Úzkorozchodka

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Michale, ten scénář vůbec není špatnej. Jen doplnit pár hlášek, nejezdit přes podvalovou jámu a hlavně reálný časy. Nemyslím půl hodiny čumákování někde ve stanici :D. Jde mi o to, aby se dalo jezdit jako člověk.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Romane, mě nejvíc zajímá, kde skončím. :lol: Teda z diskuze jsem pochopil, že jsou tam limitní časové body, které mě v případě nedodržení vyhodí ze scénáře.
Já skončil na prvním kontrolním bodě asi s pěti minutama zpoždění :lol: :lol: :lol: . Prostě jsem poleno :D. Ale hlavně nikde nemáš hlášku o tom, kdy máš ukončit posun v Hradci. Pokud ho skončíš pozdě, výpravčí by tě normálně na trať vůbec nepustil :D . Za další, kolikrát nevíš, na kterou stranu posunovat. Hledáš v mapě a to hodně zdržuje :D. Ale třeba jsem opravdu dřevo :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Pokud jede proti vlak, hlavně vyšší kategorie, tak čekáš (například Hradecký rychlíky dnes běžně křižují v Převýšově i když pravidelně mají v Chlumci, tam prostě odjede na čas). Ale v globálu záleží na dispečerovi dopravce. Ten rozhodne. Pokud ne, řeší se to dle směrnic provozovatele dráhy (sždc) . Ale určitě nezpozdí osobní přípojný vlak (třeba) na úkor manipuláku který nabral zpoždění z vlastní viny. A hlavně to neřeší náš problém. Pokud mě tam se zpožděním pustí, musí počítat i se zpožděním na příjezdu do cílové stanice a s tím, že přenesu zpoždění na všechny vlaky na trati. Pokud tedy ukončení scénáře, musí přijít už po nesplnění časového limitu při posunu. Nehrozí-li, že něco nezpozdím, netřeba ukončovat scénář někde "v polovině " ;)
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

Tak jsem si to zahrál, zatím jsem skončil tím, že jsem omylem přejel daleko za odbočku na Senotín, kde jsem měl odpojit nějaké vozy, takže jsem to ukončil, protože mi bylo jasné, že kdybych se vracel zpátky, tak už nemám šanci stíhat...

Scénář je to nakonec docela zábavný, ale fakt by to chtělo přesnější instrukce, protože bez toho, že se člověk neustále kouká na seznam úkolů (F1), co má vlastně dělat, se to snad ani nedá hrát.

Zkusím to zase někdy znova....
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

Roman píše:
Ta aktivita je o tom
jak hráč umí posunovat brzdit odbrždovat atp
No, podle toho, jak si mi popisoval v SZ tvojí techniku jízdy to o tom opravdu není. A od příští lokomotivy, kterou budu skriptovat, už takové prasárny povedou jen k neschopnosti vozidla :D. Dík za ponaučení a námět k "vyšperkování vozidel" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nemůžu než souhlasit - toto by se mělo tesat do kamene !
Pokud řídím stroj který něco umí - tak to využiju přijde mi to normální a progresivní...
To jestli to o tom je nebo není to si rozhodne uživatel/strojvedoucí a nebo nedejbože hráč aktivity...
Pro úplnost uvádím že se jedná o využití zpětného chodu lokomotivy místo zabrždění celé soupravy
a následného čekání na natlakování což zde bylo označeno jako prasárna.
Pokud by toto tento stroj neuměl zcela jistě by jízdní doby byly jiné (rozumněj uživatelsky příjemnější).
Případně by mohlo dojít k použití stroje těmito možnostmi disponujícího :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Romane klidně šperkuj ono se něco najde :D

Hezký večer Honza
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

Michal píše:No tak jsem to nahodil a skončil už u podvalové jámy. Připojil jsem vagon na 10. koleji a další instrukci jsem nedostal. :roll:
Že bude problém jsem poznal už na výjezdu z depa, kde jsem měl příkaz vyjet a počkat na protijedoucí osobák. Jenže ten vjel už v momentě, kdy jsem teprve odjížděl od tankovacího stojanu. Dál jsem si vzal na pomoc itinerář pod F1. Jedna z dalších instrukcí byla zajet až k lichoběžníkové tabulce. Fajn, zajel jsem až co to šlo k označníku. 8-) Druhý konec. Nikde žádná zmínka o povolení k posunu za označník. Následovala nějaká další manipulace bez toho, aniž by mi bylo sděleno, co mám dělat. Další frajeřina byla odstavení vozů z nákladiště do depa. Dobrá, tak jsem je odstavil v depu. :twisted: Jenže chyba, oni měly být odstavené na hranicích depa. To je trochu jinde, že... Nakonec jsem manipulaci nějak dokončil. Ale dál jsem nepokračoval. Následující obrázek mluví za vše:
Mn.jpg
Takže Romane, můžeš být klidný. Já jsem daleko větší dřevo a poleno, než jsi ty. :lol: :lol: :lol:
Kluci neblbněte takový dřeva nejste - tomu nevěřím! Projedtě si ten posun 5-10x a pak se zaměřte na jízdu.
A kde se to má odstavit je přeci jasné podle F1 a kontrolního bodu v liště.
Hezký večer
Naposledy upravil(a) voyager13 dne ned 22. bře 2015 0:52:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

