CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Pokud bude někdo chtít pomoct s objekty k trati, pište na můj email.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

Ja bohuzel mam celkovy problem s trati, kdyz jsem chtel vytvorit standart scenar tak mi nejde hrat vubec, kdyz jsem dal play hra hodila error a byl konec, pri vytvoreni free roam mi trat jde ale kdyz treba v chocni postavim cestu na vyjezd smer UnO tak mi to tez hodi error a pak jeste kdyz vjizdim do CT tak mi to vetsinou hodi opet error a cela hra spadne. Netusi nekdo jak to vyresit ? Muze to byt chybejicima objektama ? Zadna jina trat mi to nedela krom Northern Europe ta mi to dela tez.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Ja bohuzel mam celkovy problem s trati, kdyz jsem chtel vytvorit standart scenar tak mi nejde hrat vubec,
No v zásadě dokud tomáš nevydá aktualizaci,tak nemá cenu asi tvořit scénáře,neboť tím že chybí v UnO vjezdové návěstidlo a je dáno na druhou kolej kde jsou zase dvě tak není možné přes toto kloudně projet tam i zpět a traffic stím měl velké problémy.

Další a to doporučuji a ,myslím si že by to měl i tomáš udělat a smazat všechny standart a free scénáře a udělat dva testovací CT-CHO,CHO-CT,a standartní soupravu co se dá sehnat na netu třeba 1216+CD os.vozy a myslím si že by to na ukázku stačilo.

Vydrž ještě chvilku,se scénáři,jakmile výjde aktualizce která toto a další připomínky opraví tak výdám i ty vozidla,zatím je to ovšem bezpředmětné.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

Ah takze myslis ze ty errory jsou zpusobeny temy spatnymy navestidly a temy scenaremi ? Ok tak tedy jeste pockam :) Vcelku by se ani nemuseli ani pouzivat vozy a loko stazene ale aji by se daly pouzit default ne ?
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Ah takze myslis ze ty errory jsou zpusobeny temy spatnymy navestidly a temy scenaremi ?
No to si nemyslím,pokud chybí objekt že by to padalo,to spíše ty scénáře by mohli mít nasvědomí to padání,vyčkej počítám že v příštím týdnu výjde aktualizace,opraveny budou návěstidla a rychlosti co bylo známo.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Vždy se maximálně objevila tabulka s chybou a souřadnicemi, kde k chybě došlo, případně tabulka chybějících vozidel.
Ano to je pravda,za předpokladu že jsi měl alespon jednu aktivitu funkční ,tedy kompletně i s vozidly v assetu co k té aktivitě patří.
Pokud nemáš ani jednu aktivitu funkční,alespon v každé ti chybí nějáké to vozidlo tak alespon mě to vždy at jsem kliknul na jakoukoliv aktivitu hodilo do erroru.

Jinak s vydáním vozidel,budou i funkční aktivity na seznámení s tratí,a posléze i komplikovanější scénáře vše je v jednání s Tomášem.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

No nemusí ti ani jedna fungovat,ale máš alespon v jedné všechna vozidla,a co Tomáš přibalil za scénáře tak je tam jena s default vozidly (alespon já jí tam měl) DB 101+5xDB Bmz,samozřejmně je to jenom dohadování ale souprava tam byla a aktivitu stejně nebylo možno spustit.
Mohlo by se jednat o jednu možnost proč Indianos nejde spustit a hází mu to error,samozřejmně těch aspektů tam může bít více to se nehádám.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

No ja ale prave stare scenare smazal a ani po vytvoreni noveho mi to nefunguje. Treba jak si daval vlastiku ty screeny s tema shaderama u toho TV tak tam mas i nekolik souprav to mi nejde jakmile dam do scenare i free vic nez jednu soupravu trar mi po spusteni okamzite hodi error. Netusim cim to bude. Pockam na aktualizaci a uvidime. Ale jak jsem psal to same mi delala i trat Northern Europe.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Zmiňuješ Choceň a ČT, to jsou zrovna velké stanice. Tak jestli nemáš výkonný PC, můžeš mít problém.
No to by mohl být problém v tom výkonu,nicméně zkus si tedy udělat free scénář někde kde je málo kolejí nebo objektů,cvičně to jsou všechny stanice z chocně směr Pardubice,a podle toho to poznáš třeba zámrsk a umísti tam jedu soupravu ,uložit a pak zkusit další a pod.
Pokud ti to spadne i tam kde nic není tak bych hledal problém v nastavení TS a nebo výkonu PC.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

