný skutočnosťou, že sú tam autori, ale nie konkrétne objekty. Nemeckú stránku som už celú prešiel, tá je super. Ale naozaj, manuálne to hľadať po internete je zabiják. Osobne, ak by mi nechýbala v trati najpodstatnejšia časť (koľaje, TV, značky, ...) možno by som zprvoti ani nezistil, že ju nemám kompletnú a drvil by som ju takú, aká je.
Uznávam, že 3GB je dosť, ale uploadovať to niekde na úschovňu by problém nemal byť. Ak by bol (obmedzenia internetu), tak sa o to môžem starať ja z univerzitného internetu je to uploadované za 2-5 min. Myslím teda, po uplynutí doby, dokedy to môže na nete vysieť. Otázka druhá však je, ako by to fungovalo potom s aktualizáciami. Či by bolo potrebné znovu zbaliť všetko, čo už raz bolo, alebo nie. V tom druhom prípade by to bolo o niečo lepšie. Novo použité objekty by sa niekde spisovali (a rovno k nim link na stiahnutie, ak sú free, a tým pádom by to nevyžadovalo súhlas autorov) a len by sa doinštaloval update v podobe, v akej bola teraz vydaná trať. Neviem, čo je lepšie a pohodlnejšie, ale myslím, že čím viac ľudí s tou traťou bude experimentovať pri hraní, tým viac sa odhalí aj malých chýb, čo je na dobro veci.
Každopádne by sa k perfektnému domácemu prostrediu hodili aj nejaké domáce stroje (Vlastik :) ) ... ja skúsim googliť po nete, akým spôsobom fungujú zvuky a uvidíme, čo sa dá robiť (za predpokladu, že sa zvukmi ešte nikto nezaoberá).
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

Myslim ze by to nejak snad ani nikomu nevadilo kdyz by jsi uploadnul ty 3GB ale take zalezi na tobe samozrejme. Tez si myslim ze by se hodilo to kdyz by vlastik uploadnul svou tvorbu :) Myslim ze tim by se slozila skoro cela vetsina nejdulezitejsich veci to ze nekde bude chybet nejakej trs travy protoze je to z nejakeho ciziho addonu myslim ze uz by tolik nevadilo :O
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Co se nedostatků týká, nemá nejmenší smysl někoho obviňovat. To už jste si ale vyříkali s Michalem, stejně můžeš obvinit mě, že jsem si dovolil vydat trať s chybami .
Asi k tomu,nikdo nikoho neobvinil,jenom jsem konstatoval,vím o čem je řeč několikrát jsem taky tvoji trať testoval a vždy se něco našlo,bohužel jsem se i kdybych chtěl tuto trať otestovat tak vždy setkal s problémem že pokud jsem vlezl do editoru trati tak mi RW/TS vždy spadlo,proto jsem se neangažoval protože by to bylo zbytečné a kdysy jsem tento problém s Tomášem řešil,ale k žádnému výsledku jsme ve finále nedošli,měl jsem zájem zkontrolovat správnost a položení návěstidel.
Jinak jsem rád že se to takto povedlo,přeci jenom kousek českého prostředí je furt lepší než 100km anglického nic nám neříkajícího.

Ohledně objektů tak jsem si řekl že nahraji na server kompletně skupiny Railnetwork,scenery,násyp,a vozidla tak jak mám co povoleno.

Ohledně cizích objektů tak tady by stačilo ,tak jako je to u většiny addonů ,linky na objekty většina objektů se dá dohledat pomocí package manager v okně,za předpokladu že Tomáš to instaloval z koncovek rwp nebo rpk.

Ohledně zvuků vozidel,tak zde jsem s Jackem který se snažil jak o život,zkusil něco sestavit ,bohužel ale bez zdárného výsledku a posléze jsem to vzdal.
Ted jsem koukal proč máš u všech odjezdových návěstidel z Chocně na odjezdu "výstraha" ,u všech máš přepnuto místo "je předvěstí" tak "pouze výstraha" tak další záhada objasněna :D
Bohužel tím že je blbě nalinkováno to vjezdové do UO tak se nedá pořádně vytvořit trasa ani z nesprávného směru,vzniká tak patová situace.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

Ted jsem si vsimnul zvlastni veci u vyhybky v UnO a pak u vice vyhybek v Chconi. ze se vyhybka nevytvorila ale pouze prekrizeni koleji prikladam screeny, nevim jestli to je nejaka chyba jen u me nebo je to celkove.
UnO:
Obrázek

Chocen:
Obrázek

Muze nekdo potvrdit prosim jestli je to pouze u me nebo chyba celkova ?
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Ted jsem si vsimnul zvlastni veci u vyhybky v UnO a pak u vice vyhybek v Chconi. ze se vyhybka nevytvorila ale pouze prekrizeni koleji
Ano toto se ti takto vytvoří pokud v seznamu objektů chybí tratové pravidlo které tyto výhybky definuje.

Ale mohu tě uklidnit i já to mám taky tak jak je na screnech.

V tomto případě to tedy znamená to ,že to je již neexistující pravidlo (staré ),a nebylo to vytvořeno novým.
Odpovědět