Síť českých drah (moje tvorba)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Vlastik

Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Slíbil jsem že pokud mě stavění bude bavit tak podám nějáké info o mém připravovaném projektu a tak tedy jsem založil i toto nové téma kde budu informovat jak stavba pokračuje a v jakém je stádiu.
Předně bych chtěl poděkovat a to i členům z msts všem kdo mi pomohli a stále pomáhají s aktuálními daty ,objekty a náležitostmi bez kterých bych byl ztracen a trať by nebyla to co má být.
Svoji trať jsem začal stavět od 11 /2010 a defakto denně na ní pracuji,zvolil jsem trochu odlišný způsob stavění a to je že nejdříve postavím kolejivo,návěstidla,rychlostníky a databázi a až poté si databázi zamknu a budu stavět okolí tímto předejdu případnému nechtěnému smazání.
V trati jsem se zaměřil na několik faktorů a tím jsou :
a) přesné vedení kolejí,
b) přesné sklonové poměry a nadmořská výška stanic,
c) aktuální stav videa,fotografiii 2010,
d) správné umístění přestavníků jakožto i reálných poloh,
e) řešení kolejí pro posun,trať,vlečkové,
f) řešení kolejí dle rychlostí,
g) řešení i kolejí pomocí trakce,
h) co nejpřesnější označení názvů pro pochopení,
i ) podle možností i správné pořadí světel a náležitostí u návěstidel a pod.

Plán před vydáním:
kompletní screny podle názvu dopraven máte možnost najít v galerii zde:
http://vlastinek.galerie.cz/4849497-trat-cz_praha
jak vidíte za 4.měsíce jsem toho dost stihl postavit včetně nového spojení,nového hlavního a vleček které v žádném jiném simulátoru v takovéto podobě nenajdete.
Co je hotové je vidět na mapce:
Obrázek pozor mapka má přes 3mb a plné rozlišení 2000x5000 !
Jak jsem už psal pracuji na trati denně a následující práce povedou k propojení Vršovice odj.skupina-odb.Záběhlice,odb.Železný most-hostivař,odb.Rokytka-vysočany,tunel I-vyšehrad.
Rád bych tímto projektem oslovil všechny kdo by měli zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu který má za cíl dosáhnout co nejvíce km tratí pro co nejpestřejší provoz.
Samozřejmně bych uvítal i modeláře případných objektů do trati ,velkou výhodou pro ně bude to že si všechny objekty mohou poměřit v google earth a tím pádem padnou přesně na míru.
Případným seriozním zájemcům o spolupráci ,at už umístování objektů nebo modelářské činnosti trat dám ke stažení tak aby mohl svoje výtvory vyzkoušet a popřípadě doladit.
Jedinou podmínkou je seriozní manipulace s editorem.
Jakmile dokončím ty plánované úseky tak trať vydám v beta verzi ,a trať se bude převážně zatím skládat s defaultních a nebo podobných objektů a podle aktualizace se bude doplnovat originál objekty.
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Po dnešní stavbě se svezete i po trati Vršovice-Strašnice-odb.Záběhlice-Hostivař a dále i původní nákladní spojkou Malešice-Vršovice vjezd.sk.-Vrsovice odj. sk-Vršovice os.n.
Tím se vlastně defakto na hlavní nádraží dostanete bud po novu přes nové spojení a nebo postaru (než bylo nové spojení) přes Malešice z běchovic:
Obrázek
V oblouku je zast.Strašnice
Další práce se budou soustředit odb.Balabenka-Vysočany
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Původní plán bylo opustit Vršovice a okolí a přestěhovat se na sever k Vysočanům,no protože se mi podařilo získat přesné náležitosti tak tu chvíli zůstanu a udělám ještě Vjezdové a odjezdové ONJ a kousek Vršovice Tranzitní skupina směrem ke Krči a možná i z Vršovic do Krče,jak vidíte na screnech tak Vršovice čekací koleje jsou už hotové,tady mě překvapila jedna věc a to že z obou vjezdů jsou všude ruční výhybky což bude dost znesnadnovat případné vedení trasy.
Screenshot_CZ_Praha_50.06191-14.49368_12-02-37.jpg
Mapa se rozrostla takto:
Screenshot_CZ_Praha_50.06191-14.49368_12-03-44.jpg
A odjezd směr Krč:
Obrázek
QEDS
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. bře 2011 9:24:05

