[vR] Konstanz-Villingen

Připravované nebo vydané tratě do RS
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: [vR] Konstanz-Villingen

Příspěvek od Jurajs_89 »

Shrnutí tvého guláše.
Přílohy
images.jpg
images.jpg (8.08 KiB) Zobrazeno 6461 x
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: [vR] Konstanz-Villingen

Příspěvek od jstange »

Jurajs_89 píše: pon 21. led 2019 18:39:43 Shrnutí tvého guláše.
Umite se vyjadrovat take nejak rozumne a argumentovat nebo jen takto primitivne?

Ja jsem to misto projel asi padesatkrat a uvolneni z monitoringu na tom videu je... fakt nechapu... kde se ve vas lidi bere tato agresivita? Co je za problem?? Pokud mam jiny nazor nebo vim neco jinak, napisu svoje, pripadne vyvedu jineho z omylu... nebo proste nereaguju, pokud nemam co rozumneho rict. Je toto normalni? Nebo jsou zde vsichni v puberte? To jedine by to vysvetlovalo...
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: [vR] Konstanz-Villingen

Příspěvek od Jurajs_89 »

jstange píše: pon 21. led 2019 20:51:47
Jurajs_89 píše: pon 21. led 2019 18:39:43 Shrnutí tvého guláše.
Umite se vyjadrovat take nejak rozumne a argumentovat nebo jen takto primitivne?

Ja jsem to misto projel asi padesatkrat a uvolneni z monitoringu na tom videu je... fakt nechapu... kde se ve vas lidi bere tato agresivita? Co je za problem?? Pokud mam jiny nazor nebo vim neco jinak, napisu svoje, pripadne vyvedu jineho z omylu... nebo proste nereaguju, pokud nemam co rozumneho rict. Je toto normalni? Nebo jsou zde vsichni v puberte? To jedine by to vysvetlovalo...

Ale ty si ten guláš napsal, takže pokud chceš argumenty, tak prosím. Mimochodem, vyprošuji si, aby si mluvil o nějaké agresi, napsal jsem to slušně, a můj názor na to, proč to práskne je ten, že se jedná o chybu hry. Ale zpět k tomu tvému guláši.

jstange píše: ned 20. led 2019 21:48:58 ... (krome jednoho chybejiciho 1000 Hz magnetu na rychlosti 8) ...
Asi tě zklamu, v reálu můžeš najít LF 6 s rychlostí 80 km/h, která nejsou vybavená PZB magnetem ,takže to, že to není v simulátoru neznamená, že je to chyba.

jstange píše: ned 20. led 2019 21:48:58 ... Jakmile se rozjedete, jste v restricted mode (problikavaji 70 a 85) ...
Špatně. Nejedná se o restrikci nýbrž o start program.

jstange píše: ned 20. led 2019 21:48:58 ... Pri restricted mode musite drzet rychlost pod 40 (realne asi 45, PZB dava rezervu). ...
Špatně. V restrikci se musíš držet pod 45 km/h a PZB nedává rezervu (PZB jako taková má toleranci snad jen 0,1 km/h pak následuje Zwangsbremsung). Praxe je však taková, že se na AFB nastavuje rychlost 40 km/h aby při nastavených 45 km/h nepřesáhla daná rychlost, protože AFB toleranci má.

jstange píše: ned 20. led 2019 21:48:58 ... takze jakmile masina zdetekuje prvni aktivni magnet, okamzite spusti nouzove brzdeni ...
Špatně. Pokud dojde k obsluze tlačítka Frei není pravdou, že první aktivní magnet tě sestřelí. Sestřelí tě pouze aktivní 500 Hz magnet do vzdálenosti 550 metrů.

A abys netvrdil, že jsem zlej, tak se můžeš podívat na toto video. Lokomotiva vr 103, uvolnění ze Startprogramu a najetí na aktivní 1000 Hz magnet. Kupodivu nedošlo ke Zwangsbremsungu.

