Trať Kladské pomezí_( Future)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
vláček 810
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. čer 2018 15:26:27

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od vláček 810 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nevíte kde bych mohl sehnat nástupiště které jsou mezi Letohradem a Ústí nad Orlicí a třeba i v Jaroměři městě. Bohužel se mi nijak nepovedlo je dohledat. Budu rád za každou radu :)
PS. To je poprvé co jsem píši tak snad sem to nějak nepodělal :?
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Ahoj, to jsou původní nástupiště od Mubeho z trati PBO.( trať už není k dispozici) Teď používám jen z trati 341 od Saši. Napiš SZ.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Vážení příznivci této železnice,
Po delší době vydávám další úsek tratě a to ze Svitav do Brna hl.n.
Tento nový úsek jsem původně stavěl v mapě Kladské pomezí-Future.
Když jsem měl kolejově položené i celé Brno Maloměřice, nepodařilo se
otevřít lokomotivní mód. Vždy to spadlo do chyby 005.Mapa více jak 1,2GB a byla už příliš rozlehlá.
Proto jsem rozhodl upravit tuto mapu tak, aby byla pro všechny sjízdná a tím vznikla
nová mapa a to Kladské pomezí_Koridor.

Úseky tratí jsou Velký Osek-Kolín-Pardubice-Česká Třebová-Svitavy a Brno hl.n.
Dále Pardubice-Hradec Králové-Týniště n.O.- Choceň.
Týniště n.O.-Letohrad-Lichkov( zůstaly lokálky z Častolovic a z Doudleb nad.O.
a Ústí n.O.-Letohrad.
Letohrad je nově revitalizován, Pardubicích jsou originál budovy. Jinak objekty jsou stejné
jako u předchozích map, jen přibylo několik objektů z MSTS, kde tímto děkuji původním
tvůrcům Pavlu Matouškovi,Janu Švecovi či Deteriovi, kteří umožnily použití svých
objektů zde v mé trati.
Bohužel, pokud čekáte, originální objekty v Brno hl.n.,budete zklamaní,
protože tvůrce objektů Brno hl.n. pan Starý to nedovolil i když se u něho
přimlouval jeho dobrý přítel Jan Ptáček ( Pikku) Pokud budou v budoucnu některé
objekty do Brna hl.n., vydám opravu.

Nově nainstalováno staniční hlášení od kolegy Michala(Tezemise) za což mu děkuji.
Pro správný chod je třeba mít trať 020, kam jsou směrovány zvuky.
(CS_addon\Roman72\760mm\Audio\Model\Textures\JZD<
A toto hlášení je i součástí přiloženého Assets.
Pro mapu Kladské pomezí_Koridor vytvořil tak jako už před tím George vonShark 3D koleje,
které jsou ve složce s tratí i s malým návodem, jak je nakopírovat, Jirkovi za jeho počin děkuji.

Děkuji i všem tvůrcům objektů, bez nich by trať nebyla vznikla.

Poděkování patří též Jaromíru Smékalovi za perfektní elektrifikaci,
Sašovi za staniční cedule, nová návěstidla, menší objekty kolem tratě,
tunel v Maloměřicích, konversi objektů z MSTS a mnoho drobných rad při stavbě.

Součástí mapy je i Assets, ve kterém jsou už seřazeny jednotlivé složky, či jejich části
potřebné pro správný chod tratě. A také několik scénářů. Tři z nich jsou původní z Kladského
pomezí Future, ale upravené pro Koridor a dva nové, stejné, ale každý s jinou Lv.
Mapa, Assets jsou ke stažení v jednom balíku na 1. straně mého vlákna.
Přeji všem hodně najetých kilometrů na mé trati.
Přečtěte si řádně Čti mě, jinak dotazy pouze na fóru.
Míla
Naposledy upravil(a) Míla dne pát 21. kvě 2021 10:38:36, celkem upraveno 2 x.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Dear fans of this railway,
After a long time, I issue another section of the line from Svitavy to Brno hl.n.
I originally built this new section on the Kladské pomezí-Future map.
When I had the whole of Brno Maloměřice laid by rail, it didn't work out
open locomotive mode. It always fell into error 005. The map was already too large. 1.2GB.
That's why I decided to modify this map so that it is passable for everyone and thus it was created
new map, Kladské pomezí-Koridor.

The sections of the lines are Velký Osek-Kolín-Pardubice-Česká Třebová-Svitavy and Brno hl.n.
Then Pardubice-Hradec Králové-Týniště n.O.- Choceň.
Týniště n.O.-Letohrad-Lichkov (locals from Častolovice and from Doudleby nad.O.
and Ústí n.O.-Letohrad.
Letohrad is newly revitalized, Pardubice is the original building. Otherwise, the buildings are the same
as with previous maps, only a few objects from MSTS have been added, where I thank the original
creators Pavel Matoušek, Jan Švec or Deteri, who allowed the use of their own
objects here in my track.
Unfortunately, if you are waiting for the original objects in Brno hl.n., you will be disappointed,
because the two buildings in Brno hl.n.pan Starý did not allow it, even though he did
his good friend Jan Ptáček (Pikku) interceded, if there are any in the future
objects to Brno hl.n., I will issue a correction.