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od QEDS »

Dobrý den. Mám strašně moc velký zájem o tuto síť českých drah. Rád by jsem se podílel i na její výstavbě, ale jsem v tomto ohledu úplný nováček takže to asi nepůjde. Taky by jsem rád uvítal nějaké info ohledně pokroku. A zda je nějaká beta už vydaná ke stažení, či nikoliv.
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Těší mě zájem o připravovanou sít českých drah,celý minulý týden jsem pracoval na modelu vozu BDs a připravoval novu verzi kolejiva pro RW tak aby byla kompatibilní s předešlou verzí ,i když jsem novu verzi nahrál po nahrání jsem zjistil že stále některé věci se korektně nezobrazují a tak jsem vydání posunul na víken následující.
Ohledně tratě tak jsem propojil Vršovice čekací koleje-Krč (nákladní spojka),a Vršovice os.n.-Krč (osobní spojka) měl jsem trochu a to mám vždy když se mi mají zbíhat dvě tratě z různých směrů jestli se mi povede je právně i dle technických parametrů (sklonů,km vzdáleností) napojit a i v tomto případě se mi to povedlo a i nadmořská výška stanice Krč souhlasí,tento týden je plán dostavět stanici Krč,sklonové poměry mám sice až dále přes odb.Tunel do Radotína,ale zatím v tomto směru zůstanu v Krči,na Braník a dále sklonové poměry nemám.
Další fáze bude Tunel-výh.Vyšehrad-Smíchov-Radotín a posléze napojení z Krče,tím budu mít kompletní západ a díky technickým dokumentacím od lidí mám přesné parametry až do Berouna.(v plánu zatím není)
Další plán je dostavět stanice Bubeneč,Vysočany-Lysá nad Labem.
V tuto chvíli nejvíce potřeboval bych modeláře co umějí modelovat (v případě modelářů co umějí modelovat a nevěděli export do RW mohu pomoci),dále určitě fotiči na textury a nebo výrobci textur na určitý objekt v závislosti na fotu.
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Dnes kompletně postavena stanice Praha Krč,do této stanice se sbíhají tvě tratě a to pro osobní dopravu trať 523 dle SJŘ Hlavní-Braník-Vrané..., a nákladní spojka dle SJŘ 521 Vršovice seř.n. (čekací koleje)-Radotín obě dvě tratě jsou sklonově náročné a i RW jsem se snažil dodržet reálné sklony místy až 12promile z tohoto důvodu je většinou při cestě z Radotína do Malešic dáván postrk.Další na co si budeme muset dávat pozor že trať 523 končí lektricky na 7km a přitom je tam abnormální skok km o 648m (pokud by někomu neladili kilometrovníky).
Jinak celá stanice se nachází na sklonu 7.3 promile a nadmořskou výškou 215 nad mořem,oboje jsem se snažil dodržet.
Aktuální mapka je zde:
Obrázek
Screny v galerii zde:
http://vlastinek.galerie.cz/5163070-krc#74597446
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Zdá se to být neuvěřitelné ale už po čtvrté se dostávám za vodu co se týče žel.trati,poprvé to bylo odb.Balabenka-Holešovice,Masarykovo-Bubny,Krč-odb.Tunel a Vyšehrad-Smíchov,čistě teoreticky bych už mohl křížit vltavu jen v Kralupech a nebo u Skochovic.
Pondělí jsem věnoval výhybně Vyšehrad a možná i budoucí zastávce,tato vyhybna je zajímavá tím že se zde sbíhají tratě z hlavního nádraží se sklonem 8-15 promile,Vršovic os.n. se sklonem až 11promile,rovinou přes Vltavu od Smíchova +spol.n se klonem až 9 promile,v zásadě na tomto úseku moc roviny nenajdete.

