Trat 070

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Trat 070

Příspěvek od jstange »

Vsiml jsem si, ze, pokud jsem neci neprehledl, tu neni vlakno ohledne teto vynikajici trati.

Download zde:
https://railworksdilnacfg.webnode.cz/ke-stazeni/

A rovnou si dovolim zahajit otazkou:

V trati mi chybi budova v zastavce Kropacova Vrutice. Napada nekoho, ktera by to mohla byt a kde ji lze ziskat? Bohuzel RWTools mi ji jako chybejici nevypisuje, budu muset zjistit proc...

Diky moc.
Ano-nym
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15. srp 2020 13:13:12

Re: Trat 070

Příspěvek od Ano-nym »

jstange píše: pát 06. lis 2020 22:46:16 V trati mi chybi budova v zastavce Kropacova Vrutice.


Sice přesně nevím, ale vím, že autor používal staniční budovy od autora MikiTrainz.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trat 070

Příspěvek od Subterra »

Kropáčova Vrutice používá objekt ze složky CS_addon/Trat070/Stanice/KropacovaVrutice.xml a ta je součástí balíku s tratí.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Trat 070

Příspěvek od jstange »

Ahoj,

diky za odpovedi, ale nevyjadril jsem se bohuzel presne: mne nechybi ta hlavni stanicni budova, ale ta, co stoji hned vedle - mam na ni jen ceduli.

Bohuzel RWTools mi porad nejak stavkuji a tvari se, ze mi v trati nic nechybi.

Prikladam foto, v pozadi je videt stanicni budova, v popredi ve vzduchu visici cedule, ktera zjevne patri jeste jine budove...
kropacova.jpg
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trat 070

Příspěvek od Subterra »

Tam objekt z Assets\CS_addon\Glass3de\Stations\Skladiste\Skladiste01.bin a ten by měl taky součástí balíku s tratí.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Trat 070

Příspěvek od jstange »

Subterra píše: sob 07. lis 2020 20:49:22 Tam objekt z Assets\CS_addon\Glass3de\Stations\Skladiste\Skladiste01.bin a ten by měl taky součástí balíku s tratí.
Díky, ale pak tomu vůbec nerozumím. Ten objekt mám, projistotu jsem celý balík s tratí znovu překopíroval a vše přepsal, vyčistil TS cache, ale je to pořád stejné, cedule visí ve vzduchu. Mně dokonce přijde, že ta budova prostě není vložena...

Mohu se Vás zeptat, jaká je u Vás velikost a hash RAR souboru s tratí? Je možné, že byla mezitím publikována upravená verze, která má tuto chybu, jinak si to nedovedu vysvětlit.

Trať 070.rar
Velikost: 472 949 095 bytes
MD5: 95dad9e35e658e986db43a0e110777d6

Případně nebyla vydána ještě nějaká aktualizace, o které nevím (kromě scénářů)?

Díky moc.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trat 070

Příspěvek od Subterra »

Máš vypsaný přímo na stránkách s tratí, že byly 3 aktualizace trati. Máš Scenery Density naplno?
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Trat 070

Příspěvek od jstange »

Subterra píše: ned 08. lis 2020 3:09:29 Máš vypsaný přímo na stránkách s tratí, že byly 3 aktualizace trati. Máš Scenery Density naplno?
Ano, to jsem si neuvědomil, že je tam popsán 3x edit. Já trať stahoval koncem října, takže jsem měl vždy jen tu poslední. Density mám na maximum (o problému, že mizí objekty, když je density menší než max, vím).

Buď je ten objekt něco jiného, než píšeš, a v balíku chybí, nebo ta budova omylem chybí v poslední verzi tratě. Jiné vysvětlení mě nenapadá.

Napsal jsem i autorovi tratě, třeba odpoví...
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Trat 070

Příspěvek od jstange »

Hm, tak jsme doma... v .bin souboru objektu je špatná cesta k Geo. Autor se asi snažil přesunout objekty do svého adresáře, aby je mohl zabalit spolu se tratí a neuvědomil si, že cesty v .bin soubotech jsou absolutní. Jak jsem tak prohlížel mnoho dalších objektů, špatně je toho opravdu hodně. Možná k tomu přesunu došlo později a ti, co si trať nainstalovali dříve, mají tedy vše OK. Po opravě cesty se vše zobrazuje, jak má.

Rád bych to napsal autorovi, ale na e-mail zatím nezareagoval, zkusím mu napsat ještě toto. Je možné, že e-mail není ta pravá cesta.. no jo, mladí, to jsou samé facebooky atd... :)

Pokud má tady na foru někdo s autorem kontakt, dejte mu to prosím vědět. Cesta v .bin definicích směřuje do CS_addon\Trat020\, správná je CS_addon\Glass3de\
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Trat 070

Příspěvek od Subterra »

Mě v trati nechybí nic a zobrazuje se mi vše správně. Používám poslední vydanou verzi.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Trat 070

Příspěvek od jstange »

Autor mezitím odpověděl, potvrzuje problém a na opravě se pracuje.

