Trať Kladské pomezí_( Future)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Děkuji a není zač. Stavěl jsem rád a pro vás. Práce mě naplňovala.
olda9
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. dub 2014 0:25:43
Bydliště: Česká republika

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od olda9 »

Zdravím vás a mám prosbu. Na všech tratích koridor, má grafické artefakty na "stahovačkách" např. ve stanici Praha Hl.n.
Nevím co je to za objekt v assetu, jestli někdo víte budu vděčný za pomoc k nápravě. Tady je odkaz na video, kde je to vidět. https://ulozto.cz/file/wIjl7pikcviu/202 ... 5vFwVlLt==
kaja424
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. led 2023 19:21:11

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od kaja424 »

Ahoj, trať mi nejde spustit je potřeba něco jiného (objekty)?
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

olda9 píše: čtv 12. led 2023 16:16:46 Zdravím vás a mám prosbu. Na všech tratích koridor, má grafické artefakty na "stahovačkách" např. ve stanici Praha Hl.n.
Nevím co je to za objekt v assetu, jestli někdo víte budu vděčný za pomoc k nápravě. Tady je odkaz na video, kde je to vidět. https://ulozto.cz/file/wIjl7pikcviu/202 ... 5vFwVlLt==
Jsou to návěstidla pro elektrický provoz a jsou od Vlastíka. Assets\CZ_objects atd.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

kaja424 píše: čtv 19. led 2023 19:27:03 Ahoj, trať mi nejde spustit je potřeba něco jiného (objekty)?
Vše, co je třeba, je zde: 29.6.2022 Trať Kladské pomezí Koridor Zde je vše pro nováčky včetně Assetů.¨Na 1. straně tohoto vlákna!!!!!!
olda9
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. dub 2014 0:25:43
Bydliště: Česká republika

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od olda9 »

Míla píše: pát 20. led 2023 9:19:24
olda9 píše: čtv 12. led 2023 16:16:46 Zdravím vás a mám prosbu. Na všech tratích koridor, má grafické artefakty na "stahovačkách" např. ve stanici Praha Hl.n.
Nevím co je to za objekt v assetu, jestli někdo víte budu vděčný za pomoc k nápravě. Tady je odkaz na video, kde je to vidět. https://ulozto.cz/file/wIjl7pikcviu/202 ... 5vFwVlLt==
Jsou to návěstidla pro elektrický provoz a jsou od Vlastíka. Assets\CZ_objects atd.
Mám je zde. B:\SteamLibrary\steamapps\common\RailWorks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\SvetelnaStahovacka. Je to správně? Protože se mi nezobrazuje.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Ne, to je špatně, tato návěstidla mám zde,(je to oficiálně stažený balík) RailWorks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Scenery\Tracks_objects3.
olda9
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. dub 2014 0:25:43
Bydliště: Česká republika

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od olda9 »

Míla píše: ned 22. led 2023 15:28:43 Ne, to je špatně, tato návěstidla mám zde,(je to oficiálně stažený balík) RailWorks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Scenery\Tracks_objects3.
Tak tu složku i se soubory mám taky. Obsahuje složku Texture a CD_NEP01 až CD_Zakaz_rekuperace.xml. Pak už nevím. Včera jsem všechny tratě přeinstaloval, ale stále se ty stahovačky nedaří zviditelnit. U Běchovic na Kl.Pom. Prh-Pard. mám flašky. Možná to spolu souvisí.
Přílohy
20230105054310_1.jpg
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Spolu to nesouvisí, nemáš totiž světelné stahovačky od tvůrců Kal000px, JachyHm odsud: https://rw.jachyhm.cz/category/download/page/2/.
Tyto jsem přidal do balíčku spolu s mapu dne 21.12.2021 a zřejmě jsi ji tehdy nestáhl. Takže si je stáhni a nakopíruj.
olda9
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. dub 2014 0:25:43
Bydliště: Česká republika

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od olda9 »

Tak je stahlé mám. Ale jestli jsou ve správném umístění - RailWorks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\SvetelnaStahovacka
Je to správně? Případně kam přesně je prosím tě mám nakopírovat?
Přílohy
20230123154026_1.jpg
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

