Osobní vozy ČD Y/B a další

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od kiski »

KaMat píše:Jezis... chytani za kazde slovicko... Samozrejme ze nejde jen o nater ale proc by se mel valet v supliku když psal Blade ze na to ted nemá cas. Tak se mohl hodit ven dokud nebude jina alternativa ne ? Kdyby se každý ridil jen "az to bude hotove" tak nemate ani 363 ani zadnou trat teda krome testovaci.
Byť na mieste Bladea by som to skôr riešil tak, že by som sa popýtal niekoho, kto už nejaké skúsenosti má, napr. Romana, či by to ešte nedokončil a nevydal a ak by súhlasil, poslal mu zdrojáky. Je to ale len môj názor.
Braňo
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KaMat »

kiski píše:
KaMat píše:Jezis... chytani za kazde slovicko... Samozrejme ze nejde jen o nater ale proc by se mel valet v supliku když psal Blade ze na to ted nemá cas. Tak se mohl hodit ven dokud nebude jina alternativa ne ? Kdyby se každý ridil jen "az to bude hotove" tak nemate ani 363 ani zadnou trat teda krome testovaci.
Byť na mieste Bladea by som to skôr riešil tak, že by som sa popýtal niekoho, kto už nejaké skúsenosti má, napr. Romana, či by to ešte nedokončil a nevydal a ak by súhlasil, poslal mu zdrojáky. Je to ale len môj názor.
Taky jsem nad tím přemýšlel.
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Ja si myslím, že ste jednou ranou dokázali otráviť hneď dvoch autorov....By som sa čudoval keby po tom čo si tu Blade prečíta ešte niečo vôbec riešil.... :roll:


Hlavne toto :
A rozhodně lepší si počkat na lepší propracovanější model než vydávat každou chvilkou nějakou sračku.

Romane kritika mi nevadí, ale vadí mi keď robím vlastne zbytočnú prácu, lebo na kvalite vlastne nezáleží :)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KaMat »

AirVolk: "Ono tento model mám hotový niekoľko rokov, ale kvalitatívne pre RW nehrozí"

Předpokládám, ty restaurační jsou od obou autorů totožné. (myslím vozy a ne modely)
Pokud píšeš, že kvalitativně pro RW nehrozí tak proč bychom nemohli chtít ať se vydá od jiného autora když na tvorbu nemá čas ???
Vůbec nenapadám tvou tvorbu a na kvalitě samozřejmě záleží ale psal jsem to snad tobě ??? Ten příspěvek patřil pouze sem a ke konkrétnímu modelu.
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Je to vyslovený názor. A je jedno komu bol písaný.....Takže asi tak.....ďalej neriešim. Aspoň ušetrím Romanovi a Heklovi robotu.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KaMat »

Ne není to jedno!!! Je to psané to do tohoto vlákna k jednomu modelu. Jestli ti to vadí tak se ti omlouvám ale je jenom tvůj problém že sis to blbě vyložil.
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Nenazval by som to problémom.....A myslím si že je to hodné do koša celé toto tu, lebo plevelíme vlákno Blademu. :!:
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KaMat »

pravda
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Pikku »

KN1F3Cz píše:.... A rozhodně lepší si počkat na lepší propracovanější model než vydávat každou chvilkou nějakou sračku.
Tak tohle si zapamatuju.
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Tak som sa zmylil. Jednou ranou troch modelárov. Ty vole to je trefa. :-o
Vlastik

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Vlastik »

A rozhodně lepší si počkat na lepší propracovanější model než vydávat každou chvilkou nějakou sračku.
S tímhle jsi teda dost ujel,protože to vypadá na konec scény RW.
Moje "sračky" slouží od roku 2009 do současnosti,jsou už za zenitem proto jsem byl rád že se postupně vytvářejí nové modely at objekty nebo vozidla,ale aby jsi jednou nebyl rád že ty sračky existují.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
A rozhodně lepší si počkat na lepší propracovanější model než vydávat každou chvilkou nějakou sračku.
S tímhle jsi teda dost ujel,protože to vypadá na konec scény RW.
Moje "sračky" slouží od roku 2009 do současnosti,jsou už za zenitem proto jsem byl rád že se postupně vytvářejí nové modely at objekty nebo vozidla,ale aby jsi jednou nebyl rád že ty sračky existují.
Chlapi, mně taky nastartuje kde co, ale blbec mně nevytočí. Stačí se podívat, co ten jeden uživatel má za příspěvky v minulosti. Nic nedokázal, ale spousta věcí je dle něj blbě a to i v případě "sraček" , které dříve vynášel do nebes :mrgreen:
KN1F3Cz píše:
Blade77 píše:No Romane, to je krása. :!: To abych na těch Y/B máknul, co? :D
To teda :D To bylo poježdění 749-A-BDs-B-B-B :D A musím uznat že ty tvoje vozy jsou fakt už jen z fotek vážně povedené.
Vozy jsem osobně nezkoušel, jelikož je tam na můj vkus sdíleno mnoho věcí. Jak píšou kluci výše, stačilo se ozvat a dalo se s tím něco dělat... A nemusím to být já. Stejně to může sfouknout Hekl nebo Michal. Stačí jen přesunout určit soubory které máme tam, kde je to třeba pro správnou funkci vozů ;)
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Blade77 »

