Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

Zdravím,
po nejakej dobe modelovania som takmer dokončil model vozňa WRRm, teraz sa už pokúšam ho postupne implementovať do hry. Robím to už teraz, lebo som mal predtým problémy s vytvorenými vozňami v hre. Moje obavy sa naplnili... Niečo som vyriešil, ale zostal ju zatiaľ jeden veľký problém: Nech mením hocičo v blueprintoch, skúšam rôzne kolízne geometrie, hra stále predlžuje kolízny box vozňa asi o tretinu jeho dĺžky po oboch stranách. takže keď pripojím v scenário editore vozeň a potom zapnem hru, vozeň vyletí do povetria... Pokiaľ niekto viete, čo bude za tým, bol by som vďačný za riešenie... Inak na fotkách je vidieť, že vozeň po estetickej stránke není vôbec hotový, ale to je teraz vedľajšie.
Za pomoc a dotazy ďakujem
Obrázky:
https://ibb.co/Wnpj49C
https://ibb.co/JK9jQYw
https://ibb.co/3vPZch1
https://ibb.co/47QzfRF
https://ibb.co/WyXXs9y
https://ibb.co/896VLr7
Siemens
Příspěvky: 11
Registrován: sob 16. bře 2019 22:59:04

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Siemens »

S tým ti neviem pomôcť, skús sa obrátiť na tvorcov modelov, ako napr hekl, dem, david javurek....
Fighting to protect
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

takto to vidia vsetci naraz
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od kiski »

Z týchto screenshotov ti nemá kto ako pomôcť... o ničom nevypovedajú, len o tom,že nejaký biely vozeň si postavil na koľaje. Skôr si mal hodiť screenshot údajov z blueprintu plus reálne rozmery z maxka alebo z blenderu, podľa toho, v čom to modeluješ...
Braňo
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od kiski »

FrontPivotX a BackPivotX by mali byť vzdialenosti najvzdialenejšieho vertexu na nárazníkoch na oboch stranách. Ty tam máš 14 a -14. Je to vzdialenosť dotykovej plochy na nárazníkoch? Ak nie, opraviť. Druhá vec - rozmer dĺžky collision boxu máš 26m. To je podľa mňa málo, to má byť len o pár cm kratšie ako dĺžka celého vozňa. Čiže ak je s nárazníkmi dĺžka povedzme 27,8m (len príklad), tak Collision box by mal byť povedzme 27,6.

Samotný objekt wagon má mať pivota na súradniciach 0,0,0, čo dúfam máš.

Toto skús preštudovať: https://www.christrains.com/en/ts_faq_p ... lings.html
Braňo
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

co sa tyka tych pivot pointov x a y, tie mam zatial na 14, lebo to je zatial detajl davat nejak presnejsie, kedze presnost by vyriesila len esteticky problem... dlzka skrine v collision lenght nevyzera byt dolezita pre hru (co je mimochodom divne), lebo aj ked tam dam nulu, ci 40 alebo hocico ine, stale to robi svoje... toto bude skor asi bug ako moja chyba. dakujem za odkaz, prestudujem.

PS: pivoty v 3d modeli mam v poriadku
Siemens
Příspěvky: 11
Registrován: sob 16. bře 2019 22:59:04

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Siemens »

Keď sa zamyslim, nemal by byt collision box od polovice vozňa? Ak áno, vyriešilo by sa to.
Fighting to protect
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od kiski »

Tak viac ti už neviem pomôcť potom. Ak máš všetko v poriadku, ako tvrdíš, a ostatné veci sú iba detail, tak potom už ďalej neviem :lol: :lol: Mne toto moje modely nerobili nikdy, ak bolo vždy všetko pekne vycentrované už v modelovacom programe ako malo byť, a rozmery v blueprinte boli tak, ako je to v tom návode + v preložených návodoch od Michala. A to som teda do hry už niečo previedol...
Braňo
Siemens
Příspěvky: 11
Registrován: sob 16. bře 2019 22:59:04

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Siemens »

Ok, zistilo sa že nie
Fighting to protect
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od kiski »

To sa predsa nemuselo zisťovať, to je jasné, že nie. Ostatne, je to aj písané v návodoch od Michala a aj v tom linku, čo som hodil vyššie. Collision box by mal začínať nad nápravami - preto sa odrátava z celkovej výšky modelu priemer náprav - až po najvyšší bod modelu. U elektrických loko sa nepočítajú zdvihnuté zberače. A stred kolízneho boxu má byť práve v jeho strede - tzn. výška náprav + polovica výšky kolízneho boxu.

