Trať Kladské pomezí_( Future)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od anry »

Míla píše:Nevím, zda čteš přiložené Čti mě.
Používám dvoje koleje. Jedny jsou naše, české, ty jsou ve složce Milva vAssets\CS_addon.
Druhý typ koleje jsou od SADa z trati Altenburg Wildau v.3,12. Je třeba vše zatrhnou v Editoru, aby byly viditelné.
Tráva čili textury jsou z UKTS Freeware Pack. Je to vše napsané v Čti mě.
Více zatím poradit nedokážu.
Míla.
Zdravím, ono je to pěkný napsat "Je třeba vše zatrhnou v Editoru, aby byly viditelné." Možná pro někoho, kdo v tom dělá pořád je to hračka. V jakém editoru, jak a co zkliknout. Tam je milion položek a jestě v angličtině. Mám tam strašně moc flašek. Před tím jsem jich tolik neměl. Vše co bylo v balíku jsem tam nakopiroval.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
tak to je problém, napíši o tom zítra dopoledne. Editor, základní potřeba TS. A námezníky S84? Vše je na stránkách Sasule. ( https://www.sasuletrainz.cz/ (po přihlášení) je to napsané v Čti mě.
Co víc mám napsat?
michal.rak
Příspěvky: 17
Registrován: stř 19. dub 2017 18:15:41

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od michal.rak »

Zdravim Milo, QD bude? Trat se mi ted vubec nezobrazuje v nabidce, muzu do ni jen pres Build
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od anry »

Míla píše:Ahoj,
tak to je problém, napíši o tom zítra dopoledne. Editor, základní potřeba TS. A námezníky S84? Vše je na stránkách Sasule. ( https://www.sasuletrainz.cz/ (po přihlášení) je to napsané v Čti mě.
Co víc mám napsat?
Jojo ty už mám, všechny ty odkazy jsem projel. Většinu mám ale nezobrazí se, jen flašky. A to je ten problém s zaškrtáváním. Jinak pěkný, už se těším až nekdo udělá ty poznávací scénáře. Ještě otázečka, když vjedu do tunelu s dálkovýma, tak se tam nic nenasvěcuje, tma jak v pr... To je chyba u mě? dík
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

michal.rak píše:Zdravim Milo, QD bude? Trat se mi ted vubec nezobrazuje v nabidce, muzu do ni jen pres Build
Ahoj,
na trať se dostaneš, pokud není scénář, jen přes Build. Zde trať v nabídce je, klikneš pravo dole na Edit, až se ti otevře, přejdi do lokomotivního módu, vlevo nahoře obrázek lokomotivy, klikni a otevře se ti trať, kde můžeš do jakékoliv stanice nasadit vozy a loko a jedeš. Výběr stanic uskutečníš, když klikneš uprostřed nahoře na zeměkouli, Route markers a vpravo vyjede záložka a pod názvem mé trati najdeš všechny stanice, které trať obsahuje. Na jednu z nich klikni. Potom klikneš na malou šipečku nahoře " GO" a je to.
Až někdo z kolegů, někdo z nás, vytvoří scénář, potom nemusíš přes Build.
Míla
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

anry píše:
Míla píše:Ahoj,
tak to je problém, napíši o tom zítra dopoledne. Editor, základní potřeba TS. A námezníky S84? Vše je na stránkách Sasule. ( https://www.sasuletrainz.cz/ (po přihlášení) je to napsané v Čti mě.
Co víc mám napsat?
Jojo ty už mám, všechny ty odkazy jsem projel. Většinu mám ale nezobrazí se, jen flašky. A to je ten problém s zaškrtáváním. Jinak pěkný, už se těším až nekdo udělá ty poznávací scénáře. Ještě otázečka, když vjedu do tunelu s dálkovýma, tak se tam nic nenasvěcuje, tma jak v pr... To je chyba u mě? dík
Chyba u tebe není, v tunelu je tma a dálková světla tomu nepomůžou. Je to tak dané simulátorem.
TS jsem objevil před dvěma lety. Zkoumal jsem, ptal se, hledal, zkoušel. Proč to píši? Tehdy jsem nevěděl nic o simulátoru, ( byl jsem u MSTS) musel jsem se vše naučit a nebylo to jednoduché. Ještě dnes nevím spoustu věcí. Ale učím se.
Píšeš o editoru, co a kde zaškrtnout.
Otevři simulátor, klikni na Build, zde je seznam tratí, které máš stažené, či koupené, (v těchto dnech je opět sleva na tratě) označená je moje trať ( je první A) a dej Edit. Po pár minutách se trať načte. Vpravo i vlevo jsou záložky, ty je třeba připnout - viz připínáček. Klikneš na malou modrou kostku a vpravo nahoře vyjede filtr addonů, které máš u trati. Např. CS_addon, zde mám mimo KaMat zaškrtnuté vše. Další z addonů, které jsou třeba je např. SAD. Najedeš a zaškrtneš vše. Viz obrázky. A tak je to se všemi addony, které potřebuješ. A proto jsem napsal v Čti mě 1 přímé linky na objekty.
Nevím, jak dál pomoci. Snad ti to bude k něčemu dobré. Musíš, prostě, hledat. A když to pochopím já, důchodce, tak ty určitě také.
Míla
Přílohy
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od anry »

