Úzkorozchodka

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od kakawko »

Oki tak pockam na daku akciu a kupim :)
radim291
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 02. říj 2014 21:23:25

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od radim291 »

Ahoj, Romane vážné super trat
Ale mám par dotazů
1)když při desti zapnu jen jeden stěrač tak z venku jsou zapli oba dva a přitom jsem Zapp jen pravý
2) bych te poprosit jestli by si udělal vic scénářů, protože nevím jestli to mám stáhli dobře ale mám tam jen 4 scénáře a to je málo nebo jestli je už je jích vic nekde ke staženi
Jinak dí :) ky
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

radim291 píše:2) bych te poprosit jestli by si udělal vic scénářů, protože nevím jestli to mám stáhli dobře ale mám tam jen 4 scénáře a to je málo nebo jestli je už je jích vic nekde ke staženi
Je tam ještě Free Roam scénář a samozřejmě Quick Drive...
A co si dál kdo udělá, to má :D
miklick31
Příspěvky: 1
Registrován: sob 07. bře 2015 23:32:17

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od miklick31 »

Super trať. Mám ale dotaz, myslím si, že jsem všechno nainstaloval, ale asi nepodařilo všechno. Neporadil byste mi někdo co mi chybí a kde to mám stáhnout? Děkuju

Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

miklick31 píše:Super trať. Mám ale dotaz, myslím si, že jsem všechno nainstaloval, ale asi nepodařilo všechno. Neporadil byste mi někdo co mi chybí a kde to mám stáhnout? Děkuju

Obrázek
Asi Assets pack Testovací tratě nemáš.....
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

Dobrý večer !

Zkusil jsem vytvořit aktivitu pro úzkokolejku. Je moje první a možná i poslední.
Dejte vědět co jsem po***l.

http://uloz.to/x4DBsPny/mn-5500-rar

Hezký večer přeje voyager/Honza
Naposledy upravil(a) voyager13 dne sob 14. bře 2015 15:04:36, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

voyager13 píše:Zkusil jsem vytvořit aktivitu pro úzkokolejku. Je moje první a možná i poslední.
Dejte vědět co jsem po***l.
Ten balík obsahuje zřejmě úplně celou trať, včetně všech scénářů/aktivit, které jsi měl na disku.
Předpokládám, že ten nový scénář je "Mn 5500" - zbytek jsem zase smazal ;)
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

Máš pravdu asi to neumím s packagerem-když označím mn-5500 a dám create package tak je z toho
1kB soubor který obsahuje jen název. Tak jsem dal odkaz na složku s aktivitou která patří do adresáře
\RailWorks\Content\Routes\2e5c39fb-a961-43c7-ab46-e61fd7c00c8e\Scenarios.

Honza
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od stasek »

Honzo, aktivita je supr, jen ty časové limity pro začátečníky těžké dodržet! :lol: :lol: Byla by škoda s tím skončit, udělej nějaké další, držím palce! Standa
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

stasek píše:Honzo, aktivita je supr, jen ty časové limity pro začátečníky těžké dodržet! :lol: :lol: Byla by škoda s tím skončit, udělej nějaké další, držím palce! Standa
Díky za info a reakci na moji prvotinu. Honza
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Tak jsem zkusil aktivitku projet a skončil jsem v Kunžaku. Ty časy jsou asi nereálný :D . A to nejsem žádnej předpisář na dodržení rychlosti :D . Mám pár poznatků.
1. 10. kolej je určena pro odstavení podvalů a přes podvalovou jámu se nedá jezdit. To je docela nereálný.
2. Při posunu kolikrát nevím, kam mám jet. Třeba na zrovna na tu desátou se dá jet oběma směry.... Chce to více hlášek . I při odpojování a připojování vozů.
3. využívej možnosti umístit si ve scénáři vlastní markery přes které je pak vedena trasa (hlavně při posunu). Otevři si v editoru nějaký můj scénář.
Jinak pochvala. Líbilo se mi to. Tedy ta část, co jsem projel ;).
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

Roman píše:Tak jsem zkusil aktivitku projet a skončil jsem v Kunžaku. Ty časy jsou asi nereálný :D . A to nejsem žádnej předpisář na dodržení rychlosti :D . Mám pár poznatků.
1. 10. kolej je určena pro odstavení podvalů a přes podvalovou jámu se nedá jezdit. To je docela nereálný.
2. Při posunu kolikrát nevím, kam mám jet. Třeba na zrovna na tu desátou se dá jet oběma směry.... Chce to více hlášek . I při odpojování a připojování vozů.
3. využívej možnosti umístit si ve scénáři vlastní markery přes které je pak vedena trasa (hlavně při posunu). Otevři si v editoru nějaký můj scénář.
Jinak pochvala. Líbilo se mi to. Tedy ta část, co jsem projel ;).
Odpověděl jsem SZ.

