Trať Kladské pomezí_( Future)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od sasule »

Elektrika by měla být OK v připravované aktualizaci.

Na vysvětlenou: vyměňovala se traťová pravidla, aby trať obsahovala pouze jedno. Původní pravidla měla nastavenu elektriku, ale toto nastavení nebylo přeneseno do tratě, protože to fyzicky nikdo nezaškrtnul (protože to nebylo potřeba). Tím pádem nemá teď kolej nastavenu elektriku.
S chybou to šlo ven proto, protože i při testování se sešly tyto faktory: Ani mě, ani Milana nenapadlo v Týništi/Jaroměři jet s elektrickou mašinou. Rychlosti ve stanici byly zkontrolovány a upraveny už dříve (=Jaroměř i Týniště byly z tohoto pohledu hotové). Koleje se vyměňovaly přes RW_Tools. Dráty po výměně pravidla nezmizely.

Jak je vidět, tak kolikrát ani 2 páry očí nestačí k tomu, aby si všimly takto zásadní věci. Tímto se za vzniklou komplikaci a dlouhodobě zavedenou napěťovou výluku omlouvám. Jak jsem psal výše, elektriku jsem osobně opravoval a až bude hotová aktualizace, kde teď ještě probíhá výměna objektů a návěstidel, budou Jaroměř i Týniště OK.
Tezemis
Příspěvky: 94
Registrován: pon 31. črc 2017 14:37:43

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Tezemis »

Ahoj, neplanuje se do budoucna propojit usek Tyniste - Jaromer pres Hradec? Je to zhruba 40km elektrifikovane trate, myslim si, ze by bylo uzasnym spestrenim prohanet se elektrikou na tomto useku v tak uzasne mape!!
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Pátá aktualizace, která vyjde, bude poslední. Jelikož neumím stavět trolej nad kolejemi, tuto myšlenku jsem už kdysi zavrhl. A nemyslím, že by mě někdo, kdo umí, pomohl a zatrolejoval tuto trať. Nejsem si jist.
Toť zatím vše.
Míla
Tezemis
Příspěvky: 94
Registrován: pon 31. črc 2017 14:37:43

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Tezemis »

Aha to je škoda. Kdybych uměl vůbec stavět v RW, tak bych rád pomohl, jelikož po této trati jezdím často. Ale třeba se časem někdo najde a trať dostane další rozměr. Jinak díky za tuto trať, za mě určitě nejpovedenější co jsem viděl :)
architekt_cz
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07. kvě 2017 19:56:29

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od architekt_cz »

Dobrý den, chci se zeptat, jak to vypadá na této trati s Kunčicema a Vrchlabím. Mohu kdyžtak pomoct se stavbou. Děkuji.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
trať je hotová, ladíme se Sašou, co je ještě třeba, vychytáváme muchy. Pravda je, že si začínám pohrávat s myšlenkou postavit ještě kousek , o kterém se tu mluvilo. Jaroměř - HK -Týniště n.O. Pokud by se někdo našel, kdo by byl ochoten zatrolejovat tento úsek, pustil bych se do toho. Já to nesvedu.
A úsek z Kunčic do Vrchlabí i s továrnou Škoda je už postaven.
Míla
Tezemis
Příspěvky: 94
Registrován: pon 31. črc 2017 14:37:43

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Tezemis »

Ahoj, bylo by to super :) Teoreticky, i kdyby ten úsek prozatím nebyl zatrolejovaný, tak by se dalo jezdit v pohodě s motorem a do budoucna by se toho třeba někdo ujal a zatrolejoval. Jinak kdyby se toho ujal někdo hned, tak o to lépe. Díky že nad tím alespoň přemýšlíš :)
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Pár screenů z tratě. Můžete se těšit.
Míla
Přílohy
20171128095920_1.jpg
20171128095911_1.jpg
20171202160923_1.jpg
20171202163908_1.jpg
20171202162145_1.jpg
20171202154859_1.jpg
20171202163556_1.jpg
20171202165158_1.jpg
20171202172424_1.jpg
20171202173832_1.jpg
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od alesmafia1 »

Moc pěkné už se těším :P
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Michal »

Vypadá to fakt parádně.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Finále se blíží, zítra vydám po obědě trať.
Přílohy
20171220153358_1.jpg
20171220153004_1.jpg
20171220155243_1.jpg
20171220150704_1.jpg
20171220151626_1.jpg
20171220155402_1.jpg
20171220153430_1.jpg
20171220142308_1.jpg
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Blade77 »

