Osobní vozy ČD Y/B a další

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Blade77 »

Tyhle vozy jsem stavěl úplně od nuly, původně pro trainz, kde také jsou k dispozici, např. na Trainz Rypi a ještě jsou, dokonce, dělaný v gmaxu. Několik lidí se mnou na nich spolupracovalo. Například Adam Havrda mi srovnal a spojil fotky na textury. Glocky mi poslal spoustu fotek na textury. Já bych si v životě nedovolil přivlastnit model, nebo jeho část, od někoho jiného. Tady jsem vyhrabal jeden přes 2 roky starý screen ze stavby.
Y30_mensi.jpg
Jirka/VonShark
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Ďakujem ti za screen. Aj keď nie si povinný nikomu nič dokazovať, ale aspoň si rozptýlil moje pochybnosti.......Prajem ti veľa úspechu ku ďalšej tvorbe.
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Blade77 »

Ahoja,

Po velmi dlouhé době zase zpátky... Už mi to chybělo, ale nebyl, bohužel, čas... Nechtěl jsem, abyste si mysleli, že jsem se na Vás vykašlal, to ani v nejmenším. I když procházím stále velmi těžkým obdobím, snažím se, sednout si k PC, abych se odreagoval od toho svinstva, co mám na zádech a pomalu pokračuji v tom, kde jsem přestal...
ARmpee
ARmpee
Jirka/VonShark
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Trošku drasticky šetrené poligóny na tom oblúku strechy......Tam by som ich nasekla trošku viac, nech je to pekne oblé a ušetril by som ich niekde inde asi....Ale to je len môj subjektívny pohľad. Inak pekné.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od kiski »

Airvolk má pravdu, je to dosť vidieť, aj keď vyhladzovacia skupina to dokáže pekne schovať. Mne však viac ako toto trochu prekáža tá žiariaca biela textúra skrine... Máš dobre nasvatený shader??
Braňo
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Textury sú moje ešte s MSTS modelu.....Tie fakt nejak extra dobré neboli....Ja som ich do Trainzu niekomu poskytol, ale netušil som že sa objavia aj v RW.....

Obrázek Obrázek

Ono tento model mám hotový niekoľko rokov, ale kvalitatívne pre RW nehrozí.....Nie je cieľ všetko čo je v trainze a v MSTS nabúchať do RW. Musí to byť trošku inde aby sa to oplatilo....Dúfam, že mi rozumieš.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od kiski »

Mne sa ale ani tak nejednalo o kvalitu tej textúry, ako o nastavenie shaderu pre export. Nežiari to preto, že textúra nie je možno kvalitná, ale preto, že (aspoň teda podľa mňa) shader, resp. alfa kanál textúry nie sú celkom vhodne nastavené. Možno to ale len skresľuje.

Inak je vozeň pekný, dobrá práca.
Braňo
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Blade77 »

Jo... Ten model mám i v Trainz, je možný, že jsme o těch texturách spolu mluvili, ale to už je tak přes 4 roky zpět? Vlastně ten model je migrovaný z Trainz do RW. Shader je na tom úplně špatnej, co jsem dodělával Y/B vozy, tak už jsem tomuhle vozu nevěnoval pozornost. ;)
Jirka/VonShark
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

No je to už dávno, to je pravda.
KN1F3Cz
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:37:22

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KN1F3Cz »

Moc pěkné vozy už se na ně těším.
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Blade77 »

Tak jsem se rozhodl, že to pustím ven. Roman stihl vydat Berty dřív, než já, ty moje paskvily, tak zde jsou... Nečekejte žádné zázraky, je to rozdělané, vydal jsem to proto, že nemám vůbec čas se tomu věnovat, ale je to provozuschopné. Verze je 0.1. Čtěte, prosím, readme.txt... ;)

Link: http://ulozto.cz/xNNp1Atn/yb-cd-a-ab-b-bds-0-1-rar

//editace kritických pravopisných chyb... :lol: :lol:
Jirka/VonShark
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od alesmafia1 »

A co ten restaurační vůz ?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KaMat »

Díky moc za ty vozy. Restaurační by se taky hodil :) Je celkem jedno v jaké je kvalitě. Hlavně že zaplní místo v soupravě :)
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

To myslíš teraz ako vážne túto vetu?

p.s: Vlasto reštaurák má. Tak načo druhý, keď je jedno v akej kvalite?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KaMat »

Možná proto že má jiný nátěr ?
KN1F3Cz
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:37:22

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KN1F3Cz »

KaMat píše:Možná proto že má jiný nátěr ?
Jakej jinej nátěr? Však to co je momentálně v RW je naprosto jinej vůz a ne jenom v jiném nátěru. A rozhodně lepší si počkat na lepší propracovanější model než vydávat každou chvilkou něco co je o ničem.
Naposledy upravil(a) KN1F3Cz dne ned 15. lis 2015 10:00:24, celkem upraveno 1 x.
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Nuž keď vám stačí akákoľvek kvalita nevidím dôvod prečo by som mal v y noch pokračovať......a okrádať rodinu o čas.
KN1F3Cz
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:37:22

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KN1F3Cz »

AirVolk píše:Nuž keď vám stačí akákoľvek kvalita nevidím dôvod prečo by som mal v y noch pokračovať......a okrádať rodinu o čas.
Nesmíš se nechat otrávit lidma kteří chtěj furt a furt něco nového. Mnohem lepší je si počkat na nějakou lepší práci, když by se každou chvilkou vydávalo něco nového tak pak člověk nedostane za něco na čem není moc práce ani žádnou pochvalu. Sice jako teď je těch pochval třeba málo ale i tak aspoň něco. A zrovna tvoje práce na vozech je vážně super. Tvé vozy jsou opravdu pěkné.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KaMat »

Jezis... chytani za kazde slovicko... Samozrejme ze nejde jen o nater ale proc by se mel valet v supliku když psal Blade ze na to ted nemá cas. Tak se mohl hodit ven dokud nebude jina alternativa ne ? Kdyby se každý ridil jen "az to bude hotove" tak nemate ani 363 ani zadnou trat teda krome testovaci.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Roman »

AirVolk píše:Nuž keď vám stačí akákoľvek kvalita nevidím dôvod prečo by som mal v y noch pokračovať......a okrádať rodinu o čas.
Sakra, když bych takhle reagoval já, tak se nikdo nebude divit. Ale ty ? :lol: :lol: :lol:
Nějak nechápu, proč by jsi ty vozy neměl dokončovat. Myšleno vážně a bez nadsázky.
Maximálně se strhne kritika, co je blbě a co má být tak či onak. Ale na to si časem zvykneš 8-)
Odpovědět