Úzkorozchodka

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Tak malinké update nakonec zde:

http://pikku.msts.cz/railsim.html
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

Myslím, že miluji průvodčí Aničku :? :D
KN1F3Cz
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:37:22

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od KN1F3Cz »

Bude někdy i parní lokomotiva U47?
dada434
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. led 2015 17:10:15

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od dada434 »

Ahoj, jsem nováček a koupil jsem si TS 2015 je to supr hra! K věci tahle mapa vypadá taky skvěle....moc bych si to chtěl zkusit, ale nevím jak to nainstalovat. Pomožte mi s tím prosím vůbec nevím jak na to...Díky s pozdravem dada434
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

Michal píše:
Dusan píše:Myslím, že miluji průvodčí Aničku :? :D
Aničku se mi podařilo jednou pěkně nasrat. :D Z Hůrky do Kunžaku v pohodě, ale z Kunžaku do Hradce se na mě vykašlala a na závěr v Hradci mě zjebala, jak jsem to špatně jel. :lol: Příště se vykašlu já na ní a dokud mi nedá předpisový souhlas s odjezdem vlaku, tak se ze zastávky ani nehnu. :mrgreen:
Ajajaj, prekérní situace... Nevím, jestli budu chtít pokoušet její dobrosrdečnost a odehrát ten scénář schválně špatně, abych to viděl taky. Nemám na to asi nervy :lol:
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od kropi213 »

dada434 píše:Ahoj, jsem nováček a koupil jsem si TS 2015 je to supr hra! K věci tahle mapa vypadá taky skvěle....moc bych si to chtěl zkusit, ale nevím jak to nainstalovat. Pomožte mi s tím prosím vůbec nevím jak na to...Díky s pozdravem dada434
Jak se instalují všci včetně krátkého návodu pro uplné začátečníky mám na svém kanálu YT....,dost lidem to pomohlo,možná budeš patřit mezi ně :) kropi213
dada434
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. led 2015 17:10:15

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od dada434 »

Díky na video už jsem koukal a pomohlo....:) Moc děkuji a je to super mapa!!!
Lesan
Příspěvky: 32
Registrován: sob 01. lis 2014 17:32:33

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Lesan »

Konečně jsem se dostal k tomu, abych mapu vyzkoušel a můžu říct, že je to naprosto parádní.
Jednou v quick drive v Kunžaku koukal Da-ú z odstavné koleje a už jsem to nezabrzdil, jinak žádný problém ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

Mám procesní dotaz: co všechno se má udělat při přechodu mezi stanovišti, aby to bylo korektní?

Má se vypínat motor?
Má se klíčem zamykat řízení ("U")?
Má se vypínat řídící panel ("I")?
Do jaké polohy se má přestavit vlaková brzda?
Má se aplikovat přímočinná brzda?

Předem díky, pokud to někdo ví! :)
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

^ Díky! ;)
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od jstange »

Zkousel nekdo tuto trat rozbehnout v TS2014? Jelikoz si zachovavam kopii TS14, ktery zvlast na mem notebooku bezi lepe, bylo by skvele mit moznost ji tam rozbehnout, bohuzel jakykoliv scenar pada do desktopu, muze jit pouze o problem s odkazy na Silverlining weather system?

V TS15 mi na stejnem PC samozrejme bezi vse bez problemu.

Diky.
Lesan
Příspěvky: 32
Registrován: sob 01. lis 2014 17:32:33

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Lesan »

Zkoušel jsem to a po asi 10 sekundách načítání hra spadla. Tolik z TS2014 :D
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od anry »