Bože, lidi, já jen zírám... :shock:

Tady se, koukám, strhla dost ostrá debata, já na to ani nedokážu reagovat, protože mě to, popravdě řečeno, trošku vyděsilo... :(

Lidi, já jsem vděčný za každý model, nebo mapu, které se pro RW udělá. Těch modelů a map, je z Československé scény, sakra málo... O kvalitě nebo jiných věcech, nikdy nemluvím, protože já určitě nemám do toho, co mluvit, protože jsem, vlastně, ještě nic pořádnýho neudělal a kdoví, jestli to vůbec svedu, protože já rozhodně nepatřím k těm zkušeným. Ano, vozy jsou původně pro Trainz a proto vypadají tak, jak vypadají, já jsem si prostě řekl, že se pokusím, migrovat je do RW, což se mi povedlo, byla to pro mě výzva. Ony kritéria Trainz vs. RW, jsou nebe a dudy. Nicméně, všiml jsem si, že tvorbu Y/B vozů, započal Hekl338, tudíž přemýšlím o tom, jestli mám v tvorbě vozů, dále pokračovat...

Romane,
Máš pravdu, vozy toho hodně sdílejí a já jsem přesně tušil, že s tím budou problémy. Chápu, co jsi napsal, ono shánět X věcí, které jsou potřeba ke zprovoznění jednoho modelu, je blbost, to jsem měl, ještě trošku pořešit. Za to se omlouvám.

No, vypadá to, že 3Ds Max, neotevřu ještě nějakou dobu. Já si nebudu vymýšlet bůhvíjaké blbosti, proč, no, přišel nám nový školní rok, syn zase začal chodit do školy (chodí do speciální školy, náš syn má, bohužel, snad všechny dys......) a začaly nám velké problémy... Nebudu se rozepisovat, akorát řeknu jednu věc, čeká nás návštěva psychologa, či psychiatra...
Jirka/VonShark
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od KaMat »

Mě se vozy líbí.
Jinak držím palce. Ať se daří.
AirVolk

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od AirVolk »

Blade tie vozy ktore započal Hekl su vozy s msts zo stránky duuso.demment.sk
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Blade77 »

Koukal jsem. Dokonce je v MSTS mám, jenže MSTS/OR jezdím velmi málo. Jsou to velmi dobré vozy. Koukal jsem i do Tvého vlákna, to vypadá velice dobře... ;)
Jirka/VonShark
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Blade77 »

Ahoj,

Tak jsem myslel, že už to kompletně zabalím, protože jsem přišel kompletně o všecko. Asi na konci léta, mi kompletně odešel HDD, takže zdrojáky i source v RW je fuč... Jo, moje chyba, měl jsem zálohovat. :oops: Nicméně, objevil se jeden človíček, který mě doslova dotlačil k tomu, abych v tvorbě vozů, pokračoval dál, nehledě na to, že taky dost věcí umí. Například kompletně vymodeloval nové výzbroje, podle konkrétního typu vozu, připravil textury, které jsou nyní 4096x4096 (není to špatně?) Modely zatím dokončuji pro Trainz, ale poté je hned chci překopat i do RW - samozřejmě už nebude snad nic sdíleného s jinými modely, byla hloupost, to takhle mixovat...
Model B249
Model B249
Model B256
Model B256
Model B256 - pohled na výzbroj (snad bude vidět dobře)
Model B256 - pohled na výzbroj (snad bude vidět dobře)
Model AB349
Model AB349
Jukněte na screeny a můžete kritizovat... :lol: :lol:
Jo, ze screenů se toho asi moc vykoukat nedá, ale aspoň snad nějaký pokrok bude vidět... ;)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Vlastik »

Nicméně, objevil se jeden človíček, který mě doslova dotlačil k tomu, abych v tvorbě vozů, pokračoval dál, nehledě na to, že taky dost věcí umí. Například kompletně vymodeloval nové výzbroje, podle konkrétního typu vozu, připravil textury, které jsou nyní 4096x4096 (není to špatně?)
Jesti mohu doporucit tak bych pouzil zde pro TS textury max 2048x2048.
Zkousel jsem kdysy i takovouhle ale 16Mb textura je pro TS docela dost,a s takovou soupravou to vic padalo pri zatezi.Ale psal se rok 2009.
tolik muj nazor.
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od Blade77 »

No, hele, ono na tom něco pravdy bude, protože už když si dám na trať více vozů, se starým mapováním 2048x2048, tak ve větších, náročnějších nádražích (např. Bohumín), má hra, tendenci, padat. Uvidím, zkusím obě varianty, ona 4096 textura, má velikost přes 30 MB... :(
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Osobní vozy ČD Y/B a další

Příspěvek od kiski »

4096x4096 je skvelá pre lokomotívy. Budem citovať jeden starý manuál - sú to hviezdy hry, a preto musia vyzerať najlepšie. Pre vozy naozaj stačí 2048x2048.
Odpovědět