Úzkorozchodka - hlášení chyb

Připravované nebo vydané tratě do RS
KN1F3Cz
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:37:22

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od KN1F3Cz »

Nemám tam mechanická návěstidla (na 90% bych tam měl mít všechny objekty ale možná ne)
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od slowly »

KN1F3Cz píše:Nemám tam mechanická návěstidla (na 90% bych tam měl mít všechny objekty ale možná ne)
Roman píše:Mechanická návěstidla nejsou, jelikož se nechovali korektně. Blbnou světelná, ale u mechanik to vypadalo ještě hůř. A v určité situaci nebyli funkční ani s použitím TAB. Dokud někdo (Michal :mrgreen: ) nenapíše funkční skript , nebudou. Já zvládnu tak maximálně s odřenýma ušima lokomotivu naskriptovat. Návěstidla jsou jiná liga .
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

Tak jsem zatím projel tři a půl ze čtyř scénářů, jsou naprosto skvělé, ale narazil jsem na nějaké chybky a/nebo podivné chování.

Ve scénáři "Os 28 008" (nejlehčí) se hned v prvním dialogu píše, že odjezd vlaku je v 17:14, a přitom je to 16:14.

Ve scénáři "Sm 58 000" (druhý nejtěžší) se mi stalo, že když jsem dojel až do Hradce a vyložil cestující, tak se následně zobrazilo dialogové okno (asi tam měla být Anička, která se v tu chvíli střídala s posunovačem, nevím) a v něm místo textu jen chybová hláška "Invalid parameter" nebo něco takového. Bohužel jsem zapomněl udělat screenshot...
Ale scénář jsem úspěšně dojel a v menu se mi odškrtnul jako splněný.

Ve scénáři "Mn 56 003" (nejtěžší) jsem narazil na několik občasných chyb.
Jednou se mi stalo, že při zastavení na "Hradec - kolej 2a" (úkol 4) mi to ten úkol označilo jako nesplněný. Přitom jsem stál na koleji 2a. Od té doby se mi to zatím nestalo znova.
Při nakládání řepy (úkol 15) se nezobrazovala animace plnění vagonu řepou (jenom to prášilo, ale kopa řepy nerostla), akce nicméně proběhla a úkol se označil jako splněný, ovšem při následném odpojení vagonu (úkol 16) se tento úkol označil jako nesplněný.
Pak jsem ještě při hraní stejného scénáře narazil na podivný problém s lokomotivou, kdy po jednom přechodu mezi stanovišti (Ctrl+/-) se mi sice přepnula kamera a většina ovládání fungovala, nicméně postavička strojvedoucího zůstala zobrazená na stanovišti, které jsem právě opustil, a všechna světla (klávesy J, K, G, H, F) ovládaly opuštěné stanoviště, včetně příslušných efektů při pohledu zvenku. Stěrače naopak fungovaly správně. Zkusil jsem opakovaně přepínat mezi stanovišti, lokomotivu kompletně vypnout a znovu oživit, ale nic z toho nepomohlo.

Na těch scénářích se mi líbí, že jsou takové hezky různorodé a ukazují to, jak by provoz na takové železnici opravdu mohl vypadat :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Ve scénáři "Os 28 008" (nejlehčí) se hned v prvním dialogu píše, že odjezd vlaku je v 17:14, a přitom je to 16:14.
No jo, to jsem celej já :lol: . Jak něco kopíruju, už to po sobě důkladně nečtu :D. Když bych měl všechny ty hlášky nově vypisovat, tak bych se z toho zbláznil. Je to překopírovaný z jiných scénářů.
Ve scénáři "Sm 58 000" (druhý nejtěžší) se mi stalo, že když jsem dojel až do Hradce a vyložil cestující, tak se následně zobrazilo dialogové okno (asi tam měla být Anička, která se v tu chvíli střídala s posunovačem, nevím) a v něm místo textu jen chybová hláška "Invalid parameter" nebo něco takového. Bohužel jsem zapomněl udělat screenshot...
Ale scénář jsem úspěšně dojel a v menu se mi odškrtnul jako splněný.
Tak to netuším, je potřeba udělat screen. Zdaleka ne u všech úkolů mám hlášku pro případ, že úkol není splněn. V tom případě vyskočí jen prázdné dialogové okno (Failiture). Ale to asi nebude tento případ.
Jednou se mi stalo, že při zastavení na "Hradec - kolej 2a" (úkol 4) mi to ten úkol označilo jako nesplněný. Přitom jsem stál na koleji 2a. Od té doby se mi to zatím nestalo znova
Těžko říct, pokud se to neopakuje.....
Při nakládání řepy (úkol 15) se nezobrazovala animace plnění vagonu řepou (jenom to prášilo, ale kopa řepy nerostla), akce nicméně proběhla a úkol se označil jako splněný
To se stane, pokud nestojíš na nakládkovém bodě. Mně se to stalo konkrétně v případě, že jsem ke spuštění nakládky použil klik myší. Animace (úkol nakládky) proběhla ale vůz se nenaložil, jelikož stál mimo. Asi hra neblokuje animaci pokud není vůz přistaven správně.
podivný problém s lokomotivou, kdy po jednom přechodu mezi stanovišti (Ctrl+/-) se mi sice přepnula kamera a většina ovládání fungovala, nicméně postavička strojvedoucího zůstala zobrazená na stanovišti, které jsem právě opustil
Stará známá věc už od dob 151/350. Je třeba řádně použít klávesovou zkratku pro změnu stanoviště. Pokud dojde k nedostatečně dlouhému stisku, může vzniknout tento problém. Jde o to, že Jsme s Michalem kdysi byli nuceni navázat na jednu klávesovou zkratku dvě události aby bylo možné simulovat plnohodnotně ovládání po změněn stanoviště. Tak je tam defaultně otočení kamery + reset všech ovladačů do požadovaného stavu.