Mam ten dojem ze to dela pocasi ktere TS2014 neumí. V RW_Tools si na kazdem scenari nastav jine pocasi, treba od kuju to zakladni a mozna to pojede. Aspon si to myslim.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Michal píše:
Dusan píše:Do jaké polohy se má přestavit vlaková brzda?
Má se aplikovat přímočinná brzda?
Vlaková se dává do druhé závěrné polohy (poloha před rychlobrzdou) a tam za uzamkne.
Přímočinná se nezabržďuje. Kdybys ji zabrzdil, tak bys pak neodjel. ;)
Tolik z reálu. V TS tuším druhá závěrná není a když si zabrzdíš přímočinnou, tak po přechodu na druhé stanoviště ji v klidu odbrzdíš a jedeš.
Tak mě to nedalo, a tu druhou závěrnou jsem nakonec do RW nacpal :D . Použil jsem parametr NeutralHandleOff která dle manuálů nemá fungovat. Ale kupodivu funkční je. Problém ovšem vyvstal při načtení hry, kdy bylo ve výchozí pozici naplněné hlavní potrubí (což je blbost) a prázdný válec. Tak jsem musel potrubí "vypustit" skriptem . A přidal nějaké blbůstky, když už jsem se v tom rochnil :D

http://youtu.be/scHmYaQQYko
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

Parádní! Díky! :twisted:

Když jsme u zlepšováků, tak jsem si všimnul, že když se zamkne řízení klíčem (U) ve chvíli, kdy směrová páka není ve výchozí poloze, tak se tam ta páka automaticky přepne.
Jestli by nedávalo větší smysl, aby v takovém případě nešlo řízení zamknout... ;)

A ještě jsem přemýšlel, co má vlastně v reálu za funkci vypínač řízení (I), v simulátoru se zdá, že má vliv hlavně na spínání motoru (O), ale například světla atd. jdou ovládat i při vypnutém "I". Je to tak i v reálu?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

U toho vzájemného blokování mám strach, že se pak dostanu do začarovaného kruhu :D . Taky jsem nad tím kdysi uvažoval, ale zatím mi to teoreticky (v hlavě) vychází tak, že popřu jednu podmínku tou druhou :D . Vůbec to ale neznamená, že to není možné naskriptovat. Jen já to nedokážu asi.....
Většinu informací o Túčku máme zprostředkovaných a řízení by mělo být ovládací napětí pultu ;) . A pro jistotu to ani neresetuju po změně stanoviště :D .
Taky je škoda, že nejde zablokovat defaultní změna kamery mezi kabinami. Pak by šlo úplně v pohodě blokovat přejití na druhou stranu do doby, než budou splněny všechny podmínky pro opuštění kabiny.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Roman »

Jestli chce někdo zkusit BS2, je to zde : http://uloz.to/xbWg1RxY/tu47011-bs2-test-rwp
Funkční jen na 011 . Snad jsem tam dal vše potřebné :roll:
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

Roman píše:Většinu informací o Túčku máme zprostředkovaných a řízení by mělo být ovládací napětí pultu ;) . A pro jistotu to ani neresetuju po změně stanoviště :D .
Taky je škoda, že nejde zablokovat defaultní změna kamery mezi kabinami. Pak by šlo úplně v pohodě blokovat přejití na druhou stranu do doby, než budou splněny všechny podmínky pro opuštění kabiny.
Díky za info!
Roman píše:U toho vzájemného blokování mám strach, že se pak dostanu do začarovaného kruhu :D . Taky jsem nad tím kdysi uvažoval, ale zatím mi to teoreticky (v hlavě) vychází tak, že popřu jednu podmínku tou druhou :D .
To určitě nééé ;)
To, čím se ten kruh "rozetne", jsou různé stavy těch dvou prvků (páka, klíč) v obou podmínkách:
1) Když je klíč zamčený, páka je nastavená do výchozí polohy a nelze s ní hýbat.
2) Když je klíč odemčený a zároveň je páka v jiné než výchozí poloze, nelze klíč zamknout.
8-)
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka

Příspěvek od Dusan »

Roman píše:Jestli chce někdo zkusit BS2, je to zde : http://uloz.to/xbWg1RxY/tu47011-bs2-test-rwp
Funkční jen na 011 . Snad jsem tam dal vše potřebné :roll:
Funguje to krásně 8-)
Odpovědět