Díky moc, z části jsem pak na to přišel sám, je to podobny jako když si vkládám trainset, taky si ho tam musím oznacit, abych ho videl. Ještě k tomu tunelu, na testovací trati to v tom tunelu funguje i u některých zahraničních addonů. Nešlo by to nějak přěvzít odtam? Dík
prolam
Příspěvky: 27
Registrován: sob 26. zář 2015 7:43:29

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od prolam »

Ahoj, trať je super, všechna čest. Mám jen jednu poznámku ohledně návěstidel. V mnou na rychlo vytvořených QD se ne všechna hlavní návěstidle chovají korektně. Mezi Trutnovem a Jaroměří jsem snad všechna hlavní návěstidla musel projíždět na stůj. Mezi Pakou a Trutnovem jsem nicméně tento problém neměl, tam tuším svítila správně všechna návěstidla. Nemá ještě někdo podobný problém?
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

anry píše:Díky moc, z části jsem pak na to přišel sám, je to podobny jako když si vkládám trainset, taky si ho tam musím oznacit, abych ho videl. Ještě k tomu tunelu, na testovací trati to v tom tunelu funguje i u některých zahraničních addonů. Nešlo by to nějak přěvzít odtam? Dík
Tak v tomto ti, bohužel, neporadím. Ale občas na You Tube se svezu v kabině vlaku a nevzpomínám si, že by bylo v tunelu světlo od lokomotivy. Jen tunelová světla. Upřímně řečeno, ten kousek vydržíš a jsi venku. Pokud to jde nějak nastavit, tak o tom nevím. Snad kolegové stavitelé by mohli poradit.
Míla
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

prolam píše:Ahoj, trať je super, všechna čest. Mám jen jednu poznámku ohledně návěstidel. V mnou na rychlo vytvořených QD se ne všechna hlavní návěstidle chovají korektně. Mezi Trutnovem a Jaroměří jsem snad všechna hlavní návěstidla musel projíždět na stůj. Mezi Pakou a Trutnovem jsem nicméně tento problém neměl, tam tuším svítila správně všechna návěstidla. Nemá ještě někdo podobný problém?
Mrzí mě, že jsou problémy s návěstidly. De facto, myslím si, jsou stále ve zkušebním provozu. Když jsem je testoval ve volné jízdě všemi směry, tak do odbočky i přímo fungovala bez závad. Věřím, že se tento problém vyřeší. Chce to trochu trpělivosti. Nikdo není dokonalý.
Míla.
PS. Byl bych rád, kdy jsi mi poslal tento scénář, abych ho otestoval. Díky.
Maty Vlaky
Příspěvky: 26
Registrován: pát 22. pro 2017 16:35:42

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Maty Vlaky »

Zdravím, Milo, bude i úsek HK - Jaroměř, HK - Týniště - Chocen? Pokud ano, pomůžu s elektrifikací ale jen v úsecích :D a taky s fotkama. Trat je super tak doufám že ji nikdo nehodí na kidmafii :D
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od anry »

Míla píše:
anry píše:Díky moc, z části jsem pak na to přišel sám, je to podobny jako když si vkládám trainset, taky si ho tam musím oznacit, abych ho videl. Ještě k tomu tunelu, na testovací trati to v tom tunelu funguje i u některých zahraničních addonů. Nešlo by to nějak přěvzít odtam? Dík
Tak v tomto ti, bohužel, neporadím. Ale občas na You Tube se svezu v kabině vlaku a nevzpomínám si, že by bylo v tunelu světlo od lokomotivy. Jen tunelová světla. Upřímně řečeno, ten kousek vydržíš a jsi venku. Pokud to jde nějak nastavit, tak o tom nevím. Snad kolegové stavitelé by mohli poradit.
Míla
Obrázek
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Blade77 »

