Trať Praha - Děčín (Dresden)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Wigles
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. srp 2011 23:46:15
Kontaktovat uživatele:

Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Wigles »

Zdravím, před pár dny jsem začal se stavbou trati 090(091), postaven je úsek z Holešovic do Roztok u Prahy, Plánuju dokončit stavbu do Děčína, možná až do Drážďan, a také bych chtěl postavit část Pražských tratí.
Bude použito převýšení v oblouku, a hlavně bych chtěl v budoucnu použít reálnější trakční vedení, pokud se ho podaří sprovoznit.

Tady pár screenů :) Těšte se

http://postimage.org/image/zb9znv7cd/full/
http://postimage.org/image/jt1lqhivj/full/
http://postimage.org/image/wx7kn2we3/full/
http://postimage.org/image/ier64vxmv/full/
http://postimage.org/image/ul0wihs69/full/
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Mam natocene video Pirna - Decin, kvalita 720p, ze stanoviste. Dresden - Pirna bude v sobotu, pokud se pojede za svetla. Mile rad nabidnu.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
AirVolk

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od AirVolk »

Len škoda toho blikajúceho 3d kolajiva.....To 2D je krajšie. Teraz kým si na začiatku to skús prehodnotiť, či by nebolo lepšie používať 2D kolaje, ktoré neblikajú.
Wigles
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. srp 2011 23:46:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Wigles »

AirVolk - mě sice neblikají, ale textury jsou jetý (jsou na nich stíny když nemají být), každopadně Vlastík chystá upravit ty svoje pro nové TS, proto jsou použity ty jeho, navíc jsem teprve začal, bůhví jak dlouho mi to potrvá a do té doby se může stád ledasco.

Jurajs - No, to by byla paráda :))
Wigles
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. srp 2011 23:46:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Wigles »

Práce pokračuje, dokončil jsem obě zhlaví v Kralupech.

http://postimage.org/image/twyhiw9g9/full/
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od drew »

Wigles píše:Práce pokračuje, dokončil jsem obě zhlaví v Kralupech.
Obě tři zhlaví? ;) :twisted:
Ne vážně: dělal jsem KNV v Trainz a musím říct že to máš pěkný! Při pohledu na screen jsem chtěl posunout kameru :D Držím palce, ať se ti daří.
drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Uživatelský avatar
Boldri
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. úno 2009 7:47:14

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Boldri »

No pěkný, pane :)
Držim palce ať vydrží nadšení a těšim se na funkční verzi.
Jakej máš plán, vydávat to na etapy, nebo až to bude hotový celý?

PS: Drážďany bych zvážil, scenérie kolem Děčína je kouzelná a Labská soutěska by tvýmu dílu dodala punc a kousek Německa by ti zajistil věhlas u sousedů.:)
Wigles
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. srp 2011 23:46:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Wigles »

Drážďany jsou jasný, přemýšlel jsem ze bych to protáhl ještě dal, ale na to je zatím moc brzy. Kdy to dam k otestování nevím, čeká me ted úsek Lovosice - Ústí a hlavni nadrazi. A pak to cele osadit žab. Zař. , to je první etapa.

Btw, před par dny se tu objevila rozpracována stejná trat od jinéhoautora.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Mě by zajímalo, jestli v Drážďanech půjde nasimulovat ta inverzní 20 km/h a u ní aktivní 500 Mhz magnet, co tam je. Jinak doufám, že to plánujete s plným PZB.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Jurajs_89 »

No protože uzel Drážďan mě irituje :D .
Ale teď vážně, jsem rád, za každý projekt který vznikne, a to jak na území ČR tak i Německa. Zejména ta německá část mě prostě fascinuje, a mrzí mě, že se plně nevyužívají možnosti simulátoru. Zejména PZB jde relativně krásně simulovat, a je prostě škoda, když se do tratě nepřidá, mašiny už na to jsou.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Vlastik »