Dĺžka je jasná - o pár cm kratšia ako celková dĺžka vozidla aj s nárazníkmi. A šírka je skutočný rozmer modelu na šírku, tu sa nič nevymýšľa - aj spolu s madlami, popr. stupačkami, ak prečnievajú - proste najväčší rozmer na šírku. A neexistuje, že to potom nepôjde. Všetko je ale za predpokladu, že je model perfektne vystredený okolo všetkých osí.

Len tak pre info - preto napr. káble dvojčlenného riadenia u 242 nie sú zahrnuté v kolíznom boxe ;)

P.S.: Osobne si myslím, že výšku kolízneho boxu máte zlú - výška celého vozu je 4m plus-mínus, a vy máte kolízny box vysoký 4,05. A pri tom, kde má umiestnený stred, zrejme zasahuje do náprav. Jeho spodok je pri momentálnom setupe vo výške 22,5cm od zeme, a to určite koliduje s nápravami.
Braňo
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

skusil som teda odmerat presne rozmery na tisicinu metra a dat ich do vypoctov. vysku som upravil na 3,05 metra, co je inak presna vyska skrine, sirku tiez, 2,8 (kedze som to vsetko robil podla realnych rozmerov), pivoty na 13,375, a stale nic. proste hra predlzi kolizny box vozna po xovej osi asi o tretinu jeho dlzky po oboch stranach. mozno to bude mat nieco s tym, ze to robim v blendri... inak pivoty objektov su tiez presne, 1_0000_wagon je na 0y 0x 0z, a podvozky a dvojkolia tiez na presnych suradniciach v modeli (co sa tyka pivotov)...
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od kiski »

A pivot kolízneho boxu?

A ak myslíš, že je to tým, že to robíš v Blenderi, tak to sa potom skús obrátiť na Dominika Chaloupku. On robí v Blenderi. Ja používam Maxko.

Jo, ešte jedna vec. Dúfam, že pri testoch stále mažeš Blueprints.pak zo svojej zložky po každej zmene.
Braňo
Siemens
Příspěvky: 11
Registrován: sob 16. bře 2019 22:59:04

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Siemens »

Po mojom ďalšom hlbokom zamyslení, už koľkatom o tomto vozni? Som došiel k myšlienke, že keď hovoríš že to je bug, tak vyskúšaj od tých čapov odčítať napr 4 metre a ak to je bug, tak by si mal vojsť do vozňa, ak nie, tak sa aspoň priblížiš k vozňu.
Fighting to protect
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

ono ja ked nastavim tie pivoty dostatocne dlhe (asi 60 metrov od seba) tak sa to zvesi, ale potom mas medzeru na pol vozna
Siemens
Příspěvky: 11
Registrován: sob 16. bře 2019 22:59:04

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Siemens »

Tak skratit treba
Fighting to protect
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

alebo inak, je niekto, kto vlastni 3ds max ochotny prevziat moj model v nejakom medzi formate (.obj .3ds), premenovat veci a premapovat pokial bude treba, pridat shadery priamo v maxe a poslat mi .igs?
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od kiski »

Sorry chlapi, ale to by potom nefungovalo nikomu, pokiaľ by to bol bug. Proste s tým vozňom niečo je. Možno nejaký zabudnutý osamotený vertex, alebo ja neviem čo, proste niečo, čo vzniklo pri modelovaní a ani o tom neviete... to sa kľudne stať môže. Ako píšem, kontaktujte toho Dominika. A ešte jedna vec - ako sú na tom pivoty pre spriahla? Popr. spriahlo samotné??

Ja maxko mám, ale do tohoto sa nepustím, prepáč. Blender a Max si spolu nejak nerozumejú, ani pokiaľ používaju "transportné" formáty medzi sebou. Ani si dosť dobre neviem predstaviť, ako by si potom editoval IGS. Nemáš tam predsa textúry...
Braňo
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

jasne, asi hej... mozno si to maxko zozeniem aj ja. ale ked ono je tak draheee :oops:
Majk369
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. led 2018 10:12:33

Re: Jedálenský vozeň ZSSK WRRm

Příspěvek od Majk369 »

OKEJ
uz som na to prisiel. toto je presne ten pripad, ked si daco neprecitam dobre :geek: :roll: ... ale vdaka pomoci uzivatelova Carfing som na to prisiel. ono ja som mal totizto zle podvozkove blueprinty... ja som myslel, ze offset dvojkoli na xkovej osi sa mysli od stredu vozna, nie od stredu podvozku... preto mi bezpodvozkove vozne fungovali...
takze odkaz pre ostatnych, CITAJTE POZORNE!!!
Odpovědět