Zkus být příště rychlejší a necháš Kunžak za zády... :shock: :roll:

Aktivita tak je je v každém případě dohratelná a nebudu v ní upravovat žádné časy.
Berte na vědomí že je označena jako velmi těžká a proto prosím začátečníky aby se poohlédli po
snadnějších. Děkuji Honza
Naposledy upravil(a) voyager13 dne úte 17. bře 2015 23:16:18, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Vlastik »

voyager13 píše:
Roman píše:Tak jsem zkusil aktivitku projet a skončil jsem v Kunžaku. Ty časy jsou asi nereálný :D . A to nejsem žádnej předpisář na dodržení rychlosti :D . Mám pár poznatků.
1. 10. kolej je určena pro odstavení podvalů a přes podvalovou jámu se nedá jezdit. To je docela nereálný.
2. Při posunu kolikrát nevím, kam mám jet. Třeba na zrovna na tu desátou se dá jet oběma směry.... Chce to více hlášek . I při odpojování a připojování vozů.
3. využívej možnosti umístit si ve scénáři vlastní markery přes které je pak vedena trasa (hlavně při posunu). Otevři si v editoru nějaký můj scénář.
Jinak pochvala. Líbilo se mi to. Tedy ta část, co jsem projel ;).
Odpověděl jsem SZ.
Zkus být příště rychlejší a necháš Kunžak za zády... :shock: :roll:

Aktivita tak je je v každém případě dohratelná a nebudu v ní upravovat žádné časy.
Berte na vědomí že je označena jako velmi těžká a proto prosím začátečníky aby se poohlédli po
snadnějších. Děkuji Honza
To se mi líbí,Roman jako začátečník :D tak hold má smůlu musí ještě trénovat :D těch x.let praxe je málo zde. :D
Někdy nechápu proč tu člověk radí když nováček je daleko chytřejší než staří pardálové. :lol:
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

Taky bych se velmi přimlouval za detailnější a častější instrukce během scénáře.
Zkoušel jsem zatím hrát jen začátek a hned u jednoho z prvních úkolů nebylo vůbec jasné, kudy se na cílovou kolej má člověk dostat, kam až musí/smí zajet atd.

Ideálně (jako je to třeba u scénářů, které přišly přímo s tratí) by člověk neměl muset vůbec zkoumat mapu a nastavení výhybek a scénář by ho měl vést sám ;)
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

Dusan píše:Taky bych se velmi přimlouval za detailnější a častější instrukce během scénáře.
Zkoušel jsem zatím hrát jen začátek a hned u jednoho z prvních úkolů nebylo vůbec jasné, kudy se na cílovou kolej má člověk dostat, kam až musí/smí zajet atd.

Ideálně (jako je to třeba u scénářů, které přišly přímo s tratí) by člověk neměl muset vůbec zkoumat mapu a nastavení výhybek a scénář by ho měl vést sám ;)
No a v úplně ideálním případě scénáře by se zmáčkl START a scénář by se projel sám a to včetně hlášky
o úspěšném zakončení :!:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

voyager13 píše:
Dusan píše:Taky bych se velmi přimlouval za detailnější a častější instrukce během scénáře.
Zkoušel jsem zatím hrát jen začátek a hned u jednoho z prvních úkolů nebylo vůbec jasné, kudy se na cílovou kolej má člověk dostat, kam až musí/smí zajet atd.

