Trať Kladské pomezí_( Future)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future )

Příspěvek od Míla »

Vážení přátelé této železnice,
přesně před třemi lety 18.11.2016 jsem zde v tomto vláknu vydal první trať, která se po čase rozšiřovala na další traťové úseky a objekty.
Staví se fiktivní tratě, reálné tratě, já jsem postavil reálnou budoucnost.
A nyní je čas, aby "Budoucnost" přišla. Projekt, který nemá v RailWorks obdoby.
Jak mnozí z vás víte, letos v lednu byla schválena stavba nového koridoru mezi stanicemi
Choceň a Ústí nad Orlicí. Začátek realizace je navržen na rok 2025. Doba realizace je uvažována 6 let (tj. do roku 2030). A vy dnes můžete být svědky zrození nového úseku v RailWorks. Přináším vám novou trať, která se jmenuje Kladské pomezí_Future.

A teď něco k novému koridoru. Plány, výkresy jsem získal od SZDC, o které jsem požádal.
Jelikož nejsem dopravní ani stavební inženýr , v y h r a z u j i s i p r á v o
na menší odchylky od plánů!! Nový úsek má dva tunely, Hemže a Oucmanice, který bude v budoucnu
nejdelší v České republice!! Dále mosty a mnoho dalších technických zajímavostí.
Není vše postaveno úplně přesně, protože zatím neexistuje žádná veřejná vizualizace,
jak, kde a co bude vypadat, ale kolejové lože je dle výkresů.
V této trati najdete mimo nového a původních úseků i revitalizaci
stanic jako je Hronov, Náchod, Václavice, Nové Město n.M., Bohuslavice n.M. a Čermná nad Orlicí.
Všechny tyto stanice jsem stavěl dle nových plánků stanic a vlastních fotografií, které jsem
pořídil přímo na místě. Mapové podklady nebyly použity, protože oba poskytovatelé,
Google mapy a CZ mapy nebyly ještě do dnešní doby aktualizované.
V neposlední řadě jsem též revitalizoval stanici Jaroměř, která je momentálně zcela rozkopaná a místo vlaků jezdí náhradní doprava. Tuto stanici jsem stavěl také pouze dle výkresů a plánu SZDC,o které jsem požádal . Je tedy možné, že stanice nebude přesně "na centimetr" postavená. Mimochodem, u budoucích nástupišť je nové cestové návěstidlo, které nebylo, dle mých informací, ještě nikde použito.
Klimatické podmínky nás nutí používat šetrnější zdroje energie, takže i další elektrifikace tratí v naší republice je na místě. Proto jsem se rozhodl nechat elektrifikovat úsek Jaroměř - Stará Paka. Jistě nebude dlouho trvat a i tento úsek bude v reálu dříve či později elektrifikován. Posadíte se do elektrické Lv a pojedete krásnou krajinou hodně daleko, aniž byste museli přepřahat.
Poděkování patří Dominikovi, který vytvořil nové portály k tunelům a odpínače na žádost Jaromíra Smékala, kterému též děkuji za perfektní elektrifikaci nových i stávajících úseků.
Děkuji i Vlastikovi, který na žádost Jaromíra po delší době udělal úpravu sloupů TV a to, že odstranil u dvou nových sloupů izolátor zesilovacího vedení. Bylo to u dvou typů stožárů. ( pro vysvětlení, Vlastik od Romana dostal všechny zdrojové soubory a tak mohl třeba daleko více rozšířit sbírku TV náležitostí)
Dále děkuji Martinovi za scénáře, za testování nových úseků ( jejich připomínek) a pomoc při doladění " tmy" v tunelech. Link na scénáře future zde:
https://uloz.to/file/cfRXqiBOrtyw/futur ... oWUb0JKcU4

Děkuji též Sašovi za nová návěstidla, staniční cedule, vygenerování některých nových objektů a technickou podporu a radu při stavbě.
Poděkování patří i Jirkovi/VonShark, který vytvořil pro novou trať Kladské pomezí_Future Track bin pro 3D koleje.