Jinak doufám, že někdo z vás taky uděláte nějaký scénář, abych si to užil. Pokud ho tvoříte, z jeho hraní nemáte ten správný zážitek :D
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

^ Díky za odpovědi ;)
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od anry »

Roman napsal: Stará známá věc už od dob 151/350. Je třeba řádně použít klávesovou zkratku pro změnu stanoviště. Pokud dojde k nedostatečně dlouhému stisku, může vzniknout tento problém. Jde o to, že Jsme s Michalem kdysi byli nuceni navázat na jednu klávesovou zkratku dvě události aby bylo možné simulovat plnohodnotně ovládání po změněn stanoviště. Tak je tam defaultně otočení kamery + reset všech ovladačů do požadovaného stavu.
Kdyz tu klavesovou zkratku drzim déle, tak me to skace sem tam pořád dokola. Ale uz jsem si musel zvyknout, protoze me to dela u vseho mimo soupravy ICE nebo kdyz je na konci vlaku řídící jednotka. Uz jsem tu o tom psal ale bez uspechu. Myslel jsem si ze kdyz si koupim TS ze o tyto problemy prijdu, ale nic. Kdysi u Railworks 3 (Warez) me stacilo kliknout na ikonu lokomotivy v pravo po vyvolani F1 a vse fungovalo, ted at delam co delam tak nic. Schvalne jsem to zkousel i pri mensimu zatizeni s ubranyma detailama a rozlisenim a stejne nic. Jak kdyby jsem to ovladal z toho puvodniho stanoviste a jel pozadu.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od anry »

Michal píše:To proto, že ty různý ikonky přehodí jen kameru. TS nepodporuje 2 stanoviště. Pokud chceme jakoby simulovat 2 stanoviště, tak musíme ten přechod nějak zachytit. A to jde jen na klávesovou zkratku. A někdy se bohužel stane, že se kamera přehodí, ale skript informaci o změně nedostane, takže pak se chová jako by byl člověk stále na původním stanovišti.
Pekne vysvetleni. Ale co s tim? Proc to nekomu funguje a nekomu ne? Ja chci aby me to fungovalo. Ptam se mozna jako blbec, ale jak je to s tim delsim drzením te klavesove zkratky. Fakt bych rad toto rozchodil, dik.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Hekl338 »

Mozno to nepomoze, ale este pred Vianocami mi pisal jeden clovek s podobnym problemom cez FB ohladne 350. Po zmene stanovista mu po pohnuti sfukol Mirel. Prve co ma napadlo, stlaca zlu skratku, nech pozrie do readme. Odpoved bola, ze to robi aj tak (ked pouziva spravnu kl. skratku pre prepnutie kabiny). Overovali sme to tym, ze postava firu ostala sedet na povodnom stanovisti. Nakoniec z dotycneho vypadlo, ze ma upravene rozlozenie klavesnice (zrejme v samotnom win) a po prehodeni na default to uz fungovalo. Netvrdim,ze to musi byt u teba tiez, ale z toho, co pises mi pride, ze TS nedostava spravny pokyn na prehodenie kabiny.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od sasule »

Ad Hekl338 a anry:

U 350 se mi to občas taky stávalo. Můj postup byl, že jsem vždy zkontroloval, kde je fíra a když nebyl tam, kde měl, pak jsem přepnul kameru - F1 a klepnutím na ikonu "Cycle cab" jsem si srovnal pohledy a potom se znovu pokusil přepnout stanoviště klávesovou zkratkou. Třeba to pomůže.
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