No nemyslim si ze by to bylo ve vykonu pc, v CT kdyz jsem to zkousel tak jsem mel cca 20-25 fps a jak pises vlastiku tak s timhle uz jsem to zkousel kdyz sem dal zacatek scenare prave v CT tak mi to spadlo kdyz jsem dal na jiny souradnice kde nic nebylo tak sice Free scenar nespadl tak jsem si umistil soupravu do zastaky za CT(Semanin) a vse fungovalo az do te doby nez jsem vjel do CT, popripade jsem jeste zkousel free roam primo z CT smer chocen a to fungovalo v pohode. V podstate klidne zkusim udelat video stim co mi to dela jestli to pomuze nejakemu objasneni. Kdyz ale i ve free scenari umistim do chocne vic nez jednu soupravu tak mi to hodi error a s jednou soupravou kdyz si postavym cestu z chocne po spravne koleji tak mi to opet hodi error. A u standart scenare i kdyz ho umystim tam kde nic neni tak spadne at s jednou nebo vice soupravami. U northern europe jsem tez zkousel dat scenar kde byly akurat dve koleje a nikde v podstate nic okolo chvili fungoval ale za chvili error jenom jsem se posunul o par metru dal.
pc mam
3Gb ram
5.2Ghz procesor dual core
kartu mam 512MB bez turbo boostu

A hru hraju s nastaveni AA na MMLAA-MMSAA 8x a vse na full detaily krom stinu a vykreslovani vzdalenosti a textur terenu to mam na medium.
NE mi nesla ani na RW2 delala stale to same co ted.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

V tomto případě to video nebude od věcí,jinak pak bych to přisuzoval že ti chybí něco z databáze co se právě v těch stanicích asi nachází.
Myslel jsem že přes víkend nahraji všechny komplet objekty a vozidla,bohužel se mi to ještě nepodařilo a nahraji to z pondělka na úterý tak zkus ještě vydržet.
Jinak zkus si třeba tu trat spustit s příkazovým řádkem logmate,kde ti po spuštění trati nebo aktivity napíše seznam chybějících blueprintů a podle toho taky poznáš co ti chybí,něco jako mě :D :
Obrázek

Jsem zděšen že mi chybí Pikovi vozidla které byly jenom pro RS před x.lety :lol:
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

Od tebe my tam myslim snad ani nic nechyby. Jinak sem teda zkusil logmate a ukazalo mi to tyhle chybejici BP
Obrázek
Video se teda pokusim nejake spachat snad se mi to tam nejako podari zachytit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Roman »

Roman píše:Tak chlapi, toto je hodně špatné....
http://youtu.be/Roxj2C1aoVE
A Vlasto,nezlob se, jako autor objektů u kterých lze tento jev pozorovat by jsi se měl k tomu postavit jako chlap a v co možná nejkratší době provést update těcho objektů.
Hlavně to prosím neber jako osočování. Není to až tak Tvá vina, tvořil Jsi pro RW2 ne pro TS 2012.
Ta trať vypadá velmi dobře, ale to co mi dělájí některé Tvoje objekty je hrůza.
Já ještě zkusím s využitím Tvé struktury adresářů exportnout moje kolejivo čímž se v trati vymění a dám vědět jak to dopadlo....
Pak se Ti rád i omluvím.
Tak se Vlastovi omlouvám.
Celý problém pohybu objektů vzniká z největší pravděpodobností tím, že se chvěje lokomotiva (TS 2012). Zkusil jsem několik typů kolejiva a pokud mám ve hře kameru mimo vozidlo tak je vše OK. Ale při pohledu z kabiny nastává ihned ten efekt chvění objektů. Nebo stačí i neznatelně pohybovat myší při externím pohledu.
Nejvíce náchylné k tomuto jevu jsou právě kolejnice a hlavně pokud mají nastaven odlesk.
Testováno i při max. nastavení...
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Tak se Vlastovi omlouvám.
Romane ,to je v pohodě za tu dobu (od 2007) jsem si zvykl že něco nefunguje a nebo funguje ale blbě,ale jsem rád že v tom nejsem sám a je více lidí co jim to dělá,takhle vím že i když moje modely nestojí k poměru TS za nic že na tom nezmění ani nejnovější tvoje modely a chyba je očividně jinde.
Já jsem tedy na koleje sáhl,ale jenom v tom smyslu že jsem nechal jenom jeden LOD,a bylo vidět že se to chová stabilnějc,jednoznačně tam u loft objektů dělají problémy ty LODY a podle mě to způsobuje i to chvění,po tom co jsem nechal jen jeden LOD tak se chvění z kabiny výrazně omezilo.I když bez LODU je to na pytel.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Ano, s tímto jevem se setkávám od počátků RW. Jakmile kameru odpoutám od lokomotivy, tak je vše v pohodě, ale jakmile jsem v lokomotivě, je to špatné. Faktem ale je, že na default tratích to nepozoruju, nebo alespoň ne nějak markantně. Zato na Tomášově trati s českým kolejivem je to vidět hodně a působí to dost rušivě.
Romane, tobě se chovají stejně tvé "2D" modely kolejí? Já jsem to vždy přisuzoval jen 3D kolejím.
Ještě budu testovat, ale moje koleje se chovají úplně stejně. A stejně se chová i trolej. Tu mám nadefinovanou defaultní. Vypadá to opravdu na vyhlazování. Zatím jsem to pozoroval jen při rozlišení 1600x900. Odpoledne to zkusím při rozlišení 1920x1080.
U defaultních tratí si ani nevybavuji stanici, kde bylo tolik kolejí jako v ČT. Snad Hagen, ale tam jsou koleje v oblouku.
Ještě vyzkouším položit několik kolejí vedle sebe i trati Hagen-Siegen
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Roman »

