Trolej,sloupy a vše kolem....

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Vlastik

Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

Když už jsme v těch inovacích tak jsem upravil i trolej která ted podle mého vypadá daleko lépe a využil jsem všeho co RS nabízí:
Obrázek

Obrázek
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od CybGate »

A nad vekslema to vypadá jak? :oops:
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

A co trolej na rovině, jde ji udělat taky cik cak?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Josef72 »

To dost dobře nemůže jít, jelikož se koleje natahují po čtyřech metrech. Jediné co mě napadá je, že by dráty byly neviditelné (alfa kanál) a dráty by se natahovali samostatně. Ale to by mělo zase hned jiná úskalí. Nechtěl bych vidět takovéto drátování při stoupání. V Trainz je možné zadrátovat skoro reálně trať, ale ani po 6ti letech jsem tam neviděl delší reálnou trať kompletně zadrátovanou, protože je to neskutečná pakárna a nikdo to nedokončí.
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

A nad vekslema to vypadá jak?
No tak to bude něják takhe,upozornuji že je změněná barva drátu:
Obrázek
A co trolej na rovině, jde ji udělat taky cik cak?
Bohužel nepůjde,zkoušel jsem jí i jako loft ale jak píše Josef byla by stím hrozná piplačka a výsledek stejně nejistý.
To dost dobře nemůže jít, jelikož se koleje natahují po čtyřech metrech
Ano ,no je to doporučená délka,trolej jsem natáhnul na nejdříve na 20 a pak na 6 metrů také to šlo.Ty 4 metry asi zřejmně odpovídají nejmenšímu poloměru a i textuře.
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

---
Trochu jsem tu udělal pořádek, OT z tohoto vlákna bylo přesunuto zde. RaCer
Naposledy upravil(a) Vlastik dne sob 21. srp 2010 19:29:24, celkem upraveno 2 x.
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

Žádám všechny kteří požívají moje sloupy z předešlých balíků aby tyto sloupy všechny odstranili z tratě a poté smazali složku Track_objects5 !
Složka "Track_objects5" se nachází zde:
Assets\CZ_objects\CD_Addon\Scenery\Track_objects5
Důrazně žádám o smazání až po odstranění všech sloupů z tratě,jedná se o 1,2.kolejné,dále se závažím,ukotvením.
Nejedná se o staniční brány ty zatím zůstanou jaké jsou!
V nejbližší době výjde 100-ovka nových trolejových stožárů,tyto stožáry nebudou kompatibilní s předchozími verzemi,píšu to dopředu takže máte čas na smazání.
Logan
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 04. úno 2010 22:01:47

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Logan »

Jen tak pro info, jak to vypadá s TV? Z trati jsem je vyndal a pro vytvoření nových screenů to bez TV není ono.
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

en tak pro info, jak to vypadá s TV? Z trati jsem je vyndal a pro vytvoření nových screenů to bez TV není ono.
Omlouvám se všem,trochu jsem přecenil časové síly a práce se tudiž brzdí,nicméně snažím se jak to nejlépe jde a čas dovolí,nicméně jsem daleko za 1/2 modelů a první várku bych chtěl nejdéle příští víkend vydat.Co je zatím hotové a exportované do hry je možnost si stáhnout a podívat se v katalogu zde:
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/428 ... .64MB.html

Jenom snad že jsem vycházel ze dvou věcí a to jsou stará verze a nová verze stožárů,stará verze má stožár zapuštěný do betonu,no všade kde se ted staví jsou už nové verze a to že základ beton je zvlášt a stožár také (výhodu to má v tom že se zde vymění jenom stožár a beton zůstane stejný).
Názvy co jsou v katalogu jsou i názvy ve hře,pro některé druhy jsou připravené i automaty automatické pokládky stožárů.
Rozpracováno:
Stav prací je dokončit staré děrované sloupy DDR a trolejové brány se závažím pro 3 koleje (0.kolej a koleje u třebové),podle potřeby dodělat i stožáry se zapuštěním co je v okolí hradce a na letohrad.
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

Jen tak pro info, jak to vypadá s TV? Z trati jsem je vyndal a pro vytvoření nových screenů to bez TV není ono.
O víkendu 22/23.5.2010 výjde první várka trolejových stožárů.

