CZ - Fren - Ova - Za

Připravované nebo vydané tratě do RS
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od CRR144 »

No vytiahni niečo s pred roka čo bude fakt veľmi dôležité....Sem poriadne ani nechodím. Občas nazriem. A to hlavne v tedy keď sa objaví nejaká pekná nová trať na otestovanie.

Ale to je jedno. Proste je mi to jedno. :roll:
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od KaMat »

CRR144 píše: sob 01. čer 2019 21:35:17Alebo ti to radšej pošlem do pm. Tam nato extrémisti neskočia.
Samozřejmě budu rád, za každé PM. Nejsem schopnej vše odhalit sám. Proto jsem to pustil ven.

Jen ještě znova opravím. Dětmarovice - vjezd do Karviné je v koleji nastavená 50. V Dětmarovicích chyběl rychlostník, tak už jsem ho tedy přidal. Na vjezdu do Karviné je rychlost + rychlostník 100. Předvěstník 100 v Karviné je v reálu zaplachtovaný, ale já už ho tam zabudoval dopředu. Ničemu tam nevadí. Po rekonstrukci bude na úseku Detmarovice-Karviná rychlost tuším 160, ale jistý si nejsem.
Renamed75
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. dub 2017 18:42:29

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od Renamed75 »

Ahoj,
dříve jsme se bavili o Báňské dráze v OKR. Napadlo mě, jestli bys nezkusil napsat na AWT, ta vlečka je jejich a jako jediní na ní operují, určitě budou mít veškére podklady k vlečce.
obcasny_hrac
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. čer 2017 17:57:16

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od obcasny_hrac »

Ahoj, dobrý den, mám pár postřehů pro KaMata (nebo pro autora scénáře :?: ):
Hrál jsem scénář s 854 - Os 3127:
  • Frenštát p. R. - Stůj na odjezdu, Tab nepomohlo
  • Kunčice p. O. - Stůj na vjezdu, Tab bez odezvy (oba body může mít na svědomí souprava proti v Kunčicích, pokud se jedná o bug scénáře, neberte na zřetel)
Potom už asi čistě stavitelské věci:
  • Frýdek-Místek - vjezdové náv. návěstí ze směru Kunčice novou návěst "40 a nic :mrgreen: " (na předvěsti bylo "očekávej 40) https://imgur.com/En2Y2dg
  • Lískovec u F-M - na průjezdné koleji od Frýdku je úsek za zhavím, kde se přenáší traťová 40 km/h (nebo zde chybí rychlostník?) :?:
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od Subterra »

obcasny_hrac píše: sob 15. čer 2019 1:34:44 Ahoj, dobrý den, mám pár postřehů pro KaMata (nebo pro autora scénáře :?: ):
Hrál jsem scénář s 854 - Os 3127:
  • Frenštát p. R. - Stůj na odjezdu, Tab nepomohlo
  • Kunčice p. O. - Stůj na vjezdu, Tab bez odezvy (oba body může mít na svědomí souprava proti v Kunčicích, pokud se jedná o bug scénáře, neberte na zřetel)
Potom už asi čistě stavitelské věci:
  • Frýdek-Místek - vjezdové náv. návěstí ze směru Kunčice novou návěst "40 a nic :mrgreen: " (na předvěsti bylo "očekávej 40) https://imgur.com/En2Y2dg
  • Lískovec u F-M - na průjezdné koleji od Frýdku je úsek za zhavím, kde se přenáší traťová 40 km/h (nebo zde chybí rychlostník?) :?:
Pokud ti to ve scénáři nereaguje na TAB, tak to neřeš. Občas se to holt nepřehodí. Pidstatný je, jestli po použití dostaneš approved nebo denied. 40 v Lískovci už jsem hlásil a je opravená, stejně tak rychlostník 80 za stanicí ve směru FM, kde má být 70.
obcasny_hrac
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. čer 2017 17:57:16

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od obcasny_hrac »

Subterra píše: sob 15. čer 2019 9:16:37
obcasny_hrac píše: sob 15. čer 2019 1:34:44 ...
Pokud ti to ve scénáři nereaguje na TAB, tak to neřeš. Občas se to holt nepřehodí. Pidstatný je, jestli po použití dostaneš approved nebo denied. 40 v Lískovci už jsem hlásil a je opravená, stejně tak rychlostník 80 za stanicí ve směru FM, kde má být 70.
Ano, máš pravdu, odjezd ve FpR mně povolil, ale vjezd v Kun. nereagoval (ani approved, ani denied) - ale ve free scénáři normálně funguje, takže si RW asi zase staví (zbytečně) palici.