Ano, může Vám to fungovat i pokud jste nainstaloval poslední verzi tratě a vše nechal přepsat, pokud máte objekty zároveň i v původní cestě CS_addon/Trat020.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Trat 070

Příspěvek od jstange »

Po delším používání tratě a po uprávě všech cest, kdy se assets už korektně objevují, jsem si teprve včera všiml ještě jedné věci, která chybí....stožár držící návěstidla, přikládám foto z videa youtube - mně návěstidla visí ve vzduchu.

Nemá někdo tušení, co je to za asset?

Díky moc.
Přílohy
missing-asset.jpg
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Trat 070

Příspěvek od jstange »

Tak zjevně jde o Vlastikova návěstidla, pravděpodobně ke stažení zde:

http://railworks.ofpmafia.eu/index.php/ ... ignalizace

Bohužel tyto stránky nyní nefungují (nevím, zda vůbec ještě mají fungovat), lze tyto assets stáhnout i někde jinde, příp. jsou součástí nějaké jíné tratě?

Jde o adresář: CZ_objects\CD_addon\scenery\track_objects2

Díky moc.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Trat 070

Příspěvek od kiski »

Návestidlá to zrejme nebudú, tie umiestňoval Vlastik do zložky CZ_objects/CD_addon/RailNetwork, ak sa nemýlim.

Ozvi sa do správy, niečo som pozháňal.
Braňo
Tomj91
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 25. bře 2021 18:02:36

Re: Trat 070

Příspěvek od Tomj91 »

procházel jsem soubory potřebné k této trati a našel jsem tento nefunkční odkaz: https://trainzforpeople.wixsite.com/net ... s-download
nevíte někdo co tam mělo být a jestli ty soubory seženu jinde ?
Holandan
Příspěvky: 11
Registrován: pon 14. dub 2014 2:27:55

Re: Trat 070

Příspěvek od Holandan »

Ahoj vsem
Bohuzel jak jsem zjistil ctenim tohoto fora,tak nejsem prvni a ani posledni kdo ma stoutou trati problemy.
Jako necitani se objektu a podobne.
Mne se buhuzel tez nanacita ta budova v Kropacove Vrutici nebo ta vlastikova navestidla za Vysocanama smerem na Horni Pocenice pred odbockou, ale co asi nejhorsi ze se my nenactou prejezdy se zavorama i kdyz by podle vsech popisu mnely.
A scenery Destiny mam tez na plno.
Trat jsem stahnul vcera(24-2-2022)
Jestly je tu nekdo komu to funguje zpravne ozvete se a poradte jak to rozchodit aby to dobre fungovalo.
Dekuju predem
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trat 070

Příspěvek od anry »

Holandan píše: pát 25. úno 2022 14:31:12 Ahoj vsem
Bohuzel jak jsem zjistil ctenim tohoto fora,tak nejsem prvni a ani posledni kdo ma stoutou trati problemy.
Jako necitani se objektu a podobne.
Mne se buhuzel tez nanacita ta budova v Kropacove Vrutici nebo ta vlastikova navestidla za Vysocanama smerem na Horni Pocenice pred odbockou, ale co asi nejhorsi ze se my nenactou prejezdy se zavorama i kdyz by podle vsech popisu mnely.
A scenery Destiny mam tez na plno.
Trat jsem stahnul vcera(24-2-2022)
Jestly je tu nekdo komu to funguje zpravne ozvete se a poradte jak to rozchodit aby to dobre fungovalo.
Dekuju predem
Asi nemáš postahovaný vše, teď jsem to jen tak proletěl, a vše tam mám, budovu v Kropacove Vrutici, návěstidla i přejezdy.
Holandan
Příspěvky: 11
Registrován: pon 14. dub 2014 2:27:55

Re: Trat 070

Příspěvek od Holandan »

Ahoj anry
Tu budovu a navestidla jsem vyresil . Mam celej Balik od Vlastika (poslala my jedna dobra duse), Ale stejnak se my prejezdy se zavorama nenactou jako by tam vubec nebyla. Vim zni to divne ale nedokazu si to jinak vysvetlit.
daviiidek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. zář 2023 19:17:56

Re: Trat 070

Příspěvek od daviiidek »

Holandan píše: stř 02. bře 2022 17:00:42 Ahoj anry
Tu budovu a navestidla jsem vyresil . Mam celej Balik od Vlastika (poslala my jedna dobra duse), Ale stejnak se my prejezdy se zavorama nenactou jako by tam vubec nebyla. Vim zni to divne ale nedokazu si to jinak vysvetlit.
Já mám trať také bez přejezdů a i návěstidel. Nenašla by se taky nějaká dobrá duše, která by mi balík od Vlastika poslala prosím?
Odpovědět