Trať Praha - Děčín (Dresden)

Připravované nebo vydané tratě do RS
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od kiski »

Gratulujem ti k parádnej zostave. O takej tu mnohí môžeme len snívať... ;)
Braňo
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Hekl338 »

Frcis pozeram na tom istom,co mam ja, az na ten procesor, tam mam zatial 4 jadro, ktore planujem vymenit za nieco podobne. FPS mam ako ty, ovsem na HD rozliseni :mrgreen:
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od M@ster »

Ja prechazim od AMD FX na i7 jsou rychlejsi ~ vykonejsi, ale drazsi ;(

Rozdil mezi 1920x1080 a 2560x1080 mozna 2-5 fps u 3840x1080 to uz je u me neco jineho to jdou uz fps vice dolu ;)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Hekl338 »

U mna je limitujuci prave procesor, 4x3.2Ghz je dnes uz malo. Intel ma zatial nikdy pri vybere procesora nepresvedcil, pomer cena-vykon z mojho pohladu nijak neoslnuje. Nechcem tym povedat, ze je Intel horsi, ale jednoducho cena je premrstena. Ale dost OT...
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Hekl338 píše:U mna je limitujuci prave procesor, 4x3.2Ghz .... .
:roll:

Chlape chlape .... . 3,2 je ti málo ja mám skoro to samé 4x3.0 a to jsem to měl bez grafiky, před vánoci jsem pořídil něco takového - http://www.fhsystem.cz/index.php?a=deta ... =103141318 . Nemusím psát jak vzrostl grafický výkon. Tedy opravdu na CPU to není .... .
Vlastik

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Vlastik »

Zdeněk Itterheim píše:
Hekl338 píše:U mna je limitujuci prave procesor, 4x3.2Ghz .... .
:roll:

Chlape chlape .... . 3,2 je ti málo ja mám skoro to samé 4x3.0 a to jsem to měl bez grafiky, před vánoci jsem pořídil něco takového - http://www.fhsystem.cz/index.php?a=deta ... =103141318 . Nemusím psát jak vzrostl grafický výkon. Tedy opravdu na CPU to není .... .
Já teda jedu od lonska na teto GK a doufám že mi to chvilku vydrží: :D
Musím říci že největší nárust jsem poznal při kombinaci SSD disku,to je nebe a dudy proti klasické plotně 10000 otáček.
http://www.alza.cz/sapphire-hd-7990-oc-d484384.htm
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Hekl338 »

Zdeněk Itterheim píše:
Hekl338 píše:U mna je limitujuci prave procesor, 4x3.2Ghz .... .
:roll:

Chlape chlape .... . 3,2 je ti málo ja mám skoro to samé 4x3.0 a to jsem to měl bez grafiky, před vánoci jsem pořídil něco takového - http://www.fhsystem.cz/index.php?a=deta ... =103141318 . Nemusím psát jak vzrostl grafický výkon. Tedy opravdu na CPU to není .... .
No, na CPU to zrejme je, ked mi ho RW vytazuje pravidelne na plny vykon :D Pred vyse rokom som mal GK 2GB, po zakupeni 4GB sa FPS zlepsilo cca 10 snimkov, ale to si trufam tvrdit len vdaka vyssiemu taktu. Co sa vsak vyrazne zmenilo je vytazovanie RAM-zrejme railworks vyuziva prave pamat grafiky, ak je k dispozicii az potom RAM. Nepochybne ma vpliv aj rychlost disku. Taktiez vyse roka pouzivam SSD, ale to sa prejavi skor pri nacitani stvorcov. Ovsem po akt. na TS 2015 sa to sekani s SSD predlzilo citelne (nechcem si predstavit, co to robi u ludi bez SSD). Ked procak vymenim, schvalne napisem, dam na to krk, ze to nezanedbatelne pomoze. Pre moderatorov, zrejme sup do vhodnejsie vlakna, len nie odpad :mrgreen:
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od kiski »

Vlastik, keď si môžeš dovoliť GK za cca. 15000 CZK, tak si asi nežiješ zle. Môj celý ntb stál 700€, čo je len o trochu viac, ako tvoja gk... :lol: :lol:

Preto by som chcel poprosiť všetkých staviteľov tratí - buďte trošku zhovievavejší pri svojej tvorbe, a myslite aj na nás plebs, čo nemá na také vychytávky... Úplne postačia 3d stromy tesne popri trati, ďalej už môžu byť 2d, aj tak sa tam nik poriadne nedíva... ;) to je dobré len pre super screenshoty, nič viac.