Takže jen zbývá to návěstidlo :mrgreen: ;-)

Dneska vytáhnu z depa Zamráču, kdyžtak sem ještě něco přihodím ;-)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od KaMat »

Klidně přihazuj, budu jen rád.
Renamed75
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. dub 2017 18:42:29

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od Renamed75 »

Ahoj, ještě v F-M, když najedeš na kolej 2, tak je otočené nastupování. Dveře u peronu se neotevřou, otevřou se na druhou stranu na prázdnou kolej :).
obcasny_hrac
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. čer 2017 17:57:16

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od obcasny_hrac »

Projel jsem scénář Os s 749.039,

Na nějaké zásadní chyby ve scénáři (pro Subterru) jsem nepřišel - snad jen mírně upravit popis vyskakovacích hlášek při posunu, kvůli bodům P1 a P2 po odpojení vozů ("potáhni kousek za výhybku" a "suň na kunčické zhlaví a za poslední výhybkou zastav" ;-) )

A přece jen jsem pro KaMata vyšťoural pár věcí :-) (všechno je popisováno směrem Ostrava → Frenštát):
  • Paskov - vjezdové návěstidlo nemá vzdálenostní upozorňovadla (předvěst OK; opačný směr OK)
  • Lískovec u F-M - to samé
  • Frýdek - Místek - dveře se otevřely na opačnou stranu od nástupiště, nástup cest. proběhl korektně (tady nevím na kolik to je chyba tratě, scénáře nebo modelů vozů?)
  • Pržno - opět chybějící upozorňovadla před vjez. náv.
  • Kunčice p. O. - na vjezdu návěstěna Výstraha, ale výhybka postavena do odbočky vlevo (tady ovšem neznám tamější zvyklosti)
  • Frenštát p. R. - opačné pořadí upozorňovadel u vjezdu (minu předvěst → 1trojúhelník → 2 trojúhelníky → 3 trojúhelníky - vjezd)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od KaMat »

Renamed75 píše: sob 15. čer 2019 22:46:35 Ahoj, ještě v F-M, když najedeš na kolej 2, tak je otočené nastupování. Dveře u peronu se neotevřou, otevřou se na druhou stranu na prázdnou kolej :).
O tom vím, snad si na to do další aktualizace vzpomenu.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od KaMat »

obcasny_hrac píše: ned 16. čer 2019 14:23:52 Projel jsem scénář Os s 749.039,

Na nějaké zásadní chyby ve scénáři (pro Subterru) jsem nepřišel - snad jen mírně upravit popis vyskakovacích hlášek při posunu, kvůli bodům P1 a P2 po odpojení vozů ("potáhni kousek za výhybku" a "suň na kunčické zhlaví a za poslední výhybkou zastav" ;-) )

A přece jen jsem pro KaMata vyšťoural pár věcí :-) (všechno je popisováno směrem Ostrava → Frenštát):
  • Paskov - vjezdové návěstidlo nemá vzdálenostní upozorňovadla (předvěst OK; opačný směr OK)
  • Lískovec u F-M - to samé
  • Frýdek - Místek - dveře se otevřely na opačnou stranu od nástupiště, nástup cest. proběhl korektně (tady nevím na kolik to je chyba tratě, scénáře nebo modelů vozů?)
  • Pržno - opět chybějící upozorňovadla před vjez. náv.
  • Kunčice p. O. - na vjezdu návěstěna Výstraha, ale výhybka postavena do odbočky vlevo (tady ovšem neznám tamější zvyklosti)
  • Frenštát p. R. - opačné pořadí upozorňovadel u vjezdu (minu předvěst → 1trojúhelník → 2 trojúhelníky → 3 trojúhelníky - vjezd)
Frenštát - upozorňovadla opravené... Nechápu, že jsem si toho nevšimnul :D :D :D
Kunčice - V návěstidle je nastaveno jen volno, jak do odbočky, tak do přímého směru. Rychlost 80 na obě koleje.
Co se týče upozorňovadel, stavěl jsem to převážně podle tohoto videa: https://www.youtube.com/watch?v=Le_v2JfBM5Q&t=2s
Pokud tam nejsou v reálu, nedávám je tam.
Ořouš
Příspěvky: 8
Registrován: pon 17. čer 2019 20:30:33

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od Ořouš »

Úžasná mapa!

Nechystá se někdo tvořit, popř. netvoří někdo k této trati nějaké scénáře, o které by se rád podělil? Určitě bych nebyl jediný, kdo by je s velkou radostí uvítal :)
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od Subterra »

Ořouš píše: pon 17. čer 2019 20:56:26 Úžasná mapa!