Nový plánek k dnešku:
Obrázek

Více screnů v galerii zde:
http://vlastinek.galerie.cz/5169378-vysehrad

Jak někteří asi vědí ještě než jsem skončil se stavbou tratí do MSTS tak jsem v roce 2007 nedokončil obdobný projekt "Prazské spojky"neb jsem přešel na RS i tak sem občas dám pár screnů z této trati kterou jsem vyštrachal na dvd:
Praha Vyšehrad a hlavní:
http://vlastinek.galerie.cz/5122440-vysehrad
http://vlastinek.galerie.cz/5122409-hlavni-nadrazi
Uživatelský avatar
Boldri
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. úno 2009 7:47:14

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Boldri »

Vlastíku, dobře ty!

Zrovna když jsem přemýšlel jak opatrně vyškemrat propojení z Hlaváku až na Smíchov, tak ty už jsi až za Chuchlí..:)
Takže jestli bude jednou model Elefanta, budem si moct na tvý trati dopravně vyřádit dosyta. A pokud bude jednou možný hrát online, tak to bude úplný žrádlo... :mrgreen:

Dobrá práce, jen tak dál.
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Zrovna když jsem přemýšlel jak opatrně vyškemrat propojení z Hlaváku až na Smíchov, tak ty už jsi až za Chuchlí..
Takže jestli bude jednou model Elefanta, budem si moct na tvý trati dopravně vyřádit dosyta. A pokud bude jednou možný hrát online, tak to bude úplný žrádlo...
Děkuji za podporu,v zásadě pracuji a stavím všude kde mám podrobnou dokumentaci a díky pár lidem se mi daří stavět ,v tuto chvíli jsem skončil kolejově vjezdové návěstidlo do Radotína od Berouna pro zatím,další fáze bude Vysočany-Počernice,Vysočany-Satalice,dokumentace mám.
Určitě sbírám potřebné dokumenty,plánky a pomaličku plánuji rozvržení této jednotky neb jezdí na všechny moje směry,ohledně vyřádění tak to určitě bude velice zajímavé tvořit aktivity,už ted když testuji návěstidla a z hlaváku se mi rozjíždějí vlaky na všechny strany to vypadá zajímavě.
Doufejme že jak píšou dají příští týden info o tom jak dalece pokročili s tím update technickém.
Už ted je velkou výhodou že nemusím volit vlak hráče a co mi tam jede tak nato naskočím zařídím si a vyskočím na další soupravu a ta původní mi jede jako traffic dále,a tak vystřídám i 6 souprav a pod.
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Po delší době pár novinek ohledně trati,minulý víkend jsem obětoval čochtání po Smíchovským nádraží a dolaďoval druhy návěstidel a jejich typy,nemělo by se stát že by byla foto (video) rozdílné oproti co je vytvořeno v RW,tedy ruské za Ažd a obráceně,delší čas jsem strávil i novými modely návěstidel na Smíchov a správným rozložením přestavníků.
Smíchovské nádraží samo o sobě se rozděluje na Smíchovské nádraží a Severní nádraží,k němu se nově pojí i nová zastávka "Na Knížecí",stanice od vjezdového návěstidla které je na začátku mostu přes Vltavu kde přechází v rovinu,se za mostem už mění na stoupání nejprve 4.98 dále 8.40 až na konečných 9.60promile,zde je zajímavé že se bez přechodnice mění ve spád z kopce 4.20 a následně po začátek nástupišt až na 8.10promile,osobní nádraží i s nástupišti je na spádu 2.50 a na konci nástupišt teprve začíná rovina a táhne se až ke zhlaví od Berouna.
Smíchovské nádraží má všechny vyhybky automaticky stavěné až na pár vyhybek na čistících kolejích,oproti severnímu nádraží kde je vše postavené na ted už na ručních vyhybkách a tak je jízda možná až po přestavění všech vyhybek do správného směru.
Kompletní galerii smíchovského nádraží v Rw je zde:http://vlastinek.galerie.cz/5244741-smichov