Opravdu krása... Moc díky... ;)
Kladske_pomezi.jpg
Jirka/VonShark
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od sasule »

prolam píše:Ahoj, trať je super, všechna čest. Mám jen jednu poznámku ohledně návěstidel. V mnou na rychlo vytvořených QD se ne všechna hlavní návěstidle chovají korektně. Mezi Trutnovem a Jaroměří jsem snad všechna hlavní návěstidla musel projíždět na stůj. Mezi Pakou a Trutnovem jsem nicméně tento problém neměl, tam tuším svítila správně všechna návěstidla. Nemá ještě někdo podobný problém?
Prosím, dej někam ten QD scénář, ať to můžu projet. A ideálně popiš, jaké byly podmínky jízdy, jaká souprava, čas, atd. Prostě, aby šlo Tvou jízdu scénářem replikovat co nejvěrněji. Jinými slovy, abych mohl nasimulovat Tvou simulaci ;)

Takto netuším, proč by návěstidla měla zlobit a právě v QD - jak psal Milan, ve volné jízdě, ba i ve scénářích se návěstidla chovala korektně. Já sám je používám na Vláře (pravda, QD jsem zatím neřešil) a zatím bez problémů (byl-li by viditelný problém, dal bych o tom vědět).

Podívám se na to někdy po Novém roce, do té doby si nejen od RW beru volno.
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od motorak28 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde bych mohl sehnat staniční budovu z Martinic v Krkonoších, popř. kdyby jste mi ji někdo poslal na danielmacalka@centrum.cz Předem moc děkuji.
prolam
Příspěvky: 27
Registrován: sob 26. zář 2015 7:43:29

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od prolam »

Ahoj. QD to byl opravdu pouze základní, tedy pouhý player spawn point v Trutnově na hlavním a cíl QD v Jaroměři. Jel jsem s 854 (která je pro tuto trať jako dělaná ;) ). Stejně dělaný QD z Paky do Trutnova ale tento problém nemá.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

motorak28 píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde bych mohl sehnat staniční budovu z Martinic v Krkonoších, popř. kdyby jste mi ji někdo poslal na danielmacalka@centrum.cz Předem moc děkuji.
Ahoj,
není třeba nic posílat, nádražní budova v Martinicích se skládá, tak jako více staničních budov v trati, ze dvou budov odsud:http://jachyhm.cz/subdomeny/rw/download ... razi-kkstb

a budovy od Josefa 72 odsud:http://rw.simtrains.eu/Josef72/Josef72/
Vše je napsané v Čti mě. Jelikož nemám originál budovy a chci, aby byly alespoň trochu podobné, tak tyto skládám dohromady, jako např. ve Staré Pace. Screen budovy Martinic v Podkrkonoší přiložen.
Míla
Přílohy
20171223094800_1.jpg
Maty Vlaky
Příspěvky: 26
Registrován: pát 22. pro 2017 16:35:42

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Maty Vlaky »

Zdravím, Mílo, ve Víchové nad Jizerou není označená platforma, tak to do příště sprav, já jsem si to tam už dal :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od KaMat »

Jo Mílo !! Do příště to oprav !!! :D :D
Tezemis
Příspěvky: 94
Registrován: pon 31. črc 2017 14:37:43

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Tezemis »

Maty Vlaky píše:Zdravím, Milo, bude i úsek HK - Jaroměř, HK - Týniště - Chocen? Pokud ano, pomůžu s elektrifikací ale jen v úsecích :D a taky s fotkama. Trat je super tak doufám že ji nikdo nehodí na kidmafii :D
Ahoj, o tomto úseku se tu už mluvilo a Mílu jsem trochu naťukl :D Psal, že když se najde někdo, kdo by mu pomohl zatrolejovat trať, tak by propojil ještě Jaroměř - HK - Týniště (případně podle jeho chuti ještě dál). Možná se mu zkus ozvat a domluvit se, byla by to paráda! :) a Mílo za trať moc díky!
Odpovědět