V současné době dokončuji automat na stožáry.
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

Pro Mubeho jsem primárně dělal tyto stožáry:
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.97159-16.38454_10-00-17.jpg
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.91278-16.43469_10-00-48.jpg
Stožáry je možné nalézt hlavně od Ústí nad Orlicí-Bezpráví-Brandýs nad Orlicí po modernizaci k Chocni,dále na vjezdu do Třebové a pod.,pokud by měl někdo zájem a nebo stavěl trať kde se uvedené stožáry vyskytují tak mě můžete kontaktovat a stožáry pošlu.
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

Připravuji menší update,předně tam bude zapracováno stožáry DDR,a dále všechny sloupy s VKV(velmi krátkým výložníkem),dále samostatné výložníky k umístění i na brány z naší produkce.
Dále koncové sloupy budou k napojení konce troleje.
Update výjde o víkendu.
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.92648-16.43286_10-00-39.jpg
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.89924-16.43968_10-01-21.jpg
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

Založil jsem nové téma kvůli přehlednosti ohledně tématu,myslím si že to takto v downloadech bude přehledné.
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... ?f=6&t=328
Důležité:
Downloady stahujte a posléze instalujte do RW postupně tak jak jsou za sebou ,máte tak jistotu že se vše korektně nainstaluje a bude to funkční !
Pokud tedy máte vše nainstalované vznikne vám uctihodná sbírka modelů:
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.98700-16.21623_10-07-16.jpg
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.98806-16.21971_10-06-52.jpg
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.98669-16.21997_10-07-44.jpg
Zde je ke stažení aktuální katalog všech nových trolejových náležitostí ,pojmenovaných podle názvu v RW:
Download zde:
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/069 ... .58MB.html
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

Možná to nevíte,ale od verze TS 2013 lze udělat i reálnou trolej,to znamená že jí lze prolnout a udělat cik cak tak jako je zde na videu:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... W9g_e41sMQ
Poslední dobou se začínáji na toto téma objevovat i screny na toto téma.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mast 1 : Oberleitung führt nach rechts
Mast 2 : Oberleitung führt nach links
Mast 3 : Oberleitung führt wieder nach rechts (Ursprung)
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Josef72 »

Zajímalo by mě, jak se s tím pracuje v editoru. Ta trolej je stále vázána na kolej, nebo je to samostatný "loft" objekt ?
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

No zřejmně je to něco co bylo avízováno jako nové v TS 2013 (mimo jiné body)
New catenary tool to create more realistic catenary
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Roman »

Kdo chce, může vyzkoušet. Experimentoval jsem s tím už dávno. Bohužel to se mi to nepovedlo rozchodit v automtické pokládce a tak je to pro pro mně nepoužitelné.

http://www.ulozto.cz/xZtB8Hv/test-tv-rwp
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Josef72 »

New catenary tool to create more realistic catenary
To se týká zarovnání obejktu na osu koleje ( asi i s výškou ), ale nesouvisí to s "natahováním" drátů. Když o tom přemýšlím, tak se ty dráty musí natahovat jako samostatný objekt, což ve výsledku vypadá na slušnou "pakárnu".
Vlastik

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od Vlastik »

What you need is:
- a mesh of a gantry where you can add 2 nodes for the catenary (1 for the contact-wire in height of the the pantograph, the second for the catenary wire (see Fig.2 in post 14))
- a loft-modell for the wire (it's made in the same way as a track-loft / just a 1m cylindrical object along the y-axis)
- a new Track gantry set blueprint 2 for the placing tool itself (similar to the old one)
- a new Gantry blueprint to bring the gantry mesh ingame (here you have to define the 2 nodes you made inside the mesh)
- a Loft section blueprint for the wire-model (can be used for contact and catenary wire)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Trolej,sloupy a vše kolem....

Příspěvek od KaMat »

Roman píše:Kdo chce, může vyzkoušet. Experimentoval jsem s tím už dávno. Bohužel to se mi to nepovedlo rozchodit v automtické pokládce a tak je to pro pro mně nepoužitelné.

http://www.ulozto.cz/xZtB8Hv/test-tv-rwp
Romane prosimte kde to v editoru najdu ?
Odpovědět