A protože mám už prahy plné zuby tak otázka zněla kterým směrem z prahy trochu do přírody,po všech těchto úvahách zvítězila trať Praha Smíchov-Dobřichovice-Beroun,v zásadě klasická česká nekoridorová trať,nemyslím si že by šla špatně stavět a pokud by se mi podařilo domluvit s modeláři z msts co zde dělají objekty alespon na texturách tak by to i si myslím trochu vypadalo,od Smíchovského nádraží jsem zapracoval jednu novinku a tou jsou izolované úseky (úseky bez proudu) a bude opravdu pak potřeba se seznámit kompletně s tratí a v neposlední řadě i s instrukcemi pro všechny stanice tak aby tvořitel aktivit nebyl překvapen že mu něco nefunguje a nebo nejde,něco jak o je v SJŘ tabůlka ustanovení místního významu,za důležité v tuto chvíli považuji vědět kde jsou ruční vyhybky a koleje bez napětí.
V tuto chvíli bych chtěl opět oslovit všechny co by se chtěli podílet na tvorbě této trati(objekty,fotem,videem a pod.) že vše se počítá a každý seriozní člověk je vítán,stačí poslat SZ a nebo kontaktovat mě několika způsoby třeba mail vlastinekmsts@seznam.cz ,předem děkuji.
Ohledně vozidel,tak jsem započal jednotku 451 kde jsem toto prozatím odložil neb se mi nedařilo optimálně vytvarovat světla,v záloze je tedy jednotka 471 která je připravená k započetí,a pokud bych se domluvil se "Smekáčem" tak by určitě potěšil modrý kraken 470 který se na této trati zabydlel.
Pro dnešek je to vše přátelé,až bude něco k vidění tak se zase ozvu.
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Dovolte mi abych Vás poinformoval o novinkách o stavbě
dnes jsem pokořil stanici Beroun stalo se to za necelé 2 měsíce od dokončení Smíchova,v průměru jsem denně proseděl asi 3-4.hodiny,délka trati je z Hlavního nádraží 42,974 (zaokr. 43 km),i přes svou délku od km 0,00-4,589,0,465-38,850 jsem najel k + pouhé 4.m před DK Beroun,snažil jsem se pracovat velice přesně a to jak sklonově,tak i oblouky (největší nepřítel byl ten když se oblouk zkládal z několika poloměrů),naštěstí vše klaplo,všechny stanice jsou dělány podle aktuálního stavu a né podle starých plánů kolejí,kde mnohdy bylo dost nesrovnalostí a v TTP zase bludy o km polohách někdy.
Všechny stanice mají rozdělené koleje na ( hlavní,posunové a vlečkové),dále mají i přesné zapracování kolejí na (s trolejí a bez ní),všechny stanice mají i správné polohy a druhy přestavníků (staré,nové,s lucernou bez ní,motorové,kladkostroj),dále všechny stanice mají i správné druhy návěstidel ( ruské,ažd a podle světel ),toto byl docela oříšek všechno to obejít.
V neposlední řadě aby nebyly jednotvárné koleje tak jsem zapracoval na koleje kde se málo pojíždí rezavou verzi,naopak kde byk nové podsypán úsek nebo kolej tak jsem toho využil a umístil zase světlý šterk,takže i když to je jak pat a mat tak to není jednotvárné.
Jako bonus bude s tratí i soubor se všemi stanicemi v pdf kde bude v každé stanici označeno to co bude aktivitáře nejvíce zajímat a to ( rychlost v jednotlivých kolejích,druh koleje,ruční vyhybky a jestli je pod proudem popř.další důležité info).
Další práce tedy bude na úpravě terénu a umístění trolejových sloupů a přejezdu,nástupišt a pod.ohledně databáze tak ta je kompletně hotova,originál objekty to zatím vázne ,nejsou lidi něco buduje Smekáč tak uvidíme.
Zítra aktualizuji galerii a pak sem dám odkaz,
Jinak současná mapa je už taková:
Obrázek
Test zastávkového osobního
Obrázek
Test rychlíku.
Obrázek

