CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Mockrát díky za podklady, hned zítra se na to vrhnu. :) Prozatím jsem udělal nádraží v Jindřichově, jen trochu (nebo spíš hodně) bojuju s tamní papírnou, ke které jsem nenašel žádné vhodné budovy.
Obrázek
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Hekl338 »

Budem zase za rypaka, no neda mi. Na akom rozliseni a akom nastaveni detailov to hravas? Zaujima ma vysledne FPS. Spracovane to mas velmi pekne, len mam tak trochu obavu, ze FPS bude na tom biedne. Dufam, ze sa mylim.
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Nastavené to mám tak aby to nějak vypadalo a bylo to jakž takž jezditelné. Nastavení mám takové: AA mám vypnutý, scenery quality taky, scenery density mám na max, view distance na menší polovinu, stíny mám zapnuté na minimum, stejně tak kvalitu vody. Pak už mám zapnuté jen headlights flares, dynamic lightning a dynamic clouds. Rozlišení mám na 1366x766. Bohužel na 6 let starým notebooku (grafická karta je konkrétně GeForce 310M) to na víc fps nerozjedu. :( Jedině že bych si vypnul dynamické světla, ale to už pak líp vypadá msts. :D Jakmile dodělám Hanušovice, tak to sem hodím na test. Co jsem dnes zkoušel, tak na dnešním updatu trati 220 mám fps v lesích okolo 7, což je o 2 míň, než mám na nejhorších úsecích mojí trati. :roll:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Roman »

zdenekpetrzd píše: Co jsem dnes zkoušel, tak na dnešním updatu trati 220 mám fps v lesích okolo 7, což je o 2 míň, než mám na nejhorších úsecích mojí trati. :roll:
Tak to nebude hratelný pro nikoho, kdo chce mít pěknou grafiku. Pokud máš stejnou verzi trati 220 jako já (nastavení vše na max, jen nemám SSAA ale 8x MSAA), tak těmi 3D lesy jsem skákal hluboko pod 15 fps. Když jsem nastavil GK jako autor trati, tedy defaultně High (4x MSAA), měl jsem fps mezi 20 - 60. Ale nedalo se na to koukat. Ty brzo naskakující lody mi nevadí, ale ty stíny jsou bída. I textury nic moc....
Nechci aby to vypadalo jako kritika autora, napsal jsem mu svoje připomínky na Skype. Ale když už to tu nakousl někdo jiný ve srovnání se svojí tratí....
Jinak ještě pro srovnání :D. Na trati 220 prakticky zmizelo sekání ale zase assets blocky ze 3D stromů způsobují pozvolný pokles fps při průjezdu okolo až na minimum a opětovaný postupný nárůst při opuštění oblasti s 3D lesy:).
Tak myslím, že Tvoje trať bude pro nás, co máme rádi pěknou grafiku taky z hlediska hratelnosti utrpení. Škoda, jelikož to vypadá kouzelně...
Jen pro info, hraju taky na ntb...
Nechci zase nějak poučovat, ale proč se nikdo nemrkne, jak to je u Hekla nebo v úzkokolejce s vegetací. Je to primárně , i u kolejí z 2D vegetace , ale vhodně doplněno 3D vegetací. 3D jsou jen samostatně stojící dominantní stromy nebo skupiny a to maximálně 30-40m od trati... Když budete dodržovat určité zásady jako Hekl, bude ve vaší trati rozumné fps i v lesích ;).
Doufám, že jsem nikoho neurazil tím poučováním :(

Edit: koukám, že vyšla aktualizace 220 :). To mi nějak ušlo :) . Ale pracovní verzi jsem měl dva dny, tak to asi bude podobné :)
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Pár nových screenů z postupu... :D Není toho moc, ale po tom, co mě nevzali do ČéDésu jsem úplně ztratil chuť cokoliv stavět, protože stipendium pro mě byla jediná šance získat v příštích několika letech nový pc. :( Ale jak jsem neměl o prázdninách co dělat, tak jsem si řekl, že postavím další kousek tratě a nějak mě to zase chytlo, tak jsem v tom pokračoval. :) Také jsem si řekl, že budu postupovat podle Romanova návodu na umisťování vegetace (moc mi to nedaří :D ) a budu se snažit aby mi fps neklesali pod 11. Tak snad se budou screeny líbit. :D

Obrázek
Obrázek
"Papírna" Jindřichov. :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pokus o fotbalové hřiště. Snad nebude Heklovi vadit použití textur trávy z jeho náspů. :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mimo to se mi po velkém boji povedlo zakolejovat Hanušovice, tedy až na jednu výhybku, která se mi nechce nějak propojit. :D A také jsem vymodeloval dnes již dost možná neexistující stavědlo v Hanušovicích .
Obrázek
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Jurajs_89 »