Newly installed station report from my colleague Michal (Tezemis) for which I thank him.
For proper operation, it is necessary to have track 020, where the sounds are directed. And this report
is also part of Assets. (CS_addon \ Roman72 \ 760mm \ Audio \ Model \ Textures \ JZD <

For the Kladské pomezí_Koridor map, George vonShark created 3D tracks as before,
which are in the folder with the tracks and a small guide on how to copy them, for which I thank him.

Thank you to all the creators of the objects, without them the track would not have been created.

Thanks also go to Jaromír Smékal for perfect electrification,
Sašovi for station signs, new lights, smaller objects around the track,
tunnel in Maloměřice, conversion of buildings from MSTS and many small tips during construction.

The map also includes Assets, in which the individual folders or their parts are already arranged
necessary for the correct operation of the line. And also several scenarios. Three of them are original from Kladský
border Future, but modified for Corridor and two new, the same, but each with a different Lv.
Map, Assets can be downloaded in one package on the 1st page of my thread.
I wish everyone a lot of mileage on my track.
Read me properly Read, otherwise questions only on the forum.
andrew24
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. úno 2013 16:07:46

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od andrew24 »

Děkuji autorovi za krásný nový úsek tratě. Vypadá to moc hezky :)
333renfe
Příspěvky: 33
Registrován: ned 05. dub 2020 18:07:44

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od 333renfe »

Mockrát děkuji Mila, velmi laskavá.
Karli.S.
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04. kvě 2017 9:02:23

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Karli.S. »

ahoj všem...mám prosbu...jak "zviditelnit" Kladské pomezí v TS???...vše jsem stáhnul, rozpakoval a dle návodu nakopíravol do složek, ale TS tuto trať nanabízí... díky za nasměrování..
BRD
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. kvě 2020 21:01:33

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od BRD »

Tak tohle se tobě podařilo parádně, Mílo. Nový úsek je moc hezké, parádní práce. Děkuji!
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od krovakos »

Míla píše: pát 21. kvě 2021 10:24:17 Vážení příznivci této železnice,
Po delší době vydávám další úsek tratě a to ze Svitav do Brna hl.n.
Tento nový úsek jsem původně stavěl v mapě Kladské pomezí-Future.
Když jsem měl kolejově položené i celé Brno Maloměřice, nepodařilo se
otevřít lokomotivní mód. Vždy to spadlo do chyby 005.Mapa více jak 1,2GB a byla už příliš rozlehlá.
Proto jsem rozhodl upravit tuto mapu tak, aby byla pro všechny sjízdná a tím vznikla
nová mapa a to Kladské pomezí_Koridor.

Úseky tratí jsou Velký Osek-Kolín-Pardubice-Česká Třebová-Svitavy a Brno hl.n.
Dále Pardubice-Hradec Králové-Týniště n.O.- Choceň.
Týniště n.O.-Letohrad-Lichkov( zůstaly lokálky z Častolovic a z Doudleb nad.O.
a Ústí n.O.-Letohrad.
Letohrad je nově revitalizován, Pardubicích jsou originál budovy. Jinak objekty jsou stejné
jako u předchozích map, jen přibylo několik objektů z MSTS, kde tímto děkuji původním
tvůrcům Pavlu Matouškovi,Janu Švecovi či Deteriovi, kteří umožnily použití svých
objektů zde v mé trati.
Bohužel, pokud čekáte, originální objekty v Brno hl.n.,budete zklamaní,
protože tvůrce objektů Brno hl.n. pan Starý to nedovolil i když se u něho
přimlouval jeho dobrý přítel Jan Ptáček ( Pikku) Pokud budou v budoucnu některé
objekty do Brna hl.n., vydám opravu.

Nově nainstalováno staniční hlášení od kolegy Michala(Tezemise) za což mu děkuji.
Pro správný chod je třeba mít trať 020, kam jsou směrovány zvuky.
(CS_addon\Roman72\760mm\Audio\Model\Textures\JZD<
A toto hlášení je i součástí přiloženého Assets.
Pro mapu Kladské pomezí_Koridor vytvořil tak jako už před tím George vonShark 3D koleje,
které jsou ve složce s tratí i s malým návodem, jak je nakopírovat, Jirkovi za jeho počin děkuji.

Děkuji i všem tvůrcům objektů, bez nich by trať nebyla vznikla.

Poděkování patří též Jaromíru Smékalovi za perfektní elektrifikaci,
Sašovi za staniční cedule, nová návěstidla, menší objekty kolem tratě,
tunel v Maloměřicích, konversi objektů z MSTS a mnoho drobných rad při stavbě.

