CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pets
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 03. bře 2016 17:34:54
Bydliště: Brno

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Pets »

ad JachyHm
Díky, už to funguje.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od anry »

Zdravím, tak jsem tuto trat před chvilkou stáhl a nainstaloval i s ostatním potřebným assets, ale nikde ji nevidím. Jak v editoru, QD ani free. Tak nevím. Jen jsem si všim že ve složce s tratí není složka RouteInformation, jestli to na to náhodou nemá vliv. Dík
Jen pro upřesnění, mám poslední verzi TS2017(legální) a veškeré dostupmé české tratě(funkční), takže bych u sebe asi na 99% nehledal. Je tu nekdo, kdo si to stáhl až po té aktualizaci?
Majkl
Příspěvky: 172
Registrován: sob 02. kvě 2015 11:21:35

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Majkl »

Tak bohužel také problém. Po smazání dvojtečky trať nelze najít, i když byl soubor pak obnoven.
Uživatelský avatar
Pets
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 03. bře 2016 17:34:54
Bydliště: Brno

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Pets »

Já se teď pustím pro mne na tenký led, prrotože tomu moc nerozumím, ale po smazání ":" se mi to také stalo , ale pak jsem to udělal ve WordPadu, smazal jsem : a vrátil mezeru po : a už to funguje, tak nevím. Myslím, že je ale už vydána ofic. aktualizace.
Přílohy
Screenshot_Trat 292  Hanusovice - Jesenik_50.07972-16.93679_10-05-00.jpg
Majkl
Příspěvky: 172
Registrován: sob 02. kvě 2015 11:21:35

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Majkl »

No celkem by mě zajímalo co mohla způsobit ta smazaná dvojtečka :D Jelikož i když sem pak soubor obnovil ze zálohy tak stále trať nejde :)
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Spíš naopak, JachyHm tomu nejspíš rozumí víc než já. :) Chyba byla moje a za tu se omlouvám. Omylem jsem soubor uložil se špatným kódováním, které RW nepřečte. Teď už by to mělo být v pořádku. :)
Pro info: Smazaná dvojtečka jako taková nic nezpůsobila, problém byl v kódování souboru, které používá texťák jako základní. Při ukládání je tedy nutné dát "uložit jako" a kódování změnit na "ANSI" Pak už jede vše bez problémů. :)
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od anry »

Vlastik píše:
JachyHm píše:Ad screeny:
Takže problém je opravdu v nepovoleném znaku pro název souborů v názvu trati. Už jsem to se Zdeňkem řešil jednou kvůli diakritice, ale dvojtečka tam zůstala. Dnes nebo zítra se pokusím na web nahrát aktualizovanou verzi tratě, resp. ještě přidám jenom opravný balíček (patch) pro ty, kteří už trať stáhli. Každopádně, pro ty zkušenější, když si otevřete soubor RouteProperties.xml ve složce s tratí, tedy "74fa42a9-9bf1-43b1-b649-a1284dced266" tak hned třetí položka je "Localisation" (názvy v různých jazycích) tak tam přepsat "Trat 292: Hanusovice - Jesenik" na tohle "Trat 292 Hanusovice - Jesenik". To odstraní nemožnost zápisu screenu. Ono totiž RW postupuje po znacích a právě na tom znaku ":" což není platný znak pro název souboru se zastaví a to vlákno co ukládá screeny zaznamená neočekávaný pád... Proto je v názvu toho souboru jen "Trat 292". Tož asi tak, doufám že to pomůže a PATCH očekávejte během dneška, max. zítra. ;)
Majkl píše:Tak bohužel také problém. Po smazání dvojtečky trať nelze najít, i když byl soubor pak obnoven.
Nechapu ze se v tom nekdo stoura kdyz tomu nerozumi,aktualizace nebo update trati ma verejne vydavat autor trati,ne kdokoliv co na neco prijde co s tim nesouvisi ,potom vznikaji takoveto zmatky a zmetky !
Já nic neupravoval a stejně ji nevidím. Nebo bude jeste nejaka oprava?
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od JachyHm »