Link na 3D kolejivo Kladské pomezí_Future a Kladske pomezi zde:https://mega.nz/?fbclid=IwAR2o1U39TWHsS ... C7UjplwMlI
Pochopitelně děkuji i všem ostatním tvůrcům objektů, bez kterých by trať nebyla.
Složku, kterou stáhnete na 1. straně tohoto vlákna, obsahuje dvě tratě, nakopírujete do
RailWorks\Content\Routes. Trať Kladské pomezí_akt9 - oprava některých návěstidel, výměna nových odpojovačů u měníren, nové cedule, úprava krajiny u St. Paky. Upozorňuji, že toto je poslední oprava a vydání tratě. Původní Track 3D je nefunkční, vydává se nový!!
Druhá trať je Kladské pomezí Future. Všimněte si, že původní trať je přejmenována, bylo
odstraněno "A_". A složku Assets, kterou nakopírujete do RailWorks. Obsahuje složky Milva a Roman72, kde jsou některé nové položky ( objekty) nutné pro chod tratě.
Stáhněte si také nejnovější ap. soubor, který je v Balíku součástí(nejen) pro Vlárskou dráhu odsud po přihlášení:https://www.sasuletrainz.cz/download/
Původní scénáře v této trati nebudou funkční!!!- jsou funkční v trati Kladské pomezí.
U P O Z O R N Ě N Í
Ostatní, co je psáno v Čti mě, které je přiloženo u trati, platí i nadále pro nové hráče, ale i pro staré!! Neboť přibylo hodně nových objektů a též se změnil seznam stanic, proto je třeba znovu vše nakopírovat na svá místa.
Přeji všem hráčům klidné svezení a hezkou zábavu.
Míla

Dear friends of this railway,
exactly three years ago on November 18, 2016, I released the first track in this thread, which over time extended to other track sections and objects.
And now is the time for the "Future" to come. A project that is unprecedented in RailWorks.
As many of you know, the construction of a new corridor between stations was approved this January Choceň and Ústí nad Orlicí. The start of implementation is designed for 2025. The period of implementation is 6 years (ie until 2030). And today you can see the birth of a new section in RailWorks. I bring you a new track called Kladské pomezí_Future.
Now something to the new corridor. I got the plans, drawings from SZDC, which I asked for.
Since I am not a transport engineer or a civil engineer, I have a good job
to minor deviations from plans !! The new section has two tunnels, Hemže and Oucmanice, which will be in the future the longest in the Czech Republic !! Furthermore, bridges and many other technical attractions. Not everything is built exactly because there is no public visualization yet,how, where and what will look, but the rail bed is according to drawings directly from the creators.In this track you will find, besides new and original sections, also revitalizationstations such as Hronov, Nachod, Vaclavice, Nove Mesto n.M., Bohuslavice n.M. and Čermná nad Orlicí.
All these stations I built according to the new plans of the stations and my own photographs of me
Google Maps and CZ Maps have not been updated to date.
Last but not least, I also revitalized Jaroměř station, which is currently completely dug up and instead of trains run alternative transport. I also built this station only according to the drawings and plan of the SZDC, which I asked for by mail. It is therefore possible that the station will not be exactly "per centimeter" built. By the way, at future platforms is a new road signal, which, according to my information, has not been used anywhere.
Climatic conditions make us use more environmentally friendly energy sources, so further electrification of the tracks in our country is also appropriate. That's why I decided to have the Jaroměř - Stará Paka section electrified. Certainly it will not last long and even this section will be sooner or later electrified. You sit in the electric Lv and go through the beautiful landscape in a far away without having to harness.
Thanks to Dominik, who created new portals for tunnels and switch-disconnectors at the request of Jaromír Smékal, whom I also thank for the perfect electrification of new and existing sections.
I also thank Vlastik, who at the request of Jaromir after a long time made a modification of the TV columns and that the two new columns removed the insulator reinforcement line. It was for two types of masts (for explanation, Vlastik got all the source files from Roman, so he could have expanded the TV essentials collection much more)
I also thank Martin for the scripts, for testing the new sections (their comments) and for helping to fine-tune the "darkness" in the tunnels. Link to future scenarios here:
https://uloz.to/file/cfRXqiBOrtyw/futur ... 6SmAQNe3pw

I also thank Sasha for new signals, station signs, generation of some new objects and technical support and advice during construction.
Thanks also to Jirka / VonShark, who created for the new track Kladské pomezí_Future Track bin for 3D
Link to 3D track Kladské pomezí_Future and Kladské pomezi here: https://mega.nz/?fbclid=IwAR2o1U39TWHsS ... C7UjplwMlI

