Ako vytvoriť nm textúru

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
krendy96
Příspěvky: 77
Registrován: úte 05. čer 2018 15:33:24
Bydliště: Doma

Ako vytvoriť nm textúru

Příspěvek od krendy96 »

Zdravím ;)

Chcel by som sa spýtať v akom pograme a ako sa dá vytvoriť nm textúra. Pýtam sa preto lebo ako som to tu čítal mi vyplinulo že nm textúra služi ako 3d efekt na niektoré časti modelu (žalúzie a i.) .Ak sa mýlim tak ma opravze a povecte čo vytvára ten 3d efekt.

Vopred ďakujem za odpoveď. ;)
krendy :lol:
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako vytvoriť nm textúru

Příspěvek od Hekl338 »

Pripona *_nm pri texture nevytvara 3D efekt, ale "hovori" hre, ze sa nema pouzit kompresia. Pouzitie kompresie je obvykle pri normalovej texture neziaduce a preto sa najcastejsie *_nm pouziva. Normalova textura ako taka sa da vytvorit napríklad v PS https://developer.nvidia.com/nvidia-tex ... -photoshop Vacsina staci polovicna, alebo stvrtinova velkost textury, z ktorej je vytvorena, ale prave pouziva priponu *_nm, aby nedegradovala kvalitu "efektu". Popisane hodne zjednodusene, ale predstavu snad staci.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Ako vytvoriť nm textúru

Příspěvek od kiski »

Doplním Hekla - pre normálovú textúru sa dá použiť aj prípona *_nms. A áno, je pravda, že táto normálová textúra je zodpovedná za 3D efekt, ale ako píše Hekl, nie kvôli prípone :)
Braňo
krendy96
Příspěvky: 77
Registrován: úte 05. čer 2018 15:33:24
Bydliště: Doma

Re: Ako vytvoriť nm textúru

Příspěvek od krendy96 »

Hekl338 píše: čtv 24. led 2019 8:36:00 Pripona *_nm pri texture nevytvara 3D efekt, ale "hovori" hre, ze sa nema pouzit kompresia. Pouzitie kompresie je obvykle pri normalovej texture neziaduce a preto sa najcastejsie *_nm pouziva. Normalova textura ako taka sa da vytvorit napríklad v PS https://developer.nvidia.com/nvidia-tex ... -photoshop Vacsina staci polovicna, alebo stvrtinova velkost textury, z ktorej je vytvorena, ale prave pouziva priponu *_nm, aby nedegradovala kvalitu "efektu". Popisane hodne zjednodusene, ale predstavu snad staci.


kiski píše: čtv 24. led 2019 20:08:41 Doplním Hekla - pre normálovú textúru sa dá použiť aj prípona *_nms. A áno, je pravda, že táto normálová textúra je zodpovedná za 3D efekt, ale ako píše Hekl, nie kvôli prípone :)
Ďakujem za rady ;) Vyskúšam. :)
krendy :lol:
Odpovědět