To snad není možné. Dal jsem ti link na tvůrce Kal000px, JachyHm a ty to nakopíruješ do CZ_objects k Vlastikovi. Tam to nemá co dělat!! Složka, kterou jsi stáhl, má název JachyHm, takže patří jen do Assets. Nikam jinam.
olda9
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. dub 2014 0:25:43
Bydliště: Česká republika

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od olda9 »

Omlouvám se za neznalost a je mi líto, že se mým počínáním musíš trápit. Takto napsané to již chápu a až přijedu domu vyzkouším. Děkuji 😉
olda9
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. dub 2014 0:25:43
Bydliště: Česká republika

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od olda9 »

Děkuji za tvou trpělivost. Operace se zdařila ;)
Přílohy
20230124151950_1.jpg
DavPet2020
Příspěvky: 1
Registrován: úte 28. bře 2023 19:48:18

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od DavPet2020 »

Dobrý den. I přes inastalaci všech nutných souborů mi na trati chybí tetury země a kolejivo.Místo toho se mi zobrazuje jen bílá platforma. neví někdo ja tento problém vyřešit?
Coda di lupo
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03. bře 2021 22:07:34

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Coda di lupo »

Dobré ráno všem.
Píšu vám z Itálie a chtěl jsem vám nahlásit problém s OOM, který mám s touto trasou, kterou jsem nainstaloval ve verzi "Komplet", zejména při vytváření scénářů.
Konkrétně se objevuje buď problém OOM, nebo když spustím vytvořený scénář, počínaje úvodní nabídkou, program během načítání zamrzne a donutí mě restartovat PC.
Z analýzy trasy přes RWtools se zdá, že je vše v pořádku a zajímalo by mě, zda to nemůže být problém přičítaný 8 Gb DDR4 RAM, které mám.
Jsem z toho zmatený a doufám, že s vámi najdu nějaké řešení a předem se omlouvám za případné překlepy, ale použil jsem automatický překladač.
Děkuji, Valerio.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Zdravím,
dle zkušeností je třeba mít alespoň 16 GB RAM, protože při načítání větších scénářů je odběr i 10 GB. A pak u nás používáme takzvanou vychytávku, kdy je potřeba nejdřív otevřít a spustit vestavěný scénář, např. "Wash and Go" a potom to už to nepadá. Tak to vyzkoušej.
Míla
Coda di lupo
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03. bře 2021 22:07:34

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Coda di lupo »

Ahoj,
Zdá se, že trik "Wash and go" funguje.
Vytvořil jsem jednoduchý scénář a nedošlo k žádnému pádu.
Zkusím přidat vlaky s umělou inteligencí a budu vás informovat.
Určitě přidám více paměti RAM.
Moc děkuji za odpověď.

Valerio.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
jsem rád, že se to povedlo. Dle mé zkušenosti, ale i jiných hráčů, mohu být i hodně velké scénáře a hra nespadne.
Míla
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od krovakos »

Míla píše: stř 12. dub 2023 9:01:30 Ahoj,
jsem rád, že se to povedlo. Dle mé zkušenosti, ale i jiných hráčů, mohu být i hodně velké scénáře a hra nespadne.
Míla
Potvrzuji. Sám jezdím na celkem starém noťasu, sice herním, se slušnou 2GB grafikou i procesorem, ale přece jen 9 let je 9 let :-) Tehdy stál snad 35 litrů. Mám 8GB RAM a všecko jede. Pochopitelně některé grafické vymoženosti využívat nemůžu, ale FPS okolo 18-20 stabilně všude mám. A přes wash and go rozjedu naprosto všechno.
JMMachy
Příspěvky: 1
Registrován: pon 08. kvě 2023 18:11:36

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od JMMachy »

Dobrý den, mám problém s jíž známou chybou "Out of memory". Způsob wash and go jsem zkusil, bohužel vždy se scénář s mapou úspěšně načte, avšak po přidání jakékoliv větší soupravy (4 a výš) mi hra ještě v scénáři spadne s hláškou OOM. Zkoušel jsem scénář spustit jen s krátkou soupravou ale hned po startu načítání opět ta samá hláška... Vzhledem k mému počítači (RTX 2070 super, AMD Ryzen 5 5600x a 32GB RAM) si nemyslím, že v hardwaru by měl mít problém. Je tedy možné, že by chyba byla jinde? Například v absenci některých objektů, které nemusím mít? Díky.
Odpovědět