Vlastik píše: Nechapu ze se v tom nekdo stoura kdyz tomu nerozumi,aktualizace nebo update trati ma verejne vydavat autor trati,ne kdokoliv co na neco prijde co s tim nesouvisi ,potom vznikaji takoveto zmatky a zmetky !
Tak vzhledem k tomu, že ta subdoména rw.jachyhm.cz je hostovaná na mých stránkách, ale to už ti asi došlo, že vím až moc dobře, co kde v trati být má a co ne... A vzhledem k tomu, že už se pár let v IT pohybuju, tak už nějaké ty základy práce s počítačem znám, to mi věř... Zmetky vznikají tím, že někdo neumí dodržovat základní pravidla práce s PC... Chápu, že zrovna v případě RW a názvu tratě nemuselo být Zdeňkovi jasné, co je špatně, ale obecně platí pravidlo, pokud dělám název souboru, co možná nejvíc se vyvarovat diakritice, nedej bože, aby jsi tam měl speciální znaky typu dvojtečka, tečka, otazníky, aj. I to už jsem bohužel zažil a dotyčný se ještě divil, jaktože mu soubory mizí atp. No každopádně zpět k tomuhle. Problém screenů, je ten, že pokud není zadáno jinak a že zatím nevím kde a kam se to dává, pokud to vůbec jde, bere RW jako template pro název screenu název tratě. A tady nastává ten problém, to už jsem mimochodem psal ale i výše, že pokud je v názvu tratě (v BP v RW) daná dvojtečka, jádro hry se po zmačku LCtrl + S snaží uložit screen s názvem "Trat 292: Hanusovice - Jesenik_--souradnicex--_--souradnicey--_--hh--_--mm--_--ss--.jpg". nevím, jestli jsi někdy psal nějaký program, ale ukládání do souboru zpravidla funguje tak, že se nejdříve vytvoří soubor a následně se do něj zapíše obsah, v tomhle případě kopie obrazovky. No, ale vzhledem k tomu, že již výše zmíněná dvojtečka není platný znak, soubor "Trat 292: Hanusovice - Jesenik_--souradnicex--_--souradnicey--_--hh--_--mm--_--ss--.jpg" vytvořit nejde. Proto to dojde k té dvojtečce a tam se ukládání ukončí. (Bohužel bez chybové hlášky, což už jsem ale DTG společně s celým popisem tohoto problému oznamoval a údajně můj podnět předali vývojářům. No jsem zvědavý, jestli to TSW bude dělat taky. ;) ) Ve chvíli, kdy ze souboru RouteProperties.xml smažeš dvojtečku, problém s tím záhy zaniká. Ovšem a teď nastává ten problém, ve chvíli, kdy tuhle úpravu provedeš v Notepadu, ten editovaný soubor automaticky, pokud neučiníš jinak, což by tě mělo napadnout už když si prohlédneš hlavičku "<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>" uloží v kódování ANSI. Jenže problém je, že ANSI a UTF-8 jsou naprosto odlišné kódovací formáty. Kdyby RW používalo jakýkoli jiný formát, tento problém by částečně zanikal. Resp. trať by to zobrazilo v menu, akorát speciální znaky by to rozhodilo, nejspíš do otazníků. Ale zrovna UTF-8 je formát, který na jeden znak používá 2 HEX hodnoty (pokud se nepletu, z těch běžně používaných jediný). V tu chvíli by taky trochu zkušeného uživatele měla trknout změna velikosti na polovinu (viď. ANSI jeden znak = 1HEX a UTF má pro jeden znak = 2HEXy). Samozřejmě pokud už to uložíš do ANSI, nebo jiného ne UTF formátu, tak RW nepřečte ani ty jeho políčka jako "DisplayName" "UUID" aj. takže to nebere jako platný soubor.