Of course, I thank all the other creators of the objects without whom the track would not have been.
The folder you download on the 1st page of this thread contains two tracks, you copy to
RailWorks \ Content \ Routes. Track Kladske pomezi_akt9 - repair of some signals, replacement of new disconnectors at changing stations, new signs, landscape modification at St. Paky. Please note that this is the last repair and release of the track.The original 3D track is broken, it's new!
The second track is Kladske pomezi Future. Note that the original track is renamed, was
removed "A_". And the Assets folder that you copy to RailWorks. It contains components Milva and Roman72, where some new items (objects) are necessary for running the track.
Download also the latest ap. a file that is included in the package (not only) for the Wolf Railway from here after login: https: //www.sasuletrainz.cz/download/
The original scenarios on this track will not work !!! - they are working on the track Kladské pomezí.
U S O R O R E N T R O L
Others, which is written in Read Me, which is attached to the track, continue to apply to new players, but also to old !! because
many new objects have been added and the station list has also changed, so you need to copy them again.
I wish all players a quiet ride and nice fun.
Míla
Naposledy upravil(a) Míla dne čtv 21. lis 2019 11:11:24, celkem upraveno 1 x.
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Blade77 »

Zdravím všechny, Hello All, English users, please, read below.

Míla vydal 2 tratě, jedno klasické Kladské Pomezí a jedno nové, Kladské Pomezí Future. Jde mi, hlavně, o použití databázových souborů Tracks.bin, s kolejivem, upravených na 3D kolejivo. Je třeba stáhnout databázové soubory, odkaz je výše v Mílově příspěvku. V archivu jsou 2 složky, jedna je Kladske_Pomezi_klasik, druhá je Kladske_Pomezi_Future, každá z nich obsahuje soubor Tracks3D.bin, pro každou verzi tratě Kladské Pomezí. Zde je link na 3D kolejivo, pro případ, že by jste ho ještě neměli: https://mega.nz/#!E1dAhIrD!dMInOWIetR5_ ... O56u8iiNdI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Instalace - Kladské Pomezí Klasik:

Z Archivu, ze složky Kladske_Pomezi_Klasik, vybalte soubor Tracks3D.bin,
do složky \RailWorks\Content\Routes\cd537164-8b47-4ec2-9f90-1a9e5896e016\Networks\. V této složce se nachází soubor Tracks.bin, přejmenujte ho, třeba, na Tracks.old . Soubor Tracks3D.bin, přejmenujte na Tracks.bin. Tím je instalace dokončena.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Instalace - Kladské Pomezí Future:

Z Archivu, ze složky Kladske_Pomezi_Future, vybalte soubor Tracks3D.bin,
do složky \RailWorks\Content\Routes\0236d409-888a-4a92-a40e-b414d8a5d837\Networks\. V této složce se nachází soubor Tracks.bin, přejmenujte ho, třeba, na Tracks.old . Soubor Tracks3D.bin, přejmenujte na Tracks.bin. Tím je instalace dokončena.

To je vše, hodně zábavy!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
English:

Míla released 2 routes, one classic Kladské Pomezí and one new, Kladské Pomezí Future. I am mainly interested in using the database files Tracks.bin, with a track modified to a 3D track. It is necessary to download the database files, the link is above in the Míla's post. There are 2 folders in the archive, one is Kladske_Pomezi_klasik, the other is Kladske_Pomezi_Future, each of them contains the file Tracks3D.bin, for each version of the route Kladské Pomezí.
Here is the link, for the 3D tracks, in case, you don't have them yet: https://mega.nz/#!E1dAhIrD!dMInOWIetR5_ ... O56u8iiNdI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Installation - Kladské Pomezí Klasik:

Unpack the Tracks3D.bin file from the Archive, from the Kladske_Pomezi_Klasik folder,
to the \RailWorks\Content\Routes\cd537164-8b47-4ec2-9f90-1a9e5896e016\Networks\ folder.
This folder contains the Tracks.bin file, rename it, for example, to Tracks.old. Rename the Tracks3D.bin file to Tracks.bin. This completes the installation.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Installation - Kladské Pomezí Future:

Unpack the Tracks3D.bin file from the Archive, from the Kladske_Pomezi_Future folder,
to the \RailWorks\Content\Routes\0236d409-888a-4a92-a40e-b414d8a5d837\Networks\ folder. This folder contains the Tracks.bin file, rename it, for example, to Tracks.old. Rename the Tracks3D.bin file to Tracks.bin. This completes the installation.