voyager13 píše:To jestli to o tom je nebo není to si rozhodne uživatel/strojvedoucí a nebo nedejbože hráč aktivity...
Pro úplnost uvádím že se jedná o využití zpětného chodu lokomotivy místo zabrždění celé soupravy
a následného čekání na natlakování což zde bylo označeno jako prasárna.
Tak to je teda slušná prasárna... To, že něco lokomotiva umožňuje, přece ještě neznamená, že je vhodné to používat.
To je jako by někdo v autě brzdil jenom ruční brzdou.
Vlastik

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Vlastik »

voyager13 ,založ si svoje vlákno ,nikdo tady není zvědavý na tvoje scifi a přesune se to tam,děláš v tom tady pěkný bordel!
Hlavně než scifi si pleteš dvě základní věci a to téma tratě a scénáře ,takže se nejdříve podívej do vysvětlivek na tyto pojmy!
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

No, myslím,že když to skončí v odpadu, nikomu to chybět nebude ;) . S tratí to moc společného nemá .
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od voyager13 »

Roman píše:No, myslím,že když to skončí v odpadu, nikomu to chybět nebude ;) . S tratí to moc společného nemá .
Vyřízeno - je to smazáno.
FoxyfoxCz
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02. dub 2015 17:48:36

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od FoxyfoxCz »

Prosím o radu jsem už zoufalý mám vše nainstalováno a funguje to jen se za boha s vlakem nerozjedu vlak jse nastratován ale nerozjede se (vím jak se to startuje) ale nemůžu se rozjet přidám výkon ale vlak stojí :( prosím poradte :(
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

FoxyfoxCz píše:Prosím o radu jsem už zoufalý mám vše nainstalováno a funguje to jen se za boha s vlakem nerozjedu vlak jse nastratován ale nerozjede se (vím jak se to startuje) ale nemůžu se rozjet přidám výkon ale vlak stojí :( prosím poradte :(
V Academy máš tutoriál ;)
Vlastik

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Vlastik »

Někdo scháněl párovky pro tuto trat:
Obrázek
Obrázek
http://rail-sim.de/forum/wsif/index.php ... escription
mich3lin
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 22. kvě 2014 8:20:42

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od mich3lin »

Vlastik píše:Někdo scháněl párovky pro tuto trat:

http://rail-sim.de/forum/wsif/index.php ... escription
A zkoušel si ji i řídit? Zajímalo by mě totiž proč mě náhodně hází záchrannou brzdu... Absolutně netuším čím by to mohlo být, pročetl jsem manuál, ale jsem stejně chytrej jak před přečtením.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

mich3lin píše:
Vlastik píše:Někdo scháněl párovky pro tuto trat:

http://rail-sim.de/forum/wsif/index.php ... escription
A zkoušel si ji i řídit? Zajímalo by mě totiž proč mě náhodně hází záchrannou brzdu... Absolutně netuším čím by to mohlo být, pročetl jsem manuál, ale jsem stejně chytrej jak před přečtením.
Hází při projetí okolo skrytého návěstidla. Jen by mě zajímalo, kdo nadefinoval vlakový zabezčovač do takové čoudy :D
mich3lin
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 22. kvě 2014 8:20:42

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od mich3lin »

Roman píše:
mich3lin píše:
Vlastik píše:Někdo scháněl párovky pro tuto trat:

http://rail-sim.de/forum/wsif/index.php ... escription
A zkoušel si ji i řídit? Zajímalo by mě totiž proč mě náhodně hází záchrannou brzdu... Absolutně netuším čím by to mohlo být, pročetl jsem manuál, ale jsem stejně chytrej jak před přečtením.
Hází při projetí okolo skrytého návěstidla. Jen by mě zajímalo, kdo nadefinoval vlakový zabezčovač do takové čoudy :D
aha a dá se tomu nějak zamezit a vysvětlit jí že nemá být tak pokroková? :D
...PS]_sCooBy10
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. bře 2015 11:27:01
Bydliště: Prešov

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od ...PS]_sCooBy10 »

mal by som dotaz ako mozem na obrazku dostať ten ČD daak na tie podvaly? alebo to sa neda?
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Nejde to.
...PS]_sCooBy10
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. bře 2015 11:27:01
Bydliště: Prešov

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od ...PS]_sCooBy10 »

jaj dobre ale na čo su v ponuke vyberu vagonov?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Josef72 »

Pouhé nedopatření, autor vyplnil příslušnou kolonku v blueprintu a tak se objekt i s názvem objevují v nabídce.
Odpovědět