Ideálně (jako je to třeba u scénářů, které přišly přímo s tratí) by člověk neměl muset vůbec zkoumat mapu a nastavení výhybek a scénář by ho měl vést sám ;)
No a v úplně ideálním případě scénáře by se zmáčkl START a scénář by se projel sám a to včetně hlášky
o úspěšném zakončení :!:
No, já myslím, že na to je jednoduché řešení. Příště stačí napsat, že se jedná o Sci-Fi/ akční scénář pro lidi, co rádi jezdí jako prasata bez respektování předpisů, techniky jízdy atd...... .
Já (píšu jen za sebe) neztratím čas hraním něčeho, co vlastně ani dělat nechci. A uživatel, který toto vyhledává, bude v sedmém nebi :D. Ale soudě dle reakcí se jich moc nenašlo :) . Škoda, potenciál máš :(. Toť ode mne vše....
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

voyager13 píše:
Dusan píše:Taky bych se velmi přimlouval za detailnější a častější instrukce během scénáře.
Zkoušel jsem zatím hrát jen začátek a hned u jednoho z prvních úkolů nebylo vůbec jasné, kudy se na cílovou kolej má člověk dostat, kam až musí/smí zajet atd.
Ideálně (jako je to třeba u scénářů, které přišly přímo s tratí) by člověk neměl muset vůbec zkoumat mapu a nastavení výhybek a scénář by ho měl vést sám ;)
No a v úplně ideálním případě scénáře by se zmáčkl START a scénář by se projel sám a to včetně hlášky
o úspěšném zakončení :!:
To jsme se poněkud nepochopili. Já jsem neprosil o scénář, kde se všechno udělá samo, ale o scénář, který lépe odráží realitu.

V reálu strojvedoucí vždy dostává jasné instrukce, co má dělat, aby nemohlo dojít k nepochopení. Na přesném dodržování předpisů a příkazů bez prostoru pro "interpretace" je celá železnice založená, aby nedošlo k nějaké katastrofě ;)
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

Roman píše:
voyager13 píše:
Dusan píše:Taky bych se velmi přimlouval za detailnější a častější instrukce během scénáře.
Zkoušel jsem zatím hrát jen začátek a hned u jednoho z prvních úkolů nebylo vůbec jasné, kudy se na cílovou kolej má člověk dostat, kam až musí/smí zajet atd.

Ideálně (jako je to třeba u scénářů, které přišly přímo s tratí) by člověk neměl muset vůbec zkoumat mapu a nastavení výhybek a scénář by ho měl vést sám ;)
No a v úplně ideálním případě scénáře by se zmáčkl START a scénář by se projel sám a to včetně hlášky
o úspěšném zakončení :!:
No, já myslím, že na to je jednoduché řešení. Příště stačí napsat, že se jedná o Sci-Fi/ akční scénář pro lidi, co rádi jezdí jako prasata bez respektování předpisů, techniky jízdy atd...... .
Já (píšu jen za sebe) neztratím čas hraním něčeho, co vlastně ani dělat nechci. A uživatel, který toto vyhledává, bude v sedmém nebi :D. Ale soudě dle reakcí se jich moc nenašlo :) . Škoda, potenciál máš :(. Toť ode mne vše....

Připomínky beru na vědomí a díky za ně. Pokud to někdo dohraje prosím o zpětnou vazbu. Ta aktivita je o tom
jak hráč umí posunovat brzdit odbrždovat atp. No a tím pádem (pokud to ovšem umí) má na vlastní jízdu dost času / nemusí létat SCI-FI létajícím talířem/. Mezi námi vzpomene si někdo na aktivitu kterou projel bez nejmenších problémů a napoprvé. Já jich pár hrál ale není to co bych chtěl to je fligna / a taky přirovnání k tomu že se zmáčne start a odehraje se sama - to bylo jen přirovnání k tomuto typu aktivity/ tak mne snad
nemusíte hned kamenovat. U anglické trati nevím jak se jmenovala ale bylo to ve stylu pára přes kopec mi trvalo cca 1/4 roku než jsem to dokázal ale dokázal - každá vteřina měla význam. Na to se tu ovšem asi nehraje. Nechci psát aktivity typu " jsem určená na první dohrání pokud tedy něco opravdu nepos..š".
O takových se dočteš jako o těch co přišly spolu s tratí ale už nikdo neví odkud kam vlastně jel co tam dělal a proč tam byl nicméně je úspěšně projel odfajkla se mu zelená fajfka vedle aktivity a je happy.

Držím Vám palce a více takových aktivit přeje Honza
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

V poho :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Ta aktivita je o tom
jak hráč umí posunovat brzdit odbrždovat atp
No, podle toho, jak si mi popisoval v SZ tvojí techniku jízdy to o tom opravdu není. A od příští lokomotivy, kterou budu skriptovat, už takové prasárny povedou jen k neschopnosti vozidla :D. Dík za ponaučení a námět k "vyšperkování vozidel" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpovědět