Trať Kladské pomezí_( Future)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Subterra »

Wolf7LP píše: úte 19. lis 2019 16:50:42 Děkuji velice, tyto scénáře to nejsou též, ale jsou ještě lepší než tamty :D
Tak si měl asi od ...(normálně nechci to jméno ani psát, křivěj se mi u toho prsty), kterej to měl ale jenom někde. Já jsem udělal QD pro v8 pro kompletně všechny úseky a někde ještě s rozdělením EC,Os a náklad. Jinak aby se někdo nedivil, tak jsem future scénáře smazal, nejsem zvědavej na debilní kecy a narážky (v neposlední řadě palce dolů u souboru), takže prosím, tvořte si co chcete, jak chcete, dle své libosti, já se na to můžu vys****, abych s tím strávil desítky (s QD např i stovky) hodin a pak někde četl nějaký nesmyslný narážky, že co to je za pí**** plecháč v HK apod. Maucta.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

T2F2C píše: úte 19. lis 2019 12:35:42 Mílo, skvělá práce a děkujeme za další aktualizaci. Opět povedená práce včetně Future verze. ;)
Tak mě tak napadlo, zda ve Future verzi neuvažuješ o zdvoukolejnění a zrychlení trati Choceň - Týniště n/O (viz dokumentace). Předem díky za odpověď


Jinak z Vlasty bych si doopravdy nic nedělal. Všichni víme, jaký je člověk. Káže vodu, pije víno, hlavně psát konstruktivně! A pak člověka dokáže seřvat za každý nesmysl. Ostatně, jsem zvědavý, jak budou vypadat ty jeho ČB, to se po prvním hejtu mapa ihned smaže, ale tak to už zabrušuji kamsi...
Ahoj, o tomto projektu vím, ale zda ho realizuji, to teď nemohu napsat a zda vůbec budu pokračovat. Několik rádoby příznivců na facebooku psalo o Future a věř, že nemám chuť pokračovat. Vlasta napsal bláboly, pochopitelně mu to hodně lidí věří a co teď? Udělám to jako Martin, vys...se na to a bude. A pokud budu stavět, tak jen pro lidi, které znám a o kterých vím, že uznají tisíce hodin práce, aniž by měli takové připomínky.
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Jack.Grave »

:arrow: sasule zradu jsem odhalil a opravil sic nevím jestli pomohlo jemné upravení RouteProperties.xml kde jsem nahradil odkazy na Railsimulator/Core na CSaddon/sasule a potom sem si všiml že mám nějaký pochybný soubor A_Kladske_pomezi.bin ve složce Milva/Trat026/template routes že po náhledu v RW Tools ukazuje nemom hlavičku a nic dál, tak jsem příslušný *.xml soubor prohnal přez serz.exe a voi-la všechno maká jak má. Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
T2F2C
Příspěvky: 14
Registrován: ned 28. kvě 2017 22:23:13

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od T2F2C »

Míla píše: úte 19. lis 2019 17:25:08 Ahoj, o tomto projektu vím, ale zda ho realizuji, to teď nemohu napsat a zda vůbec budu pokračovat. Několik rádoby příznivců na facebooku psalo o Future a věř, že nemám chuť pokračovat. Vlasta napsal bláboly, pochopitelně mu to hodně lidí věří a co teď? Udělám to jako Martin, vys...se na to a bude. A pokud budu stavět, tak jen pro lidi, které znám a o kterých vím, že uznají tisíce hodin práce, aniž by měli takové připomínky.
Díky moc za odpověď.

Osobně bych si to moc nebral. Však všichni víme, že tyhle "kritici" nikdy žádný větší projekt netvořili, a už vůbec ne pro veřejnost. Možná to nedáváme dostatečně najevo, ale tady na fóru máte stále dost příznivců a velkou podporu.
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od krovakos »

Míla píše: úte 19. lis 2019 10:12:18
Pepe124 píše: pon 18. lis 2019 21:10:14 A mě se to líbí... Mílo za mě super nápad. Proč trochu nepředběhnout dobu...
Je to hezké svezení. Oceňuji hlavně že do toho neskočíš po hlavě a něco tam nenasázíš ale že si o tom něco zjistíš a uděláš to jak jen nejlépe to jde.
A jen se zeptám future je celá trať střídavá?
Díky za uznání, ale jak jsem četl na facebooku, každému se nezavděčím. Opět se předvedl Vlasta, který rýpe a rýpe. Přitom o tomto projektu nic neví. Ale dělá chytrého.
Jinak tato trať je stejnosměrná. Pokud bych, čistě hypoteticky, stavěl ze Svitav do Brna, byla by trakce střídává, protože tam je ve skutečnosti. A po hlavě jsem do toho opravdu neskočil. Nastudoval jsem plány, výkresy a šel na to.
"Čistě hypoteticky"..........pokud byste stavěl ze Svitav na Brno, byla by to pecka opravdu už srovnatelného významu a počinu jako kdysi pan Šemora s MSTS!!!:-) Stejně mě osobně dost zajímá, jestli se TSW někdy "přemiklikuje" natolik, aby se vytvořila tak silná tvořící komunita jako tady. Vnímám to tak, že podobně jako v MSTS nejvíc se začalo jezdit, až byly české tratě a vozový park. Uvidíme, jestli se za pár let bude tato práce rozšiřovat, nebo odcházet do věčných lovišť:-) Byla by to škoda. Díky a ať se daří.
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od stasek »

Zdravím všechny,
je to sice trochu mimo dané téma, ale chtěl bych se s vámi podělit o pár postřehů při zprovozňování tratě KP. Podařilo se mi nějakým záhadným způsobem nainstalovat aktualizaci KP tak, že jsem neměl žádné zastřešení perónů v HK. Proseděl jsem nad problémem dost času, stále bez výsledku. Obrátil jsem se tedy s dotazem a prosbou o pomoc na Mílu. Nečekal jsem, že se mi bude nějak zvlášť věnovat, spíš jen radu a pošťouchnutí správným směrem. Avšak Míla mě postupně udělil takovou instruktáž včetně zaslání chybějících souborů, že během krátké doby bylo hotovo- vše funkční. Nyní po akt KP8 se mi opět vyskytl malý problém- chybějící TV v úseku za ČT. Míla opět obratem problém vyřešil.
Tímto příspěvkem jsem chtěl jen veřejně poděkovat člověku, který nejenže postaví úžasnou trať, ale neváhá i pomáhat druhým (možná trochu méně chápavým) v případě problémů, vždy rychle a velmi ochotně. Určitě ne všichni by se zachovali stejně.
Smekám před tebou klobouk, Mílo a držím palce v případné další tvorbě :!: :!:
FrosterDune
Příspěvky: 7
Registrován: stř 11. črc 2018 21:41:01

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od FrosterDune »

Takže problém se stíny a glitchemi se mi nepodařilo pořád vyřešit (viz na straně 59) ale podařilo se mi to zmírnit přeinstalování většiny addonu k této trati, objevil jsem, že se to děje pouze v Úseku Česká Třebová (hlavně na začátku ze směru Třebovice) a kousek od Bezpráví, jinak nikde jinde když jsem jel Pardubice - Hradec Králové, takže bylo by dobré se na to podívat.
Jinak k aktualizaci, nepovedlo se mi jí vůbec rozjet, všude kde jsem dal QD, tak se mi ukázal Error "Out of memory" s kterým nikdo neví co dělat jak jsem se koukal (a to mám 16gb a grafiku 1060 s 6GB) prý že Railworks podporuje max 4GB paměti a po zaplnění to hodí tuto chybu jsem někde četl, už jsem si pročistil i addony a zbytečné tratě a výsledek stále stejný s novou aktualizací, takže jsem přešel zpět na akt8 ale problém se stíny v určitých úsecích stále přetrvávají, a já už fakt nevím jak dal.
Po snižování grafického nastavení, přeinstalování driveru ani přechod na akt7 nic,nějaké tipy a rady prosím? protože dříve mi vše fungovalo perfektně, tuhle trať dost miluji zrovna.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Michal »

FrosterDune píše: stř 20. lis 2019 15:24:15 ... tak se mi ukázal Error "Out of memory" s kterým nikdo neví co dělat jak jsem se koukal ...
Tak to jsi se koukal špatně. Je to dokonce v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=13&t=1578&p=30876#p30876
A jestli spouštíš 32-bitovou verzi hry, tak si ani víc než 4GB paměti vzít nemůže.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od CRR144 »

Subterra píše: úte 19. lis 2019 17:07:48 Jinak aby se někdo nedivil, tak jsem future scénáře smazal,
Tak to mi nezostáva, len poďakovať, lebo ja som sa ešte nedostal časovo k tomu aby som si stiahol trať a teda ani scenáre a QD od teba. Samozrejme je to tvoja práca a tvoje rozhodnutie, ale je to škoda.

p.s: do istej mieri chápem. Ja som tiež zmazal web, pretože ma to celé už nebavilo ani trochu. (ale nebránil som sa zverejneniu inde. Proste ma len nebavilo sa s tým babrať.)
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Subterra »

CRR144 píše: stř 20. lis 2019 16:35:46
Subterra píše: úte 19. lis 2019 17:07:48 Jinak aby se někdo nedivil, tak jsem future scénáře smazal,
Tak to mi nezostáva, len poďakovať, lebo ja som sa ešte nedostal časovo k tomu aby som si stiahol trať a teda ani scenáre a QD od teba. Samozrejme je to tvoja práca a tvoje rozhodnutie, ale je to škoda.

p.s: do istej mieri chápem. Ja som tiež zmazal web, pretože ma to celé už nebavilo ani trochu. (ale nebránil som sa zverejneniu inde. Proste ma len nebavilo sa s tým babrať.)
QD údajně nefunguje na v9, tak na to pozor. Scénáře na future ti můžu poslat do SZ, to není problém.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

FrosterDune píše: stř 20. lis 2019 15:24:15
všude kde jsem dal QD,
QD funguje jen u akt.8, píší to o něco výše. Takže si nech tuto akt. A další nepoužívej. Rozdíly jsou nepatrné, o nic zásadního nepřijdeš.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Michal »