Další info až zase něco bude. :D
josefbry
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07. srp 2011 11:17:37

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od josefbry »

Ahoj nejdřív ti chci vyjadrit uctu k tomu co delas. Proste senzacni. Dale se chci zeptat jestli je to uz hratelne. To znamena mohu si to nekde stahnout a zahrat??? A kdyz jo muzes poradit jak. Pac dnes se mi poprve dostal do ruky tento simulator a je perfektni. Dik za odpoved a drzim palce.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Není.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od LukasX »

Ahoj, můžu ti nějak pomoci při tvorbě ? pokud ano napiš jak a co by ti pomohlo a uvidím jaké jsou mé možnosti :-)
josefbry
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07. srp 2011 11:17:37

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od josefbry »

ne dikas ja netvorim spis hledam vytvorene, ceske prostredi a scenare
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Trochu poreferovat co se děje asi neuškodí,snažím se tak něják furt něco dělat pokud mě nebaví pokládka objektů tak vyrazím na druhou stranu a něco postavím nebo pokud kvalita není taková tak přepracuji.V tuto chvíli asi největší novinkou jsou originál modely návěstidel do Buben a při té příležitosti i kompletní přepracování stanice včetně odb.Stromovka a dotažení kolejí do Bubenče(to bylo potřeba jako výchozí bod trafficu od Kralup),na druhé straně tedy na 171,umístuji násypy a přesné rozmístění trolejových stožárů.
Vždy po přestavbě a nebo postavení nového úseku se snažím uvedený úsek projet tak abych odhalil chyby,což pak později se může vymstit,připravil jsem i video z testu trafficu na zrekonstruovaném úseku video je v HD:
http://www.youtube.com/watch?v=iiLM0jFSRaA

Asi všechny bude zajímat co dále,plánuji postavit ještě stanici Vysočany (jako výchozí traffic bod od Lysé/Všetat),tím bude práce ohledně kolejí ukončena,a začnu tvrdě makat na objektech,v tomto sledu kdo bude mít zájem o spolupráci (bude se jednat převážně o umístování objektů a úprav terénu )tak bude mít příležitost si vše vyzkoušet a pokud se mu bude dařit tak v tom pokračovat.V zásadě samotná trat+nové věci nepřesáhnou cca 50mb což je přijatelné.
Samozřejmně pokud by chtěl někdo modelovat tak to by bylo s výhodou,ale tak ze začátku tak jako všude se bere co se trochu podobá a najde,později se to vymění za originál.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od KaMat »

Moc pekny. Uz se tesim az se mi na trati butou taky takhle pekne projizndet soupravy :))
Vlastik

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Vlastik »

Máme tu další video,tentokrát jsem se zaměřil na trasu Beroun-Praha a to jako profil trati s výškovými souřadnicemi,jak už jsem psal v RW velice vydatně pomáhá zadat si souřadnice a terén nechat vymodelovat automatem,a poté použít program RW_DEccal který umí přenést foto podklady do terénu RW.
Zároven vás pozvu i na video o tom jak se buduje terén v msts,díky Zbynkovi máte možnost nahlédnout pod pokličku i obrazově,jak sami uvidíte tak tvorba kopců v msts je co se týče výšek a nebo celkového uspořádání dost nepřesná a mnohdy i scestná,a to nemluvím o tom že se nejedná o výškové souřadnice podle nadmořské výšky,ale více už zde:
http://www.youtube.com/watch?v=PPozQ6weke0
za 13 minut je schopen udělat terén na zhruba 5 km,docela ho obdivuji trpělivostí.
Profesionálové dokáží pomocí automatu za 13.minut v RW vytvořit kopcovitý terén bezmála okolo 100km,co jsem zkoušel tak 98km terénu,a dá se říci že je to daleko přesnější výškově.
Připravil jsem první z připravovaných videii,první video se týká profilu tratě a nadmořské výšky,obojí by mělo souhlasit dle souřadnic,dále tím že pracujete přesně tak máte polovinu práce hotovou co se týče terénu a nebo nadm.výšky,např.kopce,nebo násypy a nebo zářezy vše jsem na videu zdokumentoval.V zásadě mi vše souhlasí i dle nadm.výšky což sám jsem koukal že při práci s přesnými sklony se to povede.
Pro pořádek vysvětlivky pro ty co RW neznají:
žlutá linka = hlavní trať,hnědá linka=posunové koleje,červená linka= vlečkové koleje.
http://www.youtube.com/watch?v=uEKRHj9Whw0
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od dodis350 »

Vlastik teda klobuk dolu naozaj to vyzera vynikajúco. Keď to dokončiš na komplet tak to bude asi unikat =) Už aby to bolo vonku. :)
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Uživatelský avatar
Boldri
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. úno 2009 7:47:14

Re: Síť českých drah (moje tvorba)

Příspěvek od Boldri »

Zdravím Vlastiku,
jak to vypadá s tímhle projektem? Dlouho o něm nepadla zmínka, děláš na tom ještě?
Zamčeno