Moje první trať ( Výstavba )

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj, tak jsem začal stavět svou první trať a rozhodl jsme se dát sem pár obrázků.

Nejedná se o žádnou reálnou trať, vše je výtvorem mé fantazie. Trať je zatím v první fázy výstavby, takže prosím omluvte nepříliš vysokou kvalitu.

Žádám Vás tedy o nějaké případné rady, názory a konemtáře a to klidně i ty negativní. :)
Přílohy
trat_13.jpg
trat_12.jpg
trat_11.jpg
trat_9.jpg
trat_8.jpg
trat_6.jpg
trat_5.jpg
Vlastik

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Vlastik »

Škoda že je to fantazie,takto se nedá asi nic komentovat protože co máš v plánu tak víš jenom ty,pokud by to byla reálná trat tak tam by se dalo případně komentovat co by chtělo opravit,takto jedině až trat vydáš ze screnů toho moc nepochytíš.
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Petr1989 »

Já jsem měl na mysli nějaké obecné rady ohledně stavění tratí, umísťování obektů, návěstidel a tak podobně. :)

Hlavní inspiraci čerpám z trasy Plzeň - Sušice - České budějovice, kterou jezdím 2 krát týdně, ale nemám za cíl, aby se to této trati nějak výrazně pdobalo.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Hekl338 »

Uz som to pisal neraz, ak chcete prezentovat trat, screeny, kde je tma, toho moc podla mna nepovedia.
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Petr1989 »

Časem se pokusím dodat lepší screeny a popřípadě je ještě dodatečně zesvětlit.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od KaMat »

hekl to myslel tak at se nedelaji kdyz je zatazeno :)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Hekl338 »

Presne tak. Posobi to potom depresivne :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Roman »

No, hlavně vydržet :D . Možná by stálo za to, dát ten kousek někde ke stažení. To se pak lépe hodnotí, než dle screenů ;)
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Petr1989 »

Až na trati ještě pořádně zapracuji, tak se pokusím dát ke stažení určitě. :)

Zatím mam postaveno necelých 15 kilometrů a každým dnem se snažím vylepšovat.
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od drew »

Ahoj, to je bezva že stavíš! Držím ti palce a přeji hodně trpělivosti.
Na screenech jsem si zatím všiml jen podivného mostu uprostřed zastávky na scr č. 13. Tomu moc nerozumím...
Pak mně napadá jak moc daleko od tratě dělat detaily, resp kdy je vhodně snížit. Např na screenu č 5 bych já osobně vzadu už dal jenom dvě řady baráků tak, aby se vhodně překrývaly, ale "ulice" bych asi nedělal.
Je to věc osobního přístupu. Výsledek ale je, že si zapaří trať i lidi se slabším železem. :geek: A to je třeba pro mě dost silné kritérium. Pokud ale chceš lítat s kamerou mimo lokomotivu a kochat se krajinou, tak potom je to jasné... :twisted:
Těším se na pokračování.

drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Petr1989 »

Díky moc všem za příspěvky.

Ten most to měl být přechod pro cestující, ale udělal jsem ho moc douhý, ale už jsem to opravil.

Objekty se také celkem snažím redukovat, jelikož sám hraji TS na starším notebooku, ale trať mi beží plynule, občas se jen dokreslují vzdálené objekty, ale žádné větší propady FPS nemám.

Až pokročím ve stavbě, tak zase přihodím nějaký ten obrázek. :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Roman »

Hlavně udělej něco s tou denní dobou :)
Vlastik

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Vlastik »

Žádám Vás tedy o nějaké případné rady, názory a konemtáře a to klidně i ty negativní.
Nic mi do toho není,ale začal jsi trochu neštastně,pokud si do toho budeš nechat mluvit tak toho moc nepostavíš protože každý na tobě bude mít hromadu požadavků a všem se vyhovět nedá,doporučuji ti aby jsi to stavěl podle sebe a né co ti radí druzí,budeš mít z toho radost a na každém bude jak s tvojí tratí až jí vydáš naloží.
A na takovéhle řeči co jsou předešlých příspěvcích bych nebral ohled,pokud má někdo slabý PC je to jeho problém a né problém stavitele,jestli budeš mít viditelné objekty 500metrů od kolejí tak je zase jenom tvoje věc,né každý jezdí přes klávesu 1(a pokud to ošidíš tak to bude vypadat jako v msts),a v neposlední řadě nenech se od nikoho odradit,i když 15 km to už by dalo na pěknou reálnou lokálku,tolik můj názor.
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Petr1989 »

Do budoucna bych rád taky postavil nějakou lokální, menší, neelektrifikovanou trať, ale čekám, jestli budou nějaká vhodná vozidla.

Já se celkem snažím dávat na trať hodně objektů, protože jsme takový detailista a je pro mě důležitý, jak je každý objekt umístěn, aby to pak nepůsobilo nereálně. :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od kuboss »

S lokalkou ta podporujem. K mani je kopa krasnych elektrifikovanych a zaplnenych dvojkolaji. Krasnych miestnych lokalok, alebo vseobecne neelektrifikovanych jednokolaji je minimum, a ak nejake, kvalita nic moc. Prahnem po nich hlavne kvoli tomu, ze som na lokalke vyrastal. (Btw ak niekto o nejakej peknej vie, sup sem ;))
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od KaMat »

kuboss píše:S lokalkou ta podporujem. K mani je kopa krasnych elektrifikovanych a zaplnenych dvojkolaji. Krasnych miestnych lokalok, alebo vseobecne neelektrifikovanych jednokolaji je minimum, a ak nejake, kvalita nic moc. Prahnem po nich hlavne kvoli tomu, ze som na lokalke vyrastal. (Btw ak niekto o nejakej peknej vie, sup sem ;))
Mám v plánu ale není po ní s čím jezdit jinak už by byla :D
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj, rád bych se s Vámi podělil o svůj výtvor. Čas mi konečně dovolil trochu pokročit ve stavbě.

Doufám, že se vám obrázky budou líbit a prosím Vás o komentář.

Děkuji. ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Roman »

Máš to pěkný ;) . Víc sice člověk uvidí až přímo ve hře, ale vypadá to nadějně .
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od drew »

Ahoj, je to pěkné, opravdu. Jenom kdyby jsi vypinkal detaily tak to dostaneš ještě o třídu výš. Myslím například:
- klikatá kolej s Ragulinem
- značka moc blízko u přejezdu
- nezarovnaný terén u přejezdu s traktorem
- oboustranné nástupiště místo jednostranného.
Ale fakt to jsou připomínky jak to vylepšit, rozhodně je to hezká práce. ;)
drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Moje první trať ( Výstavba )

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj, děkuji všem za pozitivní reakce a ohlasy.

Ty dorbné nedostatky jsem již opravil. ;)

Tak já jsem také úplný začátečník, takže vše nejdříve musím vyzkoušet metodou pokus omyl, než přijdu jak dnaou věc správně udělat. Inspiruji se také samozřejmě na již vydaných tratích.

Někdy na jaře bych ten kousek hotové trati rád dal ke stažení a tímto bych rád požádal někoho zkušenějšího, kdo by byl poté ochoten poradit, jak trať dát na web. :)
Odpovědět