Nechystá se někdo tvořit, popř. netvoří někdo k této trati nějaké scénáře, o které by se rád podělil? Určitě bych nebyl jediný, kdo by je s velkou radostí uvítal :)
Na patřičném místě zde na foru máš 4 kousky ode mě například.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od KaMat »

V aktualizaci je opraveno spousta chyb a přibaleny aktivity, které vytvořil Subterra, za což mu děkuji.
https://rw.simtrains.eu/KaMat/Trat%20CZ ... .06.30.txt
CrawlerCZ
Příspěvky: 3
Registrován: pát 23. úno 2018 12:16:09

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od CrawlerCZ »

Ahoj, můžu se prosím zeptat kde stáhnout 742 do jednoho ze scénářů a 460? zkoušel jsem všemožně hledat ale nic :(
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od Subterra »

CrawlerCZ píše: sob 06. črc 2019 23:58:51 Ahoj, můžu se prosím zeptat kde stáhnout 742 do jednoho ze scénářů a 460? zkoušel jsem všemožně hledat ale nic :(
Veškeré potřebné věci pro přiložené scénáře jsou vypsané v readme.
KD503
Příspěvky: 6
Registrován: pát 06. zář 2019 19:30:20

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od KD503 »

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu s takovým problémem. V trati Slezsko mi nefungují některé QD. Hra se normálně načítá, ale pak místo aby mě to hodilo do hry, se to vrátí do menu s tabulkou error(něco v tom smyslu, že načítání selhalo). Ale pozor dělá to jenom když chci začínat ve větších stanicích(Ostrava Svinov, Ostrava Hl.n., Bohumín, Karviná aj.). Když začínám v malých stanicích, měně náročných na načítání(Jablůnkov, Ostrava Kunčice, Český Těšín), tak ty se načtou normálně. Standartní scénáře a free roam fungují normálně. V ostatních tratích jako Česká Třebová-Přerov, Ostrava Svinov-Žilina, TT, Vlára, PBO, Uzkorozchodka fungují QD i vše ostatní v pořádku.

Zkoušel jsem: Přeinstalovat trať, přeinstalovat KaMatovy objekty, zkoušel jsem starší verze trati i KaMatových objektů(aktuálně mám vše nejnovější), dále jsem zkoušel vyčistit cache, snížit detaily(standardně hraji na medium), přeinstalovat hru. Dělá to v 32 i 64-bit verzi hry.

Mam notebook Lenovo Legion 530, procesor Intel i5, 8GB RAM, 4GB nvidia grafika, hru mám přes Steam.

Je to normální, nebo je někde chyba? Předem děkuji za rady.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od Subterra »

Pravděpodobně tam je starý QD, který může odkazovat na již neexistující body a proto ti to pak nespustí. V menších stanicích se to může pustit právě díky tomu, že tam jsou třeba jen 2 koleje a tudíž je mnohem menší pravděpodobnost, že by tam došlo ke změně, která by znefunkčnila daný QD.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od KaMat »

KD503 píše: pát 06. zář 2019 20:23:06 Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu s takovým problémem. V trati Slezsko mi nefungují některé QD. Hra se normálně načítá, ale pak místo aby mě to hodilo do hry, se to vrátí do menu s tabulkou error(něco v tom smyslu, že načítání selhalo). Ale pozor dělá to jenom když chci začínat ve větších stanicích(Ostrava Svinov, Ostrava Hl.n., Bohumín, Karviná aj.). Když začínám v malých stanicích, měně náročných na načítání(Jablůnkov, Ostrava Kunčice, Český Těšín), tak ty se načtou normálně. Standartní scénáře a free roam fungují normálně. V ostatních tratích jako Česká Třebová-Přerov, Ostrava Svinov-Žilina, TT, Vlára, PBO, Uzkorozchodka fungují QD i vše ostatní v pořádku.

Zkoušel jsem: Přeinstalovat trať, přeinstalovat KaMatovy objekty, zkoušel jsem starší verze trati i KaMatových objektů(aktuálně mám vše nejnovější), dále jsem zkoušel vyčistit cache, snížit detaily(standardně hraji na medium), přeinstalovat hru. Dělá to v 32 i 64-bit verzi hry.

Mam notebook Lenovo Legion 530, procesor Intel i5, 8GB RAM, 4GB nvidia grafika, hru mám přes Steam.

Je to normální, nebo je někde chyba? Předem děkuji za rady.
Díky za hlášení. Podívám se na to, ale potřebuju přesně vědět počáteční a konečný bod, který se v menu QD zvolil. Podle toho se zorientuju nejrychleji.
KD503
Příspěvky: 6
Registrován: pát 06. zář 2019 19:30:20

Re: CZ - Slezsko

Příspěvek od KD503 »

Byly to QD:
Ostrava Svinov-Bohumín
Ostrava Svinov-Ostrava Hl.n.
Bohumín-Ostrava Svinov

Více si přesně nevzpomenu. Ale spíš si myslím, že by měl někdo vyzkoušet, jestli mu to dělá taky. Možná to není chyba trati ale chyba u mě. Každopádně děkuji za pomoc.
Odpovědět