Prekrasny. Kdyby mi to nekdo ukazal, tipoval bych, ze to je od Romana. Je to opravdu skvely a drzim ti palce!!
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Kal000px »

Nechápu, jak si někdo dokáže tak moc vyhrát s krajinou, je to super luxusní :)
Jede jede mašinka..
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Díky, když to člověka baví, tak mu ani těch 30 hodin strávených na kilometru trati nepřijde moc. :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od KaMat »

Před rokem tam to stavědlo ještě bylo. Jebal mě tam někdo, že chodím přes koleje... V září jedu na pivní slavnosti, tak se tam můžu mrknout :D
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

V září už z něj nejspíš nezůstane ani cihla. :D :( http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... f=28/73260
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

I když to už asi nikoho nezajímá, tak přihodím pár screenů z postupu na trati. :)

Obrázek
Konečně jsem využil tu svoji ceduli. :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od kuboss »

Houby nezajima :D kazdy caka co bude dalej. Vyvija sa pekne, myslim ze sa vsetci tesime na zvezenie. Screeny krasne. Nech sa dari! :!: ;)
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Díky, i když to tak úplně nevypadá. :D Až dokončím Brannou a upravím ten na pc příliš náročný úsek Hanušovice-Jindřichov, tak to sem hodím na vyzkoušení. Ještě pár screenů. :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od kiski »

Vyzerá to pekne, ale ako pozerám, tak ani tu si nešetril 3D vegetáciou... Tých úsekov asi budeš opravovať viac. Vyzerá to ale veľmi pekne, to sa musí nechať.
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Tak opravovat to už doufám nebudu. :D 3D vegetací jsem na svoje poměry hodně šetřil a starý úsek jsem přestavěl. Trať jsem posílal Kal000pxovi a dle jeho informací (za které mu hrozně děkuji), byl největší problém ta skála v Jindřichově a úsek Potůčník - Jindřichov, kde měl oproti TT méně než poloviční fps. Tady jsem tedy hodně mazal a často se i divil, jak jsem tam toho dokázal tolik nasázet. :lol: V úseku Jindřichov - Branná měl asi o čtvrtinu nižší fps než na TT, což si myslím je zcela v normě. :) Mimo to jsem po celé trati vyměnil skupiny stromů za assets blocky, což opravdu pomohlo (tímto se omlouvám Romanovi, že jsem mu nevěřil). :) Navíc tato trať využívá obrovskou výhodu TS - to co je mimo obraz se nenačítá. Takže díky četným obloukům je při jízdě načtená jen a pouze vegetace před loko (toto ovšem i přispělo těm katastrofálním fps v Jindřichově, kde je za stanicí pravotočivý oblouk, takže byla načtená 3d vegetace za skálou, což při nejmenší scenery quality nemám šanci odhalit). Opravenou verzi jsem už Kal000pxovi poslal a teď čekám na jeho další připomínky. ;)
Naposledy upravil(a) zdenekpetrzd dne stř 10. srp 2016 23:40:24, celkem upraveno 1 x.
mrkvakj
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 24. pro 2015 17:00:56

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od mrkvakj »

Ahoj, trať vyzerá super! Aký úsek nájdeme v 1.verzií? :)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od kiski »

Potom je to v poriadku. Držím palce v ďalšej práci, vyezrá to pekne ;)
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

mrkvakj píše:Ahoj, trať vyzerá super! Aký úsek nájdeme v 1.verzií? :)
Díky, v první verzi by měl být (až na orig staniční budovy, ke kterým se bohužel kvůli výluce nedostanu) kompletně hotový úsek Potůčník-Branná. :) Jen je aktuálně menší problém, protože Roman v trati odhalil velké množství chybějících objektů, o kterých jsem si myslel, že jsou součástí hry. Bohužel netuším, kde jsem ty objekty stáhnul, nebo k čemu byly přibaleny. :roll:
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od sasule »

Tak co to udělat tak, že se udělá (zip) balík objektů a přidá se to k trati?

Myslím, že s výjimkou placených addonů by to nemusel být problém - vždyť i ostatní tratě jsou takto distribuovány. Pak je to, pravda, na uživateli, aby se rozhodl, zda případné kolize bude přepisovat či ne.
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Bohužel je tu ten problém, že absolutně netuším, k čemu byly ty objekty přibaleny... :roll: V 90% se jedná o objekty od SADa, a to ze složky addon1. Někdo ty objekty má a někdo ne, ale nikdo netuší z čeho by mohly být... :roll: Přibalit tam ty objekty můžu, jenže pokud se jedná o objekty z placených tratí (což je asi nejpravděpodobnější) tak by s tím pak mohl být problém... A veřejně to bez souhlasu autora vyvěšovat na net nebudu.
Odpovědět