"technický výkres" budovy

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

"technický výkres" budovy

Příspěvek od popocatepetel »

Ahojte všetci. Predovšetkým prajem krásne vianoce, síce neskoro, ale predsa. Potreboval by som poradiť, vedel by mi, prosím, niekto z vás poradiť, kde by som zohnal technický výkres budov, ktoré sa nachádzajú na železničných staniciach, prakticky od výpravných budov cez čakárne až po sklady, vlastne všetky budovy, ktoré sa týkajú železnice na Slovensku. Hľadám hocijakú budovu. Niektoré by sa dali postaviť aj z podkladov získaných pomocou Google Earthu a fotiek, ale predsalen, ten výkres (alebo ako sa tomu vlastne nadáva) by bol určite lepší. Za hocijakú odpoveď vopred ďakujem.
klimi
Příspěvky: 17
Registrován: pon 21. bře 2011 7:15:19
Bydliště: CZ

Re: "technický výkres" budovy

Příspěvek od klimi »

To seženeš hodně těžko, resp. spíš neseženeš. Ty rozměry udělej podle satelitních map, +- 1 metr u staniční budovy vadit nebude...
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: "technický výkres" budovy

Příspěvek od Josef72 »

Na internetu jsem našel někdy v minulosti plánky starších ( spíš těch nejstarších ) výpravních budov, skladů, kůlen apod., ale výhradně z bývalého Rakousko-Uheska. Existuje i série zatím čtyř knih o výpravních budovách České republiky, ale jedna stojí kolem 1000,- Kč a o Slovensku tam není nic.

Neměl by to ale být takový problém, jak je napsáno výše, ve hře nepoznáš ani rozdíl dvou metrů, hra má úplně jinou perspektivu. Rozměry často opakuji, udělal jsem teplický sklad a další podobné budovy dodržují jeho rozměry. Jestli je ve skutečnosti druhý sklad o 0,5m větší nebo menší je jedno. A někdy použiju právě ty plánky starých skladů ( třeba dřevěných skladů ) a podle nich udělám jiný dřevěný sklad, nebo podle něho alespoň odvodím rozměry.
Odpovědět