Ale teď vážně, jsem rád, za každý projekt který vznikne, a to jak na území ČR tak i Německa. Zejména ta německá část mě prostě fascinuje, a mrzí mě, že se plně nevyužívají možnosti simulátoru. Zejména PZB jde relativně krásně simulovat, a je prostě škoda, když se do tratě nepřidá, mašiny už na to jsou.
Bohužel zde je jedna smutná zpráva,jakákoliv kompatibilita (návěstidla,scripta) DB a naší je nemožná,takže v případě překročení jakékoliv hranice bude zapotřebí nová návěstidla a scripta kompatibilní s naší soustavou.
Vymodelovat je nebude problém(a vlastně už jsou),ale nascriptovat asi ano,tolik má poznámka.
Jinak na většině německých tratích funguje PZB dobře,pokud si zakoupíš TrainTeamBerlin (BR101,143,151,294) PlusPacktak zde už jsou scripta pro defaultní vozidla na daleko vyšší úrovni včetně všech zabezpečovacích systémů.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Zrovna dneska jsem nad 151 uvažoval. Jenže není kde je provozovat. Na kvalitní štreku s PZB jsem snad ještě nenarazil (309 jsem ještě nejel, a M-A taky ne).
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Vlastik »

Na kvalitní štreku s PZB jsem snad ještě nenarazil (309 jsem ještě nejel, a M-A taky ne).
Nevím čemu říkáš kvalitní štreka,mě spíše zajímá co tam všechno funguje na trase,a to na většině tratí DB i volných funguje dobře mám je projeté všechny,akorát to chce vozidla která toto podporují.
Jinak rozdíl mezi defaultem a TTP je zde vidět:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Třeba Altenburg - Wildau, ta je pěkná, ale bez PZB, takže to její hodnotu snižuje. Jinak určitě souhlasím s Tebou, že je pro mě důležitější, co vše funguje, než dojem z krajiny.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Wigles
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. srp 2011 23:46:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Wigles »

Už mě to napadlo, bohužel, návěstidla budou problém, PZB je samozřejmost. S tím magnetem nevím, ani sem nevěděl že tam něco takového je :D Zatím ale nejsem ani v ústí :)
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Pzb je samozrejmost a nevis jestli magnety? No, to si trochu protirecis.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Vlastik »

S tím magnetem nevím, ani sem nevěděl že tam něco takového je
http://en.wikipedia.org/wiki/PZB
http://de.wikipedia.org/wiki/Punktf%C3% ... influssung
Wigles
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. srp 2011 23:46:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Wigles »

Myslel sem tu inverzi rychlost u magnetu.
Uživatelský avatar
Boldri
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. úno 2009 7:47:14

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Boldri »

Wigles píše:Drážďany jsou jasný, přemýšlel jsem ze bych to protáhl ještě dal, ale na to je zatím moc brzy. Kdy to dam k otestování nevím, čeká me ted úsek Lovosice - Ústí a hlavni nadrazi. A pak to cele osadit žab. Zař. , to je první etapa.

Btw, před par dny se tu objevila rozpracována stejná trat od jinéhoautora.
Čoveče a co to "protáhnout" opačným směrem? Z Ústí po druhým břehu Labe po 072 třeba až do do Nymburka?
V budoucnu by ses pak moh stavebně doslova vyřádit, z Nymburka a Lysé n L zpět do Prahy, pak je tam ještě ze Všetat do Prahy "bezdrátová" 070ka. Za takovýhle "Polabský hřiště" bych klidně zaplatil a myslim že bych nebyl sám.:)
Vlastik

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Vlastik »

V čem by ta kompatibilita měla spočívat? V reálu jsou to snad taky dva autonomní systémy.
V tom že když u nás (čr) bude svítit zelená tak aby mohla svítit i u nich(d),to ted v současnosti není možné,jaké koliv dvojité návěsti znamenají pád hry,každý má jinak pojmenované světla a i scripta.
Kdysy jsme toto řešili s Dušanem ,a výsledek byl ten jak jsem psal předtím.Není mezi nimi kompatibilita,v msts taky musel Martin upravit scripta+modely pro to aby měl kompatibilitu se soustavou čd.
Odpovědět