Tak to já si budu muset počkat až do víkendu... Moc se těším, až se zas projedu na této nádherné, obrovské trati. Moc díky za ní, parádní práce... ;-)
Jirka/VonShark
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Vážení kolegové,
Dnes vydávám pátou aktualizaci tratí pod názvem A_Kladské pomezí. Přibyly nové úseky a to
Jaroměř - Stará Paka, Stará Paka - Trutnov hl.n. a poslední úsek
Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou. Poslední dva jmenované úseky jsou
postaveny dle Základní mapy CZ. „ze silnice". Proto je možné, že krajina podél tratě nebude
místy dle skutečnosti. Neměl jsem k dispozici žádné video.
Celková délka všech tratí je 368km, velikost 373MB.V této aktualizaci dochází k významné
změně v objektech. Vyřadil jsem objekty ( traviny, stromy, busch atd.) z placeného addonu Just Trainz.
Pokud však najdete kolem tratě " bílou flašku", vymažte si ji. Je to pozůstatek objektů z Just
Trainz. Dále jsem vyměnil téměř všechny objekty z Vlastíkovy dílny. Např. rychlostníky,
telefony, cedule před návěstidly a předvěstmi, přejezdy i loft přejezdy přes cesty, námezníky,
světelná návěstidla!! Vše jsem nahradil dostupnými objekty tvůrců, které jsou volně na netu.
Samostatnou kapitolou jsou nová světelná návěstidla z dílny Roman- Sasule. Původní
návěstidla jsou pryč a nainstalovaná nová. Jsou lepší ve skriptu, mají lepší svítivost ( LED),jsou
kompatibilnější. Zde patří velký dík Romanovi, který dal dohromady základ k novým
návěstidlům, čili odvedl „ špinavou práci“, jak říká Saša. Světelná návěstidla jsou přiložena v balíčku rwp k trati.
Dále jsem vyměnil původní Romanova mechanická návěstidla za nové z dílny Sasule. Jsou už i dvouramenná a jsou i předvěsti.
Co zůstává z Vlastíkovy dílny jsou výhybky, protože jejich rozmanitost, výběr, je vhodný pro
stanice v mé trati. Dále zůstávají ruční přenosná návěst Stůj ( plechová, červená cedule na
tyči),návěsti pro elektrický provoz, návěst Místo zastavení, která byla původně vytvořena
právě do stanice Teplice nad Metují, nástupiště do Týniště n.O. Oba dva jmenované objekty(
Místo zastavení, nástupiště) jsou součástí balíčku u tratě. Pro ostatní ( v případě, že
je nemáte), požádejte Vlastíka na facebooku na fóru, "Railworks CZ/SK tak trochu jinak"
(https://www.facebook.com/groups/244952749251629) anebo mne kontaktujte.
V minulé aktualizaci jsem poděkoval všem tvůrcům objektů, které používám a což dělám i nyní. Děkuji.
Zvláště ale chci poděkovat Sašovi ( Sasulemu), který vytvořil mnoho nových veřejných
objektů do tratí ( telefony, rychlostníky, námezníky, loft přejezdy, již zmiňovaná návěstidla
( několik přímo na míru, která nebyla a jiné) a které nyní používám. Dále vytvořil na moji
žádost velké množství staničních a směrových cedulí do této tratě. Mnohokrát jsme spolu
řešili technické problémy, se kterými jsem si neuměl poradit. A za to ti, Sašo a také za
trpělivost mnohokrát děkuji.
Doufám, že se vám bude trať líbit a přál bych si, aby pro jednotlivé úseky byly vytvořeny
scénáře, protože tratě jsou zasazeny do krásné přírody kolem řek Metuje, Labe a Jizery,
potoka Tampelačky, nebo Pilníkovského potoka.
Je možné, že se vám při jízdě či pohybu v editoru před stanicí Trutnov hl.n. ze směru Trutnov střed a při výjezdu ze stanice Pilníkov směr Trutnov zasekne( zamrzne) mapa. Vydržte několik sekund, poté pojedete v klidu dál.
Trať je bez vozidel, je na každém z vás, kam a kolik si jich do trati přidáte.
Původní aktualizaci celou odstraňte a nainstalujte akt.5 dle návodu
Celková velikost balíku je 717MB, zabalený v ZIP je 201Mb

Přeji hezkou zábavu.
Míla

Aktualizaci tratě stahujte zde: http://rw.simtrains.eu/kladske_pomezi/T ... i_akt5.rar
mateus16
Příspěvky: 9
Registrován: úte 19. dub 2016 18:17:06

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od mateus16 »

Zdravím mám problém po celé trati nemám žádné koleje a namísto zelené trávy mám bílou plochu předem díky za odpověď
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Nevím, zda čteš přiložené Čti mě.
Používám dvoje koleje. Jedny jsou naše, české, ty jsou ve složce Milva vAssets\CS_addon.
Druhý typ koleje jsou od SADa z trati Altenburg Wildau v.3,12. Je třeba vše zatrhnou v Editoru, aby byly viditelné.
Tráva čili textury jsou z UKTS Freeware Pack. Je to vše napsané v Čti mě.
Více zatím poradit nedokážu.
Míla.
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Blade77 »

Já trať narychlo zkusil teď, mezi šejdrem a pecka! ;) Díky za ní. ;)
Jirka/VonShark
mateus16
Příspěvky: 9
Registrován: úte 19. dub 2016 18:17:06

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od mateus16 »

Problém vyřešen díky dík můj poslední příspevek můžete smazat
Hans
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 25. pro 2014 16:02:59
Bydliště: Tam v dáli :D

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Hans »

Tak trať úžasná, děkuji tvůrci za tak pěknou trať. A ty návěstidla, ty jsou moc pěkný. Jsou někde manuály jak s nima pracovat ? Fakt úžasná práce. Díky chlapi ;) :) :D 8-)
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od sasule »

Pokus stavíš trať, ohledně světelných návěstidel se ozvi Romanovi a domluvte se co a jak.
Co se týká mechanik, stačí napsat, mechaniky jsou moje práce.
Hans
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 25. pro 2014 16:02:59
Bydliště: Tam v dáli :D

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Hans »

Dobře, zkusím mu napsat sz. Ale je to jen pro mojí osobní potřebu, mám svoji mapku kde zkouším "nové" věci (objevuju funkce editoru), takže by to rozhodně nešlo ven.
Odpovědět