Takže závěr je, pokud už tuhle změnu uděláte sami, nezapomeňte uložit soubor zpět v UTF kódování, já jsem nějak počítal, že ti zkušenější uživatelé kterým jsem dal návod jak to opravit si tohle ohlídají automaticky... No evidentně ne, takže kdo tohle neví, není zkušený uživatel a pak at se do toho nehrabe a nedělá si ty změny sám. Stejné jako ZIP ze stránek. Pokud člověk neví jak ho nainstalovat, ať ho nestahuje. Ale já pak nemůžu za to, že mu to nejde... A ano, přiznávám, chyba v RWP byla zaviněna mnou, leč snažil jsem se jí co nejdříve opravit a věřím, že se mi to povedlo a už to nikomu dělat nebude...

A Vlastíku, byl bych rád, kdyby jsi si nejdříve ověřil fakta, než začneš něco tvrdit (alespoň pokud se to týká mne) ;)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Vlastik »

Zde abych jen nemudroval tak napomuzu k tomu co jsem zaregistroval pri ceste tam i zpet:
Branna,vjezdove navestidlo neukazuje do odbocky 40,pritom by melo i kdyz je tam tratova 40 a je tam 5-ti svetelne,dnes uz nemusi byt rychlostnik a rychlost i v prime koleji muze resit rychlost na navestidle,pokud je tam uvedena:
Obrázek
Branna posunovy trpaslik by mel byt jako nefunkcni jinak vlak pred nim zastavi :
Obrázek
To same nizke posunove v jindrichov taky nefunkcni:
Obrázek
jinak je to dobre.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Vlastik »

Ak to prekvápko má byť staničné hlásenie v Hanušovicach, tak je to super
Myslim ze to prekvapko mela byt ta prostitutka a proto lidi radeji vystupuji na druhou stranu. :D
Obrázek
Obrázek
mrkvakj
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 24. pro 2015 17:00:56

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od mrkvakj »

Aký je rozdiel medzi verziou pre pokročilých a začiatočníkov?
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Vlastik: Díky za připomínky, na ty návěstidla jsem pak zapomněl a ani nikdo z testerů mi to nenahlásil. Do příští verze opravím. :) Ale překvapení mělo být opravdu hlášení a staniční budova v Hanušovicích. Tohle jsou spíše jen takové srandičky, kterých je v trati plno. Tak schválně, kdo přijde na další? :D

Mrkvakj: Rozdíl mezi "verzí pro pokročilé" a "verzí začátečníky" je pouze ve formátu, ve kterém se trať stahuje. Přes klasické nakopírování ze zipu je to totiž jistější a rychlejší, nicméně méně zkušení zas neví, kam přesně to nainstalovat. Tak jsme udělali obě možnosti. Nic víc v tom nehledej. :)
mrkvakj
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 24. pro 2015 17:00:56

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od mrkvakj »

Ďakujem za rýchlu odpoveď :)
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od JachyHm »

zdenekpetrzd píše:Díky za připomínky, na ty návěstidla jsem pak zapomněl a ani nikdo z testerů mi to nenahlásil.
Jakto, že ne? Já ti snad neříkal, že mi to při projetí většiny trpaslíků háže rychlou? :mrgreen:
zdenekpetrzd píše:Tak jsme udělali obě možnosti.
A ve finále nejde ani jedna :mrgreen:
juro
Příspěvky: 36
Registrován: ned 27. pro 2015 21:25:16

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od juro »

zdravím,
nedávno som si stiahol túto trať, a nemám na nej žiadne cesty ani chodníky, aj keď mám všetky objekty z READ ME
vedeľ by mi niekdo poradiť ?
predom ďakujem
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Vlastik »

Takže abych to shrnul. Zabezpečení té cesty tam nechybí, ono tam není ani v reálu.
Docela by me zajimalo do jake doby je ta trat zasazena,protoze co jsem sledoval video nebo plany stanic tak Hanusovice je mene koleji,a jinak rozlozene nastupiste.
Potom pres ty cesty jsou krize,takze asi tak.
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