That's all, enjoy!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jirka/VonShark
latich
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:20:52

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od latich »

Zdravím,i když má tato trať přídomek Future,tak mě zarazilo ve scénářipoužití lokomotivy řady 242,která je určena pro tratě napájené střídavou trakcí.Tratě v tomto regionu jsou napájeny stejnosměrným napětím.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Také tě zdravím,
ty jsi nepochopil smysl názvu. Ten se týká tratě, jelikož je zde úsek,mimo jiné, který se bude teprve stavět. A zda jsou ve scénářích lokomotivy či jiné, to je přece na každém z tvůrců. To by potom nemohla být ve scénářích ani pára, či něco jiného. Být úplným puntičkářem zde, v RailWorks,snad ani nejde.
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od krovakos »

JE TO DOKONALÝ! Mě prostě fascinuje, že tady (nejen v tomto vláknu a nejen tento autor) někdo zveřejní KUS práce, na které stráví předpokládám minimálně desítky, kolikrát stovky hodin a zpátky se mu vrátí......"heleee a co to jedno blbé návěstidlo v té a té stanici..." nebo "proč tam dáváš plecháče?" :-) Holt lidi máte fakt dar empatie a uznání :-)))

Je to SUPER náhled do budoucna. Akorát teda u mě zase, jako při poslední aktualizaci, u ČT chybí ve směru na ústí cca. 200 metrů jedné koleje. Minule pomohl nový 3D tracks.bin, tentokrát ať dám 3D nebo nechám původní, stále stejné. Ale počkám, třeba se časem objeví ještě jiný typ 3D kolejí a naskočí to. Zatím velké DÍKY!
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Michal »

latich píše: pon 18. lis 2019 13:51:38 Zdravím,i když má tato trať přídomek Future,tak mě zarazilo ve scénářipoužití lokomotivy řady 242,která je určena pro tratě napájené střídavou trakcí.Tratě v tomto regionu jsou napájeny stejnosměrným napětím.
Do budoucna se snad počítá v postupným přepnutím na střídavinu, takže plecháč na severu asi nebude nic výjimečného...
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Určitě se počítá. V popisu prací u projektu je psáno, aby se veškeré trakční vedení nachystalo na budoucí přepnutí na střídavé. Stručně řečeno.
Pepe124
Příspěvky: 38
Registrován: sob 24. úno 2018 16:47:11

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Pepe124 »

A mě se to líbí... Mílo za mě super nápad. Proč trochu nepředběhnout dobu...
Je to hezké svezení. Oceňuji hlavně že do toho neskočíš po hlavě a něco tam nenasázíš ale že si o tom něco zjistíš a uděláš to jak jen nejlépe to jde.
A jen se zeptám future je celá trať střídavá?
Wolf7LP
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18. lis 2019 22:57:36

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Wolf7LP »

Zdravím,

nevím zda jsem si dotáhl k předchozí verzi někde QD scénáře, nebo zda v akt8 tyto scénáře již byly(např. PCE-HK-Jaroměř, Trutnov-Svoboda atd...), ale v akt9 již tyto možnosti nemám, nebyly v této verzi dostupné, či jsem si je dotáhl někde sám?

Za všechny rady děkuji
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Pepe124 píše: pon 18. lis 2019 21:10:14 A mě se to líbí... Mílo za mě super nápad. Proč trochu nepředběhnout dobu...
Je to hezké svezení. Oceňuji hlavně že do toho neskočíš po hlavě a něco tam nenasázíš ale že si o tom něco zjistíš a uděláš to jak jen nejlépe to jde.
A jen se zeptám future je celá trať střídavá?
Díky za uznání, ale jak jsem četl na facebooku, každému se nezavděčím. Opět se předvedl Vlasta, který rýpe a rýpe. Přitom o tomto projektu nic neví. Ale dělá chytrého.
Jinak tato trať je stejnosměrná. Pokud bych, čistě hypoteticky, stavěl ze Svitav do Brna, byla by trakce střídává, protože tam je ve skutečnosti. A po hlavě jsem do toho opravdu neskočil. Nastudoval jsem plány, výkresy a šel na to.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Wolf7LP píše: pon 18. lis 2019 23:01:32 Zdravím,

nevím zda jsem si dotáhl k předchozí verzi někde QD scénáře, nebo zda v akt8 tyto scénáře již byly(např. PCE-HK-Jaroměř, Trutnov-Svoboda atd...), ale v akt9 již tyto možnosti nemám, nebyly v této verzi dostupné, či jsem si je dotáhl někde sám?