A nebude celý problém s QD jenom v tom, že došlo k přejmenování trati?
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Subterra »

Michal píše: stř 20. lis 2019 17:30:40 A nebude celý problém s QD jenom v tom, že došlo k přejmenování trati?
to by na to si myslím vliv mít nemělo, jméno (GUID) složky je pořád stejné.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od anry »

Zdravím, ten odkaz na ty scénáře pro Future je mrtvej, šlo by to oživit? Děkuji.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Subterra »

anry píše: stř 20. lis 2019 21:27:28 Zdravím, ten odkaz na ty scénáře pro Future je mrtvej, šlo by to oživit? Děkuji.
Nešlo, viz. první příspěvek na této stránce.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od anry »

Ale no taaak, přece nebudem trpět kvůli nějakému kreté... A ještě jedna věc. Jak je to prosím vás se starejma scénářema? Bylo psáno, (Původní scénáře v této trati nebudou funkční!!!- jsou funkční v trati Kladské pomezí.) Pokud to dobře chápu, tak na verzi Klasik by měly nadále fungovat ne? Jenže ve standart scénářích nemam ani trat. Jen ve Free. Udělal jsem něco špatně? Dík
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Subterra »

anry píše: stř 20. lis 2019 21:46:23 Ale no taaak, přece nebudem trpět kvůli nějakému kreté... A ještě jedna věc. Jak je to prosím vás se starejma scénářema? Bylo psáno, (Původní scénáře v této trati nebudou funkční!!!- jsou funkční v trati Kladské pomezí.) Pokud to dobře chápu, tak na verzi Klasik by měly nadále fungovat ne? Jenže ve standart scénářích nemam ani trat. Jen ve Free. Udělal jsem něco špatně? Dík
Rozhodnutí měnit nebudu, můžeš si napsat o scénáře víš komu, určitě ti rád udělá nějaký supr čupr. Funkčnost scénářů je vždy garantovaná jen pro verzi tratě, na kterou jsou vydány, tzn. poslední verze scénářů je pro obyčejné KP v8. Některé můžou fungovat i na novějších verzích, zaleží co proběhlo v updatu za úpravy. Míla mi dnes psal, že údajně i použití 3D kolejí mu znefunkčnilo scénáře, jelikož mu zmizely markery a tím pádem soupravy neví, kam mají jet.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Michal »

Tak jsem QD zkusil taky. Zvolil jsem si 01.Pardubice-D.Trebova EX - 02.Chocen nast. I kolej 1 a normálně se to načetlo. Tedy normálně, trvalo to asi 5 minut a v průběhu načítání se to jednou zastavilo tak, že jsem myslel, že už to padne. Ale načetlo se to a celý úsek jsem projel. Pravda, cestou jsem nepotkal ani kolo, ale to může být tím, že toho v trainsetu moc nemám. Ostatně projížděl jsem to s americkým Caltrainem. :lol: Ještě doplním, že to bylo v 64-bitové verzi bez "ojebávky" a bez 3D kolejiva. Mimochodem Mílo, velmi pěkně zpracovaný úsek.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Děkuji všem, kterým se trať líbí.
Co se týká scénářů u Kladského pomezí akt.8 a akt.9. U akt. 9 jsem upravil či přidal pár návěstidel kolem České Třebové. Jinak kolejově jsem nic nedělal.A Michale, v QD trafic není, o tom psal Martin.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí_( Future)

Příspěvek od Míla »

Subterra píše: stř 20. lis 2019 22:13:02
anry píše: stř 20. lis 2019 21:46:23 Ale no taaak, přece nebudem trpět kvůli nějakému kreté... A ještě jedna věc. Jak je to prosím vás se starejma scénářema? Bylo psáno, (Původní scénáře v této trati nebudou funkční!!!- jsou funkční v trati Kladské pomezí.) Pokud to dobře chápu, tak na verzi Klasik by měly nadále fungovat ne? Jenže ve standart scénářích nemam ani trat. Jen ve Free. Udělal jsem něco špatně? Dík
Rozhodnutí měnit nebudu, můžeš si napsat o scénáře víš komu, určitě ti rád udělá nějaký supr čupr. Funkčnost scénářů je vždy garantovaná jen pro verzi tratě, na kterou jsou vydány, tzn. poslední verze scénářů je pro obyčejné KP v8. Některé můžou fungovat i na novějších verzích, zaleží co proběhlo v updatu za úpravy. Míla mi dnes psal, že údajně i použití 3D kolejí mu znefunkčnilo scénáře, jelikož mu zmizely markery a tím pádem soupravy neví, kam mají jet.
Ještě jednou jsem vyzkoušel, Martine, tvé poslední scénáře pro Future na 3D kolejích a jsou funkční!! To proto, že Jirka, tvůrce 3D kolejí mě poslal znovu databázi 3D kolejí, tu jsem překopíroval a mám to v pořádku. Takže u Future je to OK.
Odpovědět