CZ Pardubice - Jaroměř (malard)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

CZ Pardubice - Jaroměř (malard)

Příspěvek od malard »

Zdravím,
začal jsem stavět tuto trať a dnes jsem zkusil AUTO drátování a krajinu. Jelikož jsem před RW stavěl asi pět let trať do TRS, tak je to pro mne velký nezvyk. Jde mi hlavně o krajinu, aby nějak vypadala, protože rozdíl stylu stavění krajiny v TRS a RW je docela odlišný. Přikládám pár screenů z místa kde jsem začal krajinu. A pak je tu to AUTO drátování které vypadá velice dobře, ale u kterého se mi ani po dlouhém boji nepovedlo udělat v tomto oblouku kratší výložník. No malej výsledek zatím posuďte zde. :)
Obrázek
Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od KaMat »

Přechodnice děláš ?
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Ano, přechodnice tam mám.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od Roman »

Zdravím,
začal jsem stavět tuto trať a dnes jsem zkusil AUTO drátování a krajinu. Jelikož jsem před RW stavěl asi pět let trať do TRS, tak je to pro mne velký nezvyk. Jde mi hlavně o krajinu, aby nějak vypadala, protože rozdíl stylu stavění krajiny v TRS a RW je docela odlišný. Přikládám pár screenů z místa kde jsem začal krajinu. A pak je tu to AUTO drátování které vypadá velice dobře, ale u kterého se mi ani po dlouhém boji nepovedlo udělat v tomto oblouku kratší výložník. No malej výsledek zatím posuďte zde. :)
Ohledně těch sloupů TV jen toto. Proti TS 2013 došlo v TS 2014 ke změně při automatické pokládce kolejí. Ve starší verzi byla klikatost troleje počítána od záčátku koleje. Tedy pokud jsi položil kolej třeba od Pardubic do Hradce, TV se muselo pokládat také tak. Pokud tedy někde byla kolej pokládána z proti sobě tak při umístění TV došlo na přechodu k sitaci, že se převrátilo i pořadí sloupů TV, tedy v oblouku Jsi měl potom výložník obráceně. To už je (dle mých poznatku) v současné verzi jinak a záleží pouze na směru pokládky. Ovšem musel jsem upravit i definici v souborech auto pokládky Tv. Je možné, že u té jednokolejné verze tomu není. Od září jsem tahal jen dvoukolejku...
Zdrojovou složku TV jsem poslal ja KaMatovi tak i Mubemu aby si mohli vytvářet soubory pro automatickou pokládku dle svých potřeb. Asi bude nejlepší, když se jako stavitelé domluvíte mezi sebou a uděláte si své varianty. Klidně třeba tisíc :D . Tyto soubory není nutno přikládat k trati do AssetsPacku.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od Roman »

Pokud někomu zlobí drátování v oblouku na jednokolejce, opravte si to následujícím způsobem :

Otevřete bin soubor příslušného sloupu (vždy má na konci názvu "_A" nebo "_B" ) , vyhledejte příslušný, na screenu černě zvýrazněný řetězec a nahraďte popsanou hodnotu. Musíte to ovšem změnit v obou variantách, tedy eTrue za eFalse a obráceně, protože by Vám to potom nefungovalo. Respektive by byla funkční pokládka jen jednoho sloupu a nevytvoří se klikatost troleje. Tato změna nijak neovlivní stávající umístěné objekty ve hře. Je to jen definice pro a nástroj automatické pokládky.


Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od Roman »

Ještě k té trati. Máme Od Honzy Švece souhlas s exportem jeho budov do RW. A on pro Zbyňka do MSTS vymodeloval všechny staniční a spoustu veřejných budov komplet z celého Hradecka. Tedy tratě 020 a 031.
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Díky Romane, přepíšu si a ohledně budov mám v plánu nějaký konvert vyzkoušet a od Hekla už mám stručný návod, tak uvidíme, jak to dopadne. :) Jinak jsem dnes trochu stavěl, krajina mi příjde moc hustá tak to asi trochu prosekám. :D Jinak víte někdo o nějakém sypaném nástupišti bez okrajů? Screeny jsou z okolí Stéblové.
Obrázek Obrázek Obrázek
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Dlouho se tu nic nedělo. Já ale začal kopat Opatovice. :)
Přílohy
Opatovice nad Labem
Opatovice nad Labem
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Betaverze bude az to bude alespon trochu vypadat :) jinak TerTex jsem nerozchodil. Denni dobu jsem myslel ze ano ale kdyz mapu videl hekl tak rikal ze tam neni tak tohle musim poresit.
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Michal, Roman: jo to máte pravdu. To jsem napsal kravinu...
Jinak: To na screenu je pouze dioráma na kterém jsem zkoušel různé věci. Hlavně rozchodit TerTex, což se mi podařilo, bohužel ne na trati Pardubice - Jaroměř. Trať určitě zahodit nechci a rád bych ji dokončil ale ať dělám co dělám tak se mi nedaří rozchodit TerTex a jen jsem z toho už byl špatný a špatně to tu podal. Na trati jsem ovšem trochu makal viz screeny.

Obrázek
Obrázek

EDIT: Upraven odkaz na 2. screen.
Naposledy upravil(a) malard dne stř 01. říj 2014 15:25:53, celkem upraveno 1 x.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od Hekl338 »

Samozrejme, ze s odstupom casu vidis vsetko inak a to a to by sa dalo spravit inak. Ako som ti uz pisal, svoju trat som zacinal 5 krat :D No a co? Vysledok si videl sam, nemam natahane desiatky km, ale zase s dobrym pocitom si mozem povedat, ze poctivo spracovanych 20km. A to furt stale tiez nadavam, ze je malo vhodnych CS objektov. Pri dnesnych moznostiach editora to ide samo. A ako bolo pisane, mas vyhodu, ze v MSTS je pre tu trat dost origos objektov, bola by skoda to nechat. Kludne to zacni znovu, lepsie a inak. Daj si zaklad niekomu skusenejsiemu vytovirt (teren, tertex atd) a potom uz len stavias.
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Dneska jsem při stavbě Rosic nad Labem poměrně koukal. Ona se dá měnit velikost objektů. :D
Screen.jpg
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Tak dnešní snažení. :)
Obrázek
Obrázek
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Z důvodu vykolejení vlaku v Řečanech nad Labem jela dnešní Odra odklonem přes Pardubice-Rosice nad Labem - Plačickou spojku - Velký Osek a Prahu-Vysočany. :D
Děkuji Kiskimu za rozchození TerTexu. :)

Obrázek
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Dnešní snaha o krajinu v okolí Čeperky. Hlavně snaha napodobit při nízkém slunci stín z lesa. :roll:
ObrázekObrázek
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Záznam jízdy z Hradce do Pardubic. Jak je vidět, je na tom ještě hodně práce. :)
http://youtu.be/8KlL31gzTkE
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Díky. :)
Menší pokrok. Za sloupy děkuji Romanovi a za pomoc při elektrifikaci Smekacovi. :)
Obrázek
malard
Příspěvky: 65
Registrován: úte 10. lis 2009 19:40:26

Re: Pardubice - Jaroměř

Příspěvek od malard »

Něco z Čeperky. Budova je od Smekace - konvert z MSTS. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Edit: téma pročištěno,nefunkční linky ,screny,videa odstraněny. Vlastik
Odpovědět