Za všechny rady děkuji
Zdravím,
pokud ti nejdou scénáře, nech si klidně akt.8. Rozdíl mezi akt.8 a akt.9 je ten, že přibylo pár návěstidel v okolí ČT a pár cedulí.A u Staré Paky je kousek navíc dodělané krajiny. Takže nic co by změnilo celou trať.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Pokud vám nejdou scénáře na trati Kladské pomezí akt. 9, nechte Kladské pomezí akt. 8. Rozdíly jsou nepatrné. Nerad bych, aby byly komplikace se scénáři.
T2F2C
Příspěvky: 14
Registrován: ned 28. kvě 2017 22:23:13

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od T2F2C »

Mílo, skvělá práce a děkujeme za další aktualizaci. Opět povedená práce včetně Future verze. ;)
Tak mě tak napadlo, zda ve Future verzi neuvažuješ o zdvoukolejnění a zrychlení trati Choceň - Týniště n/O (viz dokumentace). Předem díky za odpověď


Jinak z Vlasty bych si doopravdy nic nedělal. Všichni víme, jaký je člověk. Káže vodu, pije víno, hlavně psát konstruktivně! A pak člověka dokáže seřvat za každý nesmysl. Ostatně, jsem zvědavý, jak budou vypadat ty jeho ČB, to se po prvním hejtu mapa ihned smaže, ale tak to už zabrušuji kamsi...
latich
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:20:52

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od latich »

Zdravím,také já se připojuji k poděkovaní za Mílovou tvorbu pro TS.Svým rozsahem se může rovnat tratím BP a 321 z MSTS.
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Jack.Grave »

Mílo velké díky za další aktualizaci tratě a verzi v nedaleké budoucnosti. Ale mám jednu zradu co jsem zrovna objevil: celý rok bez závislosti na zvolené denní době a počasí mám na trati jarní/letní textury terénu, stromů a tak dál. Prostě je to 365 dní v roce zelené a nevím co je u mně blbě a to mám podle výpisu z RW Tools vše potřebné. Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od sasule »

Terénní textury měl Milan od UKTS FP texture pack. Ale tam by zima měla být -včera jsem jel aktivitu na Future a v zimní krajině.
Stromy - pokud jsou z mého apčka (tedy od Romana) - by zimní textury měly mít, to jsme s Milanem ladili.

Zkus přeinstalovat a promazat keš hry, jinak mě nenapadá, co s tím.
Wolf7LP
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18. lis 2019 22:57:36

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Wolf7LP »

Míla píše: úte 19. lis 2019 10:46:10
Zdravím,
pokud ti nejdou scénáře, nech si klidně akt.8. Rozdíl mezi akt.8 a akt.9 je ten, že přibylo pár návěstidel v okolí ČT a pár cedulí.A u Staré Paky je kousek navíc dodělané krajiny. Takže nic co by změnilo celou trať.
Já jsem si právě aktivně skrz shift+delete původní verzi smazal :lol: :lol:

Ale trochu z odpovědi mě zní, že jsme se úplně nepochopili, v akt8 byly nejspíše quickdrive scénáře přímo od tebe ne? Pokud ano tak tyto scénáře zde nemám, pokud ne tak jsem zatoulal i ty :lol:
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od sasule »

QD pro Kladské pomezí v8 je o pár stránek zpět. Stačí hledat v tomto vlákně.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Scénáře tvoří Martin( Subterra) a jsou vydané s poslední aktualizací 8 na str. 54.
Wolf7LP
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18. lis 2019 22:57:36

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Wolf7LP »

Děkuji velice, tyto scénáře to nejsou též, ale jsou ještě lepší než tamty :D
Odpovědět