Tak jako modeláři si s tímto nežádoucím efektem neporadíme... Zkoušel jsem na hlavy kolejnic i shader LoftPostDPPTexDiffSpec.fx a je to bez nějaké výrazné změny... Jediný efekt byl, že mi u tohoto shaderu nefungovaly odlesky. Ale to jsem zase nějak moc neřešil, šlo o to problikávání textur.
Nejlépe je to vidět když prohlížím okolí externím pohledem (klávesa 2) a pak se odpoutám klávesou 8. bez jakéhokoli pohnutí myší - chvění ihned ustane. Testováno i v defaultní trati Hagen - Siegen , defaultní Track Rules i koleje. rozlišení 1920x1080 vše na max.
Možná by se tato diskuze mohla přesunout tam, kam patří ;)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Hekl338 »

Hmm, tak v tom pripade je to zaujimave, lebo ja som toto pozoroval iba v tejto trati a v Hagen to Siegen len minimalne. TV mi tam neblika vobec a u kolaji rozne artefakty vznikaju v miere asi 10% v porovnani. Pokial sa RW nezacne chovat ako ma, asi to nema cenu ani riesit.
crompl
Příspěvky: 3
Registrován: pát 13. led 2012 13:29:11

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od crompl »

Ahoj, chtel jsem se zeptat kde stahnu tuto trat? Jsem zacatecnik ale vlaky mam hrozne rad. Jsou nejake ceske vlaky nekde? Diky PS: Mam TS2012
RAF04
Příspěvky: 2
Registrován: pát 13. led 2012 15:44:11

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od RAF04 »

... tak jsem chtěl zkusit tuto trať, ale je to koukám dělaný pro Railworks 2 :-( .... zkoušel jsem to ve svém RW 3 , ale dva scénáře nejdou vůbec a v tom co mi šel, nebyli vidět koleje :-( ... dá se to nějak rozjet v Railworks 3 ?.. pude to upravit na novou verzi ? děkuji

jinak výborná práce, konečně česká tvorba ... , jen tak dál ;-)
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od ilidianos »

crompl píše:Ahoj, chtel jsem se zeptat kde stahnu tuto trat? Jsem zacatecnik ale vlaky mam hrozne rad. Jsou nejake ceske vlaky nekde? Diky PS: Mam TS2012
-->http://www.edisk.cz/stahni/48995/PBO.zip_124.35MB.html
RA04F píše:... tak jsem chtěl zkusit tuto trať, ale je to koukám dělaný pro Railworks 2 :-( .... zkoušel jsem to ve svém RW 3 , ale dva scénáře nejdou vůbec a v tom co mi šel, nebyli vidět koleje :-( ... dá se to nějak rozjet v Railworks 3 ?.. pude to upravit na novou verzi ? děkuji

jinak výborná práce, konečně česká tvorba ... , jen tak dál ;-)
Trat funguje i pod RW3 ale musis si ktomu dostahovat zbyle veci ktere v balicku k trati nejsou o par prizpevku driv jsem daval i ke stazeni linky s addonama k tehle trati no a jinak jak uz driv psal vlastik lepsi je smazat stavajici scenare a udelat si vlastni zkusebni.
Odpovědět