Ten problém s kamerou/světly/strojvedoucím se mi stal jen jednou a od té doby ne. Kdyby se to opakovalo, tak už vím, co zkusit. Díky ;)

Teď jsem dojel ten nejtěžší scénář. Při nakládání uhlí jsem ho musel nejdřív vyložit, a to ještě navíc kliknutím na haldu uhlí - klávesa T nefungovala.
Až pak, když jsem to zopakoval ještě jednou, se vagón začal plnit a v HUD se objevil progress bar, jako že akce probíhá.

Krátce poté, při přejezdu do "šturcu", mi najednou simulace škytla a celý program spadnul. To předpokládám nebyl problém scénáře, ale nějaká náhodná indispozice TS :)
Naštěstí jsem měl uloženou pozici, takže jsem se relativně rychle dokázal dostat na stejné místo, ovšem ten problém s uhlím se mi opakoval úplně stejně...

I tak jsem ale byl nakonec schopen dokončit celý scénář úspěšně :D
Naposledy upravil(a) Dusan dne pon 19. led 2015 7:20:57, celkem upraveno 1 x.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od anry »

Hekl338 píše:Mozno to nepomoze, ale este pred Vianocami mi pisal jeden clovek s podobnym problemom cez FB ohladne 350. Po zmene stanovista mu po pohnuti sfukol Mirel. Prve co ma napadlo, stlaca zlu skratku, nech pozrie do readme. Odpoved bola, ze to robi aj tak (ked pouziva spravnu kl. skratku pre prepnutie kabiny). Overovali sme to tym, ze postava firu ostala sedet na povodnom stanovisti. Nakoniec z dotycneho vypadlo, ze ma upravene rozlozenie klavesnice (zrejme v samotnom win) a po prehodeni na default to uz fungovalo. Netvrdim,ze to musi byt u teba tiez, ale z toho, co pises mi pride, ze TS nedostava spravny pokyn na prehodenie kabiny.
Jenže ja jsem si zadne rozlození klaves neupravoval. A jen tak mimochodem me to tela u vsech loko, ne jen u CD, i u Taurusů. Nejhorsi je, ze u scenařů tím ztracim hodne casu a pak ho nejsem schopen splnit.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od anry »

Tak ted jsem si vytvoril jen tak free scenar s par lokomotivama a zjistil jsem ze az teda na nekolikaty pokus se me to teda podari aby se me fíra presunul. (na cd151), Jenze sve je stejne obracene, treba sberace misto zadniho mam predni, ja vim ze to neni problem prehodit ale podle kabinoveho knoflíku je to obracene. A navic, u Taurusu jse me strojvedouci nezobrazuje vubec, i kdyz si ho tam v editoru dam. Tak uz nevim.
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

Narazil jsem na jeden docela dost viditelný problém s "passenger view".
Takhle to vypadá, když se přejde z výchozího na druhé stanoviště strojvedoucího a následně se zmáčkne klávesa 5 (pohled z vlaku).
Po přechodu zpět na výchozí stanoviště se vše zase zobrazuje normálně.
Roli zjevně hraje nějaký změněný offset kamery, se kterým se nepočítá.

Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Víme o tom, šťoura Michal při hledání hajzlový roury na to přišel :D. Ale narovinu, nevím jak to řešit :D
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

Roman píše:Víme o tom, šťoura Michal při hledání hajzlový roury na to přišel :D.
Haha.
Roman píše:Ale narovinu, nevím jak to řešit :D
Aha.

Nápad:
Zduplikovat ten model vnitřku vozu a o kus ho posunout?
Takže by tam byl dvakrát, pro každý případ jeden?
radim291
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 02. říj 2014 21:23:25

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od radim291 »

zdravím
pomohli by jste mi já když přijedu s vlakem k nástupišti na úzkokolejce zastavim tam a chci otevrit dveře tak mi to vůbec nejde u žádnýho vlaku ale na ostatních dráhach to jde co s tím?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Máš nainstalován European loco Assets pack? Tedy pokud ne, nejsou splněné podmínky pro funkčnost. Těžko pak radit. Pokud nejsou cestující, není co nakládat :D
radim291
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 02. říj 2014 21:23:25

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od radim291 »

kde se to dá stahnout nebo jak to udělat abych to tam měl
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

koupit
radim291
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 02. říj 2014 21:23:25

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od radim291 »

a nevíte kdy bývá nejlevnější kdy jsou na to slevy ve steam?
Odpovědět