Součástí mapy je i Assets, ve kterém jsou už seřazeny jednotlivé složky, či jejich části
potřebné pro správný chod tratě. A také několik scénářů. Tři z nich jsou původní z Kladského
pomezí Future, ale upravené pro Koridor a dva nové, stejné, ale každý s jinou Lv.
Mapa, Assets jsou ke stažení v jednom balíku na 1. straně mého vlákna.
Přeji všem hodně najetých kilometrů na mé trati.
Přečtěte si řádně Čti mě, jinak dotazy pouze na fóru.
Míla
Stahuju a NEMŮŽU SE DOČKAT! I když nebudou originál budovy, vůbec nevadí, celý tento úsek (ČT - Brno) je pro milovníky železnice naprostá legenda!!! Jste všichni skvělí, že ty tisíce hodin práce prostě hodíte na net pro všechny a: "jezděte si všichni."

Málo vás, málo takových lidí!

Jirka
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od krovakos »

No a po stažení všechno jede krásně, večer se projedu, jen maličkost.....TS_tools trať nevidí. Staré RW_tools vidí, ale při otevření scénáře nezobrazí consists. Vím, že je potřeba rozbalit všechny *.ap soubory, ovšem v adresáři s tratí žádné nejsou. Kdyby někoho něco napadlo, děkuji za odpověď. Jde jen o to přehodit pár souprav. Každopádně zatím se alespoň projedeme ve free jízdě :-)
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Blade77 »

Opravdu TS-Tools Trať nevidí? ;)
TST-KPK.jpg
Jirka/VonShark
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od krovakos »

Opravdu trať v seznamu tratí nebyla vidět. Musel jsem dát v TS-tools rozbalit všechny trackproperties.xml a scenario ap a ejhle, naskočilo. Už jsem projel ze Třebové do Brna. Krása!
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od anry »

Zdravím, ohledně toho Brna. Když jsem tu rozpracovanou trat kdysi stahoval, tak mám dojem, že autor k tomu tenkrát psal, že už na to nemá čas, at si to někdo dodělá. Tak potom nechápu, proč ted s těma objektama dělá pupínky. Fakt nechápu.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Také to nechápu a neřeším to. Pan Starý, kterého přemlouval Pikku, nedovolil. Je třeba to respektovat. Nic víc.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od anry »

Hm, tak to raději zůstane ladem. Nechal venku takovej polotovar, tzv k ničemu. Kdybych věděl jak co nafotit, nebo jak se to dělá, tak bych pomohl, su z Brna. Jenže teď to nádraží je už k nepoznání. Tak nevím .
mcmillan65
Příspěvky: 1
Registrován: sob 29. pro 2018 3:44:56

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od mcmillan65 »

Velké poděkování Vám osobně a samozřejmě i dalším autorům, díky jejichž nekonečné trpělivosti a píli je život železničních nadšenců mnohem hezčí a pestřejší.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Díky, to potěší.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

George VonShark přišel na to, aby při jízdě od Přelouče či opačně nazamrzla mapa( jízda vlaku). Je možné, že to někteří z vás tak děláte. Takže když jste na rovince před návěstidlem cca 300m, použijte kl. 8 " Volný pohled" a pomocí kurzoru se rychle přesuňte do stanice Pardubice, nebo při opačné jízdě, kus za vjezdové návěstidlo. Načtou se všechny objekty a potom hned kl. 1 a jste v kabině a můžete ovládat mašinku jak potřebujete. Projedete bez problémů, u mně to tak funguje pokaždé, mapa nezamrzne. Vyzkoušejte a napište.🧐. Díky Jirko za dobrý nápad.
XiZy132
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. pro 2014 16:45:00
Bydliště: Praha

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od XiZy132 »

Zdravím,

děkuji za výbornou mapku, musím říct, že to je opravdu pojezd!

Nicméně, na poměrně výkonném PC se setkávám s FPS problémem a to právě jen s touto mapou, kdy původní verze jela krásně ale na této s nejnižšími detaily mám max. 15 FPS ve všech úsecích a na větších nádražích i pod 5 FPS. Nemá někdo nějaké řešení, které by tento problém řešilo? Samozřejmě jezdím na 64bit verzi s fixem na out of memory od M. Štěpánka.

Díky.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od KaMat »

XiZy132 píše: stř 26. kvě 2021 17:27:12 Zdravím,

děkuji za výbornou mapku, musím říct, že to je opravdu pojezd!

Nicméně, na poměrně výkonném PC se setkávám s FPS problémem a to právě jen s touto mapou, kdy původní verze jela krásně ale na této s nejnižšími detaily mám max. 15 FPS ve všech úsecích a na větších nádražích i pod 5 FPS. Nemá někdo nějaké řešení, které by tento problém řešilo? Samozřejmě jezdím na 64bit verzi s fixem na out of memory od M. Štěpánka.

Díky.
Málo informací.
Popiš pls svojí sestavu a za jakých podmínkách jezdíš. Je to při aktivitě, v editoru, jaké počasí atd.
Odpovědět