@Vlastik: Trať by měla být zasazena do období okolo roku 2008, tzn. ještě před rekonstrukcí Hanušovic a úseku Branná - Ostružná. K tomuto datu ovšem nemám prakticky žádné video (až na jedno z úseku mezi Brannou a Ostružnou, které mě zachránilo), takže to ideální rozhodně není a krajinu musím stavět tak, jak vypadá teď. Co se však týče kolejí, nástupišť a rychlostí, tak tam by snad žádný problém být neměl. Nevím tedy jaké zabezpečení přejezdu přesně myslíš ty, ale ten, který myslím já u sebe kříže opravdu nemá (viz. https://youtu.be/0tocy_7OrmQ?t=31m11s ) Jinak jsou zabezpečené všechny, a to i ve hře. ;)

@juro: Cesty jsou použité z ŽSR 170 a Úzkorozchodky.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Vlastik »

zdenekpetrzd píše:@Vlastik: Trať by měla být zasazena do období okolo roku 2008, tzn. ještě před rekonstrukcí Hanušovic a úseku Branná - Ostružná. K tomuto datu ovšem nemám prakticky žádné video (až na jedno z úseku mezi Brannou a Ostružnou, které mě zachránilo), takže to ideální rozhodně není a krajinu musím stavět tak, jak vypadá teď. Co se však týče kolejí, nástupišť a rychlostí, tak tam by snad žádný problém být neměl. Nevím tedy jaké zabezpečení přejezdu přesně myslíš ty, ale ten, který myslím já u sebe kříže opravdu nemá (viz. https://youtu.be/0tocy_7OrmQ?t=31m11s ) Jinak jsou zabezpečené všechny, a to i ve hře. ;)

@juro: Cesty jsou použité z ŽSR 170 a Úzkorozchodky.
No proc se ptam ? Protoze jsem koukal ze treba i kdyz zrovna jen 2x za cestu jsou ty nove rychostniky ktere jsou platne od letosniho roku ,a pokud by to melo davat smysl tak bych je musel vyrobit coz by nebyl problem viz scren.
Obrázek
Jinak by asi nebyl problem to prestavet na soucasnou verzi 2016,co jsem koukal tak vlastne je vsechno stejne ,jen v Hanusovice odmazat jednu kolej a vyhybku a upravit pozice nastupist,jinak v zasade je to stejne jak navestidlove tak i rychostne az do Jeseniku. :D Takze to je otazka prestavby nekolika minut. Ale je to na tobe,ja mam novejsi video kde uz ten kriz je ,myslel jem hned jak vyjedes z Hanusovic ty cesty.
Obrázek Obrázek
Urcite se ti budou hodit i nove znacky:
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... 9&start=60
Jinak super,pripravuji recenzi na web,dnes jsem tve trati venoval cely den.
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Já tedy příznivcem rekonstrukcí nejsem, takže ji zatím nebudu dělat po reko ani v RW. Nicméně nevylučuji, že po dokončení udělám i další verzi po celkové rekonstrukci, která aktuálně v Jeseníkách končí. To ale, ostatně jako celá budoucnost trati, záleží na tvůrcích vozidel. Protože jaksi nemá smysl stavět trať pro kterou nejsou žádná vozidla. Která vlastně až na berty zatím nejsou (a nejspíš ani nebudou) ani pro trať v "historické" podobě, natož pro rekonstruovanou... :roll:
juro
Příspěvky: 36
Registrován: ned 27. pro 2015 21:25:16

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od juro »

zdenekpetrzd píše: @juro: Cesty jsou použité z ŽSR 170 a Úzkorozchodky.
ďakujem už to funguje :D
tá mapa je úžasná, hlavne na tú BR95 od RR
chválim autora :)
Odpovědět