Tolik k tvému guláši.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: [vR] Konstanz-Villingen

Příspěvek od jstange »

Děkuji za detailní vysvětlení. Samozřejmě se rád nechám poučit.

Na čem musím trvat je, že tvoje reakce - nezlob se na mě - byla naprosto zbytečná. Pokud bys napsal, že se prostě mýlím a tímto to být nemůže, neřeknu ani popel. Pokud bys rovnou napsal svou druhou odpověď, byl bych samozřejmě rád za poučení a místo mé reakce výše bych ti poděkoval. Ale urážet hned slovy o guláši bez ničeho dalšího je fakt zbytečné; i když v kontextu tvé plné odpovědi to můžu i chápat, mně to přijde jako snaha prostě někoho setřít, zatímco já jsem se upřímně snažil vyřešit něčí problém, i když špatně.

Vlaky jsou jen můj malý koníček a o PZB vím samozřejmě jen to, co jsem se dočetl z manuálů k TS a nějakých online zdrojů. I z toho důvodu jsem neměl tušení o start programu a považoval jsem ho vždy za monitoring. On se i jako monitoring chová - aspoň v TS - nesmíte překročit 45km/h. Proto, když jsem viděl to video a zároveň věděl, že jsem to s PZB kdysi mnohokrát projel, byl jsem přesvědčen, že to musí být ono - nečekal bych, že bude mít vR v implementaci takovou chybu. A musí samozřejmě jít o chybu ve skriptech vozidla, nikoliv hry jako takové, což je u vR pro mě trochu nečekané.

Projel jsem si schválně přímo ten scénář s Bnrbdzf a máte pravdu - nepadá to ani po použití Frei.

A ještě dotaz k tomu start programu - pokud nejde o monitoring (který jsem předtím navíc nesmyslně nazval restricted mode), za jakých podmínek se tedy z něho smím a za jakých nesmím uvolnit? Platí tady něco jiného, než při skutečném monitoringu? Pokud to mohu učinit kdykoliv, pak jeho existence nedává smysl...?

Díky moc.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: [vR] Konstanz-Villingen

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ono existuje jak restriktivní mód tak i Startprogram. Start program není tak častý (většinou změna stanoviště, obratové vlaky, atd) a může se z něho člověk prakticky ihned uvolnit, blbý je, když pak někde vykoukne ostrá 500.
Prakticky je to tedy úplně stejné, jen platí to, že u Startprogramu není aktivní žádný magnet, který by znemožňoval uvolnění.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: [vR] Konstanz-Villingen

Příspěvek od jstange »

Jurajs_89 píše: stř 23. led 2019 21:47:47 Start program není tak častý (většinou změna stanoviště, obratové vlaky, atd) a může se z něho člověk prakticky ihned uvolnit, blbý je, když pak někde vykoukne ostrá 500.
Prakticky je to tedy úplně stejné, jen platí to, že u Startprogramu není aktivní žádný magnet, který by znemožňoval uvolnění.
OK, díky. Ale neznamená to riziko, že někde "vykoukne" aktivní 500 to, že by se človék měl i v startprogramu raději uvolňovat jen pokud vídí před sebou reálně volno (na Haupt nebo Vorsignalu)?

Jinak jsem se ještě jednou díval na to video a uvědomil si, že to původní tazatel vlastně běhá s Dosto, která je přibalená k trati. Tam se ani nedivím, tuším, že se psalo, že přibalená vozidla nemají některá PZB vůbec nebo to nefunguje dobře. Zajímalo by mě, zda se to shodí i u nějakých (zvlášť novějších) vR EL vozidel...
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: [vR] Konstanz-Villingen

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tak jsem udělal takový malý pokus.
Zastavil jsem s mašinou před aktivní 1000 Hz, změnil jsem směr na neutral, zpět a zase dobředu, rozjel jsem se, uvolnil jsem se ze start programu, přejel aktivní magnet a nic se nestalo, takže bych to definitivně prohlásil za chybu hry.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Odpovědět