A teraz už fakt preč s OT.
Braňo
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od KaMat »

kiski píše:Vlastik, keď si môžeš dovoliť GK za cca. 15000 CZK, tak si asi nežiješ zle. Môj celý ntb stál 700€, čo je len o trochu viac, ako tvoja gk... :lol: :lol:

Preto by som chcel poprosiť všetkých staviteľov tratí - buďte trošku zhovievavejší pri svojej tvorbe, a myslite aj na nás plebs, čo nemá na také vychytávky... Úplne postačia 3d stromy tesne popri trati, ďalej už môžu byť 2d, aj tak sa tam nik poriadne nedíva... ;) to je dobré len pre super screenshoty, nič viac.

A teraz už fakt preč s OT.
Perfektní na stavbě je, že každej objekt co položíš má rondom úroveň zobrazení. Takže si můžu sekat objekty jak chci a nemusím řešit co bude mít lvl 10 nebo lvl 1 ( samozřejmě to řeším :D). Takže kdo má slabej stroj tak si detaily v stáhne třeba na lvl 1 a nebude mít aspoň tak za.... trať zbytečnými objekty :) :ugeek:
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od KaMat »

kiski píše: to je dobré len pre super screenshoty, nič viac.

A teraz už fakt preč s OT.
A myslím, že i ten super screenshot je hodně důležitej....
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od M@ster »

Ja bych nejradeji predelal celou vegetaci co uz mam na trati, ale to vsechno znovu mazat ...to muzu zacit rovnou cele znovu ;(

Koleje mam uz do Decina ;(
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od M@ster »

změny v osazení to sedi ;)

jo nak si stim pohraju aby ty stromy nebyli vsude 3D
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Já vůl, já vůl. Nahrával jsem video v úseku Pirna - Drážďany, ale bohužel není v odpovídající kvalitě.
I kdyby se přesto na to chtěl někdo podívat, tak tady je odkaz.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od M@ster »

Diky, ale mam video - Bad Schandau - Decin Hbf

https://www.youtube.com/watch?v=c0GXon7rX2I

1080p
Vlastik

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Vlastik »

Koukám že máš konkurenci :D
https://www.youtube.com/watch?v=cvaW0rAevKg
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od M@ster »

To jsou jenom Drazdany ;)

Nic s Berlinem nebo Bad Schandau ....
Holandan
Příspěvky: 11
Registrován: pon 14. dub 2014 2:27:55

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Holandan »

Ahoj chtel bych se zeptat , delas jeste na te trati nebo sla ke dnu jako jine projekty tady. Dik za odpoved
KimiR
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15. říj 2020 12:43:57

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od KimiR »

Zdarec,
Dotaz jak je na tom trať po 5 a půl letech co se tady o ní mluvilo?.Dá se dá akorát u Němců koupit trať Dresden-Pirna-Bad Schandau-Schöna.Mám sto chutí ji postavit Praha-Kralupy-Lovosice-Usti-Decin-Dresden-Elsterwalda-Berlin.Dle podkladů SRTM, Mapových podkladů Mapy.cz které se dají přes Ctrl+G krásně zobrazit.Aktuálních TTPecek a Nakresneho přehledu žel. svršku.Na německém území jsou k dispozici taky TTPcka, Plánky stanic včetně rozmístění magnetů, návěstidel.Pro úsek Dresden-Berlin je myslím už LZB.Bo tam můžou valit 200 pouze ICE.České eccka jen 160.Videa mám v obouch směrech.A myslím si že návěstidla udělat scripta,jak české i německé by asi nebyl problém udělat.Nebo spíš jsem nezkoušel osadil české návěstidlo a za něj dát německé,co to udělá.Lukáš
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od Míla »

Když máš chuť, tak stav, nic ti v tom nebrání. A, řekněme na půl roku trať či část ,vydej. :!:
KimiR
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15. říj 2020 12:43:57

Re: Trať Praha - Děčín (Dresden)

Příspěvek od KimiR »

V době covid-19 si myslí že to je reálný,tu část vydat, když za 2 dny jsem jen tak postavil Praha Hl.n. 😂,hold byla od půlnoci do 3 do rána taková menší nuda.Tak kolejově bylo hotovo
Odpovědět